Gazetarët reagojnë ndaj Berishës: Poshtëroi vdekjen e Dritan Hoxhës

Balkanweb

Dhjetëra gazetarë kanë hartuar një deklaratë sipas të cilave, Berisha ka tejkaluar çdo standart njerëzor duke poshtëruar vdekjen tragjike të presidentit të Top-Medias, Dritan Hoxha. Nëpërmjet kësaj deklarate, gazetarët shprehen se nuk jemi ne ata që fshehin krimet dhe se shkaku që Berisha shpall lufte është sepse mediat zbulojnë krimet.

Nëpërmjet kësaj deklarate, gazetarët shprehen të shqetësuar nga fushata denigruese e kryeministrit Berisha ndërkohë që u bëhët thirrje ndërkombëtarëve që të mbrojnë lirinë e fjalës nga ata që mbrojnë krimet dhe që janë në pushtet.

Deklarate në emër të gazetarëve shqiptarë

Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha, kohët e fundit po udhëheq një fushatë denigruese ndaj medias shqiptare, duke tejkaluar gjithë standartet etike, politike dhe njerëzore deri tek përpjekjet e fundit për të poshtëruar vdekjen tragjike të një prej krijuesve më të suksesshëm në historinë e medias shqiptare Presidentit të Top Channel, Dritan Hoxhës.

Me një vetëdije të plotë ai shfaqi cinizmin e tij disa orë pas vdekjes së zotit Dritan Hoxha dhe më pas përdori gjithë mekanizmat e tij poltike dhe mediatike që ka nën kontroll për të mbajtur gjallë këtë cinizëm. Në një fushatë të paprincipe ai po përpiqet të penalizojë median për një akt që nuk e ka kryer dhe të shpikë një fshehje krimi që media nuk e ka bërë. Ne pranojmë pa asnjë kompleks se në rastin e pasqyrimit të vdekjes së Dritan Hoxhës, mediat shqiptare vunë solidaritetin njerëzor para angazhimit profesional.

Ne gazetarët shqiptarë nuk kemi fshehur asnjë krim dhe nuk mund të ndjehemi fajtorë për një gjë që s’e kemi bërë. Ata që kanë fshehur krime shteterore në këtë vend janë në pushtet dhe po përpiqen të shpëtojnë autorët. Ne gazetarët shqiptarë po përpiqemi t’i zbardhim këto krime. Për këtë arsye kryeministri na ka shpallur luftë.

Ne gazetarët e shtypit shqiptarë jemi të shqetësuar nga instrumentalizimi i institucionit të Partisë Demokratike si partia kryesore në vend për t’u përdorur në një fushatë denigruese ndaj medias shqiptare dhe vdekjes së një prej emrave të njohur të saj, për shkak të mllefeve personale të kryetarit të kësaj partie Sali Berisha. Ai po përdor në mënyrë barbare vdekjen e një vajze, duke shkelur privatësinë e saj, vetëm për të demonstruar urrejtjen e tij. Ne u rreshtuam në anën e viktimës dhe për këtë kryeministri na ka shpallur lufte.

Ne gazetarët e shtypit shqiptar jemi të shqetësuar nga frymë e denigrimit dhe fushata e fyerjeve që kryeministri Sali Berisha ka nisur prej kohësh ndaj komunitetit të gazetarëve shqiptarë, mdaje dhe ndaj atyre të huaj siç qe rasti i gazetës “Neë York Times”, për shkak të qëndrimit të tyre kritik ndaj qeverisë që ai drejton. Ne u rrehstuam në mbrojtje të kolegëve tanë dhe për këtë arsye kryeministri na ka shpallur lufte.

Ne gazetaret e shtypit shqiptar i bëjmë thirrje botuesve shqiptarë, drejtuesve profesionistë të medias shqiptare dhe institucioneve ndërkombëtare që mbrojnë lirinë e medias, ta shënojnë këtë fakt si një akt të rëndë kundër lirisë së shtypit të udhëhequr nga kryeministri i vendit Sali Berisha tek i cili janë zgjuar atavizmat me të errëta të historisë së tij problematike me shtypin shqiptar.

Ne gazetarët e shtypit shqiptar jemi të angazhuar ta përballojmë këtë betejë, me të, si një detyrim moral, profesional dhe njerëzor që kemi ndaj lexuesve tanë dhe lirisë së shtypit në Shqipëri.

Kjo deklarate u firmos nga:
Alba Malltezi
Armand Shkullaku
Ylli Rakipi
Andi Bushati
Skënder Minxhozi
Ilir Babaramo
Anila Basha
Denis Minga
Mero Baze
Anila Jole
Altin Kreka
Rudina Xhunga
Mustafa Nano
Arban Hasani
Sokol Balla
Filip Cakuli
Enton Abilekaj
Henri Çili
Eni Vasili
Rezar Xhaxhiu
Sokol Shameti
Franko Egro
Martin Leka
Alfred Peza
Pandi Gjata
Valbona Kurti
Artan Hoxha
Aleksandër Cipa
Mentor Kikia
Bledar Zaganjori
Alban Dudushi
Mentor Nazarko

Dergoje artikullin me email Printoje artikullin

240 Komente

 1. J. thotë:

  27 May 2008 @ 7:01 pm

  Ok, si fillim kane te drejte. (dore per dore ne llogore)
  Reagimi pas humbjes se D.H nuk eshte sinjal aksidental dua te besoj.
  Gazetaret nuk kane qene ndonjehere te lire brenda etikes profesionale. Asaj qe duhet, natyrisht. Krahet e ngrohta te milionereve mogule mediatike u ftohen pas atij aksidenti.
  Ja te shohim a kane ndermend te shpallin pavaresine profesionale pas kesaj, apo jane ne kerkim te “strehes qe pikon”.
  Mua me duken se jane rrit jane bere burra. Edhe Merua ngriti koken kunder dok-ut. Shenje e mire.

 2. Koth thotë:

  27 May 2008 @ 7:26 pm

  Qe protestojne keta gazetaret bejne mire, bile shume mire.

  Por tani te rrime shtremeber dhe te flasim drejt.
  E para,
  te besh paralelizem midis deklarates se Berishes per New York Times”, dhe kesaj deklarates qe beri PD dje eshte nje hajvanlluk i madh.
  News merrej me nje gje te madhe shume qe fillonte ne Gerdec dhe mbaronte te krimi shteteror me 26 viktima dhe mbi 300 te plagosur dhe zhvlefteson pikerisht ate gje te madhe qe trajtohej aty.
  E dyta,
  pjesa dermuese e firmetareve jane te punesuar te Top Medias cka e kompromenton deklaraten
  E trata,
  ne firmetaret une shikoj dhe emrin e Mero Bazes, botuesi i lajmit me te poshter ne gjithe historine e ketyre 17 vjeteve
  E katerta,
  kush nga keta i vajti ne varrim asaj vajzes se gjore ?
  E pesta.
  keta gazetaret nuk jane Media dhe te tjeret jane nul. Gazetarine shqiptare nuk e perfaqson Alba Malltezi dhe Anila Basha.

  Ata duhet te flasin ne emer te medias ku punojne dhe keshtu do jene me te besushem.

  Kjo eshte deklarate marketingu dhe dy emrat qe citova me siper jane edhe inisiatore mbase, por si gazetare qe jane per hir te transparences qe kane dhe te rolit te tyre si misionare te fjales se lire atehre une kam nje pyetje :

  Administratori i tyre Karlo Bolino eshte gjobitur me nje gjobe jo te vogel nga nje zyre e rendesishme e shtetit shqiptar, atehere perse nuk e kane bere publike kete gjobe dhe kush ishte arsyeja e vendosjes se gjobes.

  Keto shakate e privacise le tja u tregojne dikujt tjeter se ketu kemi qene ne gjith eketo vite.

  Po ta vini re ne liste mungojne te gjithe gazetaret shqiptare qe punojne per agjensite e huaja qe nga BBC , AFP, Reuters, Ansa, VOA etj.

 3. gene thotë:

  27 May 2008 @ 7:38 pm

  keta gazetaret eshte mire te heshtin po nuk diten c’te thone.

  i gjithe kontrasti qe u vu re ne trajtimin e dy te vdekurve mund e duhet te ishte evituar duke mos i meshuar fare rrethanave te ngjarjes dhe jo duke seleksionuar ne menyre aq te trashe. Ky eshte faj i gazetareve qe nuk dine te bejne punen e tyre.

 4. gene thotë:

  27 May 2008 @ 7:45 pm

  Tani, vdekja e dritan hoxhes ishte lajm per publikun (per dike i mire e per dike i keq) ndersa vdekja e asaj goces ishte nje ngjarje personale e familjes.

  Lajmi nuk ishte ngjarja ne vetvete por fakti qe pronari (ne fakt orientuesi) i medias armike te pushtetit nuk do te ndikoje me ne jeten publike ne shqiperi.

  Nga dallaverexhiu qe na drejton nuk mund te pritej tjeter vecse te perqendrohej aty ku i kap saci.

 5. Lefti thotë:

  27 May 2008 @ 7:54 pm

  E lexova deklaraten e PD dje, (edhe pse nuk ka emrin e Sali Berishes, e pranoj se ai eshte pergjegjesi per deklaraten qe bere ne emrin e Partise qe drejton).

  Nuk e kuptoj se cilet pasazhe te deklarates paskan “poshteruar” vdjekjen e Dritan Hoxhes ?

  Me duket se sulmet kunder TCH dhe simotrave ishin per faktin se Entela Hyska (e cila punonte per mbi 10 vjet ne TCH dhe TAR), nuk u permend fare ne gjarje, madje as si “shifer” diten e ngjrjes, ku realisht u vrane 9 Shqiptare neper rruget e vendit, dhe jo “8″ saç raportoi BallkanWeb apo Gazeta Shqiptare ….

  Nga ana tjeter, kete “firmetaret” thone se nuk kane fshehur krime - por kush e FSHEHU lajmin atehere, kush e beri çensuren ?

  Kush u dha urdher qe te mos pasqyronin lajmin e plote/vertete ? Kush i detyroi t’a benin kete gje, mqns keta s’fshehin krime ?

 6. s’ka rendesi thotë:

  27 May 2008 @ 7:57 pm

  keta gazetaret nuk jane Media dhe te tjeret jane nul. Gazetarine shqiptare nuk e perfaqson Alba Malltezi dhe Anila Basha.

  Vura re qe mungon emri i Bollino-s. Kjo kompromenton gjithe punen e bere nga sahan-lepiresit……..
  kujdes!!! Bollino eshte Ansa.

 7. Koth thotë:

  27 May 2008 @ 7:59 pm

  Top Media nuk duhet te bjere ne kurthin e deklaratave sepse ata qe nxisin armiqesine e Berishes me ta, nuk kane hallin e Top Medias por , pikerisht fundosjen e saj. Per ate ferkojne duart.

  Shteti eshte represiv . Ai behet akoma dhe me i rrezikshem kur ka edhe argumentin ligjor me vete.

  Te nxisesh , apo te gerrices plagen qe ka zene kore kjo eshte vetem nje veper e atyre qe duan fundosjen e TCH dhe venien ne veshtiresi financiare te saj.

  Kete e duan te parat Mediat e Bolinos se keshtu do ta rendisin ata ne nje rol te ri edhe me ndikues per shpelarje.
  Mos u gaboni keshtu ne kete far feje.

  Nese Berisha sulmoi TCH deklaraten duhet ta bejne vete ata qe e drejtojne apo kane statusin qe te flasin ne emer te saj.

  Keta te tjeret jane ata qe presin te ferkojne duart.

  TCH eshte pasuri qe nuk duhet ta humbim, por jo me kete nivel perfaqsimi sepse mundi dhe gjaku i tjetrit nuk u dhimbsen.

  Kjo pune do vemendje te madhe dhe kujdes gjithashtu te madh.

  Nuk eshte Berisha rreziku i TCH. Ai mund te jete instrument rreziku po kursesi rreziku vete.
  Cuna e goca kapitalizmi eshte i eger. ;)

 8. toko thotë:

  27 May 2008 @ 8:05 pm

  bull….it,
  Keshtu ja ulin vleren gazetaret rendesise se lajmeve Lajme si ato te Gerdecit etj perziehen me keto protesta boshe pa vlere.
  Thua behen me qellim apo nga injoranca. Nuk e di por tera kjo eshte idiotsi.
  Proteste per proteste. Gjej coban e kerko dhalle. Me mire qe proteste te vetme por me vlere dhe reale se sa njeqind portesta kot pa asnje vlere.
  Bull …it
  Vdekja e Hoxhes dhe reagimi i Berishes. ha ha ha :lol:

 9. Lefti thotë:

  27 May 2008 @ 8:07 pm

  Me një vetëdije të plotë ai shfaqi cinizmin e tij disa orë pas vdekjes së zotit Dritan Hoxha dhe më pas përdori gjithë mekanizmat e tij poltike dhe mediatike që ka nën kontroll për të mbajtur gjallë këtë cinizëm. Në një fushatë të paprincipe ai po përpiqet të penalizojë median për një akt që nuk e ka kryer dhe të shpikë një fshehje krimi që media nuk e ka bërë. Ne pranojmë pa asnjë kompleks se në rastin e pasqyrimit të vdekjes së Dritan Hoxhës, mediat shqiptare vunë solidaritetin njerëzor para angazhimit profesional.

  C’fare cinizmi shfaqi Berisha ne oret e para te ngjarjes ? (dakort per deklaraten e ashper). C’fare cinizmi ishte qysh ne fillim ? Mos valle ishte “cinizem” se qe nga te paret qe nga Berati ngushelloi te dy familjet, ne nje kohe kur 99 % e Shqiptareve akoma nuk dinin gje per ngjarjen ?

  Mos ishte “cinizem”, perse Berisha nuk u be si Topi apo Moisiu, Meta apo Rama, Gjinushi apo Lesi, Ndoka apo Dule, pra, mos ishte “cinizem” qe Berisha nuk vajti per ngushellim tek “Piramida” ?

  Ku ishte “cinizmi qe ne oret e para” pra ? Me duket siku cinike ishin vete tere keta gazetare, te cilet nuk e publikuan online ngushellimin per te 2 familjet dhe nuk e publikuan as neper gazeta te nesermen.

  të shpikë një fshehje krimi që media nuk e ka bërë

  Ore Shqiptare, rrini shtrember e flisni drejt : kush ka shpikur histori ne kete rast ? C’fare historie ka shpikur Berisha per “fshehje krimi” ?

  Kesaj i thone, kush e beri dhe kush flet !

  Ne fund mediat e mbyllin :

  Ne pranojmë pa asnjë kompleks se në rastin e pasqyrimit të vdekjes së Dritan Hoxhës, mediat shqiptare vunë solidaritetin njerëzor para angazhimit profesional

  S’paskan kompleks fare dmth per ate qe bene, dmth s’paskan aspak keqardhje per ate krim qe bene ?!

  Dhe perse e paskan fshehur lajmin ? Per solidaritet e jo per profesionalizem !

  Domosdo, kur bashkohen te gjithe me metoda te tilla te denja per N’draghetten, atehere vetem solidaritet mund te quhet, se profesionalizmi ka vite qe ka marre malin !

  TURP

 10. une thotë:

  27 May 2008 @ 8:19 pm

  Jashte teme
  Mundet dikush te me jape cfare CV kishte Tani i Topit? Cfare shkolle ka mbaruar, biografine e bisnesit etj. Nese ka ndonje link me me vlere do te jete ne rast se jo disa te dhena paraprake Please!!!!!!

 11. emigrant thotë:

  27 May 2008 @ 8:29 pm

  Koth, mqse besoj u fashit icik stihija (nuk eshte gabim shtypi, “stihija” doja me thene, por po e lexove “stuhija” prape brenda je) ala tabloid, a munesh me me thon se ne cfare raporti eshte Top Media me mediat e tjera ne Shqiperi. Me i paragraf, si e ke zakonin ti.

  Kam pas pa vetem fiksin online. Portokalline nuk e shifsha dot. Pashe nje cerek episodi dhe e lashe. Shume acide per shijet e mija, dhe humori (per mua gjithnji) shume i vrazhde.

  Moza, gjithashtu, po munde dhe po nuk pertove..

 12. Adam thotë:

  27 May 2008 @ 8:33 pm

  Nje peshk(qene) shkruan:Vdekja e asaj goces(Ajo ka emer) ishte nje ngjarje personale e familjes.Ju lutem shume me ndihmoni ta kuptoj kete fjali.BULLSHIT.News_24 lajmroj per nje makine qe kishte dale nga rruga ne veri(diku ne tropoje) pa te vdekur ejo ne Tirane ,jo shume larg TV_ve te tyre,edhe nje kolege e tyre.

 13. hunter thotë:

  27 May 2008 @ 8:34 pm

  Te ballkanweb ja paska filluar fshesa. I kane hequr te gjitha postimet. Kjo eshte liria e fjales per te cilen çirren. Besoj se me kete edhe kush ka dyshuar per njeanshmerine e mediave shqiptare, tani nuk ka me asnje dyshim.
  Sinqerisht shpresoj ta vazhdojne akoma me shume kete polemike, se nuk bejne gje tjeter vecse deskriminojne veten.

 14. Koth thotë:

  27 May 2008 @ 8:39 pm

  Cim,
  une e kam te rregjistrum ne telekomande tek nr 1.
  Teknologjikisht i pakonkurushem deri tani.
  Me shume elegance se cdo Tv tjeter
  Risi pa diskutim me shume.
  Biznes delikat si cdo tjeter ne Shqiperi.
  Shkurt per mu me i miri si TV .

  P.S. Po kur eshte politika ne mes, nuk ka si te mos 10hen punet. Se cer mutin desh Berisha ne kete historine deklarates hajde dhe merre vesh.

 15. llapa thotë:

  27 May 2008 @ 8:45 pm

  E pranoj qe Berisha ka bere gafa te medha por kesaj radhe gafa ishte e gazetareve zoraxhinj.Me vjen per te vjelle kur lexoj emrin e Anila Bashes ne kete leter.Eshte fatkeqsi per ne per gazetaret dhe te ashtuquajturit analiste qe kemi.Ai Sajmiri i 8 pa fiksit kandidoi si deputet i pavarur me paret e bishtalecit.Tragjikomedi shqiptare.

 16. shprese thotë:

  27 May 2008 @ 8:49 pm

  ore,shqipetare te dashur kush mund te ma thote sa kushtojne keta gazetaqaret qyqare?

 17. Zjermi thotë:

  27 May 2008 @ 8:50 pm

  gazetaret po ia fusin perhere e me kot. sigurisht nuk perjashtohet mundesia qe pd te kete arsyet e veta ne kete sic e quani ju” sulm” por mendoj se ka te drejte. ketu cdo gje perben lajm. dhe kur flasin per privacy sinqerisht me vjen me vjell se fiksi fare eshte i pari qe ne menyren me absolute nuk respekten ligjet e privacy, se nese doni ta dini, Kodi Penal i Shqiperise denon cdo informacion personal qe merret ne menyre te fshehte te paatorizuar, ne padijenine e personit qe perdoret per qellime te tjera(kete e bejne vetem organet kompetente, ne nuk kemi investigator privat akoma ne shqiperi). ketu marr shembujt e panumert kur fiksi ka nderhyre “per mire” sigurisht ….

  ———
  Neni 121
  Ndërhyrje të padrejta në jetën private

  Vendosja e aparaturave që shërbejnë për dëgjim apo regjistrim
  të fjalëve ose të figurave, dëgjimi, regjistrimi ose transmetimi i fjalëve,
  fiksimi, regjistrimi ose transmetimi i figurave, si dhe ruajtja për
  publikim apo publikimi i këtyre të dhënave që ekspozojnë një aspekt të
  jetës private të personit pa pëlqimin e tij, përbën kundërvajtje penale
  dhe dënohet me gjobë ose me burgim gjer në dy vjet.
  ——–
  Neni 123
  Pengimi ose shkelja e fshehtësisë së korrespondencës

  Kryerja me dashje e veprimeve të tilla si asgjësimi, mosdorëzimi,
  hapja dhe leximi i letrave apo çdo korrespondencë tjetër, si dhe
  ndërprerja ose vënia nën kontroll, dëgjimi i bisedave telefonike,
  telegrafike ose i çdo mjeti tjetër telekomunikimi,
  përbën kundërvajtje
  penale dhe dënohet me gjobë ose burgim gjer në dy vjet.

 18. Mirir22 thotë:

  27 May 2008 @ 8:51 pm

  Une kam sjkruajtur te balkanweb dhe me bllokuan IP!Perse?Sepse thashe qe Berisha nekete rast nuk ka kurrefare faji dhe faji eshte 100% i gazetareve.Nuk fyeva njeri dhe nuk aludova asgje.tani marr vesh se IP ime eshte bllokuar!!!Shume mire Balkan Web.Sapo bete nje lexues me pak.

 19. Blendi Salaj thotë:

  27 May 2008 @ 8:52 pm

  Emigrant - Nese don mendimin tim te perulet per Top-Channel, eshte stacioni me POP ne kushtet e Shqiperise, me i avancuari teknologjikisht por i bezdisshem me pordhet e medhoja qe u djegin breket… (slogani: LAJMI ME PARE KALON NGA NE - no shit! does it?)…

  Per masat mbetet pa asnje dyshim tv #1, personalisht preferoj tv te tjera, me mbrapa teknologjikisht, por me te sakta njerezisht.

  Sa per cilesine e lajmit, preferoj Vizion Plus gjithe diten para t-c. Topi kishte tek tuk ndonje scoop “investigativ-eksluziv-live-Top-Channel” - ne forma dokumentash te blera me para per t’i nxjerre ne tv…gje qe nuk ndodhi pas gjobes 12M euro.

  Xhaxhai ia ka matur fiks kur tha: Top Chanel - nje e keqe e nevojshme.

 20. Zjermi thotë:

  27 May 2008 @ 8:52 pm

  ndersa rasti i E. H eshte nje nje fakt publik i njohur, per arsyen se ajo vdiq tragjikisht ne mes te tr dhe kjo ne gazetari quhet kronika e zeze dhe ato nuk po marrin persiper t’i bejne biografine asaj te ndjeres por ta permendin thjesht qarte bukur FAKTIN qe ajo vdiq..dakort popull?
  uroj te jemi te qarte

 21. shprese thotë:

  27 May 2008 @ 9:00 pm

  edhe une pres me shume kersheri per te lexuar dicka per personin D:HOXHA;biografi thjesht per te kuptuar o vlla cbehet keshtu ne e perjetuam nje here enver hoxhen ne varrim… Tani´ pereseri?…. a do mesojme njehere nga e kaluara e hidhur?prape do leme te udhehiqemi nga njerez qe vijne nga nuk e dime?

 22. Rob-terneti thotë:

  27 May 2008 @ 9:02 pm

  Inotin i ke po jepi hakun.

  Berisha me ceveri e sorollop ishte dhe eshte shah-mat me Gerdecin. Mirpo as ai as Pasardhesi nuk dun me e maru lojen para afatit, se bohet loje e keqe masanej. Kshu, qi gje kta kaqolt e ja bo shife zogu-zogu. Ne gjith robt, perfshi peshqit, shofin “zogun,” sa Berisha ta coje mretin te cepi qeter i fushes.

 23. J. thotë:

  27 May 2008 @ 9:04 pm

  Te ballkanweb ja paska filluar fshesa. I kane hequr te gjitha postimet. Kjo eshte liria e fjales per te cilen çirren. Besoj se me kete edhe kush ka dyshuar per njeanshmerine e mediave shqiptare, tani nuk ka me asnje dyshim.

  Me sa nickname ishe rregjistruar me qafsh?
  A ju po kallezoni veten mer. Te fandaksurit e dajes. Futja dhe ketu me top edhe do te te fshihen me siguri! Ankoju ne ndonje forum tjeter pastaj per censure.

 24. llapa thotë:

  27 May 2008 @ 9:09 pm

  Jo mor J jo.Nuk e di a i lexove komentet e 50/50 para disa ditesh.nuk ofendoi asnjeri.Dhe e di se si i thane:nuk je i detyruar te shkruash ketu.

 25. gre_wireless thotë:

  27 May 2008 @ 9:09 pm

  edhe tek kjo ngjarje Berisha doli i zgjuari dhe para tjeter (ne kete rast media) doli koqe fare…

  berisha e futi deklaraten dje ne menyre qe keta te reagonin keshtu si reaguan sot dhe te filloje nje seri shkrimesh e akuzimesh mediat mes njera tjetren (se do te kete shkrime pro ose kundra) ose mediat me seline e PD’se. Nga kjo situate mediat do i nxjerrin akoma me shume te palara njera tjeters dhe kjo do sjelle dobesimin e tyre dhe lenien rehat te xha Saliut…

  Media kishte dy rruge se si t’i pergjigjej deklarates se djeshme te Bogdanit:
  1) te heshtte ose
  2) te bente nje kthese 180 grade dhe te sqaronte publikun duke kerkuar falje

  te paren nuk e beri. ka akoma kohe te beje te dyten dhe ta mbylle kete histori…

 26. hunter thotë:

  27 May 2008 @ 9:10 pm

  Miri22, po ti kujton me te vertete se Top Cengelit, Gazetes (Anti)Shqiptare e simotrave te tyre (tv/radio/gazeta) i rruhet shume per spektatoret. Mos me thuaj se ti je aq naiv qe te ardhurat nga biznesi i tyre jane te mjaftueshme per te punuar. Ky eshte problemi kryesor. Duke qene se burimi i te ardhurave jane botuesit e financuesit e tyre, jo tregu i lire, cilesia dhe vertetesia e lajmeve kane rol dytesor.
  Prandaj mos u merzit se largojne nje klient potencial si ti, gje qe ne nje ekonomi te vertete konkurrenciale do te ishte dramatike. Vlera jote, si e te gjitheve, ne fund te fundit mbetet e njejta. Perafersisht me zero.

 27. Nostalgji thotë:

  27 May 2008 @ 9:10 pm

  Kush e ka njoft Tanin e Lorit, i con rafmet atje ku ka shku e mos i ardhte ronde per llafet e miletit e njejta gje vlen edhe per Entelen. Pacin rafmet te dy. Mund te themi c’te duam per gazetaret shqiptare por rasti i deklarates se Berishes ka te beje me shume me pazaret e felliqme te Sales sesa me profesionalizmin e gazetareve. Tirona nji grusht oshte dhe m.ti ku oshte fut Sala e ka qelb me kohe Tironen. O Sal fresku, mire qe te gjallet je tu i cu n’vorr po edhe t’vdekmit nuk i le me pushu rehat, jo per gjo por kur t’vi rradha jote kane per t’dale jud mer jahu!!!!!!!!

 28. llapa thotë:

  27 May 2008 @ 9:13 pm

  Keta nostalgjiket po na lene ne vend.

 29. llapa thotë:

  27 May 2008 @ 9:14 pm

  P.s Balkanweb i zhduku prape komentet.Mbeti vetem Ina M.

 30. shprese thotë:

  27 May 2008 @ 9:14 pm

  O ti Rob-terneti, pershendetje: pyetje per ty: Shife edhe nje here( TE FJALIA E FUNDIT) se mos ke dashur te thuash ” shofim zogun” ne vend te “shofin zogun” :gabime qe ndodhin eshte njerezore, he beja vetes kete te mire

 31. hunter thotë:

  27 May 2008 @ 9:14 pm

  J. thotë:

  27 Maj 2008 @ 9:04 pm

  Te ballkanweb ja paska filluar fshesa. I kane hequr te gjitha postimet. Kjo eshte liria e fjales per te cilen çirren. Besoj se me kete edhe kush ka dyshuar per njeanshmerine e mediave shqiptare, tani nuk ka me asnje dyshim.

  Me sa nickname ishe rregjistruar me qafsh?

  Me asnje. Gjeja qe kam me inat eshte propaganda.
  Ofendon shqiptaret kur mendon se nuk jane te afte te arsyetojne me mendje te tyre. Sa per balkanweb tani qe me the po e provoj nje here te regjistrohem :-)

 32. Tironsi thotë:

  27 May 2008 @ 9:20 pm

  Julo jon te papam. Nuk kom pa mo spekullusa se keta tellallet e PD. Mire e kishe, keta kon stilin “cer do i thoni Hasonit te Nurijes qe voton per PS”
  Faktin qe Topi nuk publikoi lajmin e asaj te shkretes dun me e kthy ne prove qe Topi ka rrejt, rren dhe do te rreje edhe per fushaten e ardhshme ne 2009. Faktin qe Topi i thur lavde pronarit te vdekur dun me e kthy ne prove qe Topi eshte TV mashtrus dhe na paska rrejt gjithe jeten. Amoni mer ju idealistet. Po edhe gjyqtaret me te mire ne bote nuk lejohen te gjykojne miqte e tyre sepse dihet qe do jene te anshem. Si pretendokeni ju qe Topi te tregohej teresisht objektiv per meritat e pronarit qe u vdiq?
  Pak me te arsyshem mer amoni!!! Ju nuk ishit kaq te prere per Gerdecin e po na boni namin per 1 dite nderprerje transmetimi nga nje TV qe ju as nuk e shikokeni se helbete nuk e begenisni

 33. hunter thotë:

  27 May 2008 @ 9:21 pm

  llapa Shkruaji mesazh privat thotë:

  27 Maj 2008 @ 9:14 pm

  P.s Balkanweb i zhduku prape komentet.Mbeti vetem Ina M.

