Qytetarët lezhjanë nuk e kanë suportuar dot deklaratën e bërë publike nga Klodi i "BB3" mbi homoseksualitetin. Mbi 100 qytetarë të moshave nga 15 deri në 50 vjeç, pjesa më e madhe e tyre të rinj, janë grumbulluar në sheshin administrativ në orët e mbrëmjes të ditës së premte në shenjë proteste.


Qytetarët theksuan se Klodi nuk është lezhjan, por familja e tij ka ardhur në Lezhë në vitet '80-të. Lezha nuk e meriton njollën e "homoseksualitetit".
Klodi ka njollosur qytetarinë lezhjane dhe të kombit shqiptar. Nuk duam që ky fenomen të kthehet në një "epidemi".


Lezhjanët janë shquar si intelektualë dhe janë të njohur në mbarë botën për historinë, traditën dhe kulturën dhe jo për homoseksualitet.
Qytetar rreth 45 vjeç: Jemi mbledhur në qytetin e Lezhës për të protestuar kundër fenomenit "Klodi". Ai nuk është nga Lezha.


Babai i tij, Riza Kazma, ishte nga Shkodra, ndërsa nëna e tij, Lume, është nga Berati. Familja ka ardhur në Lezhë në vitet 1980-të. Lezha nuk e meriton të etiketohet "vend i homoseksualëve". Lezha nuk e meriton njollën e "homoseksualitetit".


Qytetar rreth 40 vjeç: "Po protestojmë kundër deklaratës së bërë publike nga Klodi, që ka njollosur qytetarinë lezhjane dhe kombin shqiptar. Klodi nuk duhet të shkelë më në Lezhë dhe as në Shqipëri, por andej nga e ka marrë këtë eksperiencë, në Itali, sepse nuk duam që ky fenomen të ndikojë tek fëmijët tanë.


Nëse miratimi i ligjit për homoseksualët është kusht për të hyrë në Europë, ne s'duam të shkojmë në Europë, por duam të ruajmë krenarinë e kombit shqiptar, ku homoseksualiteti nuk është njohur dhe trashëguar kurrë.


Qytetar rreth 25 vjeç: Rinia lezhjane ka gjak të pastër shqiptari. Klodi nuk është lezhjan, por i imigruar në Lezhë. Ai ka fytyrën e vet dhe nuk përfaqëson Lezhën. Lezhjanët janë njerëz të shquar, intelektualë me traditë dhe kulturë të trashëguar nga brezi në brez, dhe kurrë në historinë tonë nuk ka zënë vend homoseksualiteti".


Qytetarët lezhjanë më pas kanë marshuar në bulevardin "Gjergj Fishta", duke u bërë ftesë bashkëqytetarëve të tyre që të bashkohen kundër, siç e quajtën ata "fenomenit KLODI". Ata pohuan gjithashtu se do të vazhdojnë të protestojnë edhe në Tiranë.

209 Komente

Cfare mundesie ka ai robi me jetu 1 jete normale kur gjith qyteti proteston kundra. Se imagjionoj dot poziten e familjes se vet.

Ky moralizmi puritan do ishte me kuptimplote nqs ne psh nuk ishim te 1 nga vendet me te rendesishme te eksportimit te prostitucionit, droges, dhe trafikimit te njerzve,,,, por sic qendrojne gjonat kjo mund te interpretohet ndyshe pervec hipokrizi.

 

 Lezha nuk e meriton të etiketohet "vend i homoseksualëve". Lezha nuk e meriton njollën e "homoseksualitetit".

Jam ne dyshim. Kavajsit jane gezuar apo bere xheloz?

 Sa vjete ka Lezha qe s'proteston per gje? :rolleyes: Kaq e larte eshte mireqenia ne Lezhe?

 phhhhh smiley  injorance legjitime .. 

ca me thon? kto njerez mund te kene 100 arsye me protestu po gjithmone zgjedhin arsyen e gabume. Lum Shqipnia per kto rob qe ka!

po per pune nderi ne ste falim mer, ca o ai llaf.

