Ju terheqin celularet e teknologjise se fundit, apo thjesht e doni vetem per te folur dhe me asnje funksion tjeter shtese?

39 Komente

 Kam pershtypjen se Bedria e ka celularin te markes URT DURRES smiley

e ke gjet macok.

aty afer e kam.

kam vite qe kam heq dore nga telefonat e shtrenjte.

per mu mjafton te jete nokia (se eshte i forte dhe po te ra ne hale smiley dhe se gjen gje) , mjafton te kete memorie ku te ruaje mbi 300 numra, ti punoje artapalanti ne rregull se une nuk nigjoj shume mire, ene te kete alarm clock se une i kam hedh radio zgjueset qe kam pasur tashme.  Opsionet e tjera mundesisht le te mos i kete fare se vetem garramet jane smiley

nji kshu pra smiley

ti punoje artapalanti ne rregull se une nuk nigjoj shume mire

Me kujtove nje grua qe njoh, o derebardhe. S'degjon mire e shkreta dhe i ngrit zerin, mirepo gjithe qe jane ne nje rreze prej 5m e degjojne. Nje dite po dashuronte/gudulisej nepermjet celularit...eeeh te qeshurat e asaj dite. smiley

po nga halli moj bije nga halli e ka dhe ajo e shkreta.

ta kishe dhe ti ate hall (qe mos e pac kurre ishalla) dhe ndryshe do flisje smiley

smiley

Po qe ishte gallate te degjoje dashni old school mi. smiley

po paske pas fat smiley

se me mua sdo kishe pas shans smiley

une boj dashni me ze te ulet dhe drite fikur smiley

Ekonomi tregu, Bidrije. Ate qe s'ofron ti ka furnizues te tjere qe e ofrojne ndaj...ruj moshkllin, Bidri. smiley

po shyqyr mi non shyqyr smiley

gud for ju smiley

Lexoje dhe iher se ishte per ty. Po thoja qe ajo gruaja thjeshte po mbushte kerkesen e tregut, ndaj kujdes ti mos-plotesimin e kerkesave te tregut. smiley

kurse une e kisha per ty, meqe na kane thene ne shkolle qe klienti eshte Mbret smiley

Sapo na the qe s'plotesoje kerkesen e Mbretit ne cel. I bie qe asortimenti yt ka mangesira. smiley

sa gjate i re mi non per te dale ke asortimenti smiley

po se mohoj jo, te gjithe me forcat tona, e me ato qe kemi e shtyjme dhe bejme si bejme smiley

zoti ne qiell e neve ne toke pastaj smiley

ja kshu...smiley

rendesi ka qe ti gjen derman per veten tate meqe tregu eshte i lire e demokratik smiley

Po ti s'merr vesh gjalle n'bote mi gru, duhet me ta thene me lokomice. smiley Aaaaa, Bidri, m'vjen keq. Une s'komentoj asnjehere tregun tim. smiley

mire smiley

 

Ore ju te dyja te lini pershtypjen sikur ngrindeni/debatoni per dashnorin, pasi eshte i njejti person. Njona nga ju duhet te hapi rruge dhe tia lej dashnorin tjetres. Ja keshtu duhet ta zgjidhni. Me duket se Bedrija e kuptoj kete gje, ndonese pak me vonese. Mire e bone Bedrije se harana ka sa te dush!     smiley

ëhë, ka harana sa të duash smiley

ti duhet ta dish më mirë se ju rruan leshtë përditë smiley

smiley

I dashur Tom macoku

telefoni im here pas here, ben alo-alo, cerr-cerr dhe kaq, plus qe pertoj dhe te dergoj sms-ra e kesi gjerash, po pati ndonje cike muzike mire do ishte... Si ma kalove vitin e Ri? Gjithe energji dukesh, edhe me humorin s'qeke keq... madje, e paske shtuar ca thumbin e hidhur... ee?

te fala,

Xherri -miushi! smiley

 E dashur Xherri miushja 

 

Si perfundim ca marke e kishe se nuk e mora vesh? smiley  Vitin e ri ta kalova per shtate pale qefe dhe per 3 pale halle. Sa per punen e energjise se kam une fajin por Redi i Bullit smiley Ti si ma kalove vitin e ri? Shpresoj mos jesh bere tape smiley

 

Te fala kush te pysi, bjeri kujt te cysi

Tom macoku smiley

Po te thashe pra, nje tel qe ben alo alo dhe kaq. Per te tjerat, flas sa te dua, paguan puna. plus qe i bie qylit dhe me tel. e zyres dhe keshtu qe s'bej shume trafik me cel. tim.