  Haha e vertete. Ka mbetur vetem Ina M. qe po perfol per E.H. (psh….Entela Hysku e dinte shume mire se Dritan Hoxha ishte i martuar dhe me 4 femije, dhe prape e shtyu qe te tradhetonte gruan , ajo pati ate fat qe meritonte. Jete te ndyre dhe te fshehte kishte zgjedhur, dhe ashtu iku ne boten tjeter, si e padukshme. Gazetaret e mesiperm protestojne, se edhe ato e parashikojne fatin e tyre, e njejta gje i pret edhe ato, se nuk jane me te mire se Dritan Hoxha dhe Entela Hysku.) dhe nje dy tipa Brinja e Vasili, po mesa duket nuk e kane te gjate as ato!

 34. toko thotë:

  27 May 2008 @ 9:25 pm

  Ore tere ju diskutoni a e njihni apo dini ndonje gje per kete Tanin e Topit apo thjesht llafe?. Tre here ( nje ne temen e pare dhe dy ketu) shto edhe une perseri tek ky koment Dua te di kush eshte, cfare shkolle, cfare kariere ka pasur ky Tani i Topit se na u be me shume se se vete E Hoxha apo Skenderbeu, Na u be shpetimtari kombit. Na thoni ju LUTEM cfare meritash ka ky njeri qe per 17 vjet u be nje nga pasaniket me te madhej ne shqiperi me sa di une nga thashethemet me shitje kafeje, ndertoj nje televiozion vertet modern ( teknikisht, artistikisht per mua eshte nje Zero me xhufke hiq ndonje emisjon tek e tek, patjter jo Big Brother e surigato te tjera si Portokallia), dhe tani qe vdiq po nderohet sikur te ishte hero kombetar. As Azemi nuk pati kaq reaksion politik sa ka Tani i Topit.
  Ju lutem perseri ka njeri te me thote perseri CV e ketij Tanit te Topit. apo nuk dine gje ju dhe thjesht meqenese media beri zhurme hajde dhe ne pas berjait te bejme ca zhurme.

 35. hajdarmozi thotë:

  27 May 2008 @ 9:26 pm

  o tironso ishte 9 janari plako, pardon per lapsusin.
  sa per temen meqe jemi ne teme

  Miri22, po ti kujton me te vertete se Top Cengelit, Gazetes (Anti)Shqiptare e simotrave te tyre (tv/radio/gazeta) i rruhet shume per spektatoret. Mos me thuaj se ti je aq naiv qe te ardhurat nga biznesi i tyre jane te mjaftueshme per te punuar. Ky eshte problemi kryesor. Duke qene se burimi i te ardhurave jane botuesit e financuesit e tyre, jo tregu i lire, cilesia dhe vertetesia e lajmeve kane rol dytesor.

  them qe Megjithese keta kacatorret e sales po vine verrdalle si te KingKongu me duket se ketu Hunteri ka pak te drejte.

 36. Koth thotë:

  27 May 2008 @ 9:27 pm

  Admina zyrtare ju dhifsha me i mut te madh !
  Edhe per aq kohe qe jeni admina ( se nuk do jeni per ca kohe :) ) perse nuk hapni qoshke me vete ku te shenohen budallenjte qe hyjne e dalin ne peshk ??

 37. Nostalgji thotë:

  27 May 2008 @ 9:28 pm

  Po kshu oshte kur fol llapa para trunit.
  Jo gazetaret jo me the jo te thashe. Amon mer se ju hudh Sala i karramele ene ju percapeni me jave. PO ekzistote edhe Vajdini si partner i Tanit po ???? e coi per lesh moce. Pranej une them me mire mylleni ket muhabet e mos e hapni puseten as njoni as tjetri, se do ju muloi deri ke qimet e flokeve. Kur ne Shqiperi te filloje te funksionoje nje prokure antimafia (jo antikrim) realisht qe te forcoje disi pozitat e shtetit vetem atehere te tilla deklarata te te dyja paleve mund te legjitimohen nga lexuesi e votuesi. Tani per tani jane te gjithe per ti fut me i thes ene me i lidh gryken, se Lana oshte afer.

 38. hajdarmozi thotë:

  27 May 2008 @ 9:30 pm

  pastaj nuk kane pse cuditen shume keta gazetaret se Sala me Vdekjen jane si ajo kenga “ti loz e qesh me mua si nje femi”
  ai nuk ka skrupuj, eshte kanibal rrace keshtu qe protesta ishte pa kuptim.

 39. Tironsi thotë:

  27 May 2008 @ 9:31 pm

  Hajdarmozo ajo shprehja eshte e vertete per te gjithe TV paperjashtim dhe nuk eshte e drejte t’ia.atribuosh vetem Topit. Nqs nuk je dakort te lutem me thuj nje TV qe nuk financohet nga bizneset e tjera, po mbahet me paret qe nxjerr vete.

 40. TROPOJA thotë:

  27 May 2008 @ 9:32 pm

  Dhe ne kete deklarate keta “gazetare” tregojne se sa mbrapa jane me zonatin qe ushtrojne.
  .. Ai po përdor në mënyrë barbare vdekjen e një vajze, duke shkelur privatësinë e saj…
  “zoterinj ” “gazetare”, nuk mund te fshihni vdekjen e nje vajze 27 vjeçare ne aksidentin e punedhenesit tuaj,prandaj, po ta benit te ditur ne shtyp ngjarjen reale nuk do ti linit vend qe te fliste zoti BERISHA. Thirrini ndergjegjes suaj ne qofte ju ka mbetur ndonje çike, se ajo mund te ishte motra juaj, vajza juaj dhe ndoshta gruaja juaj, mbi te gjitha ishte njeri.

 41. globalist thotë:

  27 May 2008 @ 9:39 pm

  Ketu ne Gjermani (edhe ne vende te tjera mendoj) shume njerez perdorin nje shprehje te kendshme: Zot i madh, me jep fuqine te hesht kur skam gje per te thene.
  Kete lutje do ishte mire ta bente Kikia, Nazarko, Nano, Xhunga, Balla dhe te gjithe ata qe firmosin ne bordero te Top-Channel.
  Te injorosh gjithe kete presion publik sidomos ne faqet e internetit te frekuentuara nga Shqiptar dhe te mos pranosh qe ke bere nje autogol te panevojshem eshte shenje papjekurie ose djallzie dhe arrogance.
  Shumica e njerzve qe po kritikojne si nje ortek qe rritet dita dites Topin kane nje antipati te lindur kunde Berishes por nuk mund te rrihet goje mbyllur kunder poshterimit qe topi iu beri besimit te tyre.
  Cuditerisht Berisha (se prisja kurre nga ku komunist i dreqit) doli fitimtari, dhe jo vetem i kesaj historie qe fillon te pema e lanes por fitimtar mbi kredibilitetin e Kritizuesit me te madh te tij. Nje Amatorizem i pa pare i perbindshit mediatik shqiptar.

 42. shefi kuadrit thotë:

  27 May 2008 @ 9:44 pm

  Berisha sapo mori vesh lajmin qe ka vdek DH i eshte bere zemra mal. Kur pastaj mori vesh qe ka vdekur edhe nje femer me DH me mendjen e vet djallezore ka menduar qe po bej nje deklarate sikur me ka dhembur ne zemer qe ka vdekur edhe kjo vajza dhe po ja permend edhe emerin asaj qe ne kete menyre ta diskreditoj akoma me shume DH si dhe armikun TCH. Pra do me dale edhe si burre i mire po i jep dhe nje goditje te fundit armiqve te tij ne media. Ky njeri (S. Berisha) eshte i sterrte dhe shpirtlig ne cdo qelize te tij, ketij njeriu i mungon cdo vlere njerezore, edhe kur duket se ben mire ai kalkulon si ti shtoje jeten pushtetit te tij. Cdo muaj, jave , dite, ore, sekonde qe kalojme me kete shpirtlig mbi vete eshte nje dite,ore,minute e humbur per ne dhe Shqiperine. Gazetaret bene mire qe dolen ne proteste por do bejne akoma me mire ta diskreditojne cdo dite kete shushunje kryeminister derisa ta menjanojme njehere e mire kete te keqe njerezore qe na ka pllakosur.

 43. hunter thotë:

  27 May 2008 @ 9:51 pm

  toko thotë:

  27 Maj 2008 @ 9:25 pm

  Ore tere ju diskutoni a e njihni apo dini ndonje gje per kete Tanin e Topit apo thjesht llafe?. Tre here ( nje ne temen e pare dhe dy ketu) shto edhe une perseri tek ky koment Dua te di kush eshte, cfare shkolle, cfare kariere ka pasur ky Tani i Topit se na u be me shume se se vete E Hoxha apo Skenderbeu, Na u be shpetimtari kombit.

  kurse une do te doja te shikoja bilancin real te TC, do te doja te dija sa eshte investuar, sa jane te punesuarit, sa marrin, kush jane financuesit.
  E vetmja gje qe u be publike ishte qeraja qesharake (faleminderit z. Ilir Meta, faleminderit) qe paguajne per lokalet te piramida.

 44. shprese thotë:

  27 May 2008 @ 9:52 pm

  ku eshte kulmi i durimit?

 45. Tironsi thotë:

  27 May 2008 @ 9:55 pm

  Hunter, nejti mer policia tatimore 6 muj te Topi.U dha Bodja krevate portative me vete, ngrejten ene cadra fushimi aty para. Cer do mo ti? Kerkoja Sules daje keto te dhona. Ka mundesi ti gjesh te www.kkrt.gov.al

 46. Qafir Arnaut thotë:

  27 May 2008 @ 9:56 pm

  kush eshte, cfare shkolle, cfare kariere ka pasur ky Tani i Topit

  Tan Top Lapraksi (TTL) e nisi karrieren duke bo ‘kanoqe’ (nga ato kutiat qe lejonin te shifje Elektrik Blue).

  Hiku vllai n’Itali per nja 2 vjet.

  U kthy (si Deli i Jorgos)

  Ene pasanaj….

 47. Cheney thotë:

  27 May 2008 @ 10:02 pm

  Ne lajme te tjera,

  Oketa eshte shprehur se gjeneralet me verte kane derguar raporte te perditshme te kryeministri e presidenti por keto raporte kane pas gabime gramatike e si te tilla nuk jane pranuar nga ato ‘6 femnat’ e kryeministrit duke e lene ate ne erresire..

 48. toko thotë:

  27 May 2008 @ 10:03 pm

  llapa thotë:
  27 Maj 2008 @ 9:32 pm
  Di qe ka luftu kunder regjimit komunist duke ndertuar antena me kap Teleduen ne vere.Ishte specialist per kete lloj teknollogjie…
  —————————–
  Mos eshte ky zbuluesi i kanoces. :) Se sa per antena kam bere une me dhejtra . Ca kapnin Italjonin e ca kapnin Jugosllavin, Ca e kapnin Teleduen e ca kapnin Telenorben, asnjera te dyaj bashke :(
  Specialist per antena klandenstine. Mendoj se nga keto antena mesoj Tani i Topit binsnesin e kafese dhe me vone ate te digital.
  Come on o njerez nuk ju duket se jemi vendi me special ne bote. Bejme presidenta universiteteshe bisnesmene me 8 klase shkolle, Bejme miljonere per cmontim armesh zetoriste me kurse pas fillores per mekanike, bejme Presidente mediash zbulues antenash klandenstine. Nuk ju duket pak si shume ireale kjo bote qe shikojme.
  Kush qendron pas ketyre zhenive me shumice shqiptare?
  PS mos me thoni se nuk po tregoj respekt per te vdekurin. Deri sa i vdekuri dhe te afermit e tij vendosen ta bejne figure publike, deri sa ai me cmendurine e tij mori ne qafe nje jete tjeter njeriu Une kam te drejte te bej komentet e mesiperme. Perendia e ndjefte dhe e falte per mekatet e shumta qe beri ne kete bote. Mjere familja dhe ngushullime

 49. “Informatori” thotë:

  27 May 2008 @ 10:07 pm

  Hunter…
  Shpresoj te ta shuaj sadopak kureshtjen.
  ndryshimet politike ne vitin 90-91 gjejne Dritan Hoxhen ose sic njihej ndyrshe Tan Bishtaleci, ne vit te dyte ose te trete per inxhinieri, se kam shume te qarte degen perkatese te inxhinierise.ne vitin 92 perfundon emigrant ne itali deri ne vitin 97 nga ku u kthye nga italia me shuem ide dhe nje sasi te mire paresh.Gojet e liga-nuk u besoj shume atyre-thone se ne itali u mor me lloj lloj punesh nga ana tjeter e ligjit.97 e gjen ne Tirane ku hap top albania radio dhe fillon te hedhe themelet e shoqerise lori kafe me nja dy partnere italiane per importin e kafes. Por ne kete biznes kishte probleme me firmen tashme te konsoliduar Murati do Brasil, pronaret e se ciles cuditerisht pas trazirave te 97 dhe pas ardhjes ne pushtet te socialisteve perfundojne ne kokerr te burgut, per shume akuza, mes tyre dhe per evazion fiskal.Keta pronare konkurente te lori kafese njiheshin nga te gjithe si simpantizante me ngyre te theksuar blu.Nejse.Tani bishtaleci papritur e gjen veten, ose me sakte u gjet i vetem ne kete biznes shume fitimprures te kafese ku mbeti si i tille pra i vetem deri nga fillimi i vitit 2001.Nderkaq Tani kishte konsoliduar mardheniet e veta te biznesit me shume njerez te pushtetshem te koheve te atehershme pra ‘95 - 2001 si nga e majta si nga e djathta dhe perfundon ne rrethana ende te paqarta dhe per mua partner biznesi me Vajdin Lamen, edhe ky eksponet i njohur jo vetem politik dhe policesk ne Shqiperi.
  ne vitin 2001, Tani, me shume kurajo krijon dahsurine e vetme te vertete te tij top channel, per te cilen punoi nje vit te tere offline dhe hodhi si investim fillestar 4 milion euro per lindjen e kesaj foshnjeje mediatike(te dhenat marre nga dosja e dorezuar prane KKRT per marrje license rajonale transmetimi ne vitin 2000)
  me nje biznes kafeje qe lulezonte cdo dite, me nje media te fuqishme ne krye tese ciles me te vertete indihej perandor, Tani bleu dhe nje ferrarri te vetmen ne llojin e vet ne ballkan.
  ketu po e mbyll se te tjerat i dini vete…

 50. Tironsi thotë:

  27 May 2008 @ 10:09 pm

  Toko, nuk osht kush mbrapa plako. Te pakten nuk ka ndonje arsye te dukshme me dyshu (nuk flas ketu per teori konsipracioni qe e bojn dylberin e Sokol Hoxhes) Vete peshtjellimi qe i ka perfshi deshmon qe nuk ka njeri mbrapa. I boni leket me pislleqe apo jo? Une them se po, te pakten leket e para ashtu do i kete bo.

 51. hunter thotë:

  27 May 2008 @ 10:11 pm

  Tironsi, normalisht bilancet duhet te jene te Dhoma e Tregtise. Aq me teper per nje shoqeri “perandori mediatike”…. duhet te gjenden pa problem.

 52. Tironsi thotë:

  27 May 2008 @ 10:12 pm

  Ene une kshu si informatori e di pak a shume.

 53. Lefti thotë:

  27 May 2008 @ 10:12 pm

  rren dhe do te rreje edhe per fushaten e ardhshme ne 2009

  O Tirons, amon,

  pse mundohesh t’a politzosh çeshtjen ? Asnjeri deri tani s’ka zene ne goje PS apo Ramen, apo zgjedhjet …

  Konkluzioni eshte se mediat ne Shqiperi dine te mbajne nje qendrim te perbashket (si besa-bese) edhe pse ajo eshte e poshter moralisht e deontologjikisht - nga ky moment, lajmet e TCH dhe te gjitha simotrave jane per t’u vene ne pikepyetje, per t’u kaluar ne site nga sejcili prej nesh ne ndergjegjen e vet, sepse siç e tha dhe nje parafoles, ketu eshte abuzuar me “besimin” e shume njerezve tek saktesia e lajmeve te TCH apo simotrave te saja.

  Paj kesaj ngjarjeje, secili eshte i lire te mendoje dhe te pranoje çfare te doje : edhe lajmet e tyre ndaç i besoni te gjitha, ndaç i besoni gjysmat, ndaç s’i besoni fare … eshte puna e sejcilit kjo

  Rendesi ka ndergjegjesimi nga rreziku i mashtrimit potencial

 54. Qafir Arnaut thotë:

  27 May 2008 @ 10:14 pm

  nuk osht kush mbrapa plako

  Ton Katovica mer, osht mbrapa!!!

 55. Tironsi thotë:

  27 May 2008 @ 10:15 pm

  Hunter, po dhe fajin qe nuk i ka bo publike dhoma e tregtise bilancet, Topit do ia vesh mo? Shko mer ankohu te Ruli pse nuk ka web site dhoma e tregtise. P.S. Ruli i ben emerimet e sekretareve te pergjithshem qe e kane per detire me kriju kushtet per informim te publikut.

 56. adriatik thotë:

  27 May 2008 @ 10:15 pm

  Pavarsisht se une jam shprehur dhe shprehem kunder fshehjes se vdekjes se asaj femre te panjohur, kurre nuk do ta pranoja “apologjine” e nje zagari te tredhur nga armiqte me te medhenj te historise se kombit shqiptar. Ata pak shqiptare qe u ka mbetur akoma gjaku shqiptar duhet te mblidhen dhe ta perzene nga vatra e tyre Berishen- kete xomby te pretendenteve te Republikes se shtate.

 57. Qafir Arnaut thotë:

  27 May 2008 @ 10:16 pm

  . Por ne kete biznes kishte probleme me firmen tashme te konsoliduar Murati do Brasil, pronaret e se ciles cuditerisht pas trazirave te 97 dhe pas ardhjes ne pushtet te socialisteve perfundojne ne kokerr te burgut, per shume akuza, mes tyre dhe per evazion fiskal.Keta pronare konkurente te lori kafese njiheshin nga te gjithe si simpantizante me ngyre te theksuar blu

  Qe mer ku e ke Katovicen!!! Murati do Brasil e kom ktu n’Toronto. Ka i qike si moce e eger te han veshin…po e pyes i her ket qiken une: ku i ka paret konkurrenti i babit.

 58. J. thotë:

  27 May 2008 @ 10:16 pm

  Me asnje. Gjeja qe kam me inat eshte propaganda.
  Ofendon shqiptaret kur mendon se nuk jane te afte te arsyetojne me mendje te tyre. Sa per balkanweb tani qe me the po e provoj nje here te regjistrohem :-)

  Hunter, po ti duhet ta kuptosh perderisa je kunder propagandes, se fshehja e lajmit per te gjoren qe iku nuk eshte ndonje gje e madhe. Nuk fsheh ne vete as shkelje asgje. Ata te Top-it nuk besoj se ishin aq naive sa te fshihnin vdekjen e goces e ta mbanin keshtu lajmin nen censure.
  Po abuzohet shume me emrat e ngjarjet ne pergjithesi, po kjo eshte puna juaj si antipropagandiste qe jeni.

  Toko, mishi tretet kocka mbetet. Si pergjigje se kush ishte Tani. Edhe tani kockat po ia brejne urithet dhe hienat. Me cfare po shoh une te pakten.

  Julo jon te papam. Nuk kom pa mo spekullusa se keta tellallet e PD. Mire e kishe, keta kon stilin “cer do i thoni Hasonit te Nurijes qe voton per PS”

  E mire mire. Ja se po i studioj njehere te gjithe e do ua kendoj pa perjashtim andej nga blogu im. Niveli i gazetarise shqiptare eshte shume i ulet, ne pergjithesi kjo.

 59. toko thotë:

  27 May 2008 @ 10:19 pm

  …ndryshimet politike ne vitin 90-91 gjejne Dritan Hoxhen ose sic njihej ndyrshe Tan Bishtaleci, ne vit te dyte ose te trete per inxhinieri, se kam shume te qarte degen perkatese te inxhinierise.ne vitin 92 perfundon emigrant ne itali deri ne vitin 97 …
  ———–
  Pra i pa diplomuar. Pak me mire se Delu i Jorgjit qe ishte thjesht me tetevjecare, ky paska dy-tre vite te larte. Nga oto te lartat te bera ne vitet 91-92 ku me shume kishte mbyllje shkollash se sa dite mesimi.
  ————
  …..ne vitin 92 perfundon emigrant ne itali deri ne vitin 97 nga ku u kthye nga italia me shuem ide dhe nje sasi te mire paresh….
  ———–
  Sa mire. Si nuk patem fatin e tij ne emigrim. Kam 15 vjet ketu kam punuar si qeni ja qe nuk paskam fatin e tij. Ndonje tjeter peshkar me kete fatin tim te keq? apo une jami vetmi.?
  Ky njesoj si Deliu u Jorgjit Vajti reckaman dhe u kthye miljoner. Mire qe nuk ju fut bisnesit te cmontimit te armeve se mbase sot do te flitnim ndryshe per te. Fati perseri
  ————
  Tani, me shume kurajo krijon dahsurine e vetme te vertete te tij top channel, ….
  ————
  Kam njohur dike qe kishte dashur te vetme te shkonte ne Hene kurre nuk vajti i shkreti. Prap me fat ky njeri qe krijoj dashurin e tij te vjeter.
  Eh fate fate kjo bote
  ————-
  ….me nje biznes kafeje qe lulezonte cdo dite, me nje media te fuqishme ne krye tese ciles me te vertete indihej perandor….
  ———–
  Pak rendesi si ndjehej ky. Pyetja ishte a ishte vertet perandor apo……?

 60. “Informatori” thotë:

  27 May 2008 @ 10:19 pm

  kjo puna e bilanceve te top media eshte pak e koklavitur.Nuk eshte se ehste punuar vetem me nje pale bilance per kete te jemi te qarte. Djana financierja ka pa mbajt dhe nje bllok tjeter te trashe perpoz atyre blloqeve zyrtare, ku te rere firmosnin sa merrnin ne te vertete.Psh Sokol Balla e ka rrogen 7 mije euro ne muaj, kurse ne KKRT figuron drejtor Info i deopt te lajmeve me page =50 mije leke te reja.aq merr vetem roja i parkingut ose shoferi me i rendomte.Ta kom llafin qe s ja gjen dot bilancet mer daje, se i shkoi tre here kontroll dega e tatim taksave dhe prape se morren vesh se nga hyne e ku dolen .

 61. hunter thotë:

  27 May 2008 @ 10:21 pm

  Informatori, e di se me dhe nje ide. Nqs ka qene ne Itali deri ne 1997, mund te gjendet deklarata e te ardhurave qe jane gjysem publike. Po duhen gjeneralitet e sakta dhe qyteti ku kishte rezidencen. Hajt nje here, mos del gje.

 62. Tironsi thotë:

  27 May 2008 @ 10:24 pm

  O lefto, ceshtjen e politizoi Sula jo une. Eshte e politizuar tashme

 63. “Informatori” thotë:

  27 May 2008 @ 10:25 pm

  nuk ja di vendet ku ka qene,me vjen keq.Por di qe i ndjeri bashke me familjen e tij ishin edhe shtetas italiane prej te pakten 2002 ose 2003 dhe aktualisht kane nje shtepi ne ROME, ku rrinte familja dhe Tani terhiqej sa here shfaqeshin probleme ne horizontin e kalter te TCH.
  Toko me kenaqe me vezhgimet e tua te holla :) edhe une do te doja ca nga arritjet e tij.hehehehehe

 64. trafikanti thotë:

  27 May 2008 @ 10:27 pm

  dikush permendi historine e 9 janarit edhe une e kam degjuar nje histori te tille dhe faktin qe ata skafistat dinin si pa dashur nr e top channel dhe marrin si pa dashje ne mes te lajmeve kryesore, fakt eshte qe ate dite u nisen 2 gomone dhe njera ishte me mall rusesh qe ne shqiperi per transportin e tyre pergjigjej nje fare V.L. , puna eshte se ai malli ne itali nuk shkoi ose me mire nuk shkoi te ata qe e prisnin. versioni eshte qe u mbyt nga koha e keqe, per ne qe nuk merremi me ato pune edhe mund te ishte myt po jo per ruset qe e dinin se pilotet shqiptare iknin me det edhe me te veshtire keshtu qe se pertypen dot pjesa tjeter eshte histori.

  mund te duket si film me toni montanen edhe mu ashtu me eshte duk ne fillim po duke nigju ca bohet lart e poshte ne shqiperi (kujto anijen me kokaine ne porto palermo).

 65. toko thotë:

  27 May 2008 @ 10:28 pm

  Tironsi thotë:
  27 Maj 2008 @ 10:09 pm
  Toko, nuk osht kush mbrapa plako. Te pakten nuk ka ndonje arsye te dukshme me dyshu ….
  ———–
  Tironso
  Mua me ben te dyshoj fakti qe nga tere ajo rini me shkolle dhe arsimim te larte vetem keta dylberet pa shkolle u bene te sukseshem. Prandaj them se me duket pak ireal ky realiteti shqiptar. Prandaj them se jemi vendi i vecante. Ose me sakte jemi qenie te vecanta nga tere bota.
  Tani duhet pranuar ose dyshimi im ose konkluzioni im.
  Shiko pak rreth e rrotull ne shqiperi. Kush jane miljoneret shqiptaret. Nuk te duket pak ireale? Nuk te le vend per dyshim?. Pranoj nje dy zhenij qe nuk kane nevoje per shkolla e edukim bisnesi. Por me qindra te tille me duket si shume. Me fal flitet per miljonere e bisnese qe sjellin fitime me
  $ miljona jo per kioska e berberane. Ka dicka qe nuk shkon ketu.

 66. Lefti thotë:

  27 May 2008 @ 10:30 pm

  Informator,

  a mund te me thuash se nga ndryshn historia e “perandorise” tone nga ajo e Sacra Coronna Unita apo e Al-Capones qe permendi Sula ?

 67. Tironsi thotë:

  27 May 2008 @ 10:30 pm

  Je qe je hunter, kerko dhe per ate punen e arrestimit te Mediut :D

 68. Tironsi thotë:

  27 May 2008 @ 10:36 pm

  Po si jo o toko. Normal qe ka dicka qe s’shkon. Ne 91-92 pleqte e mi te shkolluar rrinin ne shpi se kishin frike. Ky i hypi anijes. Ne 93-94 keta te mite prape me frike. Ky i shiti ca kile mall anej (gjithmone teorikisht se nuk di gjo). Ne 97 ata te shpise me gjithe mua futeshim mrena ne oren 6, ky fuste kafe e bote plane e tregtina. Normal per plak qe te pashkollumit hudhen e perfitojne ne situata te tilla si keto qe ka kalu Shqipnia. Ti ike ne 97 kurse ai erdhi. Secili ka riskun e vet.

 69. toko thotë:

  27 May 2008 @ 10:37 pm

  Lefti thotë:
  27 Maj 2008 @ 10:30 pm
  Informator,

  a mund te me thuash se nga ndryshn historia e “perandorise” tone nga ajo e Sacra Coronna Unita apo e Al-Capones qe permendi Sula ..
  ————–
  Ka nje ndryshim te madh Lefti
  Nese Sacra Coronna Unita apo Al Capone ishin individe po grupe individesh qe luftoheshin nga shteti deri sa shteti ju a hengri koken, tek kjo perandoria e Top Channel ishte shteti brenda perandorise. Ndryshimi Al kapone vs Tani i Topit, njeri u fut ne burg per taksat, tjetri lulezoj nga taksat. (Kujto Berishen dhe lojen e taksave te Top Channel)
  Lefti ka ndryshim dhe ndryshim te madh. Ndersa njera eshte e destinuar te zhduket, pasi shteti po te doje eshte i forte dhe e kap lepurin me qerre :) tjetri e ka shtetin ne thes, keto lojrat qe shikojme ne ketu jane thjesht lufte midis te gjalleve tani qe vdiq pronari i thesit, se kush do te mare thesin qe la ky raft me pasti.