Top Channelli beri gabim shume te madh me berjen publike te historise se klodit. Pranapica e Klodit nuk ka pse behet ceshtje publike. Big Brother, dihet mire qe shikohet intensivisht nga moshat 2 gjer ne 102 vjec, prandaj e perseris ishte shume gabim !!!!

Sa per te ndershmit, seksualisht potente , me gjak te paster shqiptari, nga Lezha, ftoj te gjtihe te demaskojne gjithe pederastet nga Lezha ne te gjithe koherat, qe ti mushet menja qe nuk esht klodi qe ju flliqi qytetin.

Por eshte fantastike se si e largojne nga vetja. se nga lezha smund te dale nje pederast. kurse nga shkodra psh mund te dale hahahaha jemi fantastike.

tani e ka radhen shkodra te ngrihet e ta largoje klodin nga vetja.

ah medet

televizione dhe gazeta plehra !

 

Por eshte fantastike se si e largojne nga vetja. se nga lezha smund te dale nje pederast. kurse nga shkodra psh mund te dale hahahaha jemi fantastike.

 

" Larg b* time" ka thone i vjetri! smiley

Ruzhi kam vetem nje korrigjim: Platforma digital ka edhe porno. Per sa i takon teleshikuesve te moshes 2-16 vjec eshte thjesht injorance e prinderve, topi ska pse mban asnje lloj pergjesie per femijet qe e shohin. 

ore po pornot jane me kod hyrjeje , ose jane naten vone.

spektakli i BB jepet dite te shtune ora 8.30 e darkes dhe permbledhjet jepen cdo dite ne 6 pasdite. Plus spektakli jepet live ne dy kanale paralele ne Digitalb 24 ore ne  dite.

Tani e dine te gjithe qe menyra se si shifet eshte : Mblidhet gjyshja, mamaja, goca, cuni, baba, komshija ose gruja xhajes dhe e shofin. Pra nje pikture tejet familjare shqiptare me perberje prej brezash te ndryshem.

Kur Olsi dhe Nocja u puthen apo leviznin poshte batanijes u bo qameti neper familjet shqiptare , te gjithe e mbajne mend.

Tani ju hidhet per konsum Klodiana....oh....te lutem...this is too much.

Pastaj, nuk ka as zgjedhje or burre.

digitalbi jep gjithe diten BB

Platforma alternative TRING jep gjithe diten dokumentare me Enverin.

ca te boje robi shkrete smiley

Ti vet e thua menyren se si shifet edhe prap ia ve fajin BB apo Topit dhe jo injorances se prinderve??? 

Ne fakt titulli duhet te ishte sa me origjinal: Qindra lezhjanë protestojnë kundër prapanices "Klodi" smiley

I shkreti cun cfare i beri vetes dhe familjes. Gjynaf i shkreti nga halli do e kete pasur, per tu bere i famshem. Ate qe sta ben perendia ta ben BB3.

Big Brother eshte kthyer ne Big Bytha. Nuk u mjaftoi ketyre palacove te Top Chn. qe na degjeneruanpara botes me oren gjoja te vjedhur te Bushit por do te na tregojne edhe bukurite dhe te mirat qe sjell pederastia.

Diskutimi per mu mbyllet ketu: Cfare modeli u jep ky homoja shikuesve (sidomos atyre te rinjve se Big Brother ne Shqiperi e shohin te gjith)? Kjo eshte edhe me rende po te bazohesh te studimet mbi homosek. qe jane kane nxjerr se pederast behesh dhe nuk lind.

Gjynah që nuk u bë lidhja qysh athere, pasi ajo ora e humbur duhej kërkuar pikërisht prapa Klodit.

 

Pjesa me e madhe e lezhjaneve jane:

a. Malesore te rene ne fushe.

b.Te prekur politike.

Injorancen e tyre le ta mbajne ne dere, zgjedhjet personale nuk i perkasin askujt, as meshkujve te frustruar qe mungesen e sigurise te seksualitetit te tyre duan ta kamuflojne duke u versulur ndaj individeve te caktuar. Turp!

