A eshte e mundur qe temat e permbytjes per arsye etike te reduktohen ne nje teme te vetme ku te lejohet te sillen vetem te dhena, dhe jo komente, deklarata e keshtu me radhe.

Per fat te keq ne nuk dime te jemi dinjitoze as ne momente zie (sic e kemi treguar me perpara). Komentet jane te peshtira, si per cdo situate tjeter qe ndjell politiken ne shqiperi, dhe per me teper te shqeteson fakti qe te gjithe bejne sikur u hapet barku per atdheun e per bashkatdhetaret (po te qe keshtu nuk do ishim ketu).

Do ju lutesha ta mbyllnit kosheren e thashethemeve te pakten per kete ceshtje, qe eshte ende delikate...

74 Komente

jua lypa dhe une dje sol,

por  spiu uje

 thua te kene hallin e trafikut?

S'eshte fare hall trafiku. Eshte ceshtja qe kjo si ide eshte shume e mire por jo aq praktike. Situata ka 8 dite qe vazhdon dhe ka te reja disa here ne dite. Edhe pa komente tema do behej litar i gjate. Nje lajm shume domethenes do humbiste diku nga mesi...

Komentet ne keto raste do duhej te ishin fjale solidarizimi njeri tjetrit dhe dhenie korajo atyre ne veshtiresi por kjo fatkeqsisht nuk ndodh ne Distopian tone.

Megjithate une dakord jam. Kur te vije Penari qe eshte mjeshtri teknik i faqes ndoshta ia arrin ta realizoje. Po ia coj nje email.

Blend, nuk qendron mendimi yt, per mendimin tim. Pse?

Perderisa kreu i pergjegjshmerise se papergjegjshmerise terrorrizon qytetaret e tij per "shpata demokleu", "katastrofa te paparashikuara", patjeter qe do te kete reagime. Reagimet jane reagime terrori ose frike te induktuara, ose ofshama zemerimi te drejtuara ndaj atij qe eshte ose mund te jete pergjegjes.

Une dhe mosha time e kam jetuar edhe dikur kete terrorin verbal me mungesen e bukes per 7 dite. Ti dhe shumica ketu jane te rinj, disa jane e shkruajne edhe nga jashte Shqiperise, keshtuqe ndikimi dhe reagimi me pas eshte diversiv.

Nese do te mjaftoheshin vetem me lajmin do te kenaqeshim edhe me opinionistin "alla fevzi" i cili organizonte emisionet e tij gjate ketyre diteve me intervista krykeput jashte situates dhe me pas "keshillon opinionin".

Nuk mund te ushqehesh me karagjozlleqe dhe alarme si ato te fotografive copy-paste, por edhe te marresh lajmin si ushqim i zogut vocerrak ne fole, nuk mund ta pertypesh dot. Vershimi i ujrave ti e kupton qe ka nje patergjegjshmeri totale te mos ruajtjes se ambjentit, ndertimit pa leje, shkaterrimit, mos pergjegjesise. Por ka edhe grykesi dhe perfitim te dikujt mbi injorancen dhe anarkine. Ky eshte rrregullatori qe ndan pergjegjesite dhe mban ate per vete. Dhe ky eshte shteteti qe eshte i perbere me njerez te deleguar prej meje e teje. Pra problemi qendron tek koshenca.

Kjo vjen duke vrare trurin, duke kerkuar mesimin mbi pesimin. Pra jo vetem mesimin.

as ne momente zie

Kush vdiq?

Cfare nenkupton me reduktimin ne nje teme te vetme: lenjen e vetem nje teme dhe fshirjen e te tjerave apo shkrirjen e te gjitha lajmeve ne nje teme te vetme? Problemi eshte qe kjo situate ka perdite lajme te reja (te pakten ato jo-politike), edhe te lesh nje teme te, p.sh. para 5 diteve kur situata ka qene ndryshe, sikur s'shkon.

 momente zie ka patur plot, mjaft te kujtosh gerdecin e te shohesh si eshte trajtuar nga...se s'ia vlen me ndy gojen 

Shume e vertete, fatkeqesisht KA PATUR - por jo ne rastin konkret (shyqyr!) te permbytjeve.

mjaft te kujtosh gerdecin e te shohesh si eshte trajtuar nga...