 70. Tironsi thotë:

  27 May 2008 @ 10:39 pm

  Lefto, e di ti si eshte ngritu perandoria e TV Klanit? Dmth TV Klani

 71. Putin thotë:

  27 May 2008 @ 10:39 pm

  Ne lajme te tjera,

  Shqiptaret zgjedhin vdekjen e menjehershme neper miniera, kundrejt asaj te stergjatur natyrore.. Popull interesant!!

 72. Qafir Arnaut thotë:

  27 May 2008 @ 10:40 pm

  se tani u kujtova une? kush ju tha juve qe Tap-Qanelli o TV privat? O TV publik mer daj….taksat e popllit i kan kshu Tan Topit

 73. Lefti thotë:

  27 May 2008 @ 10:41 pm

  Pak a shume si ajo e Topit … apo jo ?

 74. Qafir Arnaut thotë:

  27 May 2008 @ 10:42 pm

  Uee doli bishti tjeter!!!
  C’paske qen per bishta o Tan Topi?

  ene foristraden qe i preu rrugen Tanit ate nat e u zhduk

 75. emigrant thotë:

  27 May 2008 @ 10:42 pm

  Koth&Blend, FLM!

 76. “Informatori” thotë:

  27 May 2008 @ 10:42 pm

  Lefti jo nuk ta them.. jo per gje por pastaj behesh dhe me i zgjuar se une. hahahahaaaaaaa.
  Toko vellacko duhet te dish nje gje, Memedhimbja jone me emrin Shqiperi, nderon lekun dhe ate qe i thone te nderoje.dmth shkurt ne jemi si delet na thone bej kete e bejme na thone beni ate e bejme dhe ate pa blegerire asnje here.Na thote tch se vdiq me i miri, njeshi dhe ne ashtu e trajtojme, sepse ne ende skemi ndergjegjie individuale. por jetojme ende ne ndergjegjie kolektive, duke perseritur si papagaj ate qe degjojme e duke pertypur per informacion ate qe na japin…kjo eshte me e mjerueshmja, jo per faktin se iku tani i topit, i cili sipas opinionit tim te perulur do ikte gjihsesi, ne mos nga pema idhnake aty buze lanes, nga ndonje plumb po se po…
  Jam i bindur se pas ketyre milionereve te paarsimuar tip delijorgji apo tani i topit apo dhe ca te tjereve(kujtoni ish kapterrin e lushnjes qe ne kohen epramidave thirrej GJENERAL XHAFERRI )jane te tjere koka te verteta qe udheheqin…Ju falem me shnet o peshq .. po iki se me erdhi ora per pune e jam emigrant ne turn te trete ….hehehehehe

 77. toko thotë:

  27 May 2008 @ 10:47 pm

  Normal per plak qe te pashkollumit hudhen e perfitojne ne situata te tilla si keto qe ka kalu Shqipnia…
  —————–
  Ashtu eshte po ju thoni ne kohen e shkuar “ka kalu” pra tani eshte tjeter situate sipas jush. Pra perseri pyejta qe kam shtuar me lart
  Ose ne jemi akoma ne ate situate, pra duhet thene “ka kalu e po kalon shqiperia”, pra perseri jemi rast i vecante nga bota, ose tani qe situata ka kaluar duhet te shikonim te shkollumit, prinderit e tu ( jo pleqte se nuk na vjen mire ne pleqeve kur na thoni pleq :) ) te ishin ne krye apo pas ketyre bisneseve.
  Shiko thjesht. Te besh nje televizor dicital nuk eshte gje e thjeshte, qe kushdo mund ta bej. Duhet njohuri teknike dhe kulture. Dilema ime eshte ose pas Tanit ka nje njeri me kulture dhe njohuri ( po le jashte pjesen e parave meqense shume tani po arijne ne konkluzioni nga vijne) dhe Tani eshte thjesht “presidenti” (si Bamir Topi qe eshte presidneti yne :) me berishen nga prapa ) pra dhe merita nuk eshte e tija ne kete rast ose …… ska ose tjeter :)

 78. emigrant thotë:

  27 May 2008 @ 10:48 pm

  “Donoscik” :D :D :P

  Tironso, I am having a lil’ fun, per veten teme… :) po shqypnia per lajme man busy i seksion te cnn-it er burr i dheut! (ate qe drejto kristiane amanpuri ) … osht ven famoz, nuk ke c’i thu. No dull moment!

 79. hajdarmozi thotë:

  27 May 2008 @ 10:49 pm

  ca paska qene ajo fuoristrade qe e paska llogarit me aq saktesi ti presi rrugen nje ferrari qe ecen me 200 e kusur km/ore

  Tani e llin po e llin fare fare fare.

  Do iki te bej nai vizite te psikiatri te marr vesh qe jam aq i trashe sa kujtojne keta.
  vieni figa dela madre vieni.

 80. krye-fare thotë:

  27 May 2008 @ 10:52 pm

  Keta Gazetaret a do na e shpjegojne se si e paska poshteruar Berisha vdekjen e D.H ?Apo ja futen ashtu kot?

  Po si mor plak he,ta marr vesh edhe une,ku egziston poshterimi?

  Sepse deri tani kam pare fakte te mjaftueshme qe poshterimin e krijoi vet ajo media me trillimet e saja.

  Ju lutem,a ka mundesi dikush te me thote se si e paska poshteruar Berisha Vdekjen e D.H?

  Me sa mora vesh une Berisha e ngushelloi familjen,ska thene asnjegje negative ne drejtim te te aksidentuareve,biles ka mbrojtur te drejten e te dyve qe te pasqyrohen ne media me profesionalizem.

  Po me shkon goja vesh me vesh duke e perseritur.

  Top-channel u perpoq te impononte nje zi kombetare,ne vend qe te sillej me profesionalizem dhe tja linte publikut vleresimet.

  Topi dhe simotrat kane bere ate qe vetem klanet mafioze e bejne,mohimi i egzistences te nje personi gjate nje ndoshie,fshehja,dashakeqesia,dhe se fundmi perdorimi i pushtetit mediatik ti mbyll gojen gjithkujt qe flet te nxjerre te verteten ne drite.

  A mund te me thoni vetem nje rast ,nje te vetem kur mediat nuk permendin numrin esakte te te aksidentuarve?

  Une mund tju them shume raste ku identiteti i tyre nuk behet publik ,por sidoqofte publikohet,por ju lutem nje rast te vetem kur publikohet ndodhia por nuk poublikohet numri i sakte i personazheve?

  Qe te kete njerez qe duan demokraci dhe lirine e fjales dhe shtypit te lire dhe te mbrojne nje veprim kaq skandaloz te medias me te madhe ne vend,eshte tmerr i vertete per cdo njeri qe e do ate vend demokratik.

 81. Tironsi thotë:

  27 May 2008 @ 10:58 pm

  Toko ka qene per inxhinieri elektonike apo elektrike, si quhej ne ate kohe, dhe anej ne fillim punoi ca kohe me kshu gjonash. Plus qe kam pas shoke te Topi qe me kane thon qe ka qen i fiksum per keto gjonat elektronike gjithe diten mas mrrokllave me te funit gjemonte.
  E di qe po ngjan sikur po e mbroj po ta them me sinqeritet qe nuk ma ni fare. Keta tellallet po i kundershtoj per dy aryse.
  1. Nuk e meriton i vdekmi me u perfol ne kete fare feje, jo me ai qe sido me qene i kishe 2 gram merita
  2.Jom i shqetsum per te ardhmen e Topit sepse ta them me bindje qe i ka vlejt shume shqiptareve ngado qe jane

 82. emigrant thotë:

  27 May 2008 @ 11:07 pm

  Gjithe ideja baze e biznesit te McDonalds permblidhet ne berjen e nje qofteje, vendosjen e saj midis dy 1/2 panine rummullake dhe ca patate te skuqme per shoqnim.

  Po kshu ene koka kola, e ka saju nji rednek (= qafkuq, ose qafderr me sakte) qe e ka pas shpin knej ka jetoj une aktualisht; ishte si pune farmacisti ene rrite rrite, ene perzite naj long….

  Kjo per ato qe ju duken kanocet si gjo e Fjesht….

  Sa “gjeniale” e ke idene, ate ta percakto tregu, numuri i robve qe hajn hamburgera apo qe rrekllejn naj cik koka kol’… apo i robve qe shofin top channel.

 83. Qafir Arnaut thotë:

  27 May 2008 @ 11:11 pm

  Po per be! Si ja boni Migroja: asnji moment DULLE s’kena pas prij Topit
  Na u bon t’gjitha top…duke nis qy prej top-kojshija

  Jom i shqetsum per te ardhmen e Topit sepse ta them me bindje qe i ka vlejt shume shqiptareve

 84. Qafir Arnaut thotë:

  27 May 2008 @ 11:12 pm

  Ne fakt, qashtu si Topi, MacDonald eshte ne ‘the real estate biz’..:) (kshu m’ka thon nji presor i MBA-jit)

  Gjithe ideja baze e biznesit te McDonalds permblidhet ne berjen e nje qofteje, vendosjen e saj midis dy 1/2 panine rummullake dhe ca patate te skuqme per shoqnim.

 85. studenti thotë:

  27 May 2008 @ 11:14 pm

  me mire te rrinin urte se sa te flisnin keta “gazetare”. Ata qe predikojne lirine e shtypit, dmth tregimin e fakteve per publikun, fshehin vdekjen e nje njeriu sikur te mos kishte ekzistuar. Pse nuk respektuan ne te njejten menyre deputetin e vdekur (drite paste) te Korces, i cili vdiq ne rrethana te ngjashme?????????????????????
  Per mendimin tim keta gazetare bene nje autogol. Pas kesaj, eshte normale qe nuk jane me te besueshem. Do te ishte me mire te rrinin ne heshtje.
  P.S. edhe pse mund te kuptoj solidarizimin e gazetareve, nuk mendoja se do e firmosnin edhe disa nga gazetater me profesioniste.

 86. gre_wireless thotë:

  27 May 2008 @ 11:15 pm

  xhevahire lexon tek kjo tema:

  cheney a eshte e vertete kjo??

  Oketa eshte shprehur se gjeneralet me verte kane derguar raporte te perditshme te kryeministri e presidenti por keto raporte kane pas gabime gramatike e si te tilla nuk jane pranuar nga ato ‘6 femnat’ e kryeministrit duke e lene ate ne erresire..

  trafikant: ca eshte ajo histori qe thua se na paska shpetuar? me qarte

  kjo pastaj ishte me e forta:

  seriozi thotë:

  27 Maj 2008 @ 10:47 pm

  Po po ate fuoristraden e pash edhe une e rimorkiovi ferrarin e tanit derisa ai ecte me 170 ne ore pastaj keputi kavon,ene kishte mrena Sali Berishen, Aleksander Frangaj, Blendi Fevziun dhe Fahri Balliun

 87. hunter thotë:

  27 May 2008 @ 11:26 pm

  Tironsi, thelbi i gjithe ketij diskutimi eshte dezinformacioni dhe injorimi qe Top Cengeli i beri viktimes, Entela Hysko, fale papergjegjshmerise te te ndjerit Dritan Hoxhes. Kjo sjellje le te kuptoje shume te tjera, dmth sa te pavarur e sa te paanshem jane mediat shqiptare. Stop.
  Sikur TC te kishte thene: Vdiq ne aksident punedhenesi jone D.H. sebashku me shoqeruesen e vet E.H.. Shprehim ngushellimet familjes te D.H. por mbi te gjitha familjes te viktimes te pafajshme E.H.
  Sikur TC te mos kishte ngritur ne kembe nje apologji te tipit “vdiq Enver Hoxha, rrofte partia”, une i heqi kapelen.
  Po mqs mentaliteti komunist eshte prezente ne cdo qelize te kelysheve te komunisteve, qe sot perfaqesojne Top Cengelin, duhej patjeter te injorohej realiteti e tu ngrinte kulti i individit.
  Te gjithe diskutimet e tjera vijne si rrjedhoje e kesaj sjelljeje. Dhe te gjithe diskutimet mbi origjinen e TC behen per te shpjegur se perse sjellja e TC ne ne rastin konkret, ishte ajo me naturalja, perfekt ne linje me karakterin e atyre qe perfaqesojne. Dmth mbrojtje e paepur komandatit, shtremberim realiteti, servilizem ndaj padronit.
  Kshu, hajt naten e mire.

 88. Bush thotë:

  27 May 2008 @ 11:40 pm

  Ne lajme te tjera,

  Kompani inegzistente ‘kanadeze’ me pronare greke, me investime minimale, marrin te drejten per shfrytzimin e nje sere fushash gazi. Kjo kompani do ti marri sondat borxh nga Albetroli(ose do ti ‘bleje’ per qindarka), do nxjerr gaz dhe nafte dhe do tja shesi gazin dhe naften Albetrolit dhe Armos.

  gre,

  absolutamont!!

 89. toko thotë:

  27 May 2008 @ 11:55 pm

  …Sa “gjeniale” e ke idene, ate ta percakto tregu, numuri i robve qe hajn hamburgera apo qe rrekllejn naj cik koka kol’… apo i robve qe shofin top channel…
  ————
  Nuk e dija qe ai qe shpiku qoftet eshte sot presidnet i MC Donalds apo ai farmacisti eshte president i Coca Coles. Me falni per injorancen :)

 90. Dori thotë:

  28 May 2008 @ 12:02 am

  Bo prapë temë tjetër për këtë, i hapët punë gazetarëve shqiptarë që duhet të vijnë dhe të mbrohen këtu

 91. Tironsi thotë:

  28 May 2008 @ 12:04 am

  Toko ene ky mer kishte 800 veta staf, nder mo te kualifikumit. Drejtor vec per digitalbin, vec per Top Channelin per cdo seksion me nje fjale. ajo qe bente ky ishte qe i rrinte prapa dhe u jepte perkrahje ketyre se helbete nuk i planifikone ky fushatat publicitare dhe cmimet e kartave te digit albit.
  Nuk eshte ashtu si e mendon. Nuk ka qene i forti ordiner qe je mesu me pa ne Shqiperi. E kom thon, ka qene i fort i talentum.

  Busho :D ku do i shpojn keto puse mer amon se rujna Zot me ket shtet? Ti ble shpi per plazh ai te vjen e te ngre kullen e shpimit para penxheres.

 92. toko thotë:

  28 May 2008 @ 12:18 am

  …ajo qe bente ky ishte qe i rrinte prapa dhe u jepte perkrahje ketyre se helbete nuk i planifikone ky fushatat publicitare dhe cmimet e kartave te digit albit…
  ———–
  Dakort Atehere merita e tij eshte se ishte nje baba i mire i atyre qe punon me te vertet. U rinte afer u ferkonte krahet u bente masazh kur lodheshin, dhe ju firmoste xhekun . Kete e pranoj. Por merita per Topin iu takon atehere atyre 800 veteve te punesuar tek ky.
  Nuk e di kur ata i thoshin se do te zbatojme kete apo ate fushate publicitare apo keto e ato cmime te kartave digit alba a merte vesh ndopak ky nga kjo pune?
  Me siguri e them se dinte shume mire si te fuste kafene pa dogane, ( s’po merem me ato qe kishte brenda thesi i kafese tjeter mesele kjo)apo si te postonte ca para tek shefi i doganes sa here qe makine apo vapori futej ne shqiperi.
  Nejse dorezohem duke mare parasysh mundesine qe ka qene i talentuar.
  E besoj kete jo per faktin se kjo thuhet sepse ishte kundershtar i berishes ne ndryshim nga Delijorgji qe ishte perkrahes i Berishes dhe thuhet se ishte krejt injorant, por thjesht se ju besoj juve. Sinqerisht kjo e fundit.
  Per ata qe jane ofenduar nga keto komente per nje te vdekur E kam then dhe e them. Kur doli artikulli i pare kam thene vetem ngushullime. Por tani qe problemi u politizua dhe u be publik me jepet e drejta te komentoj rreth tij. Heshtja do te ishte respekti me i mire qe gazetare do ti benin ketij Tanit. Por gazetaret nuk e respektojne Tanin me kete artikull, ata duan thesin e Tanin. Thesin qe ka brenda qeverine.

 93. Rryli thotë:

  28 May 2008 @ 12:20 am

  M’Delvine!!!
  Opozita ket e jep si lajm e konomik dhe jo si arsye per ta zene ket qeveri me shkelma… Kothja so dakort me mu, po keta jane rreshtu te gjithe mbrapsh perpara grekeve!!

  Ne lajme te tjera,

  Berisha dhe media kane rene dakord per te loz futboll me Topin e M*** qe eshte lajmi i vdekjes se dy personave ne kete teme. Ndonese e dine se sa me shume ta gjujne ket top, aq me shume do te llangosen; tashme ehste e qarte, populli e mori dozen e turullosjes edhe per 2 muaj te tjere..

 94. gigi thotë:

  28 May 2008 @ 12:27 am

  Tanin rahmet paste e kam njohur dhe e kam pasur shok klase…ketu ka pasur shume kuriozitete ca shkolle ka bere kush ka qene etj etj.. kush te doje le te me pyesi….

 95. finish thotë:

  28 May 2008 @ 12:36 am

  UN S’JU KUPTOJ:SERBIA KERCNON ME LUFTE(THEM SERBIA se mos tju rrenjn mendja se tadic a nikic ndryshojn shum…dhe ju shkruni mbi artikullin vec 34 komente kurse mbi vdekjen aksidentale te ketij shkruni ne artikullin e pare 312 komente dhe tash merreni me qendrimin e berishes ndaj ketij…ateher mos tju duket vedi ma lart se berisha me kompani.BOLL NEGLIZHUM FATIN E KOMBIT DHE U TALLEM ME VEHTEN PER HIR TE MEDIOKRITETIT!

 96. toko thotë:

  28 May 2008 @ 12:45 am

  Eh mor finish Por ceshjta kombetare nuk njeh parti e politike, keshtu qe ne nuk na terheq asnje teme po nuk u fol per politike Berishen vs Ramen. Kush po pyet per kombe e atdhe kemi hall se mos na ofendojme ndonje qe vdiq me deshire, se kjo do te jete teme vertet interesante, me interesante se te vdekurit pa deshiren e tyre te Gerdecit te vrare nga Berisha me parate e Rames me lejet e ndertmit , me interesante se gjaku i derdhur ne Kosove nga trimat, me interesante se gjaku qe kerkohet ne jug nga Bollano & Co, me interesante se sa vete shqiperia.

 97. Tironsi thotë:

  28 May 2008 @ 1:05 am

  finish, harroje lali. Dro jom bo pesimist une po kam verejt se nuk do me ja dit njeri fare, po fare fare po te them. Nuk lane llaf pa me thon heren e funit qe isha anej. Kshu qe duke qene se po te flasesh per atdhe rrezikon te te zene me domate, them se ben mire te kridhesh ne thashetheme edhe ti se kalon me lehtshem marazin keshtu :(

 98. Ilir Kanada thotë:

  28 May 2008 @ 1:48 am

  Lexova deklaraten e zedhenesit te qeverise dhe degjova ne Top-chanal deklaraten e “gazetaruceve”. Sa gjynaf per shqiptaret. Nuk gjej menyren se si te shprehem. Te shaj e te kritikoj?! Kush jame une? C’para kam? C’lidhje e reth njerezish te fuqishem e mafioz kam? Edhe kur shpreha mendimin tim, komenti im u hoq (dy here), ndersa per Ballkan Web jam i padeshirueshem, me eshte hequj IP-a. C’rendesi ka se ke krah politik mbeshtes? Te gjithe ketu ne kete forum jane nje HIC, nje “O”. Ata qe i levizoin fijet na shikojne nga lart e duke qeshur me ironi, tundin koken duke na nxitur te GRIJME akoma.

  Dikush, ne forum, u shqetesua se si do t’i veje hall TOP Medias. Hmmm. Mos u beni merak. TOP Media e ka nje BOS. Mos me keqkuptoni per te ndjerin DH. Bosi eshte pronari i miellit, besoj se me kuptoni. Por edhe ne se mbyllet, nuk me vjen keq. Me mire pa nje TV te sofistikuar teknikisht por qe ka moton e shkaterimit te moralit shqiptar me programet banale gjoja argetuese “BIG BROTHER”, “PORTOKALLI”, “FIX FARE” etj, me ca analiste fshatare e bajate si Stefani, Zhei, Cili, Xhunga, Dudushka e deri tek imituesi fshatar i Uriahipit - Mustafa Nano.

  Pyes veten : c’te keqe do te kishte qe te permendej edhe e ndjera Entela?! Ne se do te permendej, te gjithe do ta kuptonim se i ndjeri DH kishte rene ne dashuri me te ndjeren, dhe ndodhi fatkeqesia. Gjynaf. Por media, ajo e majta vazhdon akoma te ruaje “moralin komunist”. Se komunistet jane te “moralshem”, se ata nuk e “tradhetojne” gruan. Se ata jane “familjare” te mire. Besoj se po te kishte mundesi te shprehej i ndjeri DH per menyren se si u veprua nga TOP Media dhe mediat e tjera kryesisht te majta, ai do te zemerohej shume. Do te zemerohej se nuk iu respektua personi qe ai dashuronte.

  Nga qe kam shume per te thene, nuk po them asgje. Ose po them vetem kete:ata qe i’u kunderpergjigjen deklarates se qeverise cfare jane perfaqesues te medias, “gazetare” ?!

 99. redcarpet thotë:

  28 May 2008 @ 3:15 am

  Nuk kuptoj perse ky anti-shqiptarizem ne BW, TCH, Gazeta Shqiptare e Company!
  Alban Dudushi, Anila Basha e shume te tjere jane ne ate liste vetem per te mbajtur nje cope pune.
  Jame rritur me te dy keta felliqesira dhe dua te them qe Anila Basha si person ‘e brutta di fuori e di dentro’
  ps
  nga ish-komshiu

 100. Ilir Kanada thotë:

  28 May 2008 @ 4:19 am

  Nëna e saj, Nazimeja tregon se, Entela ka punuar më shumë se dhjetë vjet në “Top Albania Radio” dhe “Top-Channel”. Ajo thotë se, ka punuar me përkushtim dhe pasion në këto media, por njëkohësisht shpreh keqardhje se nuk i kanë shkuar për ngushëllim drejtuesit e këtyre mediave dhe shoqëria e punës. “Vajza ime ka punuar në “Top-Channel”, që kur ishte në shkollën e mesme, “Arben Broci” në Tiranë e deri në ditën e fundit të jetës, por ata nuk erdhën për ngushëllim”, thotë nëna e Entelës. Ajo thotë se ka pritur me shpresë se do të vinin për ngushëllim njerëzit e punës ku ajo punoi për më shumë se dhjetë vjet, por nuk ndodhi kështu. “Më ka mbetur peng se, vajza ime ka punuar për dhjetë vjet me korrektësi, bile ka qenë në poste drejtuese, por nuk u vlerësua prej tyre”, thotë nënë Nazimeja. Mbesa e saj thotë se, ka qenë për ngushëllim Arbana Osmani, drejtuesja e emisionit “Big-Brother” dhe nuk ka pushuar asnjë çast së qari.

 101. Cheney thotë:

  28 May 2008 @ 4:41 am

  Ndjese per me siper. Ne nxitim e siper kam thene “qe eshte lajmi i vdekjes” kam dashur te them “raportimi i lajtmit te vdekjes”!!!!

 102. elton thotë:

  28 May 2008 @ 5:52 am

  ore nuk po marr vesht te gjithe kete zhurme qe po bejne disa gazetar, akuzojne Salen per gjera boshe, pse se gazeta rilindja thote se top channel e ka harruar nga pakujdesia se gjate aksidentit qe ndodhi ishte edhe nje vajze ne makinen eTanit,seshte asgje per tu quditur shoqe punet, por mos te harrojme se top channel si televizor shqiptar akuzoj poshtroj Fush krujen per vjedhjen e ores se presidentit Bush me von u vertetua e pa vertete nga goja e vete presidentit, pse nuk protestuan gazetaret per kete fyerje te popullit te Fush krujes dhe te gjithe shqiperise, Sala ka deklaruar ska asnje denim per gazetaret qe fyejne ose akuzujne pa fakte jane te lire te grine sallat sa te dojne

 103. elton thotë:

  28 May 2008 @ 6:09 am

  kam pas dhe kam shume rrespekt per Tanin do te jete i pa harruar per mediat. por nje fjale ka dale nga ekspertet e kriminalistikes se Tani gjate ngarjes se makines ka pase ngacmime ….kuptojeni vete qfar ngacmimesh.. dhe pastaj ka humbur kontrollin

 104. genti thotë:

  28 May 2008 @ 7:43 am

  - Njeriu qe e shkon kohen me enderra te bukura ka frike te zgjohet.
  - Guximi dhe paturpesia e tyre zune vendin e diturise, serviliteti i tyre me te zoterit e zune vendin e sherbimeve kombit.
  - Vellezer ! Ruajuni nga vetvetja ! Ruajuni nga e keqja qe rron e rritet ne mes jush, tek ata njerez qe ju kujtoni se ju drejtojne por po ju shkaterrojne me keq me injorancen dhe egersine e tyre.
  - SHQIPERIA nje vend i bekuar me njemije bukuri, por i shkelur nga nje turme, e cila ushqen nje fare urrejtjeje kunder bukurise !

  FAIK KONICA 1875 – 1942

 105. moni thotë:

  28 May 2008 @ 7:59 am

  Per informacion Tan Hoxha, ka mbaruar Politeknikumin “7 nentori” (tani
  quhet Harri Fultz). Me pas vazhdoi per Inxhineri Gjeollogjike dhe pas nje viti e nderroi per Mjekesi. Ne 92 iku ne Itali me eksodet dhe erdhi diku aty nga 97.

 106. gene thotë:

  28 May 2008 @ 8:59 am

  avah moni se duket sikuar ka mbaruar tek harry edhe ky.

 107. gene thotë:

  28 May 2008 @ 9:01 am

  Cheney thotë:
  27 Maj 2008 @ 10:02 pm
  Ne lajme te tjera,

  Oketa eshte shprehur se gjeneralet me verte kane derguar raporte te perditshme te kryeministri e presidenti por keto raporte kane pas gabime gramatike e si te tilla nuk jane pranuar nga ato ‘6 femnat’ e kryeministrit duke e lene ate ne erresire..

 108. realisti thotë:

  28 May 2008 @ 9:33 am

  Zhduken nga interneti fotot e Entela Hyskos, virusohet video me Dritan Hoxhën

  Bledi KASMI

  ……..Ata që censuruan në mënyrë barbare vdekjen e të ndjerës Entela Hysko, janë hedhur në aksion për të fshirë nga faqja e dheut edhe çdo gjurmë të saj. Ata që tremben nga emri i mirë i Entelës, kanë nxituar të fshijnë me urgjencë nga interneti të gjitha fotografitë e saj artistike. Jo vetëm kaq, por ata po gërmojnë të zbulojnë se me kë shoqërohej Entela, me cilin ka bëshkëpunuar dhe me kë ka pozuar ajo që të fshijnë çdo kujtim të saj, pa ditur se gabohen rëndë. Ata e kanë humbur betejën për fjalën e lirë.

  ……..Ata që fshihen pas këtij skandali kanë arritur deri aty sa të përhapin mjegullnajë se, gjoja Entela Hysko nuk ka punuar fare në “Top Media”.

  …….Individë të njohur edhe në botën e gazetarisë u angazhuan me të gjitha mjetet që të censurohej vdekja tragjike e Entela Hyskos. Ata kërcënuan një pjesë të mirë të gazetarëve dhe fotoreporetëve që të mos botonin as inicialet e Entelës na lajmet e dhëna për aksidentin tragjik. Mesazhet dhe telefonatat kanë qenë të qarta. “Po i marrim të gjithë në telefon dhe aksush nuk do të botojë qoftë edhe inicialet e Entelës”, ishte mesazhi telefonik që shoqërohej sa në njërën media në meidan tjetër.

  ……Çmenduria e këtyre telefonatave për të bllokuar dhënien e lajmit për vdekjen e 28 vjeçares krahas atij të Dritan Hoxhës ka arritur deri atje, sa të tentohej deri edhe tek ndonjë drejtues institucioni shtetëror që ta censuronin duke mos dhënë madje as inicialet e emrit të Entelës. Po kështu, porosia ka qenë e qartë për të gjithë fotoreporterët që dispononin fotografi të Entelës, që të mos guxonin të shpërndanin të tilla foto.

  …….Në disa pika, si tek “Piazza” apo tek “Flora”, gazetashitësit kanë marrë një shpërblim të majmë për të mos e nxjerrë gazetën e RD-se në treg. Persona jo shumë të dyshimtë i kanë blerë të gjitha gazetat me një dorë, për të fshehur të vërtetën, që gazeta të mos shkojë tek lexuesi…..