 

 

Sipas nje sondazhi te bere mbi homoseksualizmin: 97% e te pyeturve u shprehen se nuk do donin kurre te rrinin prane nje homoseksuali. Sondazhi eshte bere ne Shqiperi. Pra sipas teje 97% e shqiptareve qenkan injorante, te zbirtur nga mali, te prekur politikisht perderisa nuk i pranojne bythecet.

Shyqyr qe ju kemi ju emigrantet (si puna e Klodit) qe do na qyteteroni.

Ne Lezhe e kane bere sondazhin?

Ne Tirane, sondazhi u be i ditur nne nje nga emisionet e Top Show-t ku flitej per seksualitetin.

O Kepi ti e bere sondazhin? Doja te dija nese veten tende e pyete?

 

po te pergjigjem me te njejten menyre qe te qenka pergjigjur metropolitan: sill naj femer ca te kesh aty afer, se s'kam si te ta vertetoj ndryshe keshtu virtualisht. Ok? Me qenese e paske kaqe merak. smiley

p.s. Sondazh se bera un se s'merrem me sondazhe, e kam shkrujt me lart se ku e degjova.

Po pse kaq te ngjashem ti me metropolitanin ne pergjigje? Me beri pershtypje agresiviteti jot, prandaj te pyeta. Jam kurioz te di nese femrave shqiptare ju thua lezbike, a te pergjigjen si Kepi dhe metropolitani? a do thone na sill nje mashkull andej nga je afer edhe ta vertetoj?

La_rosee ti me duket je lesbo..  smiley

 

Ku e pe agresivitetin tim? Se shpejti do te behem baba dhe nuk dua qe femija ime (qofte vajze apo djale) te kete modele te tilla si ky qe ofrohen neper TV. Jam i mendimit qe homoseksualizmi duhet mbajtur si dicka private, e jo te na i behet reklame 24 oreshe ne televizion. Kaq.

E di c'hall ke ti Liqo. Ti shpreson qe une te te them ate qe te thane ato meshkujt e ndershem parafoles, qe ti pastaj t'thush:"ja, po ta sjell une moshkllin...veten time.". smiley Por aha, s'bie ne ate gracke une, une po te pergjigjem:"moshkllin e sjell vete une." smiley

s'po i futem la rosse por me ty Liqero e kisha .

O Kepi ti e bere sondazhin?

Kush e fut sonden dhe ku e e fusin ? Si mund tja futka robi vetes ? Nga ka dale kjo pervoje ? Po femrat qe jane prapasumse , si ja fusin vetes ?

Apo ke nonje kuptim tjeter per sondazhin , se helbete kemi mbetur mbrapa smiley

Ne big brother nuk hyet per te "mbrojt" jeten private, por e kunderta per ta bere publike. Mediat ne kete rast nuk kane asnje faje..

Sa per protesten eshte e vertet, gay ka vetem Shkodra.

 

Sa per protesten eshte e vertet, gay ka vetem Shkodra.

 Shkodren leshjanet e kane pasur si enderr. smiley Pastaj e di si eshte puna? Ne kete pike lezhjanet duhet te zgjidhin njehere dilemen nature vs. nurture para se te drejtojne gishtin ne drejtime te tjera. smiley

 

La_rosee te jesh gay eshte enderr..   smiley

Shkodranet jane gay per qejf, jo nga halli...   Kane te drejte lezhjanet sinqerisht...  smiley

 

 s'kan faj lezhjanet...aq shume sa mbahen kto homot mund tja kalojne dhe shum femrave lezhjane hahahaha

Nuk kane faj lezhjanet jo! Nuk eshte puna tek zgjedhja personale e dikujt qe preferon devijimin seksual, por me aq sa di une (dikush mund te na e thote me shume se si qendron puna) ky ka dashur te thote qe Lezha eshte e tille. Eshte njesoj sikur nje vlonjat te dale e te thote qe meqe une jam skafist dhe komunist, e tille eshte Vlora. A nuk do te reagonin vlonjatet?

mesa di une shume vlonjate kane bertit e ulurit qe jane skafista dhe komunista, po s'ka dale njeri protesta ne Vlore.. 