Sikur ishe ti qe doje mos te politizohej permbytja, apo e lexova gabim?

 pse te duket politike ty kjo? shihe si eshte trajtuar gerdeci nga te gjithe palet, e aty kupto se sa i afte je ti si komentues me komentet e tua provokative 

 Nuk ka more Blend solidarizim, lapangjozat nuk dine c'eshte njerezilliku, nuk kane logjike krese. Per mua le te hapet vetem teme e kufizuar ku te mund te postohen vetem te dhena dhe lajme. Dhe te mos lejohen budallalliqet supozuese, apo deklaratat patetiko-politike te ketyre legenave

Me fal, po qe mos te kemi keqkuptime, per ke dhe cfare e kishe kete "lapangjoz" dhe "legena"?

Gjithashtu, m'a shpjego pak kete logjiken qe "nese thua dicka ndryshe prej meje, je lapangjoz pa njerezillek" se s'po e kuptoj te them te drejten.

Edhe une jam pro per pro. Madje dje hartova dhe nje liste prej dhjete vetesh, qe na e kane merzite menderen me budalliqe. I keni tek ajo tema e permbytjes, e harrova cilen. Ishin grumbulluar dje si me pase lene takim, dhe ia mbeshtesnin njeri-tjetrit, bravo ti e bravo une, hahaha e hihihi, o saliu i zi, futu ne kuti, kutia u dogj, saliu u poq, etj. etj.

Une mendoja se Peshku eshte i politizuar ne kuptimin qe flitet per politike : Arendt, Aron, Badiou, Habermas, Morin, Marx, etj., kurse ne fakt peshku eshte partiakizuar, ne çdo dy rreshta, ke tre here Berishe dhe Rame. Shume ankthe kalojne naten ca tipa, me kuçedra me shtate krena Saliu. Me bolla me dhjete gjuheza Rame. Qetesohuni popull, qetesohuni, se populli i madh atje i sheh te gjitha dhe shkon e voton ne diten e caktuar. Njehere njerit e njehere tjetrit, keshtu e kane keto pune. Kur ta kete rradhen tjetri, do te thote qe s'e ke ti.

Ne vend qe keto kater vjet te ulen dhe te studiojne libra dhe studime mbi politiken dhe politikanet, keta rrine rrugeve me fara luledielli ne dore, e me supa sahanesh. Po te kene qelluar kaq trushkulur keta te fisit tone keshtu, ke pare ti ?

 

dhe ironia me e madhe eshte se kete temen edhe po e votojne

e kom shum qejf ket voten 3 me dy votues, flo. Sa jane gjasat qe njoni t'i kete von 5 dhe tjetri 1? Aty ke 100%-i ma do menia. smiley

Kjo per Penarin tani, pune zanati: bashke me mesataren (qe eshte nje point estimate), ka dhe tregues te tjere qe tregojne shperndarjen (spread) te votave. Nje nga ato eshte koeficienti i variacionit (cv). Sa me e ulet cv, aq me shume ne nje mendje jane votuesit dhe anasjelltas. Sikur te gjithe te ishin ne nje mendje, cv =0. Eshte kollaj fare me u mat: raporti i devijimit standard me mesataren. Merr rastin ne fjale (ne kohen qe u shkruajt ky koment): mesatarja 3 mund te vije nga keto kombinime vleresimesh: (5, 1), (4, 2) ose (3, 3). Besueshmeria e mesatares rritet nga kombinimi i majte te i djathti. Si llogaritet? Merr diferencen e cdo vote me mesataren e gjithe votave dhe ngreje ne katror. Psh, per rastin e (5, 1) kemi (5-3)^2 + (1-3)^2 = 8; pjesto kete numer me sasine e votuesve minus 1. Ne kete rast eshte 8/(2-1) = 8 --> kjo eshte ne fakt ajo qe quajme variance. Merr rrenjen katrore te variances  dhe kemi devijimin standard; per rastin ne fjale = 2.83. Pjesetuar me mesataren 3 jep cv = 94.%.

Besoj qe ne modulet e SQL qe perdor ti, duhet te kete nje funksion te gatshem per CV.

