30 Komente

aty ku muret kane veshe

Searching for extraterrestrial trace of life.

http://www.daviddarling.info/images/Owens_Valley_Radio_Astronomy_Observatory.jpg

Nga nje sac per konak.  Got flija?

PS: me ka marre malli per fli lol.

psikoza e shqiptarit, qe i ka syte nga Qielli, e cdo gje ja le ne dore Atij lart. me e bukura eshte se s'eshte as besimtar!

p.s. qyteti i saceve, Patosi?

Unè

TI

Ai (ajo)

Ne

Ju

Ata (ato)

jemi veshur me peliçe,hamè bukè sallam salçiçe...e shohim satelite!!!!

Dikur,tarracat e pallateve dhe catite e shtepive,ishin te mbushura me antena e rrjeta. Sot me antena satelitore,''sace''.

Shqiperia ''ndjek'' hap pas hapi teknologjine.

shqiperia jone e dashur eshte mbushur me panele diellore..

hajde shqiperi hajde

sa perpara qe ke shkuar

Ne pritje te sinjaleve aliene.

1. Te etur per informacion (satelitor)!

2. Ata qe s'kane "sac" valle shohin vetem TVSH-ne?

Ej, po s'eshte me keshtu. Dikur ishin keto sacet. Binte ne sy nga te huajt sepse kishin nga 100 kanale e sisteme te tjera, si sistemi kabllor, por per neve ishte e vetmja menyre, sateliti. Ishte uri per TV, duke qene se kishim 50 vjet me 5 ore tv ne dite.

Ka mundesi qe fotoja te mos jete ne Shqiperi?

Do te ishte pakez e veshtire qe nje "commie-block" shqiptar te kishte cati (pervecse ne Korce), ate lloj suvatimi relativisht cilesor per nje ndertese, dhe mbi te gjitha ate bordure ballkonesh.

Nder te tjera planimetria qe rezulton nga forma e nderteses ishte jo e shpeshte, per te mos thene qe nuk praktikohej fare.

Se fundi, nga fotoja nuk dallohet asnje lloj shtese e bere jashte projektit. Kjo do te ishte e pamundur ne Shqiperi ku pothuajse te gjitha ndertesat e kohes se komunizmit kane pesuar modifikime te renda apo shtesa pas renies se sistemit.

Ndonje ide?!

edhe mu me duket se nuk eshte foto nga shqiperia.Nga dolen gjithe ato peme atje?

Ka mundesi te jete nga Prishtina.

Edhe une ate po mendoja. Ose edhe nga Maqedonia. Ish-Jugosllavi sdq.

 

Canart, e vertete. Shume peme per te qene Shqiperi. smiley

Mgja, se kjo foto, osht marre ke pallatet e Lanes, perballe Ekspozita "Ish-Shqiperia Dje" nga ana e Stadiumit "Selman Stermasit" ose sic i kena pas thone ne, Tironcat, "Dinamos".

Ku ka Sinkronizim, ka edhe Perparim. smiley

nuk do habitesha sikur te jete naj Rumani, Rusi a Moldove

 ONE MOMENT WHILE PHOTO LOADS

 ONE MOMENT WHILE PHOTO LOADS

Fotoja eshte ne Prishtine, gjithsesi foto shqiptare mbetet smiley.

Ate po mendoja edhe une.

Perjashtova kategorikisht Rumanine apo Moldavine te propozuara nga Bredharaku me siper. Disa detaje te vogla te nderteses bene qe te mendoja keshtu.

fatkeqsisht sacat ne shqiperi i vrane... 

Sa fitime merrkan keta te Digitalbit

Al-Arabia on the AIR

kjo eshte   demoTVkracia

Eshte e vertete qe kjo foto nuk eshte ne Shqiperi.

Se pari, po t'i shihni ballkonet, nuk jane me beton sic behen rendom ne Shqiperi, por jane me hekura paralele qe veshen me llamarine nga brenda, tipike kjo per te gjithe reoublikat ish-Sovjetike ose shtetet komuniste pervec Shqiperise.

Se dyti, nuk ka me pallate ne Shqiperi ku ka peme poshte ballkonit. Ato thjesht nuk ekzistojne me nga barbaria shqiptare.

interesante. I njejti apartament aty mund te jete dhe me dy sace.

No more "Skllavja Izaura"...

buk, domate dhe Digiporno smiley

Pamja kam pershtypjen eshte nga qyteti Lezhes. vetem aty kam pare nje ballkon-nje sac.

Prishtina para sherbimit kabllor!

Uri e çmendur, per te pare kanale te huaja.  

Jeta jone eshte e zymte, por te paktem mos shohim ndonje gje interesante nga vende te tjera.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).