Krahasim te bukur gjete.. Ti mos je gje gay vete? Beje nje leter dhe ti se si themi kujt..  smiley

shiko liqen, ka vetem nje menyre per ta gjetur nese jam gay apo jo: me dergo ndonje femer aty afer teje dhe pasi te bejme formalitetet e nevojshme ajo te tregon pastaj nese jam straight apo gay. Happy?

Po mos u nxeh ti, mjafton te thoje qe s'jam gay. Te besoj edhe pa te te derguar nje femer. Kshu edhe na kursen te gjejme ndonje femer te flej me ty.. eshte e zorshme! 

Ti meqe je i gatshem te japesh prova thuaji te te dergoje mashkull, se jo per gje po ka dhe njerez me femije qe zbulojne me pas se jane gay. smiley

Iris, me duket se bashke do te merremi vesh... smiley

S'besoj, s'merrem vesh kollaj me maskilistet smiley

Te jesh skafist do B**** jo ti biesh B****es.Gjej ndonje krahasim tjeter

haha lol

Keta e kan problem  e dalin ne protest se del nje e thot.me pelqen nga dera e mbasme por as qe e marrin mundimin te dalin ne protest kur jan duke e ngren nga dera e mbasme dite per dite nga politikanet.Pse nuk dalin te mbeshtesin minatoret keta qe po protestojn per buken e gojes por dalin e protestojne se i c'nderoj njeri me bythen e tij.Une thash se ishte nje femije kur lexova nje koment para ca ditesh qe ja bente njeri"na i kan ber kastile ata te top channel per te na c'nderuar"Po qenkan shume qe mendojn ne ate menyre.Ja bente nje pijanec andej nga ne rahmet past se ka vdekur tani"O MENDJE ME HENGESH MOON ME KE MERREM EDHE UNE" smiley

me kujtohet qe perpara rreth 2 vitesh, ne Lezhe ndodhi nje ngjarrje makaber, ku 2 te rinj Lezhjane vrane shokun e tyre anglez dhe e hodhen ne nje pus, vetem per ti marre me duket oren dhe nje byzylyk. Autoret u kapen mbas disa ditesh dhe pranuan krimin. Megjithate une nuk di qe populli Lezhjan te kete protestuar dhe denuar keta djem moralisht. Sinqerisht po me vika mire qe Klodi nuk qenka Lezhjan (e kam fjalen per ata Lezhjane qe kane protestuar per fenomenin KLodi).

Homoseksualizmi ne shqiperi eshte shume tabu. Lezhjanet po perpiqen te mbrohen nga paragjykimet e te tjereve...

Tani, me te tilla protesta Klodi kerkon dot azil politik?

Direkt smiley ben dhe bashkim familjar hahahaaaaaaaaa

Ska nevoje per azil, kishte nja 19 vjet qe jetonte ne Itali, aty edhe eshte mesu qe ti bjer b.... Mjer te afermit qe le ktu ne Shqiperi se per vete i ka bere mire llogarit ik ne Itali.

Ne fakt Klodi vete mbase jo. Pyetja me lindi nga debati per liberalizimin e vizave qe ishte te Klani, ku dikush tha (ndoshta ministrja e integrimit) qe s'kane arsye shqiptaret per te kerkuar azil politik.

 

Klodi ka njollosur qytetarinë lezhjane dhe të kombit shqiptar. Nuk duam që ky fenomen të kthehet në një "epidemi".


hahahahhahhaha 

Kjo s'eshte degjuar ndonjehere. Duhet te mendojme per ndonje vaksine :-D

Kjo eshte perle fare, ku ta kapesh!

