? ? ?  

24 Komente

une them PO, qe te jesh brenda !

 Thashe se isha vetem .. Rrofsh,, me duhej nje PO. 

Sic po vijne punet.... vetem zoti befte derman.

Sapo ndegjova Fahredin Hoxhen, i cili shrehu siguri te plote per digat e ndertuara ne lumin drin nga regjimi i Hoxhe-s , por theksoje disa here dhe me ton shume te rrepte qe politika te mos nderhyje ne ceshtjet teknike. Ato tia lejne KESH-it. Gjithashtu ai tha se porta nr 3 ne Fierze eshte me difekt pra nuk hapet, por nese duhet patjeter, ka menyra te tjera per ta hapur (pra la te kuptohej qe do te hapej me eksploziv).

 thashe une qe kam dal per ty sot, Fahrudin jo Fahredin smileysmiley

Mos vaft kurr te eksplozivi berber... Larg qofte te behemi Sayano-Shushenskaya # 2. Shtepite e turbinave dhe tani po punojne ne stres maksimal.

 

 "Lutja"- is not enough!

jo nuk eshte, mbase duhet me kercy nai valle "jo-shiu"

 

Te shkretet shqiptare edhe perendia nuk i le rehat, tani marrim ne telefon dhe fjala e pare eshte he mo eshte rritur uji? smiley

pyetja ime eshte: pse ksaj radhe jemi kaq prane katastrofes? cfare ndodhi qe jemi ne kete situate?

 

si eshte puna pse erdhi uji deri ne kete pike ksaj radhe? cfare elementesh kontribuan ne kete katastrofe potenciale? a ka kontribuar elementi njerezor, apo ishte vetem natyra? nqs eshte vecse natyra atehere pse nuk ishte parashikuar.. cfare do behet per vitin tjeter? Nqs ka kontribuar elementi njerezor.. cfare pikerisht ndodhi? per cfare arsye? per arsye injorance e mungese ekspertize? per arsye neglizhence? apo rrezikmarrje e paramenduar per arsye te spekullueshme?

 

ndoshta i ka adresuar dikush keto pyetje neper kto temat e peshkut, nqs eshte ashtu dikush mund te me udhezoj tek tema e komenti!?

 

flm

Patjeter. Dite per dite do ishte mire, por duhet te vije nga shpirti. Natyrisht nuk eshte kusht qe te permbyten apo thahen tokat qe te lutemi. Mund te lutemi edhe kur gjithcka eshte ok. Mund te lutemi edhe per te tjeret e jo vetem per vete. S'ka gje me te bukur. Pse jo, mund edhe te falenderojme kur e ndjejme. Le te mos harrojme ama ate fjalen e vjeter qe "Zoti te ndihmon kur ti se pari ndihmon veten." Keshtu qe nga nje ane lutje, por nga ana tjeter edhe pune.

Kam pershtypjen se Shkodra e Lezha po lutet shume keto dite. Ata e kane tradite lutjen. Do te doja t'i bashkohesha edhe une lutjes se tyre. Do te doja te beja nje lutje speciale per te gjithe ata njerez, te ushtrise shqiptare, te sektoreve te emergjencave apo per vullnetaret qe ne keto dite po ndihmojne e jane prane vellezerve te tyre qe jane ne nevoje. I lutem Zotit qe t'ju japi force e kurajo ne menyre qe te kryejne misionin e tyre sa me mire.

Hej zot! Ne 2010 kur te tjeret kane bere zap edhe protonet e elektronet e i trajtojne si zara tespiesh ne s'bejm dot zap nje lume dhe duhet ti lutemi perendise. Pse te mos vrasim veten me mire. Eshte turp gjithe ky mediokritet.

hajde lutemi, se qenka shume qef smiley

E provove ti kshu? smiley

Me verte, ç'i keni keto pyetje? Kur s'bie shi lutemi te bjere, kur bie shume lutemi te mos bjere , e lodhem dhe Zotin se s'na gjendet karari!

Vallai hic sna gjendet sic thote edhe Irisi "karari: smiley

Po mire pse nuk luten prifterinjte, hoxhallaret smiley mbase perendia i degjon me shume njerezit e saj. Me kujtohet njehere ne Guc Baba, qellova njehere me nje mikeshen time, per nje hallin e saj dhe shkuam tek hoxha nje djale i ri ky ne ate kohe se tani do jet plak, po binte shume shi ate dite, doli ky hoxha hapi krahet nja dy tre here  sec i foli perendise ne gjuhen e tij dhe mos te betohem kot se isha aty kur pushoi shiuuuu. Qe nga ajo dite une u besoj njerezve te perendise. smiley

 kete "kararin" perdoreni me pak me shume karar ju lutem smiley

S'eshte fjala jo, eshte mendja smiley

ti fillojm lutjet i çik mo herët kët herë.

Po! Perfundimisht po.

Po, po. Sa me shpejt!!!

 ti lutemi zotit, qe te na heqe kete barre nga shpina.....

Nqs nuk jeni në korent të ngjarjes, thatësirat janë pa preçendent në shumë vende të Evropës... Franca, Belgjika, Zvicra etj.. kanë marra masa për të kurser ujin. Franca ka frikë për çentralet e veta bërthamore se po vazhdoi thatësira me këto ritme, do duhet të "mbyllin" rreth 44 centrale nga ato që janë buzë lumenjve... Vaj halli pastaj.. Mirë se i "mbyllën" po me se do i ftohin pastaj? Do i bëjnë thirrje gjithë popullit të vejë të derdhë ujët e hollë mbi centralin më të afërt? smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).