Viti i ri ma kaloi, s'e kapa dot, isha me grip, e vetmja gje e mire qe me la gripi eshte se me duket po le dhe cigaren. U bene 10 dite qe s'kam pire asnje cigare dhe o s'me ka ik gripi akoma, o me ka lene cigarja. smiley

Kam tre cope: dy te mite(nje nacional dhe nje internacional)dhe nje te punes. Na mbyti teknologjia; edhe ne banjo duhet te jesh avaible.

nokia e51 harxhoj midis 7000 dhe 10,000 lekeve ne muaj me kontrate. ky eshte telefon i mire, me pelqen se eshte metalik dhe le ndjesine se eshte rezistent ndaj perplasjeve etj etj. Ka shume opsione po une nuk eshte se i kam perdor aq pervec tetris ndonjehere.

S'para perdor telefon mobile, por sot qe s'di pse nuk punon Yahoo dhe Google email ketu ne lagjen time, vertet veshtire... 

te kriteret e bedrijes po shtoj baterine.

smartphones duhet patjetert te karikohen nje here ne dite. Po e perdore rendshem te iken bateria per 4 ore

 une kam ajfon dhe spys per person

U lejokan kerkimet e tregut ketu ne "Peshku Pa Uje"?!

 Olso, po e pate me aq merak celularin ste detyron njeri....

Pyetja ime nuk te drejtohej ty!

Sdq. pas provokimit tend nuk rezistokam dot pa te thene modelin e celulareve qe perdor, sidomos duke patur parasysh se per shume, por me te vertete shume koincidence, para vetem 2 oresh hapa kutine e Blackberry-t tim te ri fringo 8520.

Duhet te them se eshte shume i mire. Dizajn terheqes dhe i paster. Funksionet te mire organizuara. Sherbimet unike ne treg. Wap, WiFi, e-mail, Facebook etj, etj...

Telefoni tjeter eshte nje Nokia i thjeshte 1209 te cilin e bleva per te zevendesuar me nje opcion ekonomik telefonin tim te meparshem, te cilin ma vodhi nje kleptomane, Nokia 6300.

Shpenzimi ne muaj varion nga 5000 Leke (te reja) e me shume. Varet nga muaji. Tani me Blackberry-n ndryshon puna, pasi ka nje pagese fikse shume ekonomike qe fillon nga 1700 leke (te reja) ne muaj.

 E gezofsh. Blackberry eshte fantastik ne menaxhimin e mesazheve  dhe emaileve. Sigurisht nuk krahasohet me 3Gs por perseri ngelet nje nga celularet me te mire ne bote.

Faleminderit.

E vertete eshte fantastik. Eshte si te kesh nje lap-top xhepi me vete. Mund te jesh ne kontakt me koleget apo klientet ne kohe reale fale e-maileve por edhe fale komunikimit falas (me njerez qe kane blackberry) me ane te Blackberry Messenger. Mund te dergosh dhe te shikosh dokumentet e bashkangjitura si word, exel apo pdf, etj, etj... Dhe gjithcka eshte shume e shpejte.

Cmimi gjithashtu i ketij modeli, pra i Blackberry 8520 eshte mjaft ekonomik per ate qe ofron. Rreth 30000 Leke (te reja) ose 220,00 Euro.

S'po e zgjas me teper, por perfundimisht mund te them se eshte nje telefon qe te zgjidh pune ne kohet e sotme ku puna ne levizje eshte rregulli.

sa leke e kape me olso ?

smiley

hajt ta gzosh dhe i pafsh hajrin.

tani, me fal per shprehjen, do ta kesh zyren ne bythe (supozoj qe e fut tek xhepi mbrapa i pantolleve) , dhe qe do te te cahet duke i pas me vete tere kohen emailet , lajmerimet, dokumentat....omg lucky u smiley

smiley

smiley

Ti vdes per pak banalitet.

Po me mire ta kesh zyren apo kompjuterin me vete e te levizesh rrugeve se sa te rrish gjithe diten ne shtepi para kompjuterit si ty! smiley

ueeee ma fute , skam c'them smiley

ke te drejte, ti cun me sqime, gusto dhe me blackberry, dhe une dua te boj shakana banale me ty a thu se je cerr i lagjes smiley

 

 ka i pbm me ket lloj telefoni, qe kur kalon mbi 2-3 gota....te kapin gishtat mbi 2-3 butone shkronjash smiley  ....kshu qe duhet me qen gjithmon esell smiley

 

qepalla shoku smiley

u r my type smiley

nokia  E90,

ka opcione pa fund, po eshte si tulle e madhe... 

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).