' Nëse miratimi i ligjit për homoseksualët është kusht për të hyrë në Europë, ne s'duam të shkojmë në Europë, por duam të ruajmë krenarinë e kombit shqiptar, ku homoseksualiteti nuk është njohur dhe trashëguar kurrë.'

I mean, are these people for real?

Nuk kane faj njerezit. Keta po thone ate qe me te vertete ekziston ne Shqiperi. Nuk ka asnje lloj kompasioni per homoseksualet. E keqja eshte e ketyre mediave qe na flasin per "fenomene" dhe kerkojne me dhune te imponojne nje mendim tjeter ne lidhje me homoseksualet qe eshte teme e nxehte edhe ne shoqerite me tradite liberale. Edhe perendimi kete menyre te sjelluri aktual me homot (e kam fjalen shoqeria se me ligje eshte njesoj si ne Shqiperi si ne Europe) nuk e ka arritur brenda dites apo nates, i dime shume mire sa kane "hequr" homot edhe ne mjaft shoqeri perendimore qe sot ne gjoja i marrim shembull si shoqeri liberale. Dekriminalizimi i homoseksualitetit ne Britani eshte bere vetem ne 1967. Tani kur ndodh kjo "perplasje" e krijuar artificialisht me shume nga media te papergjegjshme, atehere ka edhe keshtu menyre te shprehuri te nje pjese te shoqerise apo nje komuniteti te caktuar.

po jo o burr se dhe ne US ke rednecks qe dalin ne protesta te ksaj natyre; po nuk e bejn ket sepse u ofendoi njeri qytetin...e bejn sepse jane kunder marteses mes homove fjala vjen. Kjo qe kane bo kta 100 vete ne Lezhe eshte budallallik me brire o vlla. Ca pune ke ti se si e bo ai? kto rob sikur nuk kan halle t'verteta prej atyne qe vetem robt e vertete kane...
Pse nuk dalin kto rob n'protesta civile kunder familjve te ngujume fjala vjen?
kunder dhunes ne familje kur perdite degjon raste te femrave te dhunume ose me keq te vrame prej meshkujsh idiot, qe pijne dhe marrin jete njerezish? ka shume gjona qe duhen ndryshu n'mendjet e robve dhe fillojne qe nga menyra sesi duhet mendu dhe me i pa gjonat.

Ca pune ke ti se si e bo ai....smiley

Po ti c'do ne keto tema . Keto nuk jane per te tredhur..... kaq gje e kupton apo jo . Mos hyr me ne muhabete burrash . Te mbajte e jotja - thone Tajronesit . O -ja ! 

Mbaju tek ajo fraza tipike eunukesh ... aman dhe ti .... smiley

 

Nuk kane faj njerezit. Keta po thone ate qe me te vertete ekziston ne Shqiperi.

Ke plotesisht te drejte. S'ka nevoje te shkojme deri ne Lezhe, mjafton te lexosh komentet ketu dhe e kupton.

Po pra... Lezha qenka e njohur ne gjithe boten!!! Kush pjerdh per Lezhen mer amoni! Nuk pjerdh Manatija dhe Shengjini qe jane te dera, jo me me pjerdh kush tjeter! Kur fillojne e mburren keshtu me krahina, kot me kot, fillon e behet boze fare muhabeti dhe i vjen ere e qelbur fare, dhe ve bast, qe ne ata 100 veta qe kane protestuar dhe qe po mburren me intelektualitetin boteror te Lezhes, me intelektuali mes tyre mezi ka mbaruar gjimnazin!!!

Dhe s'paska bythshqepm ne Lezhe??? Gjithmone ka patur dhe jo vetem diheshin dhe njiheshin, por kishin dhe vendtakimi, aq mire te njohur saqe shprehja "rri te muzeumi" pervecse ne Lezhe nuk ka kuptim askund tjeter ne Shqiperi.

Kjo nuk dmth qe Lezha eshte vater bythshqeperie, por qe ka patur(x2), ka, dhe gjasat jane qe do vazhdoje te kete gjithmone bythshqepur, pak a shume si ne gjithe Shqiperine, e cila, duam s'duam, kondra apo pro, me duket se eshte paksa plot me te tille, por gjithandej ama...