 109. hajdarmozi thotë:

  28 May 2008 @ 9:45 am

  Fight Club (1999)

  Members of Fight Club: [chanting] His name is Robert Paulson

 110. lis thotë:

  28 May 2008 @ 10:12 am

  Mendoj se Berisha nuk e poshteroi, por e perdori vdekjen e Dritan Hoxhes. Pse? Sepse nuk i rezistoi dot tundimit dhe sepse eshte Sali Berisha. Per kete une hic nuk cuditem. Po ama rastin ne shteg ja nxorri vete Top-i. Ka shume menyra per te paraqitur FAKTET pa cenuar privatesine e askujt. Fshehja, mospermendja apo anashkalimi i tyre, sigurisht nuk qe vendimi me i mire. Ne fund fare i beri pikerisht efektin e kundert te asaj qe donte te arrinte Top-i. Dhe ky eshte ndeshkimi me i mire per ta.

  Sa per deklaraten e gazetareve, ka ca gjera qe sikur nuk shkojne:

  “Ai po përdor në mënyrë barbare vdekjen e një vajze, duke shkelur privatësinë e saj, vetëm për të demonstruar urrejtjen e tij.”

  Pra paska pasur dhe nje vajze?

  “Ne u rreshtuam në anën e viktimës dhe për këtë kryeministri na ka shpallur lufte.”

  Po, por viktima kishte dy. Dhe midis tyre, ju zgjodhet me te fuqishmin.

  Solidariteti eshte gje e bukur, por ne kete rast po mbroni nje gabim qe koleget e Top-it mbase e kane bere dhe me deshiren e mire. Por parimi i gazetareve duhet te jete gjithmone pasqyrimi i fakteve. Dhe parimet respektohen edhe atehere kur nuk jane te leverdisshme, per ndryshe nuk kane kuptim. Nese e kuptoj (por jo gjykoj te drejte) sjelljen e Top-it pas vdekjes se D.H., nuk e marr vesh se cfare lidhje kishte kjo deklarate solidariteti e gazetareve tani. Me duket pak si solildariteti i mjekeve me njeri-tjetrin kur kurre nuk pranojne qe nje kolegu i tyre ka bere gabim edhe kur nje pacient vdes si rezultat i kesaj…

 111. hunter thotë:

  28 May 2008 @ 10:33 am

  Sjellja e turpshme e mediave shqiptare qe injoruan lajmin e vdekjes te E. Hysko nuk eshte e rastit. Sjellja e gazetaruceve ne rastin konkret nuk eshte thjesht solidaritet. Eshte mbrojtje e nje sistemi pune. Nje sistem qe ne plan te pare ve mbrojtjen e interesave te botuesve. Financuesit e mediave kane shume per te fshehur. Sikur larg qofte mediat dhe gazetat e tjera te kishin pasqyruar me korrektesi lajmin, kjo do te kishte vene ne pune nje reaksion zinxhir ku te gjithe kane per te humbur. Quhet instinkt i mbijeteses dhe si rrjedhoje lindin te gjitha reagimet vetembrojtese.

 112. kembetEgjata thotë:

  28 May 2008 @ 10:35 am

  (Peshku eshte nje nga forumet e pakta te fjales se lire. Bekim.)

  Gazetaret e listes te mos flasin ne emer te te gjithe gazetareve shqiptare.
  Heren tjeter mund te thone: Ne populli i Shqiperise…
  Nese qeveria i fsheh krimet, eshte detyra e gazetareve t’i zbuloj ato.
  Por me keto gazetare Shqiperia shkon vetem prapa, prapa, prapa… Stop!

 113. Syribukur thotë:

  28 May 2008 @ 10:39 am

  Dhe neveria s’mbaron ketu. :(

  Ja nje artikull nga nje “Berishke” e TOP-MASS-MEDIAS qe i “qan” zemra per te VERTETEN, PROFESIONALIZMIN dhe… degjoni, degjoni: HUMANIZMIN!!!!

  http://www.gazeta-shqip.com/artikull.php?id=43041

  O Zot, c’pene te peshtira ke krijuar! :(

  Por dua dru une qe vazhdoj te lexoj pacavuret e servirura nga RD, PD, TOP CH, etj. etj.

  E mi Moza ta lumsha! S’ta harroj nje artikull te para disa viteve (kur ishte ne proces i famshmi “katarsis”) qe beje thirrje per t’i injoruar sojin e Politikaneve, duke i bojkotuar. Ka ardhur koha ta bejme jo vetem per Politikanet por edhe per Gazetaret apo Opinion-dhjeret!

  Disa njerez e kane LIGESINE ne shpirt! :(

 114. Gaia thotë:

  28 May 2008 @ 10:44 am

  Lexoni perpelitjet e Mucit tek Shqip, kur ben autogol, meqe e mban veten per njohjes te teorive kulturore. Nga deontolog i thekur, sot i leverdis te jete moralist relativist.

  ——————————
  Le të ndalemi pak këtu, për të thënë fillimisht se mass-media duhej të informonte edhe për këtë. Duhej të informonte në shenjë respekti për një jetë humane të ikur në mënyrë tragjike. Dhe në fakt, do gazeta e bënë. Të tjerat kanë gjykuar se më e rëndësishme se sa saktësia e informacionit ka qenë solidarizimi i menjëhershëm me një njeri të botës mass-mediatike; ose ndoshta kanë vepruar kështu me synimin për të mos përfolur një lidhje jashtëmartesore të dikujt bash në momentin e vdekjes së këtij të fundit. Gazetarët pra janë ndodhur midis një sandwich-i: nga njëra anë, profesioni u kërkonte të informonin në detaje mbi ngjarjen, nga ana tjetër, ndjeshmëritë e komplekset humane (në daçi, dhe shqiptare) u kërkonin pakëz skrupull, me synimin për të zbutur efektet e kësaj tragjedie tek familjet e viktimave. Kjo nuk është shumë profesionale, por kjo gjë ndodh në çdo rast në këtë Shqipërinë tonë. Të gjithë njohim edhe lidhje të tjera jashtëmartesore, të cilat, për shkak të profilit të lartë të kurorëshkelësit, janë ku e ku më spektakolare (nekrofili Berisha i njeh gjithashtu, dhe i mban këto sekrete për t‘i përdorur atëherë kur do t‘i lipsen), por, nën presionin e ndjeshmërive e komplekseve të sipërpërmendura, nuk kemi folur në asnjë rast. Janë aq të mëdha këto komplekse, sa mass-media ka kursyer edhe vetë Berishën, duke mos folur për “çudira” të këtij lloji, që atij i kanë ndodhur mú brenda shtëpisë.

 115. Syribukur thotë:

  28 May 2008 @ 10:46 am

  Edhe nje ndeshje Miqesore futbolli, per pak na e kthyen ne Mort! :)

  Dhe portreti e parrulla ne nje Stadium te Gjermanise “ishin krejt spontane”

  Se kush i perdor te vdekurit, ec e gjeje… :(

  Ky eshte autogoli me i MADH qe rrogetaret e Mediave kane bere ndonjehere. Rane ne gracken dhe nivelin e Berishes.

  Sa pak inteligjence paskan keta njerez! :(

 116. Adam thotë:

  28 May 2008 @ 11:19 am

  E tmerrshme.Kudo MAFIE,edhe ne futbool.Duka_Hoxha.Flamuri gjysem shtize ne ndeshjen Al_POL.O zot cfare poshtersie te perdoret flamuri si cacaf prostitutash.Une e dije qe flamuri qendron gjysem shtize vetem athere kur eshte zi komtare dhe shpallet nga qeveria.Eshte hera e dyte (mbas 97)qe ndjehem keq.Tashti ai flamur nuk eshte me i kombit por i
  MAFIAS.Do ta heq ate nga dhoma de do ta vendos kur shqiperia te clirohet pre saj.

 117. Koth thotë:

  28 May 2008 @ 11:23 am

  Avash me shoku i Eves !

  Tifazat kane vene nje pankarte . “Lamtumire Tani ” Endra vazhdon ”
  Ca ka ketu ?
  Ndersa vellai i atij Bogdanit ( dmth ai Bogdani qe lu futboll ) qe lexoi ate deklaraten dhjere te PD-se, vendosi 2 tufa me lule tek kjo pankarta.

  Po lere tani boll.

 118. Lefti thotë:

  28 May 2008 @ 11:26 am

  Zhduken nga interneti fotot e Entela Hyskos, virusohet video me Dritan Hoxhën

  Bledi KASMI

  ……..Ata që censuruan në mënyrë barbare vdekjen e të ndjerës Entela Hysko, janë hedhur në aksion për të fshirë nga faqja e dheut edhe çdo gjurmë të saj. Ata që tremben nga emri i mirë i Entelës, kanë nxituar të fshijnë me urgjencë nga interneti të gjitha fotografitë e saj artistike. Jo vetëm kaq, por ata po gërmojnë të zbulojnë se me kë shoqërohej Entela, me cilin ka bëshkëpunuar dhe me kë ka pozuar ajo që të fshijnë çdo kujtim të saj, pa ditur se gabohen rëndë. Ata e kanë humbur betejën për fjalën e lirë.

  ……..Ata që fshihen pas këtij skandali kanë arritur deri aty sa të përhapin mjegullnajë se, gjoja Entela Hysko nuk ka punuar fare në “Top Media”.

  …….Individë të njohur edhe në botën e gazetarisë u angazhuan me të gjitha mjetet që të censurohej vdekja tragjike e Entela Hyskos. Ata kërcënuan një pjesë të mirë të gazetarëve dhe fotoreporetëve që të mos botonin as inicialet e Entelës na lajmet e dhëna për aksidentin tragjik. Mesazhet dhe telefonatat kanë qenë të qarta. “Po i marrim të gjithë në telefon dhe aksush nuk do të botojë qoftë edhe inicialet e Entelës”, ishte mesazhi telefonik që shoqërohej sa në njërën media në meidan tjetër.

  ……Çmenduria e këtyre telefonatave për të bllokuar dhënien e lajmit për vdekjen e 28 vjeçares krahas atij të Dritan Hoxhës ka arritur deri atje, sa të tentohej deri edhe tek ndonjë drejtues institucioni shtetëror që ta censuronin duke mos dhënë madje as inicialet e emrit të Entelës. Po kështu, porosia ka qenë e qartë për të gjithë fotoreporterët që dispononin fotografi të Entelës, që të mos guxonin të shpërndanin të tilla foto.

  …….Në disa pika, si tek “Piazza” apo tek “Flora”, gazetashitësit kanë marrë një shpërblim të majmë për të mos e nxjerrë gazetën e RD-se në treg. Persona jo shumë të dyshimtë i kanë blerë të gjitha gazetat me një dorë, për të fshehur të vërtetën, që gazeta të mos shkojë tek lexuesi…..

  Pike se pari, nga reagimt e sotme te shumices se diskutanteve ne forum, nuk e mohoj, jam shume i kenaqur qe kane arritur te emancipohen nga bindjet e tyre politike dhe nga paragjykimet e rastit, dhe jane bashkuar ne mbrojtje te fjales se lire. Sali Berisha ka te keqijat e tija, qe asnje nuk ja fsheh dot dhe nuk i zbut dot; por ama ne kete rast ka te drejte kur krahason veprimet e TCH dhe simotrave, (mund te thosha, Bashkepunetoreve), me ato te MAFIOZEVE !

  Dje morem vesh nga bashkebiseduesit tane, se Ballkan WEb paska fshire tere komentet “kompromentuese”, po ashtu kane vepruar edhe media te tjera elektronike e te shtypit; kot sa te shkosh tek forumi i vete TCH, atje s’gjen veçse librin e ngushellimeve …

  Nese lajmet e siperpermendura jane te verteta, ateher keto medota duhej quajtur me emrin e tyre : MAFIOZE, MAFIOZE dhe VETEM MAFIOZE !

  TURP e faqja e zeze, nese kane bere dhe vazhdojne te bejne keto POSHTERSI te ndryra, keta kelysh te keqinj !

  E degjoni se ku kia arritur kulmi ?

  Lexoni perseri :

  Ata që fshihen pas këtij skandali kanë arritur deri aty sa të përhapin mjegullnajë se, gjoja Entela Hysko nuk ka punuar fare në “Top Media”.

  Ata kërcënuan një pjesë të mirë të gazetarëve dhe fotoreporetëve që të mos botonin as inicialet e Entelës na lajmet e dhëna për aksidentin tragjik. Mesazhet dhe telefonatat kanë qenë të qarta. “Po i marrim të gjithë në telefon dhe aksush nuk do të botojë qoftë edhe inicialet e Entelës”, ishte mesazhi telefonik që shoqërohej sa në njërën media në meidan tjetër.

  Po kështu, porosia ka qenë e qartë për të gjithë fotoreporterët që dispononin fotografi të Entelës, që të mos guxonin të shpërndanin të tilla foto.

  Në disa pika, si tek “Piazza” apo tek “Flora”, gazetashitësit kanë marrë një shpërblim të majmë për të mos e nxjerrë gazetën e RD-se në treg.

 119. lumidrin thotë:

  28 May 2008 @ 11:30 am

  Shume mire Nano deri aty ku shkruan se nuk e shikonin te nevojshme te emeronin Entelen, por e keqja eshte se vjell vrer per arsye se P.D nxori emrin e vajzes, e vazhdon te na sqaroje se lidhjet jashtemartesore nuk jane krim.
  Nano o Nano kush e ka quajtur krim more krimb.
  Ka ne Shqiperi edhe me te poshter se kunati im, nuk jam me fatkeqi nder Shqiptaret.
  Kjo me ngushellon sadopak.

 120. Lefti thotë:

  28 May 2008 @ 11:32 am

  Kur dolen vjet fotografite (e verteta) nudo te Edi Rames ne treg nga Gazeta SOt, pastaj nga Tema dhe ndonje tjeter, gazetat i “grine” lexuesit, por nuk me rezulton se u futen bandillet qe t’i terhiqnin me hir e pahir nga tregu …

  ne kete rast, duket sikur CENSURA po vepron si ne koherat e saja me te keqija … CFARE TURPI per Shqiperine !

  Ata që fshihen pas këtij skandali kanë arritur deri aty sa të përhapin mjegullnajë se, gjoja Entela Hysko nuk ka punuar fare në “Top Media”.

  Nga intervista e dhena nga nena e saj (qe nuk e ka pergenjeshtruar) rezulton se vajza e saj punonte qe prej 10 vjetesh tek TAR dhe tek TCH, pra tek grupi mediatik Top Media : kurse keta duna te na bejne te mendojme se ajo ndoshta ishte nje “rrugore” te cilen nuk e njihnin …

  Poshtersi !

 121. Tironsi thotë:

  28 May 2008 @ 11:44 am

  Lefti, po ta them sinqerisht fare dhe pa piken e cinizmit. Ti dukesh qe ke lidhje me qeverine keshtu qe ke mundesi ta marresh kontraten e punes se Enteles nga sigurimet shoqerore. Boje kete ene myllu gojen ketyre sa rri e shkrun 2 faqe komente

 122. Lizander Saraci thotë:

  28 May 2008 @ 12:00 pm

  Per mendimin tim kjo deklarata e ketyre gazetareve eshte nje gomarllik te cilit ja kalon vetem artikulli i sotem i Mustafa Nanos.
  E vetmja gje qe beri kjo deklarate eshte fshirja e shijes se keqe qe me la deklarata e PD-se. Instrumentalizimi i vdekjes se nje njeriu eshte gjeja me e ndyre qe bejne politikanet ne Shqiperi (te te gjitha partive).
  Te gjithe (ose te pakten shume njerez qe njoh) ngelen keq nga mungesa e mesazheve ngushelluese per ate vajzen e gjore, por nuk ka pune nje parti politike te merret me ke ngushellon ti apo une. Berisha ne mesazhin e tij beri shume mire qe ngushelloi te dy familjet, sic do bente shume mire qe te ngushellonte te gjithe Shqiptaret, duke marre masa per evitimin e aksidenteve, qe shkaktojne shume me teper vdekje se Gerdeci e 9 Janari te marre se bashku.

  Persa i perket Tanit si person, prejardhje, shkollim, etj, nuk besoj se ka vend per diskutim se nuk po diskutohet shenjterimi i tij. Mediatizimi i ngjarjes dhe krahasimi me varrimin e Enverit, duhet pare me teper si nje problem shoqeror global e jo vetem shqiptar. Influenca e mediave sot eshte aq e madhe sa qe njerzit nuk jane me te “lire” t’i zgjedhin prioritetet e tyre.
  Nuk kemi pra pse te cuditemi nga mania e robve per te ndjekur turmen ne homazhe per nje njeri qe nuk e njihnin. Masat jane te gatshem te qajne e vuajne per nje rock-star qe mund te vdese me overdose e qe ne fund te fundit mund t’i kete “dhuruar” botes na dy kenge qe koha mund t’i mbuloje me pluhur. Kurse vdekja e nje cmimi Nobel ne ekonomi, matematike, biologji apo PAQE, as qe u intereson fare, pavaresisht se ai njeri mund te kete kontribuar ne shpetimin e mijera njerzve.
  Ne rastin e Tanit, nuk kemi pra pse shokohemi nga homazhet se ai diçka solli ne jeten e Shqiptarve. Nga ana teknologjike ajo qe ai beri kerkonte nje guxim dhe nuhatje ne biznes te cilat jo gjithkush i ka. Digitalb-i ishtre nje invetim teper i pasigurte dhe sot eshte bere edhe me fitimprures se kafeja (sipas burimeve te mbrendshme).
  Kurse cilesia e programeve dhe e gazetarve nuk eshte as merite as faj i Tanit se trute nuk blihen me pare. Detyra dhe merita e tij ishte se arriti te afroje aty njerez qe ndiqen nga publiku. Ai nuk ishte Minister Kulture apo Arsimi qe te kishte per detyre edukimin e masave, por bizmesmen qe duhet te nxirrte me fitim bizneset ku kishte investuar.
  Presidenti i fast-food-eve (s’du as t’ia permend emrin) nuk gjykohet mbi vlerat ushqyese te hamburgerave por mbi bilancin e kompanise.
  Pastaj secili zgjedh vete se ku te haje, apo cfare te shikoje.
  Une, personalisht e konsideroj Big Brother-in si tragjedine me te madhe te vitit per Shqiptaret, por nuk e ka fajin TOP-i qe njerzit jane te etur per plehra te tilla dhe preferojne te diskutojne gjithe diten se sa here i ngrifet Ols Toçit (keshtu i kane pas thirr te gjithe atij).

 123. Zjermi thotë:

  28 May 2008 @ 12:00 pm

  une gjithe keto diskutime te momentit ne lidhje me kete qe ndodhi i vej emrin: si me u gjet kola ne pune, se pas ca kohesh do harrohet ai e te tjeret bashke.
  mbaj mend kur vdiq azem hajdari. gati sa nuk shpertheu lufte e ku di une, ndersa tani, as qe ia mban mend emrin, edhe atehere dolen fjale per pune jo te pastra (who cares, a u bone punet, mbajini kandilin me gjet fajtori). kshu pra kshu
  te isha si vjollca, nusja e te ndjerit , e kisha marre situaten ne dore, pronare, menaxhere, meqe burri ia mohoi jeten per gjithe keto vjet , tani eshte momenti me i mire te shijoje pak pavarisn e munguar.
  sepse mua nga kjo histori me se shumeti me vjen keq per vjollcen, ajo eshte me e lenduara, me e mohuara, me e poshteruara. jam shume e bindur se ate te ndjerin e kan kap mallkimet e nuses se nuk shijohet jeta ne kurrize te familjes tende qe e shihte vec sa per sy e faqe.

  me se fundmi PEACE BROTHER :)

 124. lumidrin thotë:

  28 May 2008 @ 12:14 pm

  Lefti mos harro se sido qe te jete e verteta, ajo qe ne kerkojme se mediat kane punuar mire apo keq, nuk ndikon ne terheqjen e publikut nga njeri krah apo tjetri, Shqiptari vazhdon te rije ne posizionet e vjetra, kush me Salen e kush me Edin.
  E gjithe kjo zhurme eshte mediatike, si Sala si Edi jane te qarte se peshorja politike nuk peson ndryshime.
  Lexoje ato qe shkruan Nano, sikur ai paska qene i diaspores, eshte kthyer ne Shqiperi per te ndihmuar vendin e tij,per te importuar demokracin qe ky “nano” e njeh me meri se kushdo Shqiptar.Nuk kemi faj ne se kur “nano” jetonte ne perendim ne jetonim nen diktatur, keto jane fatet e jetes.

 125. Gaia thotë:

  28 May 2008 @ 12:19 pm

  Ma gervish trurin karshilliku i koperatives se gazetareve me deklaraten se jane pa komplekse per dhenie lajmi per raste specifike sipas llogjikes se per arsye te njerezores ti hame hakun profesionalizmit. Lozin vete gjykatesin, vete spiunin, dhe vete fajtorin per qejf.

  Le pastaj kur deklarojne (alla Muci) se ditkan shume gjera qe kompromontojne moralin e kastes politike, por nuk i thone, per hir te njerezores. Hajde, pakt, hajde. Ato qe di Muci i dine pjesa me e madhe e Shqiperise e tregohen per barcaleta. Fatkeqesia eshte se akoma nuk ka marre njeri guximin “njerezor” t’i beje publike.

  Duhet me hap nje blog: Alo …Anti-morali??? ku peshqit te tregojne keto te fshehta, se ndryshe nuk ka per t’u carmatos ndonjehere mentaliteti i ndrydhur ne Shqiperi.

 126. Odysseus thotë:

  28 May 2008 @ 12:47 pm

  Nje pyetje e vogel. Po e vogel fare fare. Pse s’e keni botuar ketu hic deklaraten-sulm te PD? Jo per gje por duket sikur keni shpik ilacin pa ditur cila eshte semundja. Ashtu sa per ta krahasu me firmosjen e ajkes se lepiresve gazetare.
  Sado qe urrej te bashkohem me mendimin e Sales, ndonjehere pranoj qe ai s’ja fut kot. Biles me sa po shof te lista e firmaxhinjve kur ja kerkojne interesa edhe Mero Baze puthet me Mustafa Nanon.

 127. ari thotë:

  28 May 2008 @ 1:22 pm

  ne emer te moralit komunist,po e them moral komunist sepse vetem ne ate kohe fshiheshin ishet nga frika e shoqerimit me nje femer shoqe apo shok qe te mos njollosej figura e paster e komunistit dhe qe mos ta merte vesh populli qe x apo y kishte bere dicka amorale.
  Edhe keta te top ch duke u nisur nga ky moral donin te ruanin te paster figuren e padronit te tyre qe paska bere kaq shume per popullin shqipetar dhe na del sikur te mos ishte Tani dhe topch ne do te ishim ne erresire dhe injorance te plote,por servilet e topch harrojne se ka shume biznesmene me te sukseseshem se Tani,por vetem se nuk punojne tek topi apo ne media dhe nuk jane te njohur.ka biznesmen qe e kane fituar parane me djerse,duke e nisur si shitsa ambulante dhe sot kane biznese te pastra dhe jo si disa qe nuk i dihet se si kane arritur kaq larte!!!!!
  Topch me dashje apo pa dashje e filloi vete kete katraure diskutimesh dhe debatesh qe perfitojne dhe trushpelarit qe ta kthejne ne debat politik.
  Cfare do ti kushtonte topch qe ne njoftimin e pare te permendete edhe emrin e koleges se tyre te talentuar qe ka kaq vite qe punojne bashke,perse duhet ta injoronin kete fakte,mos valle kishte ndonje hile ketu ,apo ne emer te moralit komunist bene te amoralen.Si kane moral keta njerez qe te bejne moral
  A kane moral keta njerez qe te punojne per 10 vjete me nje njeri sa do i keq qe te jete ose cfare do qe te kete ber ,te mos i shkojne ne varrim ose ne ngushellim,vetem e vetem se nuk qenka e fameshme si padroni i tyre,apo akoma vuajne nga mendesi komuniste se mos i shikonte njeri dhe i prishej biografia dhe i hiqnin nga puna.
  Kur do te clirohemi ne shqipetaret nga mendesite komuniste dhe mos ti bejme gjerat sipas thashemeve te secilit.
  Padroni i tyre sado i mire qe te ishte per ta,ai vdiq sepse shkeli rregullat ose me shqip nga tangerlliku i tij qe bente gara shpejtesie dhe mori ne qafe edhe nje te pafajshme.Nga njera ane ngrem dhe trumbetojme zakonet e mira te popullit qe i percjellim te vdekurit me respekt dhe nga ana tjeter kolektivi i topch bene te kunderten duke injoruar kolegen e tyre te nderuar,njeriu nuk respektohet nga paraja,por nga puna qe bene dhe keta zoterinj e dine shume mire qe mos te punonte Entela me te gjithe te tjeret Tani nuke do te ishte i sukseseshem po do te kishte falimentuar.
  O njerez me shume respekt per popullin e thjeshte dhe mos u beni servila te parase.

 128. INA thotë:

  28 May 2008 @ 1:34 pm

  Nji pietje kam une, e mire dy.

  1. Kur eshte hapur TAR?
  2. Kur eshte hapur TCh?

  Faleminderit!

 129. B…LI thotë:

  28 May 2008 @ 1:48 pm

  O popull Shqiptare mos u merni me cfare tha Sali Berisha, dhe cfare beri Sali Bersiha, Kujtoni vetem nje gje ”
  Sa televizione kishte ne periudhen 1992-1997 kur sali berisha ishte MBRETI I SHQIPERISE, dhe argatet si puna jone qe shkruajme cfare beme per ta kritikuar,
  Ose cfare hapesirash la MBRETI sali berisha per fjalen e lire, per zhvillimin e fjales se lire, per zhvillimin e te drejtes,

  asgje, asgje,asgje, asgje,asgje, asgje,asgje, asgje,asgje, asgje, asgje, asgje,asgje, asgje,asgje, asgje,asgje, asgje,asgje, asgje, asgje, asgje,asgje, asgje,asgje, asgje,asgje, asgje,asgje, asgje, ……………….

  pervece se te vjedhe dhe te shpife, kjo eshte ajo qe ka bere sali berisha dhe te gjithe politikanet te shqiptare te majte dhe te djathte,
  por te pakten do te thosha qe keta te majtet e kane POLITIKE vajtjen neper vakira edhe sikur mos ta njofin fare vene dhe e hedhin nga 1 baqete sic e ka zakon shqiptarei, ose me sakte e degjojne hallexhiun qe i bie MALI MBI KRYE kur i vdese nje i aferm edhe pse nuk jua shehe me deren.
  ka aq shume per te shrkuar sa sali berisha …………………… shqiptare do te zgjohen nga gjume nga 2050 kur fisi i SALES, NANOS, RAMES, GJINUSHIT, METES, DHE BANDES TJETER NE PUSHTET TE JENE BERE te gjithe te pasur si BERLUSKONI (nga pasuria)…

 130. Ani thotë:

  28 May 2008 @ 1:49 pm

  Kjo histori per fat te keq nxjerr edhe nje here ne pah mungesen e profesionalitetit dhe absurditetin tipik shqiptar. Nga njera ane me manipulime naive dhe te panevojshme si dhe moralin e dyshimte e te munguar te medias shqiptare te te gjitha kraheve, si dhe nga ana tjeter brutalitretin dhe primitivitetin e e Berishes (qe me te drejte i eshte vene gishti edhe kesaj here si inspirues i vetem i pothuaj gjithe zullumeve ne Shqiperi). Ishte naive per pothuaj gjithe mediat kryesore te mbuluarit dhe censures se hapur ndaj lajmit te plote lidhur me aksidentin e te premtes (apo te shtunes ne mengjes) me shpresen se gjithcka do kalonte pa u vene re si dhe tregon mungese respekti per viktimen tjeter ne kete aksident njerezor. Ky budallallek duket fare qarte qe i ka “fireback” ne fytyre gjithe atyre burracakeve ne vendimarrjen e tyre editoriale te shtypit qe i kane bere sherbimin me te keq publikut dhe vetes se tyre. Shume prej tyre qe kane pak llogjike duhet ta kuptojne se ne kete menyre I kane bere sherbimin me te keq edhe vete viktimave, e vecanerisht Zonjushes/zonjes Hyska qe pervc fatit te keq e tragjik eshte bere sot edhe burim thash e themesh te peshtira , si dhe familjeve te tyre respective.
  Menyra si do te paraqitej ky lajm pastaj do te perbente edhe dallimin mes gazetarit te vertete dhe Berishes dhe lumpenit te tij primitiv.
  Ajo qe e ben kete afere edhe me me shije te keqe eshte edhe histeria qe perfshiu shumicen e medias e padyshim Top-channel ne rradhe te pare duke i dhene nje hapesire te jashtezakonshme per mfjaft dite e duke paraqitur pak a shume si nje hero te eposit shqiptar. (skena qe vertet shume veteve I kujton vdekjene e Enverit). Nese Dritan Hoxha do te ishte edhe 1/100 e atyre qe eshte shkruar per te keto dite ai vete nuk mund te pranonte kete lloj menyre te paraqituri te nje procesioni mortor dhe ate lloj pathosi qe ska asgje te perbashket per mua me respektin dhe mirenjohjne por me servilizmin dhe panikun per te nesermen. Personalisht mendoj se Top-channel media ka shume nevoje per “introspection” ne menyren sesi ka paraqitur evenimentet e diteve te fundit, pa harruar e mohuar anet positive te kesaj media ne 10 vjetet e ekzistences se saj, dhe anes njerezore sesi gazetaret e drejtuesit e kesaj media jane ndjere nga aksdenti I D.H dhe zonjushes Hyska. Kushdo qe merr neper goje Znjsh. Hyska per mua eshte I pacipe, burracak dhe I peshtire.
  Ajo qe ka bere Berisha me zedhenesit e tij pastaj eshte manipulimi me I paturpshem keto kohet e fundit per qellime thellesisht hakmarrjeje e politike qe do ti perplaset atij ne fytyre gjithashtu, por qe ne fund te fundit merr shkas nga “ a total failure” I standarteve me elementare te gazetarise shqiptare. Berisha ka treguar gjate gjithe histories se tij famekeqe qe di vetem e mjaft mire te perdore shantazhin dhe dobesite apo gabimet e kundershtareve. Per kete aresye mesimi eshte per te mos I dhene kurre arsye ketij felliqesire te perdor dobesite apo gabimet njerezore. Pa dashur te perkrah per asnje cast ate cka berisha perfaqeson ka bere e ben, kjo histori duhet tu sherbeje si nje mesim I madh e i mire shtypit shqiptar e me gjere per te mos e lene vene veten ne batak, per me shume “decency”, etike e profesionalizem.

