Rezart Taçi ka firmosur kontratën me kosto prej 2.5 milionë eurosh që sjell ekipin e Realit të Madridit të luajë një miqësore kundër Gramozit të Ersekës në Qemal Stafa, më 20 janar. (link)

 

13 Komente

Real Madridi me Gramozin???!!! Vetem ne Shqiperi edhe ne ndonje republike tjeter bananesh leku fitohet aq lehte saqe dikush mund te kete komoditetin qe ta shperdoroje ne kete menyre.

2 heret e Milanit ne Shqiperi a nuk ishin mese te mjaftueshme qe ne te kuptonim se Z. Taci ka para mjaftueshem. Apo duhet te fillojme te dyshojme qe nuk i ka e po kruan xhepat per te bere patjeter keto evente per te na treguar qe "gjithcka eshte OK"?!

Natyrisht leket jane te Z. Taci dhe ai zgjedh se cfare te beje me to. Mund edhe t'i grisi nqs. keshtu i duket se ben dicka te bukur, por nqs. do te isha ne vend te tij me 2.5 milion euro, ne mos gjithe Erseken, do te rindertoja te pakten Tacin e Siperm e Tacin e Poshtem se bashku.

Pastaj nqs. kam qef te shikoj Madridin se si luan, shkoja direkte ne Madrid per ta pare nga tribuna VIP.

Nejse keta jane "nouveau riche-t" apo "parvenu"-te shqiptare. Dhe leket qe shkojne per dhjame qeni...

Kurbetllinjte e kohes se Zogut, kur ktheheshin ne Atdhe, hapnin ndonje shkolle, ndertonin ndonje rruge, dhe kur kishin me pak leke, ndertonin thjesht nje cezem ne te hyre te fshatit.

Per t'u freskuar njerezia dhe per te pire uje ne emer te tyre.

Kapadailleku nuk ngopet me dy ndeshje me Milanin. Nuk e di se si do t'u duket atyre kolonjareve nikoqire dhe nevojtare, nje shperdorim i tille i lekut. Dhe ky kapadaillek. UFFFFF !!!!!

uot dhe faking fak?

po pse nuk i harxhon keto 2.5 miljone per te bere nje stadium per te qene ne Erseke ky kafshunar? Mbeten kolonjaret duke pare ndeshjet maje plepave!

ik ore pirdhu andej...

Mos ti shkoje asnje ne stadium ,tregoni pak dinjitet per shperdorimin e parave tuaja sepse po ti bini lapsit ato para jane te tujat ,shqiptare

Ketij megalomani i dukej vetja i rendesishem duke sjelle realin ketu.

qy? qy e the?

Gramozi i Madridid me Realin e Ersekes? Në ua mbajtë!

Ore, po doni ikni tek ndeshja po nuk doni mos ikni. Nje, ju nuk dini pse Taci e bene kete. Dy, me parate e tija ai ka te drejte te beje c'te doje brenda ligjit. Mbase pa nje ender qe po nuk erdhi Reali do ti vi fundi.

une pervete nuk shoh ndonje te keqe. nderin na e rit neve popullit shqiptar.

eshte reali qe tregohet PLEHRE, per disa milione edhe bythen ja japin thaçit apo kujt te doje. kurvat jane ato, taçit i lumte palla.

po patet ndonje spanjolle andej rrotull, perfitoni nga rasti, propozoji ndonje akullore me heq breket.  

MADRID, Jan 6, 2010 (AFP) - Real Madrid will collect 2.5 million euros to face Albanian champions Gramozi Erseke, owned by oil magnate Rezart Taci, in a friendly match on January 20, Spanish media reported on Wednesday.

Ja edhe kater derra prej meje:

dy here finalist i kupes se kupave ku njeren e humbi me korrne

ky taci qenka toc kuklle

 Po ky trimi pse sja jep ato miljnat e dollarve njerzve qe po mbyten atje po ja jep Ronaldos me Kakan sikur skan mjaft ata

I ka Borxh shoku, i ka borxh:smiley

Ose ai ose bossi i tij. - S'merrke vesh fare nga Kapitali -i KM:smiley

 Ky/kjo, duhet te jete me siguri budedalliku i radhes. Bashkohem me shumicen e komentatorve qe me te drejte e quajne shperdorim parash, dhe Taçin toç. Ky person (as borgjez, as kapitalist, as socialist, as demokrat, as republikan, as monarkist) qe veç feudalist mund ta quash (qe ne kohen e sotme perkthehet ne Don Kishot), fare mire me 2,5 milion euro, kishte ngritur 4 linja per prodhimin e paneleve diellore (makari te kish ngritur 1 linje), ku do kish ndihmuar spitalin e Ersekes dhe shkollat aty, plus çdo kishte shitur, ku me fitimet e paneleve do kish investuar me tej ne energjine alternative, si e vetmja mundesi dhe nder njekohesisht qe do ti bente vetes, shoqerise shqiptare dhe natyres se saj. E çuditeshme ne kete bote, shum pasaniker, nuk kane me shum mend se Don Kishoti i dikurshem. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).