Nisur nga debati per ditarin e atij officerit the SHIU dua te pyes se A ka ndonje lidhje shkak-pasoje midis remujes se 1997 dhe Luftes se Kosoven ne 1999

Kush i shperndate ne Tirane traktet per te shitur arme per levizjen Kosovare ne 1996?

Kush urdheroj te hapen depot ne 1997?

Kush e la ushtrine te shpartallohej 1997?

Ku shkuan tere ato arme e municione qe u vodhen ?

Me se u armatos UCK, nga arme te leha deri ne topa e raketa hedhese?

A ka pasur mbase nje plan per te hapur depot si preteks per te armatosur UCKne, apo meqense armet u lane aq te lira per arsye te tjera UCKja gjeti rruge per tu armatosur?

Cili eshte shkaku i 1997 dhe pasoja e fillimit te luftes ne Kosove ne 1999 apo pasoja e 1997 dhe shkaku i luftes ne Kosove? ( ne drejtim te furnizimit me materjale dhe vjedhjes se materjaleve? )

 

 

 

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).