 131. uk thotë:

  28 May 2008 @ 1:54 pm

  Me thene te drejten deklarata zyrtare e Berishes eshte mjaft korrekte (jo per hir te Berishes kuptohet) ndersa sulmi i zedhenesit te tij eshte qesharak. donkishotesk dhe i peshtire per nga synimi i mbrapshte qe ka. Cfare eshte pozitive eshte qe shumica e shqiptareve nuk hane me bar qofte nga Berisha apo nga media ne pergjithesi qe nxjerr nevojen e ngritjen e te dyjave te pakten ne nivelin mesatar te debatit ne nje pjese te forumeve shqip

 132. reali thotë:

  28 May 2008 @ 2:17 pm

  Eshte turp se si disa gazetare dhe disa media pretendojne se kinse jane zedhenes te fjales se lire por ne fakt ne kete rast ata dolen qe jane tamam diktatore te tipit mafioz. Ne kete rast e treguan se jane fshehes te se vertetes.
  Ne kete rast Partia Demokratike ju dha nje mesim shume te mire gazetareve.
  Ne kete rast gazetaret tane e treguan vetveten se ne fakt jane ata qe japin lajme me seleksionime.
  Ne kete rast keta gazetare e poshteruan vetveten sepse e fshehen vrasjen e nje kolegeje te tyre sepse edhe Entela Hysko ishte punonjese ne media.

  Eshte per te ardhur keq qe u vra Dritan Hoxha por gjithashtu eshte per te ardhur keq qe u vra edhe Entela Hysko. Dhe ne fakt, Entela Hysko u vra dy here, njehere nga Dritan Hoxha ( Dritan Hoxha ishte ngasesi i makines ne te cilen u mbyt Entela Hysko dhe faktikisht Dritan Hoxha konsiderohet vrasesi i saj) dhe per te dyten here Entela Hysko u vra nga top-ch dhe disa media tjera sepse edhe ajo bartte shpirt njeriu dhe se edhe ajo e meritonte te permendej qe eshte vrare sikur cdo person tjeter.
  E verteta eshte e vertete dhe duhet thene ashtu sic eshte e jo te fshihet per arsye cinike.

 133. TROPOJA thotë:

  28 May 2008 @ 2:27 pm

  zoti Ani.
  Per mendimin tim “gazetare” dhe politikan nuk kane asnje dallim me njeri- tjetrin. Ne programin e tyre te dites jane ganjeshtrat, mashtrimet spekullimi i detyres dhe “profesionit” qe ushtrojne. Te replikoj ty sepse nuk shikoj gje te keqe te veçse ate qe do te bente ç’do politikan ose kryeminister kur ne nje ngjarje tragjike si kjo nje fjale mohoet nga mediat vjekja e nje personi te dyte (ENTELA HYSKA) per arsye se viktima qe provokoi tragjedine ishte Dritan Hoxha (punedhensi i tyre). Prandaj nuk eshte hakmarrje e zotit BERISHA ndaj medias, por thirrje qe Ai u ben gazetareve qe ate qe ata nuk e kane bere ndonje here ta bejne tani “te tregojne realitetin ta bejne tani”,dhe jo te hedhin balte si gjithnje mbi te verteten. Pastaj dihet qe ne politike kundershtari shfytezon pikat e dobeta. Me vjen shume keq dhe besoj qe ashtu si une ne kete rast dhe te gjithe shqipetaret jemi te zhgenjyer nga informacioni i shtypit,dhe ,me ben akoma me te vendosur ne idene time qe ne Shqiperi nuk ka liri shtypi (jane te kondidcjonuar nga punedhenesit e tyre) dhe nga jo eksperjenca.

 134. drimanda thotë:

  28 May 2008 @ 2:30 pm

  ne pergjigje te asaj qe kane shkruar gazetaret “e bashkuar” dua te shpreh reagimin tim duke e titulluar

  “Ku ka shkuar humanizmi yne?”

  Para disa ditësh ndodhi një ngjarje e rëndë, pronari i TV më të njohur në vend dhe i një kompanie të suksesshme mediatike vdiq në një aksident shumë të rëndë makine. Ai po e ngiste makinën me një shpejtësi “vetëvrasëse”. Për më tepër makina ishte një makinë e shtrenjtë dhe jashtë mundësive që ofron qyteti ynë për lehtësi qarkullimi, pasi qyteti ynë rrugët i ka kryesisht të ngushta dhe me makina të parkuara anës tyre. Makina ishte një Ferrari, një nga ato makinat që i mbajnë pasanikët për qejf, kur duan të ngasin me shpejtësi apo kur duan të shpalosin bukurinë e pasurisë së tyre. Aksidenti ishte shumë i rëndë për shkak të shpejtësisë tepër të lartë me të cilën po ngiste i zoti. Shpejtësia ishte aq e lartë sa pas përplasjes me 2 shtylla makina u nda në dy pjesë. Pjesa e përparme vazhdoi lëvizjen edhe për disa metra më tej, dhe nga i gjithë aksindenti gjeti vdekjen e menjëhershme pasagjeri që ishte ne sediljen e përparme të makinës. Vetë shoferi doli nga makina ende gjallë dhe vdiq rrugës drejt spitalit. Pasagjeri që vdiq në atë makinë ishte një vajzë e re, të cilën opinioni i përgjithshëm e dënoi aq shumë për faktin që ishte në atë makinë, apo e injoroi, sa përshtypja e krijuar nga ai fakt, veproi si një autoritet censurues. Emri i vajzës u censurua nga ngjarja, ajo nuk u përmend se vdiq në atë aksident, por thjesht u bë një elegji e padëgjuar mediatike mbi vdekjen e atij, pronarit të madh të medias. E gjitha kjo sepse vajza e pamartuar me pronarin e medias nuk kishte një status të qartë për të qenë në atë makinë në atë orë të natës. Ajo ishte një vajzë jo e denjë, kjo ishte përshtypja e përgjithshme e njerëzve, e cila u reflektua deri brenda në vetë median e prekur, por edhe te mediat e tjera dhe pati si rezultat faktin e papranueshëm që të gjithë e trajtuan aksidentin e rëndë, ashtu sikur aty të kishte pasur vetëm një viktimë. Mos e përmend emrin e të dashurës… ai nuk e kishte grua… shshshshshshtttt të mos na dëgjojë kush…. obobo e zeza vajzë, të ishte kthyer në shtëpi më mirë ashtu si një vajzë e mirë!!! Nejse e keqja ndodhi, ashtu siç ndodh rëndom, të gjithë e dimë, një ditë do të vdesim, disa njerëz vdesin në aksidente makinash edhe më të rëndomtë, se ecin shumë shpejt dhe papritmas shohin një maune që u vjen përballë dhe s’kanë ku shkojnë… megjithatë edhe ky aksident ishte shumë i rëndomtë, sidomos për faktin që ndodhi në mes të qytetit, në një vend krejt të papërshtatshëm për të ecur me shpejtësi skëterre. Përveç vrasjes së shoferit aksidenti shkaktoi edhe vrasjen e një njeriu të pafajshëm dhe ai shofer po të kishte shpëtuar duhej të ishte dënuar për vepër penale. Si mund të ecësh me 170km/orë në brendësi të një qyteti???? Ndoshta kjo ishte një tentativë e mirëfilltë vetëvrasjeje??? Shumë pyetje dhe asnjë përgjigje. Ajo që është më e padurueshme është reagimi i përgjithshëm, dënimi i vajzës si një fajtore, pse duhet të ishte në atë makinë, pse duhet të pranonte një lidhje të paligjshme me atë djalë dhe aspak dënimi i djalit si një njeri i papërgjegjshëm që mori në qafë jetën e një njeriu tjetër. Po sikur ajo të kishte qenë gruaja e tij? Njoftimi do të kishte qenë vdiq çifti Hoxha, dhe atëhere nderimet do të ishin dyfishuar, jo sepse bëhet fjalë për dy njerëz (pra dopjo) , por sidomos sepse njerëzit do të shikonin te çifti të vendosur drejt raportin martesor, por edhe te gruaja mjetin e fabrikimit të një Hoxhe të vogël… ndërsa kjo vajzë e shkretë, që kishte punuar për median në fjalë për gati 10 vjet as nuk u përmend se ishte viktimë e megallomanisë dhe e çmendurisë së pronarit të saj të talentuar. Ku është humanizmi? Po dashuria? Ëëëë dashuria! E ç’punë ka dashuria në këtë mes? Po sikur ata të duheshin dhe të kishin vendosur një ditë të martoheshin??? Opinioni do të ndryshonte. E pra e gjithë kjo i ngjan një hipokrizie të paparë, dënohet i pafajshmi në vend të fajtorit, dhe kjo në emër të emrit të mirë të fajtorit. Në djallë të vejë emri i mirë i tj! Të pranosh të vërtetën nuk ka të bëjë fare me emrin e mirë. Njeriu mund të ketë cilësi shumë të mira profesionale, mund të jetë i talentuar, menaxher i mirë, thithës talentesh. Ndërkohë mund të jetë edhe i papërgjegjshëm, mund të jetë edhe vrastar në teprimet e tij. Dhe kjo duhet pranuar ashtu siç pranohen të mirat. Kështu krijohet një lloj balance që kombinon gjykimet e ndryshme mbi fakte dhe jo mbi mite. Mos përmendja e emrit të Entela Hyskos në aksidentin tragjik që i mori jetën, asaj dhe pronarit të madh të televizionit më të madh Top Channel, u shndërrua në një mit, në mitin që ai ishte vetëm, dhe ajo nuk figuron fare në kronikë. Familja e saj pret ende për vizitën e ngushëllimit kolegët dhe shefat e Entelës që punonte me ata njerëz që në kohën kur ishte në shkollë të mesme. Edhe përmendja e emrit të saj si një viktimë e aksidentit tragjik pavarësisht nga tipi i lidhjes që ekzisonte midis shkaktarit të aksidentit dhe viktimës duhet të ishte bërë në mënyrë të pavarur dhe thjesht humane. Po pyes sërish përtej të gjithë interesave personalë ku ka përfunduar humanizmi ynë?

  Drimanda Shehu

 135. TROPOJA thotë:

  28 May 2008 @ 2:41 pm

  “GAZETARET” po tupshem dhe te pa pergjegjshem para se te “firmosnin” deklaraten e “luftes” kunder zotit BERISHA do ishte me e denje te shkonin per ngushellim tek familja e koleges se tyre(ENTELA HYSKOS).

 136. Pjer Thomas thotë:

  28 May 2008 @ 2:44 pm

  Kam pershtypjen se keta gazetaret e nderuar ketu, jane nxituar. Ne te tilla raste (aksidente, vdekje) eshte shteti per ti ngushelluar, per t’ju pergjigjur, per ti vizituar, ndersa qeveria nuk eshte e detyruar apo e obliguar per te tilla gjera. Ndryshon puna kur ndodhin fatkeqesira te permasave kombetare, si termete, permbytje etj.

 137. J. thotë:

  28 May 2008 @ 3:33 pm

  U shtun shume. 121 cope.

  Vetem Lefti dhe Hunter i kane ngel si kalaja e fundit mediatike…

  1. Armand Shkullaku

  2. Ylli Rakipi

  3. Mero Baze

  4. Andi Bushati

  5. Skënder Minxhozi

  6. Ilir Babaramo

  7. Blendi Fevziu

  8. Andi Bejtja

  9. Rudina Xhunga

  10. Arban Hasani

  11. Mustafa Nano

  12. Sokol Balla

  13. Filip Çakuli

  14. Enton Abilekaj

  15. Alfred Peza

  16. Anila Basha

  17. Pandi Gjata

  18. Henri Çili

  19. Baton Haxhiu

  20. Alba Malltezi

  21. Franko Egro

  22. Valbona Kurti

  23. Arian Çani

  24. Ilir Yzeiri

  25. Elert Yzeiri

  26. Eni Vasili

  27. Andrea Stefani

  28. Lorenc Vangjeli

  29. Ben Andoni

  30. Artan Hoxha

  31. Denis Minga

  32. Sokol Shameti

  33. Denion Ndrenika

  34. Roland Zili

  35. Ardita Bala

  36. Bledar Kuka

  37. Rezart Xhaxhiu

  38. Gent Dervishi

  39. Poli Hoxha

  40. Armando Meta

  41. Luan Kondi

  42. Laureta Ryçi

  43. Ervin Koçi

  44. Aleksandër Çipa

  45. Desada Meta

  46. Martin Leka

  47. Besnik Myftari

  48. Urim Bajrami

  49. Ylli Pata

  50. Dori Lika

  51. Juli Krisafi

  52. Mentor Nazarko

  53. Alban Dudushi

  54. Bledar Zaganjori

  55. Mentor Kikia

  56. Robert Prifti

  57. Mimoza Picari

  58. Altin Kreka

  59. Marin Mema

  60. Erina Matraxhiu

  61. Alma Demiraj

  62. Sokol Bregu

  63. Elona Meço

  64. Klodiana Kapo

  65. Enkelejd Llanaj

  66. Leonard Nanaj

  67. Genta Popa

  68. Irma Toptani

  69. Ada Heqimi

  70. Ornela Islami

  71. Roland Qafoku

  72. Qamil Xhani

  73. Leonard Karaj

  74. Aulona Kadillari

  75. Enton Palushi

  76. Ilir Paço

  77. Matilda Bega

  78. Eva Paja

  79. Ervin Dushi

  80. Artur Kuka

  81. Alberta Zani

  82. Saimir Kodra

  83. Genti Pjetri

  84. Alkida Budini

  85. Armir Shkurti

  86. Anila Rrushi

  87. Esmeralda Bardhyli

  88. Monika Leka

  89. Eva Gjura

  90. Florian Serjani

  91. Armand Maho

  92. Fitim Zekthi

  93. Rildo Ngjela

  94. Luljeta Progni

  95. Bardhi Sejdarasi

  96. Andi Tela

  97. Redi Gjuzi

  98. Reis Çiço

  99. Adrian Thano

  100. Artur Zheji

  101. Arion Sulo

  102. Dhimitër Gjoka

  103. Endri Xhafo

  104. Sali Juniku

  105. Irida Vasia

  106. Viola Keta

  107. Anila Jole

  108. Sonila Agostini

  109. Donald Jorgoni

  110. Gazemend Janku

  111. Zilie Feçi

  112. Mira Kazhani

  113. Ardita Beçolli

  114. Klara Asqeriu

  115. Lira Burgija

  116. Zeqir Gjata

  117. Rosalba Bejdo

  118. Elona Duro

  119. Aurel Boriçi

  120. Blerina Moka

  121. Endi Tufa

 138. Qafir Arnaut thotë:

  28 May 2008 @ 3:36 pm

  Ja pordhi edhe Nanua me kete rast

  ; për ta njollosur e për ta përqeshur gjeti përcjelljen e një lajmi banal: “Dritan Hoxha nuk ishte vetëm në makinë. Ai ishte me të dashurën”.

  Le të ndalemi pak këtu, për të thënë fillimisht se mass-media duhej të informonte edhe për këtë. Duhej të informonte në shenjë respekti për një jetë humane të ikur në mënyrë tragjike. Dhe në fakt, do gazeta e bënë. Të tjerat kanë gjykuar se më e rëndësishme se sa saktësia e informacionit ka qenë solidarizimi i menjëhershëm me një njeri të botës mass-mediatike; ose ndoshta kanë vepruar kështu me synimin për të mos përfolur një lidhje jashtëmartesore të dikujt bash në momentin e vdekjes së këtij të fundit. Gazetarët pra janë ndodhur midis një sandwich-i: nga njëra anë, profesioni u kërkonte të informonin në detaje mbi ngjarjen, nga ana tjetër, ndjeshmëritë e komplekset humane (në daçi, dhe shqiptare) u kërkonin pakëz skrupull,

  C’skrupull mer NANO..If IT BLEEDS IT LEADS thoshte Rupert Murdoch, ai paragona me te cilin po e krahasoni Tan Topin

 139. don shehu thotë:

  28 May 2008 @ 4:22 pm

  Tungjatjeta Peshq ,kam kohe qe nuk jam dukur por si gjithmone gojen e keni me shume rere ,kujdes e do u prishen dhembet.
  Eshte e vertete suksesi i Tanit e bravo i qoft ,por problemi eshte se keta gazetaruck nuk thone e as permendin ate vajzen e cila ishte si qendra e gravitetit ne TCH,e megjithate asnje fjale .Pse vall ka faje Berisha ,kur keta mundohin ta fshehin te verteten.Nuk e denoj Tanin per veprimin se nje shkrimtar i madh(Stendal) thote :”N.q.se doni ta denoni veten denojeni per mekate te kendshme”.Por te pakte pak respekt e mirenjohje per ate vajze te mjere.Se dhe djelli qe eshte aq i madherishem prape se prape e le dhe mizen te ngrohet ,pra thjesht mirenjohje e trupat e tyre te prehen ne paqe .Le ti leme keta gazetarucke te na merziten se si na i paska fyer Saliu ,ata jane te ofenduar nga vetevetja se nuk jane pe gazete e per te na prure lajmet ashtu si jane ,ashtu si u tha per Ledi Dajanen e ajo ishte me te dashurin por median nuk e fshehen e eshte nje turp per TCH e gjithe mediat e tjera qe e anashkaluan kete fatkeqesi te kesaj Vajze qe si u thashe ishte qendra e gravititetit te TCH.Te gjithe keta gazetare le te studjojne mathematike se nuk bejne per gazete

 140. jonida thotë:

  28 May 2008 @ 4:38 pm

  t…..vet thotë:
  28 Maj 2008 @ 4:04 pm
  mendoj se perpara nje ngjarje tragjike jene te gjithe prej gjaku dhe mishi. dhe ne ate ferrarin monster ishin dy njerez qe u aksidentuan. shtrohet pyetja : kush eshte me i rendesishem nga keta dy persona ne momentin e aksidentit. te dale ndonje burre gazetar ose gazepar e te ma thote dhe te m’a thote.
  pershendetje te gjitheve….

  interesante pyetja qe shtron parashkruesi….

  zakonisht eshte me i rendesishem ai ka qesen me para.

  mendoj se duhet mirehetuar se kush nga keta dy te gjoret e kishte qesen, dmth ne emer te cilit prej tyre..??????

  kjo do it jepte zgjidhje gjithe kesaj enigme

 141. Genty thotë:

  28 May 2008 @ 5:24 pm

  “O Sal fresku, mire qe te gjallet je tu i cu n’vorr po edhe t’vdekmit nuk i le me pushu rehat”

  S’ke cfare te komentosh me , se llafet e teperta jane fukurallek.

 142. Ilir Kanada thotë:

  28 May 2008 @ 5:47 pm

  Sa trim ky Mustafa Nano. Ta mbush mendjen. Per nga profesioni, thote se eshte analist. Por une nuk e besoj. Se qe te jesh analist duhet se pari te mos kesh pamjen e nje fshatari (shikojani fytyren ne ngjyre dheu, sapo ka leruar aren); perpiqet, ne programin e tij te nates, te duket i kulturuar duke perdoru ndonje shprehje anglisht, por te ben qe te qeshesh me injorancen qe tregon; eshte pasionant- si analist duhet te jesh i qete (shikojeni se si kundervepron kur nujk eshte i afte te pergjigjet ne nivelin qe pretenon se eshte); a nuk duket si nje Uriahip fshatar kur ferkon duart?! por ne fakt eshte trim, se pa patur frike etiketon “Idiot” kedo qe e ka sadopak inat. A nuk duket si ata fshataret e perparuar qe partia i futi ne radhet e saj, u dha nje shkolle te larte (kupto Shkollen e Partise) dhe e beri kuader te vlefshem per zbatimin e mesimeve te shokut Enver. Sa gjynaf per ne shqiptaret me keta njerez qe i kemi per hise te na shfaqen, edhe kur nuk duam t’i shohim.

 143. une them thotë:

  28 May 2008 @ 5:48 pm

  Me ne fund doli ne shesh te hapur se keta gaze*aret dhe opinion10jeret tane skane te bejne me fushen e gazetarise, por thjeshte SPIN DOCTORS (Manipulues te fakteve).

  Ne te gjithe deklaraten e PD’se flitet shume per fshehjen e faktit qe ne makine ishte edhe nje zonjushe, por ne asnje moment nuk na con apo del ne konkluzionin qe te dy viktimat e aksidentit kane pasur nje maredhenje me shume se profesionale.

  Jane pikerisht keta gazetaret qe kane hedhur keto firmat mbi kete deklaraten kunder K/Ministrit qe tashme i kane nxjerre ne shesh te gjitha te palarat e rahmetlive (sidomos Mustafa Nano me ato gomarlliqet e tija mbi pislliqet qe dikerka per politikanet tane…ca suprize, ne nuk i dinim!!!)

  Per vete kam qene mese i sigurte qe rrogetaret ne media nuk jane as te zgjuar, as te mencur dhe as te sinqerte, por thjeshte ca pasagjer te paguar ne kamikazen kunder te vertetes dhe fjales se lire. Tani, jam i sigurte qe kete fakt mund ta shohin edhe shume te tjere…

 144. xhiku thotë:

  28 May 2008 @ 5:57 pm

  a nuk duket si nje Uriahip fshatar kur ferkon duart?! por ne fakt eshte trim, se pa patur frike etiketon “Idiot” kedo qe e ka sadopak inat.

  eshte komplet i pa afte!!

  A nuk duket si ata fshataret e perparuar qe partia i futi ne radhet e saj, u dha nje shkolle te larte (kupto Shkollen e Partise) dhe e beri kuader te vlefshem per zbatimin e mesimeve te shokut Enver

  eshte i rekomanduari i Sillos

 145. shefi kuadrit thotë:

  28 May 2008 @ 6:15 pm

  Ja dhe artikulli i M.Nanos sot tek Shqip. ku e bente Sali Berishen lecke dhe me te drejte. Nuk eshte se tha ndonje gje te re se Saliun e njohim mire cfare felliqesire njerezore eshte po kete here ai idiot kaloji cdo kufi njerezor me deklaraten e zarit te vet akoma me idiot G.B.

  Te gezohesh ne mort e te mos duash ta fshehesh kete gezim

  Mustafa Nano

  Para nja dy ditësh, një idiot me emrin Gerti Bogdani (unë nuk kam njohur në jetën time një njeri më idiot se sa ky), doli e lexoi këtë deklaratë të hartuar nga një i çmendur me emrin Sali Berisha (unë nuk kam njohur në jetën time njeri më të çmendur se sa ky): “PD, si parti e fjalës së lirë, që nxori vendin nga censura dhe terri informativ më i egër komunist, e konsideron heshtjen, fshehjen apo censurën totale nga ‘Top Media‘ dhe të disa simotrave të saj, të lajmit të vdekjes tragjike ta bashkëpunëtores së tyre, Entela Hysko, si një akt primitiv, çnjerëzor e të pashembullt. PD-ja u kujton këtyre censorëve të rinj se vdekja e një njeriu në një shoqëri të lirë nuk mund të jetë kurrë sekret. Vdekjen e një njeriu mund ta mbajnë sekret vetëm diktaturat më mizore dhe shpellat e Al Kapones.

  Në këtë botë mund të gjenden njerëz, që gëzohen nga vdekja e dikujt, ashtu siç mund të gjenden edhe njerëz, që nuk e fshehin këtë gëzim. Sali Berisha është njëri syresh. Atë e gëzoi pa masë vdekja e Dritan Hoxhës, dhe as nuk deshi e as nuk diti ta fshehë këtë gëzim prej nekrofili. E dëshmoi në mënyrë plateale këtë gjë, teksa të nesërmen, në vend të gjente një moment për të heshtur në respekt të një gruaje e të katër fëmijëve të mbetur pa burrë e pa baba, nuk hezitoi asnjë çikë të ngushëllonte në mënyrën e vet.

  “U dërgoj ngushëllimet e mia të dyja familjeve” - ja, këtë formulë ngushëllimi gjeti, duke qenë kështu i pari, që u dha shqiptarëve lajmin, se Dritan Hoxha kishte qenë bashkë me një vajzë në momentin e vdekjes. Ishte ky qëllimi i Berishës? Donte të shndërrohej në një reporter të kronikës së zezë? Jo, as që bëhet fjalë. Apo mos vallë, nga pozicioni i kryeministrit të një vendi i duhet të ngushëllojë familjen e një vajze të panjohur që gjen vdekjen në një aksident? As kjo nuk duhet çuar nëpër mend, pasi në Shqipëri ka çdo ditë aksidente vdekjeprurëse nëpër rrugët e Shqipërisë, dhe ne asnjëherë s‘e kemi parë kryeministrin të ngushëllojë ndokënd. Arsyeja është shumë e thjeshtë: Kryeministri ishte i gëzuar, jashtëzakonisht i gëzuar (këtë njeri nuk mund ta shohësh kurrë më të lumtur, se sa në momentin e vdekjes së një kundërshtari, ashtu si dhe në momentin e një vdekjeje që mund t‘i hapë rrugët drejt pushtetit, apo që mund ta mbajë në pushtet. Njerëzit që kanë qënë afër tij ditën e vdekjes së Azem Hajdarit dëshmojnë, se prapa njeriut që çirrej nga ballkoni i selisë së PD-së, maskohej një njeri që fërgëllonte prej qejfit. Dhe në fakt, ajo vdekje ishte varka e tij e shpëtimit).

  Po të donte mund ta fshihte gëzimin ditën e vdekjes së Dritan Hoxhës, por ai nuk donte (ca e ca vënë dorën në zjarr, se në fakt ai dëshiron t‘i fshehë këto pulsione prej të marri, por është aq i marrë qyqari, sa nuk di e nuk mundet ta bëjë këtë. I del gëzimi nga hundët e nga goja, bash si jargët e si qurret e veta). Dhe kështu, duke mos duruar dot jehonën e shpërpjestuar që po gjente vdekja tragjike e budallaqe - ishte dhe budallaqe kjo vdekje, të kuptohemi - e një njeriu, të cilin e urrente, ai u përpoq ta përqeshte e ta njolloste atë vdekje; për ta njollosur e për ta përqeshur gjeti përcjelljen e një lajmi banal: “Dritan Hoxha nuk ishte vetëm në makinë. Ai ishte me të dashurën”.