Per kombinimin (4, 2) cv = 47%. Per (3, 3) cv = 0%.                                            

me bere lemsh smiley nuk kam qene  e mire ne matematike ( e kam kompleks te madh kete )

une kur votoj, nuk votoj asnjehere shkrimin votoj per te pare mendjet e ngjashme smiley kam shpikur nje menyre timen per te gjetur se kush ka votu kunder ose pro smiley po nuk e them si e qysh

me like shume kjo puna e mendjeve te ngjashme smiley

 

ka ik koha e asaj flo: "sa me do"? "sa qielli, sa bota, sa galaktika". sot ta jep me numra ballit tjetri. e di si ja bojn ktu: "show me the love" dhe te fjala "love" ferkojne gishtin e madh te dores me ate tregues qe simbolizon $. smiley

s'ka mo au iu... smiley

Emo, shkruaj me shume pls, se po me afrojne provimet. smiley Statistiken kisha kap keto dite te pushimeve. smiley

 p.s vetem dashnine me statistiken mos e ngaterro pls... jo per gje, po me duket del bashkesi boshe. smiley (fi)

Statistika = S.

Dashnia = L.

S(prere)L = (fi). smiley

 

emo,

shiko ca i ben probabilitetit TCh:

"Nje ne 34 milje ishte mundesia"

Puna me e mire ne bote? Njekohesisht me e veshtira
08/01/2010 16:05

Puna me e mire ne bote? Njekohesisht me e veshtira

Nje ne 34 milje

ishte mundesia qe ta fitonte ate vend pune, por britaniku Ben Southall ia doli mbane duke lene pas gjithe kundershtaret.

Nuk behet fjale per ndonje vend pune ne kabinetin e Gordon Brawn, as ne Shtepine e Bardhe, por 6 muaj ne ishullin Hamilton te Australise. Rikthimi ne shtepi pas 6 muajsh eksperience ne ishullin koralor, nuk ka qene i lehte per 34 vjecarin, jeta e te cilit ka ndryshuar plotesisht.

Ashtu sic pohon edhe vete Southall, kjo pune ishte shume e lodhshme, por ai shton se aq gjera sa ka bere per 6 muaj ne ishull, nuk i ka bere gjithe jeten e tij. Sipas kushteve te vendosura nga drejtuesit lokale, personi fitues duhej te kujdesej per peshqit, pishinat, posten dhe te merrte pjese ne momentet e kalimit te balenave. 

kur po gjuja per pune me marimin e shkolles, nje nga "open positions" ishte ne Universitetin e Guamit. E menova per nja dy dite ate mundesi (dmth konsiderata per ishullin Guam nuk ishte bashkesi boshe fi qe thote Juli smiley ). S'di si do ishte vertet jeta atje, pa fjale qe duhet te jete Universiteti me rrumpalle ne USA (ne ekzistofte ende), por profesori im qe i dinte mire keto pune me tha qe jeta jote do perbehet nga 12 ore ne dite ne hamok tuj morr rreze dilli.

J., mos e merr me fryk. Ajo fi-ja (si emer alidemseje tingllo smiley ) nuk osht aq bosh sa duket mer.

Emo, shiko sa bukur funksionon gjuha... dmth kjo smiley

eshte nje shprehje ne greqisht qe thote: do burre me ndjenja te holla. tashi... lepta u thone te hollave greket. Nenkupto shije te holla. Lefta jane te uruarat.

Ne vend te lepta, vendosin leFta ata.

Ndersa ne nuk e ndryshojme hic... burre me ndjenja te holla, me ferkim gishti dmth.

Me thuj tashi mu, ca probabiliteti kishte te perputheshin keto shprehje me njera tjetren nga greqishtja ne shqip, ne kete menyre?

cili eshte morali i gjithe kesaj? Per mu, eshte: nuk i dihet jetes vallaj.... smiley

 

po po, te vjen nga s'e pret hic, Julo smiley

Kesaj i thone me i fut nji hipoteze boshe pa frike se me popullsi kaq te vogel mesataret do jene te njejta

 

Per fat te keq ne nuk dime te jemi dinjitoze as ne momente zie (sic e kemi treguar me perpara).

Me kete jam shume dakort, por lajmet do te ishte mire te ishin te ndara.

Sol, kjo qe thua ti nuk behet. Sepse ose do duhet qe te rrijme ne ketu polica 24/7, ose duhet qe te bllokojme komentet komplet ne keto tema (dhe komentet ne keto tema nuk jane te gjitha idiote - ka plot te mira qe vijne prej tyre, sic jane komentet e vlora-s per ato fotot e Shekullit).

