Jepni mendimin tuaj. Cilet mund te jene faktoret?

33 Komente

po nis une

 

  1. mbiemri i burrit
  2. eliminimi i plote i figurave ne pd te ngjashem me te: katoliket, shkodranet dhe femrat
  3. besnikeria ndaj berishes

 

tjera?

Nuk besoj se eshte aq e forte. Ne rang kombetar, te pakten. Eshte aq e forte sa e le ustaja!

Sa here Sala ka desh me vone presidenta, e ministra mbrojtje ( smiley ), Jozefines i ka dhone noi rruge jashte shtetit me ble ca tesha, dhe i ka kry punet vete!

 

 Jozefina i ka dhuruar fitore te vazhdueshme PD-se. Nese shkodra eshte bastioni i PD-se, kjo eshte padyshim edhe fale punes se Jozefines, por jo vetem. 

 

Vjen nga nje familje e rrespektuar shkodrane, me nivel, emer dhe intelekt; familja Coba. 

Ka lidhje te forta me njerez me ndikim te fuqishem ne rajonin e shkodres; biznesmen, intelektual dhe zyrtar.  

Njeh zonen, popullin dhe ato qe jane te rendesishem per tu njohur. 

Ka karakterin qe e identifikon ate me qytetin. (Ku ka gje ma tbukur se kur ajo flet shqip paster, gegnisht). 

Megjithate ajo ka bere shume pak per Shkodren. Vetem 2-3 vitet e fundit ky qytet ka filluar ta marrin veten seriozisht dhe te marre investime te medha. 

 Mbaji mend keto fjalet (po mos i ndrysho!) kur te dali dhe Jozefina armike.

"(Ku ka gje ma tbukur se kur ajo flet shqip paster, gegnisht)."

C'ka po thu he t'past baba!!! Une kujtoja se qeveritaret duhet te flasin shqipen qe e kuptojne gjithe shqiptaret, jo ate qe u ka qejfi me fol per me u duk cool!! Jozi ka nevoje per perkthys sa here qe hap ate qe ajo i thote goje.

Kjo nuk eshte shqipja e te gjithe shqiptareve, c'fare shqipeje eshte kjo kur pjesa me e madhe e shqiptareve nuk dine te lexojne veprat kryesore te shqipes si Meshari i Buzukut apo Lahuten e Malcise. Mbi te gjitha duhet kujtuar se kush vendosi per "Shqipen Standarte" apo koha kur u vendos per te kuptuar me qarte se perse njerez si Qosja e kundershtojne kete shqipe te plagosur. 

 

Duhet te dini me shume per gjuhen per te folur se ku deshton tosknishtja krahasuar me gegnishten dhe pse anashkalimi i se dytes nuk e ben gjuhen tone me te paster as me te vyer. Perkundrazi i ul shume vlerat e saj. 

Eshte e forte se grate e tjera te PD GJana,Xhaferri,Imami, etj..etj.. jane te dobeta.

Brockulla, jozefina eshte figura femerore ( e diskutueshme kjo cilesi) qe mbeshtjell dhe mban ngrohte figuren maskiliste dhe primitive te Berishes..ndaj dhe jep iluzionin e te fortes..

Pikesepari pse duhet te mendojme qe Josefina eshte e forte?

Per cfare behet fjale - e forte si politikane? apo e forte si intelektuale? apo e forte si oratore? apo e forte si mashtruese? apo e forte nga idiotlleku? apo e forte si genjeshtare? apo e forte nga arroganca?

Kur ajo e ka kundershtuar Berishen me nje mendim ose politike te mencur per te miren e popullit dhe Berisha i hapi rrugen?

A ka kercenuar ajo ndonjehere te jape doreheqjen per te provuar integritetin dhe forcen e saj kur shkelen parimet mbi te cilat ajo beson? (ne qofte se ka ndonje parim)

Kur ajo ka treguar qe ajo eshte intelektuale e mencur?