  Le të ndalemi pak këtu, për të thënë fillimisht se mass-media duhej të informonte edhe për këtë. Duhej të informonte në shenjë respekti për një jetë humane të ikur në mënyrë tragjike. Dhe në fakt, do gazeta e bënë. Të tjerat kanë gjykuar se më e rëndësishme se sa saktësia e informacionit ka qenë solidarizimi i menjëhershëm me një njeri të botës mass-mediatike; ose ndoshta kanë vepruar kështu me synimin për të mos përfolur një lidhje jashtëmartesore të dikujt bash në momentin e vdekjes së këtij të fundit. Gazetarët pra janë ndodhur midis një sandwich-i: nga njëra anë, profesioni u kërkonte të informonin në detaje mbi ngjarjen, nga ana tjetër, ndjeshmëritë e komplekset humane (në daçi, dhe shqiptare) u kërkonin pakëz skrupull, me synimin për të zbutur efektet e kësaj tragjedie tek familjet e viktimave. Kjo nuk është shumë profesionale, por kjo gjë ndodh në çdo rast në këtë Shqipërinë tonë. Të gjithë njohim edhe lidhje të tjera jashtëmartesore, të cilat, për shkak të profilit të lartë të kurorëshkelësit, janë ku e ku më spektakolare (nekrofili Berisha i njeh gjithashtu, dhe i mban këto sekrete për t‘i përdorur atëherë kur do t‘i lipsen), por, nën presionin e ndjeshmërive e komplekseve të sipërpërmendura, nuk kemi folur në asnjë rast. Janë aq të mëdha këto komplekse, sa mass-media ka kursyer edhe vetë Berishën, duke mos folur për “çudira” të këtij lloji, që atij i kanë ndodhur mú brenda shtëpisë.

  Duhet thënë pra se mass-media, edhe duke mos bërë punën e vet me korrektesë maksimale në këtë rast, as ka bërë, as ka fshehur ndonjë krim. Të jesh i martuar e të kesh një të dashur nuk është ndonjë gjë për t‘u mburrur; por nuk është krim, amá. Krim është tjetër gjë; krim është të fshehësh vdekjen e baxhanakut, që punon në një fabrikë vdekjembjellëse; krim është të mohosh njohjen me baxhanakun, ngaqë vetëm kështu mund të lësh veten dorëjashtë në një plojë, ku gjetën vdekjen dhjetra vetë; krim është të përfshish gjithë familjen në afera të pafundme korruptive; krim është të përdorësh pushtetin për t‘i mbuluar këto afera; krim është të bësh Gërdecin, e tri javë më pas të dalësh e të zgërdhihesh si psikopat nëpër sheshe e nëpër salla të mbushura me ‘dashnorë‘ të NATO-s; krim është të këmbëngulësh të mbash në punë një zyrtar që ndiqet penalisht për një krim; krim është ta kërkosh krimin e mafien atje ku nuk është (tek Dritan Hoxha; fjala vjen); krim është të vjellësh kundër gazetarëve, ndërkohë që nuk ke thënë një fjalë kundër atyre që bënë masakrën e Gërdecit (e keni vënë re, që Berisha, ndërsa i ka përdorur etiketimet ‘mafioz e kriminel‘ kundër të gjithëve, nuk ka guxuar t‘i përdorë kundër atyre, që shkaktuan Gërdecin e kundër Pinarit që ka dëshmuar për punët mafioze të vetë Berishës?).

  ***

  Le të kthehemi atje ku e nisëm, për të thënë se Berishës nuk i mjaftoi gëzimi në mort. I dëshpëruar me sa duket, që me gëzimin e tij s‘u mor askush, i dëshpëruar gjithashtu, që Dritan Hoxhës i bënë një funeral krejt të pangjashëm me funeralet që di të bëjë Berisha (përdorimi i arkivolit të Azem Hajdarit si gjyle për të shpërthyer dyert e institucioneve të shtetit është një nga mijëra turpet e këtij njeriu. Me sa duket, në momentet e gëzimit nuk ka ditur të marrë veten nën kontroll), i dëshpëruar që publiku po e vajtonte vdekjen e Dritan Hoxhës si një humbje kombëtare, ai u ul të bëjë deklaratën e turpshme, dhe ia përcolli për ta lexuar atij kokoroçit idiot. Dhe ky i fundit, pasi na broçkullis për PD-në e fjalës së lirë e të anticensurës (O Zot, si s‘kanë marre këta njerëz!), zë e i bën një qortim kolosal mass-media-s, duke përfunduar me frazën e shthurur alla Berisha: vdekjen e një njeriu mund ta mbajnë sekret vetëm diktaturat më mizore dhe shpellat e Al Kapones. Fiu, fiu! Shefi i Sefgjinit dhe i Gazidedes, baxhanaku ‘incognito‘ i Xhimit të ndjerë, autori i kapicës me të vdekur në Tropojën e tranzicionit, patriarku i familjes që mbolli vdekjen në Gërdec, shkaktari i kaosit të ‘97-ës, ku gjetën vdekje tre mijë shqiptarë e ku u armatosën tre milionë të tjerë, ky njeri pra ka pacipësinë të na flasë për fjalën e lirë, për censurën e për regjimet mizore (sa për shpellat e Al Kapones, kjo mbetet e pakuptueshme. Ndoshta kemi të bëjmë me një sindromë freud-iane të njeriut të lindur e të rritur në shpella). O tempora, o mores!

 146. goni thotë:

  28 May 2008 @ 6:19 pm

  edhe pse ky person ishte nje njeri i madh per elektroniken ballkanike (me i miri)vdekja e tije ishte tragjike,mirpo sipas informatave ai kishte qen me te dashuren e re18 vjeqe,dritani mundi ta ket ate femer sepse kishte pasuri ndersa gruan e kishte ne gjum.mendimi im eshte se zoti i kontrollon te gjitha ke para apo ske ai edhete mbi te gjitha.

 147. artian thotë:

  28 May 2008 @ 6:39 pm

  Reagimi ndaj Berishes nuk eshte as i pa njohur dhe as i tanishem reagimi kunder tij ka qene me kohe i fuqishem,per menyren e drejtimit te shtetit,per gabimet dhe fajet ne 97`per paaftesine dhe mungesen e mencurise ne zgjidhjen e problemeve! Me ke do meresh?
  Isemuri permend,ka kohe qe i eshte mbetur ne dore si dopio gjashta,shqiptareve!

  Namik Hoti ramet paste ,ka pas thane, maloku po hypi ne “kale” nuk zbret kollaj..fatkeqsisht ky eshte nga ai lloj xhinsi!

 148. tiranalb thotë:

  28 May 2008 @ 6:40 pm

  dritan hoxha ishte nga ata shqiptare qe flisnin pak dhe punonin shume. sali berisha eshte nga ata shqiptare qe flasin shume dhe punojne pak. ngushellime nenes se dritanit

 149. Qafir Arnaut thotë:

  28 May 2008 @ 6:49 pm

  Shef, ma shkoqit pak argumentin e Nanos se per bese mu m’duke se ja ka fut si kau peles. “Nuk beme punen” thote “po te mos besh punen nuk eshte krim”. Sigurisht qe s’eshte krim. Eshte thjesht pranim qe NUK JE PER ATE PUNE!

  GAZETARET NE LITAR!!!
  (pervec Kac Myftarajt:))

 150. artian thotë:

  28 May 2008 @ 6:57 pm

  ore problemi,nuk eshte se hajde shkalloi kryeministri,problemi me i madh eshte se ai iu ka hedhur trute e gomarit te gjithe Partise se tij dhe “simpatizanteve”!

 151. Lefti thotë:

  28 May 2008 @ 7:16 pm

  Vetem Lefti dhe Hunter i kane ngel si kalaja e fundit mediatike

  O J. Nga Greqia,

  nuk e shikon bré burre se nuk ka ngelur vetem Hunter, lefti apo ThoughPolice te mbajne nje qendrim per kete ngjarje ? A nuk e shef, se jane me dhjetra shqiptaret ane e mbane botes qe po shkrujne se jane te indinjuar e majde te rrevoltuar me metodat qe perdrin “gazetaret” tane ?

  Nga 1 deklarate qe Berisha paska bere sot, i paska thene gazetareve :

  “silleni t’a firmos edhe une ata deklarate, se me eshte ndryshkur péna ! edhe une, gazetare kam qene disa vite” (aluzion per shkrimet kunder regjimit te kohes tek ZP-ja apo Drita)

  Prandaj, J, mba firmen e Sales, se une s’je jap :)
  Sa per shkrimin e Drimanda Shehut : “Shkrim i mire” !

  Per Tironsin :

  Une s’kam nevoje te shkoj te gerrmoje ne bodero per te ditur ku punon X apo Y; per te marre kete gje te mireqene, perdora deklaraten e nenes te se ndjeres, e cila e tha me gojen e vet’ se e bija ka punuar ne Top Media qe kur ishte ne gjimnaz …

  Ajo nuk e ka pergenjeshtruar nje deklarate te tille - atehere perse t’a ve ne dyshim ? Sepse s’po e pranon t’i qe Entela ka pas punuar tek TCH ? Prandaj ?

  Rendesi per mua ka qe 99 % e shkruesve ketu e pranojne kete gje, dhe e vene shpesh ne dukje (faktin se e ndjera pononte tek TV qe e poshteroi pas vdekjes)

 152. libertas thotë:

  28 May 2008 @ 7:18 pm

  “po te mos besh punen nuk eshte krim”. Sigurisht qe s’eshte krim. Eshte thjesht pranim qe NUK JE PER ATE PUNE!

  kuptoje ne kontekstin e gjithe shkrimit: ky tipi i quajtur ndryshe “idjoti”, flet per krime nderkohe qe bosi i tij i quajtur ndryshe “superidjoti” ka masakruar (dhe po vazhdon ta beje) nje popull te tere me gjithfare veprash. Prandaj te mos besh mire punen (duke patur parasysh paragjykimet ne shqiperi edhe situaten jo shume oportune te vdekjes te EH dhe DH) eshte nje fakt qe TE PAKTEN nga keta “idjotat” nuk duhet t’i meshohet shume.

  Ben mire ta lexosh te gjith shkrimin para se te komentosh.

 153. Lefti thotë:

  28 May 2008 @ 7:19 pm

  dritan hoxha ishte nga ata shqiptare qe flisnin pak dhe punonin shume. sali berisha eshte nga ata shqiptare qe flasin shume dhe punojne pak. ngushellime nenes se dritanit

  Po dhe ti sa “pak” qe fole o i uruar, por germat e numeruara i pate ?

  Edhe ti “harrove” te ngushellosh familjen e Enteles, nenes e saj, por vazhdon te “ngushellosh” vetem njerin ?

  Pse e beni si puna e njerkes ?

 154. artian thotë:

  28 May 2008 @ 7:25 pm

  Ja Berishiani,ja si ka lene gje berishes fare, nga hunda e ka pjelle kete …

 155. Qafir Arnaut thotë:

  28 May 2008 @ 7:30 pm

  “idjoti”, flet per krime nderkohe qe bosi i tij i quajtur ndryshe “superidjoti” ka masakruar

  mu s’rruhet shume c’thote ‘idjoti’ Gert Bogdani. Mu m’rruhet c’them une. E une po merrem me M.Nanon jo me Gerd ‘idjotin’

 156. J. thotë:

  28 May 2008 @ 7:33 pm

  O Lefti, permend ndonje emer. Te shohim cfare kredibiliteti ke.
  Ke ke me vete?
  Cili eshte ai qe vjen ne nje linje me ty?

 157. kapa thotë:

  28 May 2008 @ 7:38 pm

  persa i perket privatesise se te ndjeres jam shume dakort me deklaraten qe bejne,
  por ne vend qe te vene emrin ne vend te E.H. e poshterojne me teper ,per shkak se stafi i Top Channel as nuk i percolli publikisht ngushellime familjes se se ndjeres ,per me teper as nuk thane qe ishte nje nder themelueset e Top Albania Radio e qe ka vene firmen ne 10 vetat qe krijuan Top Albanian, e sipas kesaj rrjedhe llogjike jam kunder asaj deklarate.Top Channel duhet te shprehet dhe per te ndjeren dhe jo sikur te ishte e panjohur per stafin e T.CH..
  me rrespekte
  kapa

 158. gre_wireless thotë:

  28 May 2008 @ 7:40 pm

  per mendimin tim citimi i meposhtem e permblesh shume bukur diskutimin e dy diteve te fundit:

  “Lizander Saraci thotë:

  28 Maj 2008 @ 12:00 pm

  Per mendimin tim kjo deklarata e ketyre gazetareve eshte nje gomarllik te cilit ja kalon vetem artikulli i sotem i Mustafa Nanos.

  E vetmja gje qe beri kjo deklarate eshte fshirja e shijes se keqe qe me la deklarata e PD-se.”

 159. INA thotë:

  28 May 2008 @ 7:42 pm

  E pse nuk pergjigjeni? Kur eshte krijuar TAR? Informacion du, asnji gjo me teper.

 160. Qafir Arnaut thotë:

  28 May 2008 @ 7:44 pm

  Oj Ina! Kurr mos i drejto pyetjen “PSE” nje homo sapiensi!

  E pse nuk pergjigjeni?

 161. J. thotë:

  28 May 2008 @ 7:47 pm

  Left, Sala do ike me turp, ta them une tye. (pse vetem ai do me thote mue)
  Po kur te vije ajo dite nuk do i shqiteni dot llagapit si leshkot qe e mbeshtetnin. Une njehere skam per tua fal po ju pashe verdalle, shendet e pare te kemi deri atehere.

 162. Studenti Shqiptar thotë:

  28 May 2008 @ 7:48 pm

  Diktatura e mediave

  Ngjarjet e diteve te fundit kane shtyre te shfaqet ne horizontin e shoqerise Shqiptare nje rrezik te ri e te tmerrshem:

  Diktaturen e mediave!

  Asnje pushtet i legjitimuar brenda nje sistemi demokratik nuk eshte i keq nese ushtrohet brenda caqeve te tij institucionale.

  Po doli nga binaret, cdo pushtet i kanoset demokracise se vendit.

  Keto dite pame me syte tane sesa i fuqishem eshte bere ne Shqiperi pushteti mediatik dhe sa afer shnderrimit te diktature te medias eshte ai.

 163. I L L Y R I A thotë:

  28 May 2008 @ 7:55 pm

  dikush e tha me lart se kur vdic diana askush nuk e mohoi se ajo ishte me dodin(sepse dihej qe ajo shkonte me dodin ,ashtu sic dihej nga shume qe keto dy kishin nje lidhje prej 9 vitesh),por ne rastin e dianes kemi te bejme me boten perendimore,me lirine e fjales,kurse ne shqiperi kemi te bejme me boten bizantine,ku gruaja ne pergjithesi akoma trajtohet si kafshe,aq me shume dashnorja.Turp i madh,turp per top channel,e treguan veten.Ajo vajze u shfrytezua,u perdor ,u la pa u martuar se po i kalonte edhe mosha,u vra ,dhe pastaj u perdhos per se vdekuri nga koleget e saj.Ta hani mutin gjithe ju gazetare se nuk keni si justifikoheni,tung

 164. gre_wireless thotë:

  28 May 2008 @ 7:57 pm

  Studenti,

  kjo ngjarje tregoi edhe dicka tjeter… qe ne kete kohe teknologjike qe jetojme eshte shume veshtire te behesh diktator, qofte butesisht si e ben media, qofte ne menyre harbute si mund ta beje ndonje tjeter…

  INA,
  me duket se u tha a te kjo teme ose tek ajo para kesaj qe “Mor(h)alistet”, qe ishte diku nga 1997. Per TCH me duket ne 2000…

 165. Lefti thotë:

  28 May 2008 @ 8:01 pm

  Dhe po t’i shtosh kësaj edhe faktin tjetër rrënqethës që e dëgjon nga familjarët e viktimës, sipas të cilëve, edhe njeriu që merrej në spital me rregullimin e trupit të pajetë dhe të sakatuar nga aksidenti të 28 vjeçares është kërcënuar, duke e lënë fare atë punë, atëherë këtu kemi të bëjmë me një krim që, në mos qoftë ligjor, të paktën është moral.

  Si është e mundur e gjithë kjo fushatë për të zhdukur çdo gjurmë të një 28n vjeçareje? Cilin tremb emri dhe imazhi i saj? Kjo është një histori sa misterioze, aq edhe demaskuese jo më tepër për ata që kanë kërkuar të bllokohet lajmi për ekzistencën në aksident të Entela Hyskos, por për ata që nuk kanë guxuar të ngrihen në nivelin e kërkuar profesional përpara opinionit. Të paktën të mos vjedhin edhe vdekjen e një viktime të pafajshme, duke u munduar të fshehin çdo gjurmë të kësaj fatkeqësie.

  Shkeputur nga Editoriali i RD-se, sot;

  Nese ky lajm eshte i vertet, nese - sepse tani do marrim hipoteza ngaqe eshte e veshtire te marresh lafet e mediave te mireqena - atehere me kete fakt eshte kapur MONSTRUOZITETI me i larte !

  Gazetari thote se familjaret e Enteles i kane rrefyer atyre gjate intervistes dhene “RD” para 3 ditesh, se edhe personi i morgut qe rregullonte trupin e pajete, qenka kercenuar aq sa paska lene fare punen …

  Nje, kjo; tjeter raste MAFIOZE kane qene kercenimet me Telefon ndaj gazetareve “rrebel” dhe “axhitatore”, si dhe ndaj fotoreportereve te pabindur, ne menyre qe asnje prej tyre te mos shkruaj e as te publikoi foto te se Ndjeres … a thua se po mbrojne keta “ANONIMET” privatesine e familjes se te ndjeres ? (sepse ne tere boten, kur personi vdes, s’ka me personalistet juridik, dmth s’ka me privatesi)

  Me sa po na degjojne veshet, media ne ate vend paska rene ne dore te keqija, paska rene ne dore halabakesh, paska rene ne dore Mafiozesh …

  Dhe ne qe shpresonim permiresim, Avancim, modernizim !

  Media atje duket sikur po kthehet vite drite mbrapa …

 166. J. thotë:

  28 May 2008 @ 8:02 pm

  Ahu gre, Lizandrin se kam komentu hic…
  Do i kete ngel qejfi.
  Une nje llaf do i them: Kaposhi i pare, ai qe cohet qe ne mengjes edhe kenon i pari, ai e ka lavdine.
  Ketij ju tek me kenu anej kah fillim dreka kur delet merzejne.
  Do kete raste te tjere, pa problem.

 167. Lefti thotë:

  28 May 2008 @ 8:04 pm

  Une njehere skam per tua fal po ju pashe verdalle

  Po ti kercenon tani sepse po bejme “axhitacion” neve ?!

  Po s’te pelqeu ik, na le rehat !

  Shqyqyr qe kemi PESHKUN ketu, se s’ke ku diskuton ne tjeter vend : edhe ne internet eshte vene CENSURE e papare … pu p u, tre duket vetja si ne Koré apo ne Kine - te shkretet ata qe s’kane liri fjale - tani e kuptoj sesa vuajne … se dhe ne internet Yahoo, Google apo microsoft, i spiunojne e i denoncojne indirekt, ngaqe u çensurojne faqet e “ndalueme”

 168. endri thotë:

  28 May 2008 @ 8:08 pm

  Kam pershtypjen se askush ketu nuk po kupton thelbin e deklarates se mediave dhe revolten e tyre ndaj Berishes. Po kush thote se nuk ka dale lajmi i vajzes? Te gjithe e kane publikuar. Pa perjashtim. Por nga ana tjeter, cfare pretendohet: na vjen keq qe humbi nje jete njeriu, aq me teper e nje vajze, por pse nuk shqetesoheni ju more “peshq” se kush ishin kater gjimnazistet qe vdiqen ne autostraden kavaje-lushnje po ne te njejten dite? emrat ua dini? JOOOOOO….Po pse? Sepse lajmi u raportua vetem nje dite dhe kaq. Ndersa ne rastin e vajzes, ju kerkoni qe te behen faqe te shumta gazetash. Kush ishte ajo? E dashura e Tanit te TOP. E pse duhet ti behen faqe te tera gazetash? Kjo eshte e pakuptueshme. Eshte meskinitet nga te gjithe peshqit. Une mbaj mend se te premten lajmin per here te pare e kam lexuar ne GSH madje thuhej se ishte edhe nje vajze me Tanin e Top. Tregon se nuk eshte fshehur asgje. Po mire more peshq, pse nuk reaguat ju, kur Berisha i pengonte te gjitha mediat, edhe te tijen, qe te mos jepej ne gazeta se ish deputeti i tij (ndjese paste) Besnik Jacelli, ishte me nje femer ne makine, madje edhe kjo e martuar nga ana e vet…..A e mbani mend? ka ndodhur vjet ne autostrade tirane durres aksidenti. Ky eshte turp i Berishes, qe kerkon te shfrytezoje vdekjen e dy personave per te sulmuar median. Eshte nje malok qe nuk njeh as kanun. E ju vazhdoni dhe merreni me gazetaret. Kjo eshte e pakuptimte. Respekte e vazhdoni diskutimet tuaja bastarde per dy te vdekur.

 169. Qafir Arnaut thotë:

  28 May 2008 @ 8:13 pm

  askush ketu nuk po kupton thelbin e deklarates se mediave

  Thelbi eshte i qarte. Ta thote Nano: “S’deshem me kry punen per arsye ‘njerezore’.” Ik ere mbushu se qenka nje soj dashnorja e Tanit te Topit me gjimnazistat. Duket qarte qe s’kan dash me u marr me ceshtjen e ‘perbrendshme’ te Tanit ne nje kohe qe faqezinjte mbushin gazetat me emra te ‘vete-vraresh’.

 170. INA thotë:

  28 May 2008 @ 8:13 pm

  Faleminderit gre! Me ne fund!

 171. lumidrin thotë:

  28 May 2008 @ 8:15 pm

  E keqja e “Shqiptarit?” eshte se nuk len vrer pa fjell per ate qe mendon se ja don te keqen,si puna e kapitalizmit, e sot keto jetojne ne kapitalizem e merren me Salen.
  “nano” eshte kaq i vogel sa thote nuk kam njohur njeri me te çmendur se Sala, harron “nano” te çmendurin e kriminelin enver, ramiz, e mijera te tjere qe i shkonin mbrapa.
  Ku keni jetuar ju me perpara o “Shqiptare?” qe te keqen po e njihni vetem sot me Salen.
  Ju shkoj jeta duke qare per ato qe ju shtrydhin vetem per interesat e tyre,e tragjikomikja vazhdon me te njejtin emer ” hoxha”
  Jetohet edhe pa “portokalli” apo “fiks fare”.
  Sa te shkret jeni.

 172. Lefti thotë:

  28 May 2008 @ 8:22 pm

  Mustafa Nano i ben adetin vendit te punes, por s’ma merrte kurre mendja se do t’a prishnin gojen deri ne kete pike.

  Mire Erion Bogdanit i cili perfaqeson vetem PD, por t’i thuash saliut publikisht se eshte “Idioti me i madh qe kam pare deri me sot” nuk eshte se s’ke rrespekt per Berishen si person, por s’ke respekt as per institucionin …

  Berishes xhanem gjithmone jane kane futur pas shpine: Muç Nano qe shprehet keshtu, si halabak, ka qene sahanlepires i Sales ne 92-95 afersisht, sa u be dhe kandidat pre deputet i PD ne Skrapar … por nejse, te shkuara te harruara. Sala vajti dhe hoqi dhe ligjin e kodit penal qe denonte me burg shpifjen per t’i bere qejfin ketyre palo gazetareve - kurse keta e perdorin kete lehtesim ligjor duke abuzuar e duke share lart e posht sikur po shanin nje koshaxhi apo ndonje kanoçembledhes …

  Nejse, Muç Nano trego sesa “kulture” ka kur shprehet keshtu xhanem

 173. gre_wireless thotë:

  28 May 2008 @ 8:22 pm

  J.

  kete po themi: “me mire vone se kurre”

  po gazetaret po bejne te kunderten

  ::))

 174. Tironsi thotë:

  28 May 2008 @ 8:24 pm

  INA, TAR eshte kriju ne 2000 ose 2001
  top channeli ne 2002 ose 2003

 175. Blendi Salaj thotë:

  28 May 2008 @ 8:25 pm

  Lexova diku ketu per “rrezikun e tmerrshem”, per Diktaturen e Mediave….Oburaaaaa mixhilistet e fantaksur ne lufte me mediat.

  E kush do te na shpetoje nga kjo dick-tature pervecse kaloresit me pazmoren e ndritshme, Princi i Demokracise, Kaqoli De Vuçidoli dhe shpures se tij te sumlëpiresve…mender, per pak me shpetoi nje nga te qeshuret desh lash namin e zi ketu ne pune…

 176. Gaia thotë:

  28 May 2008 @ 8:26 pm

  endri - qe ke trashur edhe ti me duket. Po shko nenshkruaje deklaraten, se lista eshte akoma te hapur. Sic duket edhe kronologjine e ngjarjes nuk e paske ndjekur sakte.

  Ne po diskutojme fenomenin e dy standarteshit, sidomos kur misioni i informimit eshte dhenia e lajmit. Sipas fakteve dhe jo ngjyrave politike, deklarata e PD-se i adresohet Top-Medias dhe jo gjithe medias per mosdhenie te lajmit. Personi per te cilin nuk u dha nje gram lajm ka qene punonjese e se njejtes media. Po gazetaret e Topit u hutuan ne rruge e siper, se paten me teper hallin e nderrimit te pronarit e ju prishej status-quo-ja.

  Hapi tjeter eshte qe keta gazetaret “u prene ne bese” ne mentalitetin e tyre, sesi nje force politike i flet ne emer te moralit, kur kjo media i dikta shume fakte mbi moralin kastes ne pushtet. Ketu rane me kembet e tyre brenda se dine vetem te bejne “analistin ke bregu lumit” dhe nuk kontribokan ne hapjen e shoqerise duke fshehur amoralin.

 177. Blendi Salaj thotë:

  28 May 2008 @ 8:29 pm

  Jo, jo Tironso, TAR ka nis te transmetoje diten e Shen Valentinit me 1998 - biles kete vit kane festu 10 vjetorin. tung

 178. Blendi Salaj thotë:

  28 May 2008 @ 8:35 pm

  Lefti thote: “Mire Erion Bogdanit i cili perfaqeson vetem PD…”

  —–

  Se disha qe kishte fillu markatoja e futbollit. E ka mor PD Erjon Bogdanin?- a ka munci ta cojne Berishen (Sulmon me koke) tek Livorno ne Serie B qe te sheptojme…?

 179. toko thotë:

  28 May 2008 @ 8:37 pm

  Thenia e dites.
  Admin mendoj se duhet te jete thenia e dites
  ———————————
  …Per mendimin tim kjo deklarata e ketyre gazetareve eshte nje gomarllik te cilit ja kalon vetem artikulli i sotem i Mustafa Nanos.
  E vetmja gje qe beri kjo deklarate eshte fshirja e shijes se keqe qe me la deklarata e PD-se.”…
  ——————————–
  Te tjerat shume qesharake per nje vdekje.
  Berisha i tille i ketille,
  Media ( nenkupto anitberisha) e tille e ketille.
  Syzet qe keni vene ju lejojne te shikoni vetem njeren ane Gjysmen e realtetit. Tjetra mbetet e eret per ju. Po te bashkoni shikimet tuaja ne nje te vetme do te shikoni pikturen e vertet.
  Berisha diktator, i lig maskara, i pashpirt. Kush tha se nuk eshte i tille?
  Media e mafias, Kush e mohon kete
  Berisha diktor, i lig maskrara i pashpirt dhe Media e mafias baraz realiteti shqiptar. Hiqni syzet ose bashkoni shikimet tuaja te kufzuara te shikoni realitetin dhe ta lini tjetrin te prehet i qete ne var, dhe mbase me shume kohe per kombin dhe veten tuaj

 180. Lefti thotë:

  28 May 2008 @ 8:38 pm

  Tironsi, ne nje menyre apo ne nje tjeter, deshiron te kaloje mesazhin se ajo vajza e djere s’paska pasur mundesi te punoje ne TAR apo TCH, sepse TAR qenka hapur ne 2000-2001 - pra sipas tij i bie 7-8 vjet dhe jo 10 vjet …

  Nejse, flm Blendi qe i vure akrepat e ores ne vend me korrigjimin qe bere

  Dmth, TAR ka filluar punen para 10 vjetesh, dmth, edhe Entela ka shume gjasa te kete punuar tek Top media qe ne filllimet e kesaj media e deri diten e fundit - siç e deklaroi publikisht dhe e eme edhe te afermit

  Me çudit fakti se perse disa refuzojne ta besojne kete gje ?

  Ju duket çudi qe 2 persona te lidhen ne vendin e tyre te punes ? Keto madje jane dhe rastet me te shpeshta, por nejse

 181. Lefti thotë:

  28 May 2008 @ 8:40 pm

  Se disha qe kishte fillu markatoja e futbollit. E ka mor PD Erjon Bogdanin? - a ka munci ta cojne Berishen (Sulmon me koke) tek Livorno ne Serie B qe te sheptojme…?

  Makari edhe ky, se kushuri e ka ;)

 182. Tironsi thotë:

  28 May 2008 @ 8:41 pm

  Sorry INA, Blendi ka te drejte.
  Top Channel qeka kriju me 30 korrik 2001. e ke te web page-i.