Sugjerimi im: injoroni idiotet. Mos ju jepni pergjigje. Mos i denjoni as me klike as me replika. Aas edhe nje.

Madje per kete une ju lutem. Injorojini komplet dhe na beni nder neve dhe vetes.

bojini mer abuzive ca horra qe mos na vrasin syte smiley

kollaj fare : te dhemb koka ? - Preje, thote doktorr adhamudhi smiley

 Penar, injorimi nuk zgjidh gje. Une po mendoja nje teme ku te gjithe te mund te postonin, por komentet te ishin me aprovim nga moderatoret, se paku, qe te ishin relevante. Se eshte teme e rende, nuk eshte teme qe te komentoje cdo lloj tendenciozi qe i kane hapur nje account me proxy dhe i japin leke qe te beje propagande online. Ore, gjithsesi, edhe sikur budallai me i pafajshem dhe me naiv te jete, mua me turbullon ideja qe me keta njerez ndaj te njejten kombesi, nuk dua ta shoh kete gje. Eshte si puna e gjirizeve, e di qe jane aty, po nuk dua t'i shoh, prandaj shteti i mbulon, qe i mbulofte e mira.

admine gershereeeeet

e c'vete filluan edhe ketu keta smiley

O sol-nocturnus  i nerum !

Po lexo mor tu bëfsha çfarë thotë i pari i stanit per kopenë e tij ...

Nuk mund ta them dot nëse ishte një stuhi e madhe, ngrohje globale apo pati lidhje me eklipsin, pasi pozicioni i hënës ndikon në lëvizjen e ujërave të detit, .....

dhe zotrote thua te merremi me të tjera gjëra !!! Po ku ka groteske te kesaj natyre ne cdo vend te Botes ? 

Po nuk thua shyqyr që janë këta hunjtë e berishizmit që sherbejne për të çmontuar "pataksjen"  e "tromaksjen " që zëshqiptarin kudo qe ndodhet kur ndigjon , shikon e lexon ato  që ndodhin në atë vend.

Po nuk ka mor asgjë teknike që të mos ketë qenë e paparashikuar , nuk ka asgjë profesionale që të mos jetë planëzuar, nuk ka dhe nuk ka patur KURRË rreziqe përmbytjesh nga eklipset e hënës dhe ngrohjet globale ne Shqipëri. smiley

Ka vetëm BABËZI , INJORANCË dhe PAAFTËSI.

Ka edhe deledashër nga katunet që dun filosofi të ModHe or shoq , kur kësaj qeverie Hajdutësh e të pa aftë .....i del kontrolli nga dora i HAJDUTLLËQEVE. Qashtu smiley .

Ditë zie për këtë POPULL ka qenë data kur kjo shpresë me emër të madh PD u shndrua në vatër LUMPENËSH.

Prandaj  përveç idesë suaj ( që e vlerësoj të  arsyeshme  në një situatë si psh GËRDECI ku kishte plot të panjohura&nbspsmiley kjo situatë nuk ka asnjë të panjohur .

Ndërsa kjo që ndodh këtu në këtë blog është pasqyra më e saktë për të gjykuar se përse ndodhin këto përmbytje të paktën për të zbardhur rrënjët ose bazamentin politik të BABËZISË . Dhe them eshte e pashmangeshme per sa kohe do jete shpura ne kete nivel bajraktarizmi .

Kur je me dhimje kaptine, robi i shkrete do ajer te paster, mirepo ne e kena pas zakon me e shtu dhimjen e kaptines, si me televizor 'Iliria" ene si me kete mrrokllen e re, qi na i ka njit duret ke tastjera me mastic...

Ene robi i shkrete nuk e kupto, qi tuj nigju gjithe diten kacata, nuk e flash ujtin e toiletit, derisa te shofi na i gjosen, afersisht si paralelpiped,qi te shkoje me flejt rehat...

Lejini mer le te flasin "se ca ka barku nxjerr bardhaku"thojne.

Si nuk nigjova njeri me u bo popull ene me sha si hasonin ene si hysenin,sepse kjo eshte katerciperisht mentalitet me ja fut popllit...

Masanej dalin ne televizor me ftyra debilash...ene na kallxojne perralla,masanej peralla me lesh ene shnetja prej nesh merr dhene ...

Duke komentu qerosin ene mretin nuk del dot nga stili i jetes...