Kur ajo ka treguar se eshte oratore?

Etj etj .... 

Nuk po mendojme ne jo,por po i pergjigjemi pyetjes qe na kane shtruar.

Po pra - edhe une iu pergjigja pyetjes me kunder pyetje!

Si mendoni kush eshte femra me e forte ne PD:

Jozefina apo Argita?

Fortesia e Jozefines buron nga menyra se si ajo trajton seancat parlamentare dhe sidomos tonet dhe marrdheniet qe krijon me deputetet meshkuj. E gjithe kjo fortesi e shtirur krijon nje imagjinate perverse tek publiku i dobet, kryesisht femeror qe eshte i gjendur vazhdimisht i nensshtruar nga bota maskiliste..

Po te vini re adhurueset e Jozefines jane kryesisht femra te tjera te brishta qe gjejne nje fare shpagimi te modeli Jozefina..Ky perfundim nuk eshte pergjithsues

Sigurisht qe shoku Jozefina duket shume e forte kur krahasohet me zogjt paraardhes ne parlament si Pellumbi, Bufi, Islami, Arbnori.

E forte? Ne ç'kuptim? :rolleyes:

Ej, se tashi qe po e rishoh pyetjen e kontekstuar brenda PD, po bej me dije qe ajo brenda PD nuk eshte aspak e forte, se nuk mund te quash te forte brenda PD nje tentakule te Berishes, qe nuk ka as koke as personalitet.

Pergjigjet e mesiperme vlejne per personazhin ulunenj qe ajo ka krijuar

... vlejne per personazhin ulunenj qe ajo ka krijuar."

albano - cfare do te thote fjala ulunenj se nuk e kuptoj?

excuse my ignorance! smiley

 

haha eshte nje fjale  e perbere qe e ka krijuar xhozi..bashke  me nje sere fjalesh te tjera si  kapezhelesh qe i dedikohen spontanitetit te xhozit ne parlament..

ulunenjun asht e kunderta e fjals ulunkam. Ma qart nuk ke si me shpjegue.

flm.

Haha e kuptova ulu nenjun si me thene ulu poshte  smiley

Jozefina eshte e forte sepse ka shume shqiptare qe harbutllekun e quajne force.

Me pak fjale...sepse mungon demokracia e brendshme. Nese do te kishte demokraci dhe tolerance ne ate parti figura te tilla me intelekt nen-mesatar (hjeke prej zhelesh..) do te ishin larguar me kohe

Josefina eshte e forte, se kryesia e PD perbehet nga "nxenes te zellshem" te cilet kane marre distiktivin "Pionier i Saliut".

Une them vetem nje fjale: TAVA.

 Fjalet e shumta jane fukarallek.

Rezultatet e zgjedhjeve 2009, Qarku Shkoder.

PD - 7 mandate

PS - 4 mandate

Ne rang vendi diferenca me e madhe PD kunder PS me +3 deputet.

 Per ke zgjedhje e ke fjalen? Per ato ku numerimet dolen 300 me 0 per PD? yes, sure! 

Po komisioneret e PS-se ku ishin? Pse firmosen proces-verbalet?

 

Xhozi a e forte sepse i ka ba do sherbime te vyera Sales! Por akoma nuk a e rrezikshme per pushtetin e Sales...

Ca 300 me 0 thua ti me libertas ne ca qarqe te nenshkodres ata i nxorren rezultatet 300 me  -10 derisa doli nje tip ime i zgjuar i partise edhe i tha qe ajo me -10 sikur nuk shkon se merret vesh.

Niveli i ulet intelektual, e pasjellshme, e pa afte ne pune e shoqeri, mungesa e miqve, jeta e izoluar dhe e shoqeruar me nje fjalor vullgar ben ate qe konsiderohet "e forte".

P.s. tipike per keto femra eshte mallkimi qe i bejne vetes pse linden femra.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).