 183. Tironsi thotë:

  28 May 2008 @ 8:45 pm

  Lefto je kamuniste koke e kom :D C’i ke keto llogari mi? Goca huj pyti ene une iu pergjigja me aq sa maja mend. Pike e zeze me kete milet!!!!

 184. censura thotë:

  28 May 2008 @ 8:50 pm

  keta jane dhe injorante.fshihen pas gishtit.Emri i e.h ka marre internetin:

  http://www.google.com/trends?q=entela&ctab=0&geo=all&date=mtd&sort=0

  http://www.thatdanny.com/2008/05/26/the-mystery-of-entela-hysko-and-how-her-name-became-an-internet-snowball/

 185. INA thotë:

  28 May 2008 @ 8:55 pm

  Tironso, mos u merzit e lali! Ti rrofsh qe kthen pergjigje, se kam pyt qe ne mengjes ene mezi.

  Lefti,
  Une jo me kot pyta, qe te vertetohej, nga vitet te pakten, qe E.H kishte tamom 10 vite qe punonte ke Top Media.

 186. gre_wireless thotë:

  28 May 2008 @ 9:02 pm

  O left,

  te mos ishim ne dhoma virtuale do te te jepja doren per linjen e mbajtur tek kjo teme. Po mos e co ne ekstrem… gabime datash. Do te thosha qe megjithese e mbeshtet Salen nuk e ndoqe njehere ne mendim. Ai e hodhi kocken dhe keta gazetaret e hengren pa pertypur. Tani lere se do zihen vete me njeri-tjetrin gazetaret….

 187. hunter thotë:

  28 May 2008 @ 9:07 pm

  Nga ballkanweb: http://www.balkanweb.com/sitev4/index.php?id=21409
  Opinionistet: E firmosem deklaraten sepse Berisha na ofendoi rende
  Jane njesha. Te deskritituar ne syte e shqiptareve e luajne edhe rolin e viktimes. Me te pafytyre nuk behen. Keto te vrasin naten e te qajne diten. I madh Ylli Rakipi kur thote qe “Ne rastin e fundit kryeministri Berisha ka angazhuar dhe segmente te partise vete si dhe partine e vet, ndonje minisegment te shtypit per te denigruar te vdekurin” Kur thote minisegment, mos e ka fjalen per qindra komentet qe fshine nga faqja ballkanweb apo per forumet e lira (si peshku psh :-) )

  Shume i goditur edhe titulli: E firmosem deklaraten sepse Berisha na ofendoi rende
  Me vjen nder mend filmi : NE FILLIM TE VERES

  Skena Finale. Dialog Fashisti me Trimin….

  Fashisti: E kush vrau kaporal Pellegrini-n ?
  Trimi: Une e vrara.
  Fashisti: E perse e bere kete ?
  Trimi: Sepse me fye rende.

 188. Qafir Arnaut thotë:

  28 May 2008 @ 9:10 pm

  Kaqoli ja ka fut ronshem sot ktyne. “Bjereni mer at deklarate ta firmos ene un”

  Salen nuk e ndoqe njehere ne mendim. Ai e hodhi kocken dhe keta gazetaret e hengren pa pertypur.

 189. globalist thotë:

  28 May 2008 @ 9:16 pm

  Kam nje mendim: pse nuk perpilojme nje liste te atyre gazetarve, opinionberesve dhe analisteve qe se kane firmosur kete trakt?
  po e filloj une,

  Artur Zheji
  Ardian Klosi
  Sonila Meco ( ish topiste)
  Ilva Tare
  Arian Cani

 190. Gaia thotë:

  28 May 2008 @ 9:17 pm

  Arian Cani e ka nenshkru

 191. anonymus thotë:

  28 May 2008 @ 9:18 pm

  Thote censura: Emri i e.h ka marre internetin!
  Jane gjera si puna e kesaj shprehjes, dhe asaj barcaletes qe tregoi Blend Salaj tek dicitura qe me bejne te vij prape ne Peshk. :)
  Se per t’tjerat, jane bo’ i tufe fanatikesh ketu tashi s’funni, sa qe m’duket vetja sikur po haj pache ke ato klubet perballe PD-se.

  -Ju po na kercenoni se do te na rrezoni nese ne fluturojme?
  -Me dhimbje vella, me dhimbje! :)

  Veji menn ktij llafi o Blendo, se m’duket po ta marrin Peshkun keta muxhahidinet e Kaqolit dal Vicidoli, e po ta katandisin si forumi i Balkanweb-it.
  Ne “t’vjetrit” s’hikim, po mo’ rralle do vijme knej verdalle, ene mo’ pak do shkrujme noi llaf! :)
  Me dhimbje vella me dhimbje!

 192. Nostalgji thotë:

  28 May 2008 @ 9:18 pm

  Ajo qe me cudit me shume ne kete teme eshte qendrimi qe mbajne G-55 e peshkut. Por mire ore zonja e zoterinj por keni ndonje mendim personal ju apo yxhym babe mas xhybes Sales e PD-se? PO nei fije respekti e burrnije ju ka ngel se per turp ate e keni honger me buke me kohe bashke me Salen.
  Gazetaret e morem vesh: NUK KANE INFORMUAR SI DUHET, dhe per kete po kritikohen nga te gjithe pa qene e nevojshme qe pishtari i demokracise Baca Sal me gjithe kaqolat te bejne te tilla deklarata.
  O njerez lejini te vdekurit te prehen te qete se kane qene si kane qene, tani nuk jane mo, rahmet i paste shpirti dhe mos i ardhte ronde themi ne prej Tirone.
  Hajde te merremi e te zgjidhim ceshtjet madhore te kombit :)
  Folni nei llaf ne temen e anglishtfolesve shqiptare qe nuk dine as shqip, se ky eshte problem real. Kritikoni gazetaret dhe Bacen me gjithe qeverine e tij, bashke me ta dhe opoziten qe nuk kane nje program te mirfillte per te zgjidhur problemin e ANALFABETIZMIT ne Shqiperi, ne menyre qe shteti yne te filloje te funksionoje, te formoje profesioniste ne te gjitha fushat.

 193. J. thotë:

  28 May 2008 @ 9:26 pm

  Eh me zot cfare ben nje sikopat, i shkare, i lojtur si kryeminister. I ben te gjithe te hedhin valle sipas hapave kreshnike.

 194. Blendi Salaj thotë:

  28 May 2008 @ 9:27 pm

  anonymous, te drejte ke ti vlla po kjo pune kshu e ka…edhe une kom perfundu me barcaleta se bo me fol me llogjik po del budall per vete masanej…

  “U kom lodh shum’ me ju kuklla…” - Lord Farquati tu i fol Njeriut-Biskote tek SHREK! :D

 195. shefi kuadrit thotë:

  28 May 2008 @ 9:28 pm

  Toko…nuk jane te tera gjerat bardhe e zi sic mendon mendja jote ndaj nese ske asgje te mbare per te kontribuar me mire hesht se nuk e ke me zor te flasesh. Te barazosh median me debilin Sali eshte fare pavend.

  Nje pyetje kam une per ju moralhistet, a do ta ngushellonte boterisht Entelen e ndjere Sali mavria nese ajo do te lishte vdekur e vetme?

 196. hunter thotë:

  28 May 2008 @ 9:28 pm

  Nostalgji thotë:

  28 Maj 2008 @ 9:18 pm
  Gazetaret e morem vesh: NUK KANE INFORMUAR SI DUHET, dhe per kete po kritikohen nga te gjithe pa qene e nevojshme qe pishtari i demokracise Baca Sal me gjithe kaqolat te bejne te tilla deklarata.

  Po pse ti u dallove gje si “flamurtar i fjales se lire” ?

  Po kush tjeter pervec Bac Sala e RD guxoi te thoshte se viktimat ishin dy. RD ishte burimi nga u mor vesh (intervista me te emen e te ndjeres) qe E. Hysko ishte kolege e atyre hipokriteve qe na e thane asnje fjale per te.

 197. Blendi Salaj thotë:

  28 May 2008 @ 9:31 pm

  Po mire mor cuna se e murem vesht qe “e kon fsheh krimin” mediat…po si ka munci qe i erdhi rradha Fahri Balliut me mbrojt emrin e saj mor qe e shplafte panuklla? (fahriun)…lejini t’vdekmit ne paqe mor. Bobo c’kafsheri!

 198. Nostalgji thotë:

  28 May 2008 @ 9:36 pm

  Amon o hunter po ka i kufi mer burr i dheut, se gjella me kryp po ene krypa me karar e di une……..
  Nuk ja vlen mo…..

 199. Zana thotë:

  28 May 2008 @ 9:37 pm

  Akoma ketu qenkeni!E te mendosh qe dikush thoshte qe çudia me e madhe zgjat tre dite.Apo ne jemi shqiptare e çudia nuk na kalon fort kollaj.Na vijne valet me vonese.

 200. hunter thotë:

  28 May 2008 @ 9:37 pm

  P.S. Edhe nje gje. Ketu nuk po ben askush politike. Askush nuk po lavdon/shan qeverine e askush nuk po lavdon/shan opoziten. Ketu po komentohet (shume negativisht) sjellja e pseudo-mediave. Nqs ti, Nostalgji, kete e shikon si sulm politik atehere problemi eshte i joti.
  Nese ti e shikon si sulm politik, atehere patjeter duhet te kesh argumente te forta per ta mbrojtur kete teze. Vetem se ki kujdes, se nqs e ben, i le shteg nje interpretimi tjeter te “rrezikshem”, dmth ate te vazhdimesise polike e kulturore te Partise Socialiste me TC, Gazeten Shqiptare e simotrat e tyre. Dhe kjo vete kunder opinionit qe keto media kane per veten si te pavarura ekonomikisht e politikisht.

 201. globalist thotë:

  28 May 2008 @ 9:41 pm

  Media te pavarura ekonomikisht ………………..o sa kom qesh

 202. globalist thotë:

  28 May 2008 @ 9:44 pm

  pse duhet te punosh te Top Media qe mos te te lene ne harrese kur vdes ne nje aksident ne mes te tiranes nderkohe qe per shoferin thuren vargje????????????????????
  jepi motra

 203. Lefti thotë:

  28 May 2008 @ 9:48 pm

  E firmosem deklaraten sepse Berisha na ofendoi rende

  Flm o Hunter qe e solle kete artikull, se kjo i denigron akome me teper keta !

  E shikoni ? Sot thone qe “firmosem se na ofendoi Sala”; dje thoshin : “Sala ka ofenduar rende Dritan Hoxhen”

  Ec e merre vesh - a thua se jane nje person keta ?!

  kesaj i thone, futja kot

 204. Lefti thotë:

  28 May 2008 @ 9:51 pm

  GAZETARET NE LITAR!!!

  (pervec Kac Myftarajt:))

  O Qafir Arnaut,

  Ka 1 jave bré burre qe s’ka shkruajtur me nje germe ky Kaç Myftaraj tek gazeta Sot. A thua t’ja kene qepur gojen edhe ketij, se ky hiqej qe s’kapej nga asnje ?

  Kur vete tek gazeta Sot, shikon vetem shkrime te Perparim Halilit dhe ndonje Bekteshi, kurse Myftaraj s’po duket gjekundi.

  Mbase eshte duke punuar, e na nxjerr ndonje “xhevahir” ketu dite … me konspiracione i ka ai ;)

 205. MC thotë:

  28 May 2008 @ 10:12 pm

  Akoma me keta dy te ndjeret merreni ju? Lerini te prehen ne paqe dhe lerini familjet te vajtojne, boll i moret neper goje se eshte gjynah!!!!

  Hey Ll go ahead dhe fshije kete mesazh sepse , pothuajse si gjithmone, eshte pa rendesi.

 206. shefi kuadrit thotë:

  28 May 2008 @ 10:20 pm

  O lefter po ta ve une firmen me nje vend me ty do ishte ofendim per inteligjencen time ndaj nuk e firmos. Nuk shprehet me firma ngushellimi per dike shprehet brenda vetes pa te degjuar njeri. Po hipokritet si ty bejne vetem shfaqje teatrale ne mungese se aftesise per ta ngushelluar tjetren njerezisht. Njerez te krupte.

  O Iliri Kanadase o qytetar prej 10 brezash po pse ofendon kot fshataret o i uruar, po ti qe nga shkrimi qe ke bere dukesh qe je delnxhi i lindur. Nga ata fare pa identitet.

 207. ardi thotë:

  28 May 2008 @ 10:21 pm

  …cfare eshte kundra sales eshte e drejte…..
  …i

 208. Cheney thotë:

  28 May 2008 @ 10:29 pm

  Hunter,

  O kerric pepe!! Si me the te tema tjeter? une jam nga ata qe kane spiunu komshijat per nje lavatrice?hihihihi njish je njish mer ignjorant!!! :D

  Po e kam thone une para teje qe mediat e dhine more gozhd nastradini i peshkut!(J. ckemi?) Por ju po kaperceni cdo kufi; juve qe sju rrujt kur u shuan jete njerzish nga pergjegjshmeria/ pazotesia e atyre qe ju kane MBARSUR trute e kur keta u perpoqen te shuanin nga LISTAT E GERRDECIT PUNONJESIT E SHTETIT qe humben jeten ne tragjedi, ju nuk thate nje llaf, ju vini e jepni leksione etike e morali mbi menyren e te raportuarit te nje lajmi?
  Po kushdo mund te jape nje opinion ne kete teme por jo ju, te peshtire qe jeni..

  Lefti, ty ta falim, je icik e rrembyer po si do sterfryheshin komentet e peshkut pa ty?

 209. hunter thotë:

  28 May 2008 @ 10:40 pm

  http://www.albspirit.net/—————OK

  Per Entela Hysko, ofendimi me i madh eshte heshtja.

  Kur nazistet erdhen per komunistet,
  Une ndenjta ne heshtje;
  Nuk isha komunist.

  Kur burgosen socialdemokratet,
  Une heshta;
  Nuk isha socialdemokrat.

  Kur erdhen per sindikalistet,
  Une nuk ngrita zerin tim;
  Nuk isha sindikalist.

  Kur erdhen per hebrenjte,
  Une heshta;
  Nuk isha hebre.

  Kur erdhen per mua,
  Nuk kishte mbetur askush qe te degjonte zerin tim

  Autori i vertete, Martin Niemoeller, bari teolog protestant 1982 - 1984
  Ka edhe versione te tjera, por mbetet nje proteste kunder pasivizmit te klases intelektuale ndaj rrezikut nazist…..

 210. Tironsi thotë:

  28 May 2008 @ 11:01 pm

  o Zot!!!

 211. Zjermi thotë:

  28 May 2008 @ 11:05 pm

  popull tema te forumi i tch qenka mbyll…
  ai tipi moderator a ku di une thote qe nuk paska punuar te tch E.H…
  nuk po marrim vesh gje..

 212. Cheney thotë:

  28 May 2008 @ 11:09 pm

  Kur Sala erdhi per administraten
  Ti ndejte ne heshtjen tende;
  Nuk ishe ne administrate.

  Kur rrahu pleq e femije perpara ambasadave
  ti heshte,
  ti nuk ishe as plak as femije

  Kur la te vdesin minatoret
  Ti nuk ngrite zerin,
  Ti ishe gjahtar

  Kur vajti per vlonajtet
  Ti u gezove
  Ti nuku ishe vlonjat

  Kur te vi per ty
  Ti do prasesh krahhapur oreve te vona..

 213. akvll-naja thotë:

  28 May 2008 @ 11:13 pm

  Hunter, autori i vërtetë është Bertold Breht.

  Dhe ofendimi më i madh për Entela Hyskon është përdorimi i emrit të saj si gjyle për Top(in). Gazetat e botuan, me vonesë, por e botuan, me komente idjote, por u mor vesh; CFARE HALLI KENI? Lëreni të pushojë në paqe edhe shifni pisllëqet pa fund që mediat nuk arrijnë të nxjerrin në dritë. E harruat kaq shpejt Gërdecin?

 214. hunter thotë:

  28 May 2008 @ 11:15 pm

  Autori i vertete, Martin Niemoeller, bari teolog protestant 1982 - 1984

  Pardon, 1892 - 1984

  Chenney, te lutem, mund te me shpjegosh c’hyn S. Berisha ne kete mes dhe kur eshte permendur emri i tij? Me gjej nje shkrim ku paskam permend emrin e tij apo te nje tjetri psh. Edi Rama?
  Tema ka te beje me “burimet e tuaja te informacionit”.
  Se te eshte bere Sala si fantazem, kujdes se mos te del ne enderr.

 215. J. thotë:

  28 May 2008 @ 11:24 pm

  Cheney mroma. Miremocka jemi.
  Lefti, goce je?

  Keta jane vene me kopju “Berisha ik” style. Edhe po perdorin nje te vdekur.

  Se sa iu prishet gjiza per te e marrim me mend. Po jane kokeshkrete, mezi presin sa te vijne metingjet…

 216. hunter thotë:

  28 May 2008 @ 11:25 pm

  akvll-naja Shkruaji mesazh privat thotë:

  28 Maj 2008 @ 11:13 pm

  Hunter, autori i vërtetë është Bertold Breht.

  I atribuohet B. Brecht, padrejtesisht me sa di, po eshte e Martin Niemoeller

 217. Cheney thotë:

  28 May 2008 @ 11:30 pm

  Po si c’hyn more ushtar i bindur qe se merito emrin Zhvejg!!!

  Njeriu duhet te posedoje ca nanogram morali perpara se te vij e te japi leksione mbi te!!! Kur ishe zotrote, kur jo vetem nuk u perfshine emrat e puntoreve te shtetit ne LISTAT E GERRDECIT, por u be e pamundura per te zhdukur prezencen e tyre dhe do tja kishin arritur nese nuk do te gjehej trupi i coptuar i tyre qe ndjese pascin!! KU ISHE O ITHTAR I MORALIT?
  Ju e perdorni Entelen si MUNICION kundrejt asaj qe ju err shikimin!!! PRA JU JENI TE PAMORALSHEM. Dhe sado qe mendoj qe media ka vepruar gabim ne kete rast nuk mund te rri pa ju kundershtuar pasi qellimi juaj eshte denigrimi gjer ne piken e fundit per te vetmen arsye se kjo media me te mirat dhe te KEQIJAT e saj po e lufton ATE KERME qe ju e keni idhull!!

  Po te pyes edhe njehere a the qofte edhe nje gjys llafi zotrote mbi fshehjen e emrave te viktimave te GERRDECIT?

 218. akvll-naja thotë:

  28 May 2008 @ 11:42 pm

  Hunter, e mora tamam dje me mail dhe në fund kishte B.B., por duket se ke të drejtë ti, nga sa lexova. Ndjesë.

 219. Lexuesi thotë:

  28 May 2008 @ 11:46 pm

  Ja dhe Rd-ja ne rrjedhen e pritshme te lajmeve ku sjell komentet selektive nga peshkupauje (vlen per tu theksuar qe nga gazeta jo vetem komentet jane selektuar por madje faqja e peshkut cilesohet si “internetore”..).Gazetareve te RD-se qe jane jo vetem vizitore per edhe pjesmarres te rregullt te peshkut do tu uroj perzemersisht “pune te mbare”.

  Lexim te kendshem!!!

  Reagime të qytetarëve në faqen internetore “Peshku pa ujë” në lidhje me censurimin e vdekjes së Entela Hyskos nga një pjesë e medias

  Ermal Vlorë: Gazetërt u kërcënuan për të mos shfaqur identitetin e Entelës

  Ata kërcënuan një pjesë të mirë të gazetarëve dhe fotoreporetëve që të mos botonin as inicialet e Entelës në lajmet e dhëna për aksidentin tragjik. Mesazhet dhe telefonatat kanë qenë të qarta. “Po i marrim të gjithë në telefon dhe aksush nuk do të botojë qoftë edhe inicialet e Entelës”, ishte mesazhi telefonik që shoqërohej sa në njërën media në median tjetër. Dhe çuditërisht të nesërmen e asidentit tragjik, me përjashtim të dy gazetave, askush tjetër nuk guxoi të dalë dhe të nxjerrë publikisht të vërtetën. U munduan ta fshehin dhe groposin atë, duke harruar se e drejta vonon, por gjithmonë fiton, thotë një postulat.

  Fieraku 71: Ju po e bëni rininë të ketë idhuj cubat

  Ore, po jam unë i trashë apo jeni ju të poshtër, intrigantë, manipulues nuk e kuptoj. Në këtë rast ju duhet të qepni gojën se e keni dhj… Berisha ka shumë të këqija, por këtu ka të drejtë. Ju o gazetarë leshi, duhet t’i mbushni mendjen gjithë popullit që ju keni të drejtë, por keni shumë pak shanse që ta bëni se nuk dini se si. Ai do të ishte një mësim i madh për brezin e ri si ecet në rrugën e biznesit, (se sot rinia ka idhuj cubat që të vrasin te cepi i pallatit). Jam i zhgënjyer totalisht nga kokat e gazetarisë, të cilët që sot e tutje i quaj të ngushtë dhe pa pikë vlere.

  Koth: Pjesa më e madhe e fisrmosësve të punësuar në “Top Chanel”

  Që protestojnë këta gazetarët bëjnë mirë, bile shumë mirë. Por tani të rrimë shtrembër dhe të flasim drejt. E para,Të bësh paralelizem midis deklaratës së Berishës për “Neë York Times”, dhe kësaj deklaratës që bëri PD dje është nje hajvanllik i madh. Neës merrej me një gjë të madhe shumë që fillonte në Gërdec dhe mbaronte te krimi shtetëror me 26 viktima dhe mbi 300 të plagosur dhe zhvleftëson pikërisht atë gjë të madhe që trajtohej aty. E dyta, Pjesa dërrmuese e firmëtarëve janë të punësuar të Top Medias, çka e kompromenton deklaratën.E treta, në firmëtarët unë shikoj dhe emrin e Mero Bazes, botuesi i lajmit më të poshtër në gjithë historinë e këtyre 17 vjetëve. E katërta, Kush nga këta i vajti në varrim asaj vajzës së gjorë?

  E pesta. Këta gazetarët nuk janë Media dhe të tjerët janë nul. Gazetarinë shqiptare nuk e përfaqëson Alba Malltezi dhe Anila Basha. Ata duhet të flasin në emër të medias ku punojnë dhe kështu do të jenë më të besueshëm.

  Kjo është deklaratë marketingu dhe dy emrat që citova më sipër janë edhe iniciatore mbase, por si gazetare që janë për hir të transparencës që kanë dhe të rolit të tyre si misionare të fjalës së lirë, atëherë unë kam një pyetje:

  Këto shakatë e privacisë lë t’ua tregojnë dikujt tjetër se këtu kemi qenë ne gjithë këto vite. Po ta vini re, në listë mungojnë të gjithë gazetarët shqiptarë që punojnë për agjensitë e huaja që nga BBC, AFP, Reuters, ANSA, VOA etj.

  Lefti: KU është cinizmi i Berishës

  Çfarë cinizmi shfaqi Berisha në orët e para të ngjarjes? (dakord për deklaratën e ashpër). Ç’farë cinizmi ishte qysh në fillim? Mos vallë ishte “cinizëm” se qe nga të parët që nga Berati ngushëlloi të dy familjet, në një kohë kur 99% e shqiptarëve akoma nuk dinin gjë për ngjarjen? Mos ishte “cinizëm”, përse Berisha nuk u bë si Topi apo Moisiu, Meta apo Rama, Gjinushi apo Lesi, Ndoka apo Dule, pra, mos ishte “cinizëm” që Berisha nuk vajti për ngushëllim tek “Piramida”? Ku ishte “cinizmi që në orët e para” pra? Më duket sikur cinike ishin vetë tërë këta gazetarë, të cilët nuk e publikuan online ngushëllimin për të 2 familjet dhe nuk e publikuan as nëpër gazeta të nesërmen.

  Adam: Vdekja ka emër

  Një peshk (aqene) shkruan: Vdekja e asaj gocës, (ajo ka emër) ishte një ngjarje personale e familjes. Ju lutem shumë më ndihmoni ta kuptoj këtë fjali. BULLSHIT. Neës-24 lajmëroj për një makinë që kishte dalë nga rruga në veri (diku në Tropojë) pa të vdekur e jo në Tiranë, jo shumë larg TV-ve të tyre, edhe një kolege e tyre.

  Zejmi: PD ka të drejtë

  Gazetarët po ia fusin përherë e më kot. Sigurisht nuk përjashtohet mundësia që PD të ketë arsyet e veta në këtë siç e quani ju “sulm”, por mendoj se ka të drejtë. Këtu çdo gjë përbën lajm dhe kur flasin për privaci, sinqerisht më vjen me vjell se, Fiksi Fare është i pari që në mënyrën më absolute nuk respekten ligjet e privacisë, se nëse doni ta dini, Kodi Penal i Shqipërisë dënon çdo informacion personal që merret në mënyrë të fshehtë të paautorizuar, pa dijeninë e personit që përdoret për qëllime të tjera (këtë e bëjnë vetëm organet kompetente, ne nuk kemi investigator privat akoma në Shqipëri). Këtu marr shembujt e panumërt kur fiksi ka ndërhyrë “për mirë” sigurisht …

  Mirir: Më bllokuan në balkanëeb

  Unë kam shkruajtur të BalkanËeb dhe më bllokuan IP! Përse? Sepse thashë, që Berisha në këtë rast nuk ka kurrëfarë faji dhe faji është 100% i gazetarëve. Nuk fyeva njeri dhe nuk aludova asgjë. Tani marr vesh se. IP ime është bllokuar!!! Shumë mirë Ballkan Ëeb.Sapo bëtë një lexues më pak.

  Aldo: Nuk mund të fshihni vdekjen

  Dhe në këtë deklaratë këta “gazetarë” tregojnë se sa mbrapa janë me zanatin që ushtrojnë. …”Ai po përdor në mënyrë barbare vdekjen e një vajze, duke shkelur privatësinë e saj”… Zotërinj “gazetarë”, nuk mund të fshihni vdekjen e një vajze 27-vjeçare në aksidentin e punëdhënësit tuaj, prandaj, po ta bënit të ditur në shtyp ngjarjen reale, nuk do t’i linit vend që të fliste zoti Berisha. Thirrini ndërgjegjes suaj, në qoftë ju ka mbetur ndonjë çikë, se ajo mund të ishte motra juaj, vajza juaj dhe ndoshta gruaja juaj, mbi të gjitha ishte njeri.

  Globalist: Berisha doli fitimtari

  Këtu në Gjermani (edhe në vende të tjera mendoj) shumë njerëz përdorin një shprehje të këndshme: Zot i madh, më jep fuqinë të hesht kur s’kam gjë për të thënë. Këtë lutje do ishte mirë ta bënte Nazarko, Nano, Xhunga, Balla dhe të gjithë ata që firmosin në bordero te Top-Channel. Të injorosh gjithë këtë presion publik, sidomos në faqet e internetit të frekuentuara nga shqiptarë dhe të mos pranosh që ke bërë një autogol të panevojshëm është shenjë papjekurie ose djallëzie dhe arrogance. Shumica e njerëzve që po kritikojnë si një ortek që rritet dita-ditës Topin, kanë një antipati të lindur kundër Berishës, por nuk mund të rrihet gojë mbyllur kundër poshtërimit, që Topi iu bëri besimit të tyre. Çuditërisht, Berisha doli fitimtari dhe jo vetëm i kësaj historie, që fillon te pema e Lanës, por fitimtar mbi kredibilitetin e kritizuesit më të madh të tij. Një amatorizëm i pa parë i përbindshit mediatik shqiptar.

  Informatori: Ka shumë hije në TOP

  Kjo puna e bilanceve te Top Media është pak e koklavitur. Nuk është se është punuar vetëm me një palë bilance për këtë të jemi të qartë. Diana, financierja ka mbajtur dhe një bllok tjetër të trashë përpos atyre blloqeve zyrtare, ku të tërë firmosnin sa merrnin në të vërtetë. P.sh., Sokol Balla e ka rrogën 7 mijë euro në muaj, kurse në KKRT figuron drejtor Info i Dep të Lajmeve me page 50 mijë lekë të reja. Aq merr vetëm roja i parkingut ose shoferi më i rëndomtë. Ta kam llafin që s’ia gjen dot bilancet mor daje, se i shkoi tre herë kontroll Dega e Tatim-Taksave dhe prap se moren vesh se nga hynë e ku dolën.

  Krye-fare: Po si e poshtëroi Berisha vdekjen ?

  Këta gazetarët a do na e shpjegojnë se si e paska poshtëruar Berisha vdekjen e D.H? Apo ja futën ashtu kot? Po si mor plak he, ta marr vesh edhe unë, ku ekziston poshtërimi? Sepse deri tani kam parë fakte të mjaftueshme që poshtërimin e krijoi vet ajo media me trillimet e saj. Ju lutem, a ka mundësi dikush të më thotë se si e paska poshtëruar Berisha vdekjen e D.H?

