A keni lexuar kete?

GORIN: The blackmail of America

How the United States became Albania's enforcer

Me fal qe nuk kam kohe ta perkthej ne shqip por per mendimin tim eshte nje pacavure Serbe. Mua me kujton Ahmadinaxhadin e Iranit ne lidhje me Holokaustin dhe 11 Shtatorin me keto shpifje te kesaj serbes.

Por me cudit fakti pse Washington Post nje gazete me emer e boton? 

Mos valle ne kete shkrim plot genjeshtra ka dhe dicka te vertete  qe disa ryma shqiptare si Vetvendosja me veprimet e saj radikale ka rene pre e mashtrimeve serbe duke i  dhene fakte shovinisteve serbe te publikojne gjera te tilla.

Sic thuhet shpesh genjeshtren e madhe e perzien me nje te vertet te vogel dhe e gjitha masa e perzier duket e vertet.

Se dyti ku jane gazetaret shqiptare.Pse nuk pashe asnje kunder pergjigje ne shtyp per kete shpifje te shovinisteve serbe. Apo ne nuk i njohim gazetat boterore perendimore  sic nuk njohim as NATO as ELEUX apo UN. Te mos harojme se vendimet qe meren ne kryeqytet evropiane per vende si shqiperia ku nuk ka asnje interes jetik per fuqite e medha bazohen shume ne ate cfare mendon populli i tyre  votues. Dhe te mos harojme qe per fajin tone se jemi te pafuqshim fate tona varen nga keto kryeqytet.

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).