Kur ste fut njeri n'burg per shkelje kushtetute, pse mos ta provojme te gjithe...

ne fun te funit ceri na gje...asigjo...po nuk pati subjekt, ne nuk jetojme dot,

se nuk ndeshkohemi ,kete e dime te gjithe, pranej yyyyyp xhixhi.

sa me shume kacata ene get to your point...ku ka me mire se ti o rob zoti me flejt rehat, se i the te gjitha ene ferkove duret qi nodhi i gjosen...

Ndersa ti o ndjesi njerzore hesht, qe te mos hapesh plage te reja, por te perpiqesh ti mbyllesh ato...

A mer populo,populo, mje bo tamom si Cen-Durim-Madhi...

Prandaj hesht o njeri qe mos ti pickosh fukarenjte, si mushkojat, sepse trupi i tyre nuk mban me... eshte i teri i kuq dhe nuk mund te duket kerkun na i pull e kuqe mo...

:applause:

e paskeni heq fare nga qarkullimi rubriken e letersise !!!!!

bravo te qofte Sol per kete shkrim.

uroj t`ja vene veshin te gjithe.

Pyes administratoret: a mund ta di pse nuk postohen artikuj te disa anetareve? U be pothuajse tre muaj qe desha te postoja disa vjersha. Do te ishte me e ndershme nje pergjigje privat nga ana juaj te tipit , qe, nuk vlen tema juaj ose jeni e padeshirueshme per peshkun, ose nuk i ofroni gje peshkut  si anetare,sesa kjo heshtje, ky inferirioritet i pakuptimte.

Pastaj ec e mos e ndjej veten jashte klike.

Poshte politika

admine, tek pyetje, kam nje teme per dizertacion smiley

a po mujtni me e postue se nuk po  e shtykam fare diten sot e nuk du te iki te pi kafen e dyte

Penar, ose ndonje admin tjeter; nuk e di pse nuk eshte me, por opcioni per editimin e komenteve, i cili nuk eshte me, me dukej shume i vlefshem sepse secili mund t`i editonte dhe ne kete menyre ndoshta t`ju hiqte nje pjese te barres se fshirjes se mesazheve.

Pershendetje lost,

Ate opsion e kam hequr une. Problemi me te ishte se ca njerez ktheheshin tek komentet e tyre dhe i fshinin, ose i ndryshonin komplet, dhe behej katrahure. Dhe, teknikisht, nuk gjeta dot nje menyre qe ta beja me elegante (p.sh. qe ta limitoja me kohe).

Ne fakt, tani qe e kam hequr ate opsion, eshte rritur shpejtesia e faqes ne pergjithesi. Pak eshte rritur, jo shume, po une e ndiej. Editimi ishte opsion i vogel dhe i mire, por ama per cdo koment qe hapej, bente ca queries ne server qe ngadalesonin gjerat.

po ta vrasim rubinetin a na rikthehet editi ?

se ska kush i bon queries pastaj apo jo ?

 

Jo, jo, editi te mos kthehet mo. Peshqit para se te dergojne komentin apo te shamen te mendohen mire. Kjo eshte ene per ty mi shushke qe ja fut nganjehere pallavrave pa e menu fare.    smiley me te zgerdhime

une ja fus, por nuk i mshij mo .

nuk jam si struci smiley

jam krenare per veten hhihihihiihi 

Edhe struci krenar eshte Bedrije! Vec jo per koken! smiley

Hej po kjo Editi kur ka fillu me u aktivizu tek PPU-ja se nuk i kom pa ndonje koment. Osht femen apo mashkull?

admino, shto nje kusht 'if user in ('','')' tek query-ja dhe useri qe sillet keq fute tek kllapat....

pasi kalon periudha e riedukimit, hiqet....

 

se dhe kshu...denim ne ferrin e perjetshem eshte gjynaf....

si thu?... smiley

nejse, ti je shefi... smiley

Penar, pershendetje.

Korrigjimet dhe ndryshimet e komenteve prej vete komentuesve, me gjithe katrahuren qe kjo gje mund te sillte, mbeten si barre tek vete komentuesit. Pra u takonte atyre te shtjelloheshin permes rremujes. Me duket se editimi ka patur edhe nje kufi ne kohe.