  Me sa mora vesh unë, Berisha e ngushëlloi familjen, s’ka thënë asnjë gjë negative në drejtim të të aksidentuarve, biles ka mbrojtur të drejtën e të dyve që të pasqyrohen në media me profesionalizëm. Po më shkon goja vesh më vesh, duke e përsëritur. Top-Channel u përpoq të impononte një zi kombëtare, në vend që të sillej me profesionalizëm dhe t’ia linte publikut vlerësimet. Topi dhe simotrat kanë bërë atë që vetëm klanet mafioze e bëjnë, mohimi i ekzistencës të një personi gjatë një ndodhie, fshehja, dashakeqësia, dhe së fundmi përdorimi i pushtetit mediatik t’i mbyll gojën gjithkujt që flet të nxjerrë të vërtetën në dritë.

  Ilir, Kanada: Pronari i TOP-it, pronari i “miellit”

  TOP Media e ka një BOS. Mos më keqkuptoni për të ndjerin D.H. Bosi është pronari i miellit, besoj se më kuptoni. Por edhe në se mbyllet, nuk më vjen keq. Më mirë pa një TV të sofistikuar teknikisht, por që ka moton e shkatërrimit të moralit shqiptar me programet banale gjoja argëtuese “BIG BROTHER”, “PORTOKALLI”, “FIX FARE” etj, me ca analistë fshatarë e bajatë si Stefani, Zhei, Çili, Xhunga, Dudushka e deri tek imituesi fshatar i Uriahipit - Mustafa Nano.

  Pyes veten: Ç’të keqe do të kishte që të përmendej edhe e ndjera Entela?! Në se do të përmendej, të gjithë do ta kuptonim se i ndjeri D.H. kishte rënë në dashuri me të ndjerën, dhe ndodhi fatkeqësia. Gjynah. Por media, ajo e majta vazhdon akoma të ruajë “moralin komunist”. Se komunistët janë të “moralshëm”, se ata nuk e “tradhëtojnë” gruan. Se ata janë “familjarë” të mirë. Besoj se po të kishte mundësi të shprehej i ndjeri D.H. për mënyrën se si u veprua nga TOP Media dhe mediat e tjera kryesisht të majta, ai do të zemërohej shumë. Do të zemërohej se nuk iu respektua personi që ai dashuronte. Nga që kam shumë për të thënë, nuk po them asgjë. Ose po them vetëm këtë: ata që i’u kundërpërgjigjën deklaratës së qeverisë çfarë janë përfaqësues të medias, “gazetarë”?!

  Elton: Pse nuk protestuan gazetarët për fyerjet e popullit të Fushë-Krujës

  Ore, nuk po marr vesh të gjithë këtë zhurmë që po bëjnë disa gazetarë, akuzojnë Salën për gjëra boshe, pse, se gazeta Rilindja thotë se Top Channel e ka harruar nga pakujdesia se gjatë aksidentit që ndodhi ishte edhe një vajzë në makinën e Tanit, s’është asgjë për t’u çuditur shoqe pune, por mos të harrojmë se, Top Channel si televizor shqiptar akuzoi, poshtroi Fushë-Krujën për vjedhjen e orës së Presidentit Bush. Më vonë u vërtetua e pavërteta nga goja e vetë Presidentit, pse nuk protestuan gazetarët për këtë fyerje të popullit të Fushë-Krujës dhe të gjithë Shqipërisë, Sala ka deklaruar s’ka asnjë dënim për gazetarët që fyejnë ose akuzojnë pa fakte janë të lirë të grinë sallat sa të donë.

  Hunter: Financuesit e mediave kanë shumë për të fshehur

  Sjellja e turpshme e mediave shqiptare që injoruan lajmin e vdekjes të E. Hysko nuk është e rastit. Sjellja e gazetarucëve në rastin konkret nuk është thjesht solidaritet. Është mbrojtje e një sistemi pune. Një sistem që në plan të parë vë mbrojtjen e interesave të botuesve. Financuesit e mediave kanë shumë për të fshehur. Sikur larg qoftë mediat dhe gazetat e tjera të kishin pasqyruar me korrektësi lajmin, kjo do të kishte vënë në punë një reaksion zinxhir ku të gjithë kanë për të humbur. Quhet instikt i mbijetesës dhe si rrjedhojë lindin të gjitha reagimet vetëmbrojtëse.

  Gaia

  Lexoni përpëlitjet e Muçit tek Shqip, kur bën autogol, meqë e mban veten për njohës të teorive kulturore. Nga deontolog i thekur, sot i leverdis të jetë moralist relativist.

  Xhaia: Karshilliku i koperativës së gazetarëve

  Ma gërvish trurin karshilliku i koperativës së gazetarëve me deklaratën se janë pa komplekse për dhënie lajmi për raste specifike sipas logjikës se për arsye të njerëzores t’i hamë hakun profesionalizmit. Lozin vetë gjykatësin, vetë spiunin, dhe vetë fajtorin për qejf. Le pastaj kur deklarojnë (alla Muçi) se ditkan shumë gjëra që kompromontojnë moralin e kastës politike, por nuk i thonë, për hir të njerëzores. Hajde, pakt, hajde. Ato që di Muçi i dinë pjesa më e madhe e Shqipërisë e tregohen për barcaleta. Fatkeqësia është se akoma nuk ka marrë njeri guximin “njerëzor” t’i bëjë publike.

  Odysseus: Pse nuk botohet deklarata ?

  Një pyetje e vogël. Po e vogël fare fare. Pse s’e keni botuar këtu hiç deklaratën-sulm të PD? Jo për gjë, por duket sikur keni shpik ilaçin pa ditur cila është sëmundja. Ashtu sa për ta krahasuar me firmosjen e ajkës së lëpirësve gazetarë. Sado që nuk dua të bashkohem me mendimin e Salës, ndonjëherë pranoj që ai s’ia fut kot. Biles me sa po shoh te lista e firmaxhinjve kur ja kërkojnë interesa edhe Mero Baze puthet me Mustafa Nanon.

  UK: Deklarata Berishës, korrekte

  Me thënë të drejtën deklarata zyrtare e Berishës është mjaft korrekte (jo për hir të Berishës kuptohet), ndërsa sulmi i zëdhënësit të tij është qesharak, donkishotesk dhe i pështirë për nga synimi i mbrapshtë që ka. Çfarë është pozitive, që shumica e shqiptarëve nuk hanë më bar qoftë nga Berisha apo nga media në përgjithësi që nxjerr nevojën e ngritjen e të dyjave të paktën në nivelin mesatar të debatit në një pjesë të forumeve shqip.

  Reali: Jo gazetarë, por diktatorë të tipit mafioz

  Është turp se si disa gazetarë dhe disa media pretendojnë se kinse janë zëdhënës të fjalës së lirë, por në fakt në këtë rast ata dolën që janë tamam diktatorë të tipit mafioz. Në këtë rast e treguan se janë fshehës të së vërtetës. Në këtë rast Partia Demokratike ju dha një mësim shumë të mirë gazetarëve. Në këtë rast, gazetarët tanë e treguan vetveten se në fakt janë ata që japin lajme me seleksionime. Në këtë rast këta gazetarë e poshtëruan vetveten, sepse e fshehën vrasjen e një kolegeje të tyre, sepse edhe Entela Hysko ishte punonjëse në media. Është për të ardhur keq që u vra Dritan Hoxha, por gjithashtu është për të ardhur keq që u vra edhe Entela Hysko. Dhe në fakt, Entela Hysko u vra dy herë, një herë nga Dritan Hoxha (Dritan Hoxha ishte ngasësi i makinës në të cilën u mbyt Entela Hysko dhe faktikisht Dritan Hoxha konsiderohet vrasësi i saj) dhe për të dytën herë, Entela Hysko u vra nga “Top-Chennel” dhe disa media të tjera, sepse edhe ajo bartte shpirt njeriu dhe se edhe ajo e meritonte të përmendej që është vrarë sikur çdo person tjetër. E vërteta është e vërtetë dhe duhet thënë ashtu siç është e jo të fshihet për arsye cinike.

  Treska: Të shkonin për ngushëllim tek kolegia

  “GAZETARET” të paturpshëm dhe të papërgjegjshëm. Para se të “firmosnin” deklaratën e “luftës” kundër zotit Berisha do të ishte më e denjë të shkonin për ngushëllim tek familja e koleges së tyre, (ENTELA HYSKOS).

  Zaja: Vdekja nuk fshihet për hir të moralit të një mafiozi.

  Nuk e dije a kanë moral këto lloj gazetarësh. A kanë mësuar të bëjnë gazetari gjatë këtyre viteve? Akoma vazhdojnë të shkruajnë me stilin e errët të diktaturës. Unë jetoj në USA dhe në çdo aksident që ndodh me personat me emër, në radhë të parë është dhe emri i personit që e shoqëronte. Dhe konkretisht po ju përmend një aksident banal të Xhorxh Klonit me motorr ku u viktimizua dhe dashnorja dhe pa dyshim të dy ishin në faqe të parë dhe kjo pa pasojë vdekje, kurse këto monstra gazetarësh duan të fshehin vdekjen e një vajze për hir të moralit të një mafiozi.

  Djali nga Skela: Ka fëlliqësira intelektuale

  Nuk e di nëse këta që kanë firmosur këtë FLETE-RRUFE, kanë shkuar për ngushëllim edhe në shtëpinë e të ndjerës, për të ngushëlluar prindërit e Entelës, ndjesë pastë. Por nëse nuk e kanë bërë, i vetmi emër që i shkon për shtat është, Fëlliqësira intelektuale. Kjo që bënë këta rrogëtarë të mjerë, ka vetëm një emër, pornografi intelektuale. Dhe të mendosh që këta bëjnë pjesë në të ashtuquajturin pushtëti i katërt, është vërtet shumë e trishtueshme. Mjerë Shqipëria në dorë të kujt e ka lënë jetën intelektuale.

  Ina M. Berisha shprehu vetëm një fakt dhe ngushëlloi dy familjet

  Gazeta e Top Channel, e ka bërë me qëllim, që “gjoja” mos të bëjmë publike emrin e Entelës, sepse me këto ato donin të njollosnin më shumë figurën e Dritan Hoxhës, që të diskutohej për të siç po diskutohet aktualisht tani. Ato gazetarë po ta donin dhe respektonin Dritanin, ashtu siç shprehen tani, mund të thonin, që “Dritan Hoxha u vra në një aksident automobilisik, bashkë me gazetaren Entela Hyskën, që po e shoqëronte nga puna në shtëpi”. Po ta reportonin kështu aksidentin, nuk do të ishte bërë kjo bujë kaq e madhe… Sepse ato e dinë shumë se një aksident nuk mund të fshehet, aq më tepër, kur ndodh me një figurë të njohur si Dritan Hoxha. A do të diskutohej më shume, se “A me të vërtetë po e shoqëronte Dritani nga puna në shtëpi, Entelën ????”, apo tani që po diskutohet. “A ishte apo nuk ishte Entela në makinë me të???” Pra, a është më kollaj të abuzohet me një mendim, apo të fshihet një fakt….. Kështu të “ashtuquajturit” shokët e tij po e denigrojnë figurën e tij, dhe jo Sali Berisha, që shprehu vetëm një fakt, dhe ngushëlloi 2 familjet që u prekën nga ky aksident.

  Brinja: Pse mundohen të na e paraqesin patjetër këtë njeri si “hero

  Dua të di arsyet e gazetarëve dhe shtypit në përgjithësi që treguan një mungesë totale sinqeriteti dhe u treguan mizore me atë vajzën që as nuk e përmendën si fakt që u vra në aksident dhe flasin vetëm për Dritanin sikur ajo të mos ishte njeri si ai - ata e bënë nga frika? Ata e bënë se s’kanë moral dhe flasin vetëm për kë i paguan (edhe pse me para të pista)? Pse nuk thonë shkakun e aksidentit? ishte i dehur? Ishte i droguar? Kur vdiq Diana tërë bota mori vesh menjëherë se shoferi ishte i dehur dhe u dha çdo hollësi. Pse mundohen të na e paraqesin patjetër këtë njeri si “hero” Heroizmi i tij i fundit ishte që bridhte me femra kur ishte i martuar, dhe vrau një vajzë se ishte i dehur në timon, ai po të ishte gjallë mbas aksidentit ai do të gjykohej si vrasës. Të paktën kështu do të veprohej në Kanada.

  Fieraku PD ngushëlloi të dy familjet

  PD-ja ngushëlloi (salidarizua) të dy familjet e punonjësve të Top-Channel-it dhe çka të keqe këtu ju e dini. Po na plasni, po na bëni të dyshojmë te vetja mos kemi rrjedhur. tung

  Brinja: Firma e gazetarëve diktuar nga klani mafioz

  Unë jam i sigurtë se të gjithë këta gazetarë nuk e kanë nënshkruar këtë protestë nga qëe me të vërtetë mendojnë ashtu - Ata e kanë bërë se Klani mafios vazhdon edhe pas vdekjes së capos - dhe ata e dinë mirë ç’farë i pret po të hapin gojën - asgjë tjetër nuk të bind t’i japësh përgjigje pyetjes si ka mundësi aq shumë gazeta të bien në një mendje në Shqipëri? Këta gazetarë nëse nuk dalin të shpjegohen për çfarë bënë dhe të thonë të vërtetën duhet të pranojnë se janë kthyer në tapet për t’u shkelur nga Mafia. Ju është blerë burrëria me para.

  Bledarlimaj: Turp e faqja e zezë reagimi i gazetarëve

  Gazetarët shqiptarë njësoj si mjekët që mbështesin kolegun e akuzuar për krim në kirofano. E gjithë shoqëria shqiptare është e korruptuar në çdo nivel dhe klasë, në çdo profesion dhe qelizë të sajën. Kështu që mos u habisni që gazetarët sot të gatiten në rresht për një mbas figurës së një personi që mund të ketë qenë shumë i mirë ose shumë i keq, por që vdiq si një huligan i Bronxit. Kur ju gazetarët që e mbani veten për intelektualë veproni kështu ç’të presim nga shqiptarët që jetojnë nën jugon e krimit të organizuar, skamjes dhe injorancës. Turp e faqja e zezë. Çfarë t’i bësh këtij zemani që u bë qeni langua te kafshon Isuf Shegani mortja që s’më hëngri mua. Ka që prej 1945 që këmbët drejton kokën në Shqipëri.

  Redinallbani: media të reflektojë

  Më habit fakti që njerëzit janë të pakënaqur. Eshtë momenti që mediat, e sidomos GSH të reflektojë

  Ermal_Vlore: Përse u kërcënuan gazetarët të mos japin emrin e Entelës

  Ata kërcënuan një pjesë të mirë të gazetarëve dhe fotoreporetëve që të mos botonin as inicialet e Entelës në lajmet e dhëna për aksidentin tragjik. Mesazhet dhe telefonatat kanë qenë të qarta. “Po i marrim të gjithë në telefon dhe aksush nuk do të botojë qoftë edhe inicialet e Entelës”, ishte mesazhi telefonik që shoqërohej sa në njërën media në meidan tjetër. Dhe çuditërisht të nesërmen e asidentit tragjik, me përjashtim të dy gazetave, askush tjetër nuk guxoi të dalë dhe të nxejrrë publiksht të vërtetën. U munduan ta fshehin dhe groposin atë, duke harruar se e drejta vonon, por gjithmonë fiton, thotë një postulat.

  Mausi: Shumë gazetërë treguan pafytyrësinë

  E Shikoni o gazetarucë të Gazetës Shqiptare se çfarë shkrimesh e komentesh bëjnë njerëzit për pafytyrësinë që tregoni ju që e mbani veten për gazetarë. Ju jeni gazetarë me universitet Letersie as për mësim në 8-vjeçare nuk jeni pa le të bëni opinione e shkrime.

  Arturny: M.Nano, një mbetje bolshevike

  Lexoni komentin e qenies më perverse, me antishqiptare, Mustafa Nanos, tek gazeta, “Shqip”. Lexojeni dhe do të kuptoni sa ngjashmëri ka me ish-padronin e tij. Për hir të familjes së viktimës Dritan Hoxha, duhej të fshihej viktima tjetër Entela Hysko, citon ky imoral, pervers që i duket vetja anal-ist i madh. Kështu e percepton detyrën fisnike të gazetarisë, kështu e percepton pasqyrimin e realitetit kjo mbetje bolshevike.

  Brinja: Përse nuk thuhet në ishte i droguar apo i pirë

  Më vjen keq për vdekjen e këtij njeriu, por nuk shikoj arsye pse të mos thonë shkakun e aksidentit - ishte ai i dehur? Ishte i droguar? Pse insistojnë të na e shesin këtë njeri si “Hero” Gazetarët në Shqipëri s’kanë moral ata shkruajnë për kë paguan më shumë.

  Arturny: Sa të vegjël këta gazetarucët

  Realiteti është i hidhur, por duhet pranuar. Sa të vegjël këta gazetarucët. Kjo është fytyra e tyre e vërtetë. Këta janë “pasqyra e realitetit”. Mendoni që është e lehtë të punohet në një shoqëri të tillë ku interesi i ngushtë personal, shuan çdo vlerë njerëzore, humane? Lexoni deklaratën e PD, deklarata që “irritoi” këta butakët pa shtyllë kurrizore. Ku është fyerja apo ofeza në atë deklaratë?! Pasqyrimi i realitetit është fyerje për këto fundrrinat imorale, perverse që përdhosin dhe vdekjen thjesht për t’i shërbyer me “dinjitet” padronit. Mallkim për këta pseudo gazetarë: antinjerëzor, antivlerë, antishqiptarë.

  Men Ogra: Ata gazetarë të deklartës të kërkojnë falje

  Le miserable! Po, ju jeni këta. Ju kam besuar dhe vlerësuar lart gjithë këto vite, e ju tani e treguat fytyrën tuaj të vërtetë. Dhe jeni në anën e viktimës?!?!?!?! Ju për mua dhe shumë njerëz të formuar, pa preferenca ndaj askujt, jeni diler, kriminel të imtë që punoni dhe i shërbeni bosave tuaj të mëdhenj për një grusht lekë. Kjo paraqitje e juaj, për mua dhe shumë kolegë të rangut përafërsisht të njëjtë me ju, është katastrofë morale. Nëse doni sadopak ta shpëtoni integritetin tuaj, dhe të kërkoni falje apo ta mbyllni këtë çështje, për të mirën tuaj.

  ILIRIAnews: Akti i turpshëm për këto gazetarë

  Akti i turpshëm për këto gazetarë kur kanë vendosur ta nënshkruajnë një Peticion Proteste, por për çka…???, kjo ma çon mallin e kohës së Stalinizmit Konformist, ku Axhitacioni i Sistemit Komunist nxitste masat kundra njerëzve që mendonin me kokën e vet, e jo me kokën e partisë. Tani e tutje ju gazetarët e lartshënuar, do e keni nofkën Gazetar Konfurmist, dhe më besoni se nuk do ju lexoj dhe as besoj për një kohë të gjatë, por lus zotin që t’ju fali, se nuk dini se çfarë keni nënshkruar, e nëse doni ta dini, merreni Deklaraten e Kryeministrit dhe tekstin e nënshkrimit që keni bërë dhe ja tregoni grave-burrave, kuptohet nëse kini edhe fëmijëve të juaj, dhe pritne përgjegjen nga ata.

  Beni1: Pasuria e Tanit u bë me para droge

  Ajo çka mund t’u them është se, ju gazetarët (socialista/komunista) nuk ju pëlqen kur e dëgjoni të vërtetën dhe e quani veten komunista!!! E dini shumë mirë se Dritani i ndjerë ka qenë njeri i suksesshëm në TV, por në të vërtetë ajo nuk u bë me para të pastërta, por me kontrabandë kafeje, droge etj…etj. Më vjen keq që varësia juaj për një punë dhe një rrogë e t’i harroni vlerat morale, sepse më duhet t’ju them se, Dritani i ndjerë nuk i ka pasur ato vlera. Me Ferrari, me drogë, me femër tjetër….ju lutem se si mundeni t’i arsyetoni këtë?? Ju e quani gazetarë vetveten e në anën tjetër e fshihni të vërtetën? Çfarë pisash jeni ju? Këtë e bëni, sepse jeni të varur nga rroga dhe puna? Sala vetëm kërkon të vërtetën të dalë në shesh, tregoni se me kë ka qenë dhe në çfarë gjendje ka qenë? Tregoni se si e ndjejnë vehten 4 fëmijët e tij e të mos them gruaja kur e mbyti vehten nën ndikimin e drogës me një femër tjetër në kerr, duke marrë në qafë edhe vetë atë? Mosni ju lutem, mos e quani më veten gazetarë, por ta quani veten të mjerë që paratë ju diktojnë se çka të nënshkruani??

 220. akvll-naja thotë:

  29 May 2008 @ 12:05 am

  DH vdiq e shkoi, po M. Nano që s’po di si t’i mbulojë turpin hanalitikisht.

 221. philly boy thotë:

  29 May 2008 @ 12:25 am

  Kjo eshte tragjikomedia shqiptare. Kryeministri merret me nxjerjen e lajmeve kurse “gazetaret e pavarur” meren me cesurimin e tyre. Ngushellime familjeve te te ndjereve dhe shqiperise per vdekjen e medias se lire.

 222. Tironsi thotë:

  29 May 2008 @ 12:28 am

  O kothe xhaaaaaan. C’qe kjo qe te bene mo amaaan :D :D :lol:

 223. J. thotë:

  29 May 2008 @ 12:34 am

  Ela mni sto topo sou!

  Ne kemi aftesine fantastike ti cbejme gjerat. Tu japim forma aliene, t’i shperfytyrojme.
  Epo dhe kete KURRE nuk e prisja. RD-ne.
  Nuk beja kshu pershendetje nga ekrani. Se nuk bindesha qe na shohin e na lexojne. Pershendetje Salista. Tani qe na lexoni do ua shtrydhim trurin, mos kini frike. Fati juaj qe mosha e internetit eshte larg prej shqiptareve qe genjeni.

 224. Peshku Fluturues thotë:

  29 May 2008 @ 12:34 am

  Shoke kemi ne mes tene
  shum armiq e tradhetore
  vecem mos qofte e thene
  qe te kene gje ne dore…

 225. traummädchen thotë:

  29 May 2008 @ 12:45 am

  hahahha paska dale peshku te RD-ja? Do i bika pika peshkut :P pse s´thoni.
  Shi kur te fillojne ca komente anti -berishe tani qe te rivendoset nderi ne vend :D…e ndiiiej :D

 226. Tironsi thotë:

  29 May 2008 @ 12:50 am

  Pershendetje Salista :P :D Trunit tuj nuk ka burre none me i bo gjo kshu qe mos e vrisni mendjen per ca thote J. :P

  PF, Amin!!! :( :(

 227. elton thotë:

  29 May 2008 @ 1:01 am

  Flamuri shqiptar ka qëndruar në gjysmështizë gjatë të gjithë ndeshjes Shqipëri-Poloni, në shenjë zie për këtë tragjedi.

  Flamuri vihet ne gjysemshtize vetem kur ka zi kombetare.

  Akoma do vazhdojme me kete komedine… ?

 228. emigrant thotë:

  29 May 2008 @ 1:21 am

  Cer i kon bo kothit, mer? Tirons, help please, Hilf’ mir, bitte… :)

 229. emigrant thotë:

  29 May 2008 @ 1:39 am

  ah lene, e pashe…

 230. Gaia thotë:

  29 May 2008 @ 1:43 am

  Nuk ka rendesi fakti kush na citon e kush citohet. Po qe peshqit kane qene forumsat e vetem qe e kane pare realitetin ne sy, e pa syze, ky eshte fakt i pamohueshem.

  Shpresoj qe kete te vertete, a-nihilistat ta “gelltisin” me elegance, dhe t’i evitojne autokritikat Shkullaku-Minxhozi-Rakipi: “Po jo se ne nuk e kishim me rastin konkret, po ne pergjithesi”.

  Edhe me flet Minxhozi se nuk merr dot fryme nga kanuni klasit. Po qysh kur ja mohon vetes ky, qe ka harxhuar vite duke u kulturuar, qe nuk rri dot moralisht mbi palet. Te pakten kete pershtypje kam patur.

 231. Gaia thotë:

  29 May 2008 @ 1:55 am

  Kur thashe nuk ka rendesi fakti kush na citon e kush citohet, doja te thoja se ky nuk eshte fakt ne vetvete. Fjala e lire dhe shprehja e mendimit ndryshe ke peshkupauje eshte fakt. Eshte i vetmi forum qe nuk eshte censuruar dhe shpreh mirenjohje per PM qe na e dha kete mundesi.

 232. Peshku Fluturues thotë:

  29 May 2008 @ 4:13 am

  Ashtu si tek ajo perralla me ate vajzen e bukur e te embel, qe kishte aftesine qe cdo gje qe prekte ta kthente ne flori, nuk di se pse keta te PD/RD kane aftesine qe cdo gje qe prekin ta kthejne ne mut

 233. Gaia thotë:

  29 May 2008 @ 4:25 am

  Rrofsh kryetaro, se ma clirove ndergjegjen me komentin e fundit. Po na jane cu i cik antenat lart, aq sa GPS nuk i po gjete kordinatat e na ka sjelle verdalle nja ca dite, me kete masturbim intelektual te Star Trekut alla shqiptar. Lene pastaj sikur ta shifshim Discovery apo National Geographic ne HD me perkthim profesional. Ky do ishte luks i papare. Ndryshimi eshte nga 3 apo 6 milion ne guacken e breshkes, kundrejt 6 miliardeve ne eter. Po kesaj teme nuk po i futem hic.

  Nen postulaten, ky eshte realiteti apo ligj i natyres shqiptare, me dhimbje te thelle e kam gelltit e pranuar konceptin e zhvillimit post-feudal shoqeror te viteve te fundit, kundrejt teorise se kerkimit shkencor e teknologjise se avancuar, ku individit duhet ti jepet e drejta te informohet e te zgjedhe.

  Po kjo e meriton te etiketohet antikomuniste, e une i qendroj pike per pike ketij koncepti.

 234. Beni thotë:

  29 May 2008 @ 4:58 am

  O zotrinj peshq.Mund te dergoni ata te fiksit sidomos ate me mjeker te hetoj sa e ka rrogen Filip Cakulli Sokol Balla etj…me duket se marrin 7-8 mije euro ne muaj.Nga vijne keto para?nuk ju duken shume?As Emilio Fede drejtori i rette 4 ne mediaset e qe eshte beniamini i berlusconit nk imerr keto para. Cfare jane keta analiste more si nazarko,ai koke palari Andrea stefani,e mbi te gjithe Muci i nenes.O muc Nano ne qofte se Sala este i cmendur ti je fytyre dhjere.Sei bruto.basta vedere la tua faccia di merda.mos dil me ne tv se e shemton televizorin.Cfar gazetari je ti more nje cop emigrant ne itali ke qene.ke rene ne leke tani apo jo o ish kandidati i pd.Mos shkruaj me ne gazete perche mi hai girato le pale e mi hai rotto i maroni.

 235. rual thotë:

  29 May 2008 @ 6:33 am

  ja paska kalu edhe Gerdecit per rendesi keto ngjarjet rreth Dritan Hoxha a.d

 236. Cheney thotë:

  29 May 2008 @ 8:24 am

  qekan hap portat te kopshti zollogjik.. :) Se dijsha qe i u shqenin papagallet me RD..

 237. Moza thotë:

  29 May 2008 @ 8:27 am

  RD eshte dhe buke dhe gjelle ! :P

 238. llapa thotë:

  29 May 2008 @ 8:37 am

  Keto nuk mjaftojne per te jetuar Moza.Kemi nevoje edhe per gjera te tjera te domosdoshme.

 239. Odysseus thotë:

  29 May 2008 @ 8:48 am

  Temen o. Gerdec e kaluar Gerdecit! Kjo teme per gazetaret edhe 50 postime i duhen e ia kalon edhe asaj te aksidentit me Ferrari.

 240. Moza thotë:

  29 May 2008 @ 8:48 am

  Pse me ?
  Me RD keta i bejne te gjitha : buke, gjelle, zbavitje, mund te masturbojne me te, dhe ne fund mund ta perdorin dhe si leter higjenike

Komentet per kete teme jane te mbyllura.
Per t'u mbrojtur nga spam-i, Peshku pa uje i mbyll komentet e cdo teme pas 60 ditesh.

 • Po shikoni nje artikull ne faqen e arkivit te Peshkut pa Uje. Per te pare faqen aktive, shkoni tek peshkupauje.com