S'është shaka, jo. Shekulli, për afro një 24-orësh të plotë, kishte këtë foto si ilustrim për një artikull mbi përmbytjet në Shkodër.

Ky koment në një temë tjetër shpjegon më shumë. Pas publikimit të këtij komenti, Shekulli e ka hequr foton "ekzotike" nga faqja përkatëse.

14 Komente

skandal!!

mire qe duan te bejne sencacion po se paku ti gjemojne punes e te kapin foto te verteta.

Mire qe nuk paskan futur ndonje gazetar ne Mozambik me photoshop  smiley

 

Tek lidhja qe ka sjell Xhibi fotoja gjendet edhe tani.

Kjo eshte bere me ndergjegje te qete, per te perhapur panik,pasi siperfaqet e mbytura jane shume here me pak se cfare do ti paraqese ky monster.Nuk do mend qe Kokedhima, si aleati i ngushte i Rames kerkon me cdo rrezimin e kesaj qeverise,sepse ashtu i ka marre direktivat nga bosi i tij kryetar i PS.

Ne gazeten e tij,lajmet per anetaresim ne NATO apo hapje procedurash per statusin kandidat etj me nje fjale cdo sukses i kesaj qeverie,ose vendoset ne vende pak te dukshme ose vihet vetem 1ose 2 ore si lajm i pare.

Po te lexosh gazeten e tij pacavure,vetem egzagjerime dhe disinformime do te gjesh dhe me e forta nese nis 10 mesazhe ne 10 dite ne favor te qeverise me fakte dhe pa sharje, vetem njera ka mundesi te lejohet nga moderatoret.Por nese nis edhe budallaleqe vetem shkruaj ne fund Poshte Berisha dhe komente te tilla kalojne menjehere nga moderetoret "e paanshem".Eshte simotra e GSH vetem se keta te fundit jane pak me me mend se Kokedhima kur genjejne.

ne fakt edhe une si ti mendoj.dhe me vjen shume keq qe nuk ka ndonje ligj per denimin e mediave te tilla qe per arsye  perhapje paniku sepse `ashtu ja do puna`perdorin forcen e tyre informuese ne kete fare feje.eshte krim qe te perdoren raste te tilla ne keto kushte ku ato vende ndodhen tani.

dhe qe per fat te keq nuk eshte hera e pare qe ndodh ne Shqiperismiley

Ku i kam ato trutharet qe lavderojne gazeten shekulli dhe shajne 55-sen. Hajdeni te kjo teme hajdeni se ju doli me keq se 55-sa gazeta Shekulli juve smiley

 ulerime je, qe tu befte berisha tu befte. 

ne faqen kryesore te peshkut, direkt posht keti artikulli ke nje foto qe pasqyron situaten e vertet. 

Po sikur noi foto me celipelikular te kishe qit mer shekll.. t'marum..

Eshte skandal!

Por fatkeqesisht, tragjikisht, trishtueshmerisht... ne Shqiperi kjo nuk perben lajm!

Klientelizmi (apo ndoshta pronesia indirekte) i politikes mbi gazetat shqiptare (majtas e djathtas) si edhe mediokriteti dhe meskiniteti i gazetareve dhe i stafeve ne pergjithesi, ka bere qe jo vetem keto gazeta  te kthehen ne vegla ordinere te propagandes politike dhe te shpifjeve, por qe te lene ne nje plan dytesor, tretesor per te mos thene injoruar fare anen profesionale, qofte edhe ate grafike dhe vizuale sic eshte fotografia, ilustrimet etj...

Mund te imagjinohet fare mire se ne c'kushte stresi e trysnie punojne edhe ata pak profesioniste qe kane arritur te mbijetojne ne keto gazeta.

Do ishte mire sikur te gjithe "Kokedhimat" e ketij vendi te na linin nje here e mire rehat nga traktet e tyre bajate qe s'jane gje tjeter vecse nje shprehje formale e mungeses se qytetarise se tyre.

Ehhh c'vete.  Se mos eshte hera e pare ... smiley

po ca bejne keta te mbaruarit?!!  

pa dale pak.. dale... do ti s'e kane keq ne fakt! s'dallohet fare qe eshte vend i huaj..

 Do te ishte ne nderin e kryeredaktorit, te merrte masa qe foto-montazhe te tilla te mos ndodhin me. 

Vegel ne makinen e madhe te mashtrimit te PS. E keqja eshte se per shkak te cmimit te ulet (nen kosto) eshte nje nga gazetat me te medha ne Shqiperi (si tirazh). Ky eshte vetem nje skandal ne vazhden e shume skandaleve qe media te tilla te kthyera ne fletushka dhe trakte bejne cdo dite ne Shqiperi.

Turp!

vari leshte!! sikur ka ndonje ndryshim mozambiku nga shqiperia, madje mozambiku e ka per turp qe bie ne nivelin tone.

SHEKULLI,ishte gazete e shekullit 20.nuk duhet te jete ne shekullin 21.

Imagjino Shkodra si Mozambiku...thote shkodranismileyu buka,ha buka

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).