Por nuk i di teknikalitetet e faqes, keshtu qe ma bej hallall. I was simply wondering. smiley

Admin tani qe e hoqe edhe ket opsionin e fshirjes fare  te komentit  mund ta kapesh rehat pergjigjen time ndaj komentit te berberit ta zeme (te cilin e kap fshesa) dhe t'ia ngjisesh si pergjigje komentit te ndonje tjetri, p.sh. te P Thomas,  megjithese qe te dy mund te mos kene absolutisht asnje lidhje ...

Mu per vehte nuk me intereson fare ajo editi. Mu me rofshin adminat qe nuk me lene me gabu gjate se mi fshije vete.

Nqs. heqja e "edit"-it nuk eshte nje aksident, e pergezoj zgjedhjen. Kjo do te beje qe Peshqit te mendohen me gjate perpara se te shkruajne. Ne nje fare menyre do te jete edhe si nje numerim nga 1 deri ne 10 perpara se te vendosin qe te dixhitojne disa fjale te caktuara.

Nder te tjera mendoj se anetaret qe e perdorin "Peshkun pa uje" si te ishte chat-room do te jene te paret qe do ndihen shume mire dhe familjar me kete risi, pasi edhe Messenger apo Chati i Facebook-ut nuk te lejon te nderrosh mendje sa here qe deshiron.

bravo olsa =D>

e paskeni pas hale ne sy editimin mer yahooooo  apappapa

Po mire Penaro , sikur te bojme i cik pazar.

Hiq Edit, e  na shto Parashiko Komentin smiley sic e kena pas perpara eee si thue ?

si thoni ju te tjeret ?

Une them qe ti te hedhesh kompjuterin nga dritarja.

Do t'i beje nje nder shume te madh vetes.

do ti them penarit te masi kush komenton me shume olsa,

ti a une, se me akuzon kot

une se hudh kompjutrin se e kam dhe buke dhe gjelle smiley

dhe pune dhe qejf smiley

dhe shok dhe armik smiley

dhe ndricus kur ska drita ..

a mure vesht ? smiley

Jevgu kur ra ne vaj, leu edhe...

Po ku marrin vesh katunarët nga editimi mi bidhrije. smiley

 

 Kjo do te beje qe Peshqit te mendohen me gjate perpara se te shkruajne.

Shumica e vizitoreve kane nje pune te mirefillte, Olso. Gje qe nenkupton qe, mbas 8h pune, kthehesh ne shtepi i shtrydhur si limoni dhe s'ke sh. nerva per disertacione online por per pak komunikim te lire. E nje etape e ketij komunikimi te lire eshte dhe rishikimi i komenteve.

Sdq s'me duket nje levizje e matur pasi sasia e postimeve qe duhen shkurtuar do rritet per adminet, nderkohe qe me mundesite e editimit mund te kryhej nga vete anetari(mbas nje xhiroje ne ajer te paster dhe mbas ndezjes te sistemit ventilues).

po jo mi non, jo thjesht pas punes, por une psh qello qe komnetoj dhe gjate punes kur shoh se PPU ka nevoje per mu smiley

nji gisht ke peshku, e nji gisht psh ke messazhet e punes, edhe menje eshte ajo e shkrete, une vec 4 gishta perdor me shtyp kshu qe rreshqet e shkreta dore smiley

Ti paske fat me punen e gishtave, Bedrije, por imja eshte pune goje. S'mund t'ju them "prisni pak ju sa t'i pergjigjem Bedrijes".

Po qe nuk pelcasin ca e ca ore, ke pare ti keshtu, rosak ? Ja keshtu, te pelcasin ne vend, paf ! e te shkojne n'rrotsames. Ama keta dy rreshtat e tu jane bobo ! do ta kerkosh editimin ti rosak, do ta kerkosh, por ske per ta gjetur. Turp, turp, turp.

o rubineto sa leke do ti qe te rrallosh i cike postimet ose psh te hiqeshe qafe fare smiley

se gjithe keto peshkatare nga ndonje lek te vogel te hudhin, behet goxha kala smiley

 

E njeh kapertonin ti Bedrije ? Ka nje shprehje shqipe me kaperton brenda. E kisha rojtur per ty, ja ta taksa tani.

Pse ere, akoma me kaperton biciklete e beni ju te malit! Po prezervativat  kane vite qe kane dale mor druvar. smiley

 Mjaft ere katnar me keto rrotsames, se po na vje per te vjelle. Po me duket sikur na kane cu prape me sherbim ne Tropoje.

po ti provoje thuaju njehere, se pale nuk thone gje smiley

 Cere jan kto pune gishti e pune goje, mi gra, se na habitet! Apo shyqyr qe u hoq editimi tashti edhe plasi pornografia? smiley

Ajo puna me goje quhet public speaking mer pervers. smiley

O Bedrije, po kemi an educational function xhanem, na ka zene rrota bishtin, se po po iu dhame gishtin te marrin krahun ato. smiley

mire smiley

Ate opsion e kam hequr une. Problemi me te ishte se ca njerez ktheheshin tek komentet e tyre dhe i fshinin, ose i ndryshonin komplet, dhe behej katrahure.

Eh qe s'na u ndane kete enveristo-salistat qe ribotojne librat e historise, dhe i fshine shoket nga fotografite e vjetra. Do jete ndonje semundje franceze kjo me sa duket!

Penar, mire per kesaj rradhe, por te pakten per here tjeter, a nuk do te ishte me kollaj qe ti bllokoje keta tipat abuzive se sa te nderrosh gjithe stukturen grafike te faqes dhe te na eliminosh ato gjera me te cilat u mesuam prej vitesh. Se po vazhdoi keshtu, qe per hir te nje druri te shtrember te rrezohet e tere stiva, mbase do kthehemi prape tek postimi me leter dhe pulle.

 Ndreqje gabimi: Paragrafi i pare eshte i kuotuar.

Eh mor Penar c'na bere?!

meqe mu bone shype rrypa daullje per tju kthy pergjigjje , po e pembeldh smiley

Hurbo, Olsa, por edhe J, hikni boni cicin smiley

O burra, po mjaftni tani. S'ju ka lezet asnjerit te kaloni ne fyerje te rendomta. Eshte thjeshte nje kend virtual ketu, mos i merrni aq me-arme-ne-dore gjerat. Nese arrini te bisedoni ne qetesi, te shkembeni eksperienca dhe te mesoni nga njeri tjetri ne rregull, nese jo thjeshte evitoni komentet e njeri-tjetrit.

kur "thjesht" perdoret si mbiemer, merr "e" me dy pika ne fund: "i thjeshte", "e thjeshte". Kur perdoret si ndajfolje menyre, nuk merr "e" ne fund. Psh, "e beri thjesht, pa lajle-lule".

Ose: te shpjegova fjalen "plis", as "thjesht" nje flm s'me the; te me thoshe nje falemnderit te thjeshte, te pakten. smiley

Me pelqejne metodat e didaktikes qe ke, me pelqejne. Po perdor konfliktin e vjeter mes Capuletti dhe Montecchi per te me spjeguar veçurite e "thjesht/-e". Do merrja nje guxim serioz t'i krahasoja me metodat e mija por...jo, ke ende rruge per te bere. smiley Deri atehere do vazhdoj te te falenderoj ne heshtje, ne perulje te plote.

Most humbly yours,

ajo qe ende eshte ne rrugen e shqipes gramatikisht korrekte

ajo qe ende eshte ne rrugen e shqipes gramatikisht korrekte

...jep leksione gjetke (per nje s qe ti e ben z fjala sizmik behet ziz or mik) smiley

Hahahahaha! Ai gabimi ishte flagrant. Pranoje! Pastaj une e gjora thjeshte e vura ne bold ate fjalen, s'kam c'ti bej qe ty te dridhen mustaqet kur shkruan fjalen"sekzizem". smiley

Jo s'thashe gje une, nicley done indeed.

Ègalité,  La rosée, Fraternité,

Ishte thjesht per te ndrru pak ajrin, thjesht hapje e kanatit te dritares pergjysme. Ka ca gjera te thjeshta, te cilat nuk duhen harruar. [ Po te ishte "qe" ne vend te "te cilat", nuk do duhej presje smiley  shume e thjeshte, thjesht fare... smiley ]

S'fol mo smiley

Einfach ehrlich, einfach Joerg... (RiP)

 

 

S'fol mo

Vazhdo ti, vazhdo. Thiken deri ne kocke. Shtoji dhe nje grusht kripe 5L... smiley

lejoni mundesine e editimit per nje afat 30-min pastaj te hiqet mundesia.. mund te jete zgjidhja

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).