Muhabete te tilla te peshtirosen gjithmone. Klodin aty e kane patur gjithe jeten, dhe besoj te gjithe e dinin ne Lezhe qe atehere qe ishte nga ata te fushes, hence his nick: lolo. 

Proteste idjote e nje dengu idjotesh.

 

Po pse u mezitkan disa Lezhiane per homot ne gjirin  e tyre? Po ata kane mbi 500 vjet qe i gezohen Varrit te Skenderbeut ne qytetin e tyre, kur dihet qe ky prires i famshem ishte gay.

Te qenurit gay i Gjergjit nuk eshte se ja ul vlerat historike si prires i shqipetareve per 25 vjet. Ka edhe te tjere shqipatare te medhenje qe kane pasur kete prirje seksuale, ashtu si ne cdo vend te kesaj bote. Po ti mo u merzit se nuk te shau njeri.

as une nuk te shava

Dini gje, me ligjin e ri a denohet penalisht diskriminimi ndaj homoseksualeve?

amon, me ligj edhe duhani ne ambeinte publike denohet...me ligj vecse...

hahhaaha ne lajme ne Shqiperi thoshnin "racizem"  ndaj homoseksualeve, as qe e kane idene ... !!

akoma me ligjin ti,ligji eshte thjesht opsion

 

Po shifja nje dit te fiks fare qe  vetem ne Tiron kishte me mijra vendime gjykate  te pa zbatume .

Kush po pyt per ligjin mi goc

ndonje pensionist dhe ndonje i ndershem... tek ata ligji eshte shume i forte

ashtu sic u punua dhe u lobua qe te miratohej ky ligj po ashtu, ne mos me shume, do punohet qe te zbatohet. Te jesh i sigurt. Eshte nje sfide per te cilen ka pafund aktore te interesuar qe ti hyjne e te dalin fitues smiley

 

jo, Ligji per mbrojtjen nga diskriminimi nuk ka te beje fare me denimet penale. Ne rastin me te keq, insititucioni i Komisionerit per Mbrojtjen nga Diskriminimi ne rastin kur vertetohet diskriminimi ka te drejte te vendose gjobe deri ne 10 milion lek ndaj personit qe ka diskriminuar.  Ky ligj ska te beje vetem me te qenit homoseksual. Por me cdo forme diskriminimi per shkak te: gjinisë, racës, ngjyrës, etnisë, gjuhës, identitetit gjinor, orientimit seksual, bindjeve politike, fetare, ose filozofike, statusit ekonomik, arsimor ose shoqëror, shtatzanisë, përkatësisë prindërore, përgjegjësisë prindërore, moshës, gjendjes familjare ose martesore, gjëndjes civile, vendbanimit, statusit shëndetësor, predispozicioneve gjenetike, aftësisë së kufizuar, përkatësisë në një grup të veçantë

Me ngazellen shume gazetaria Shqiptare, mendoj qe duhet te hapin rryme te vecante. Titulli bombastik "Qindra lezhjanë protestojnë ..." ndersa ne ne shkrim "Mbi 100 qytetarë të moshave nga 15 deri në 50 vjeç..." . Dmth ajo 100-cja shumezohet disa here per te nxjerre titullin qe do shesi gazeten.

Pastaj i fut edhe nje biografi te mire ketij djaloshit homoseksual per lezet. Une mendoj qe gazeleshja duhet te marri nje Pulizter. Me duket se shpejti, sipas shembullit te G.Sh., do e shohim znj. Kokaj kryeredaktore te Shekullit.

Shoqeria shqiptare nuk duhet te mundohet te fshehi homoseksualizmin si dukuri brenda vendit mbasi kjo krijon efekte ansore negative per pjesen tjeter te heteroseksualeve...

Pershembull rendomte ne Shqiperi duket meshkujt qe i fusin krahun njeri-tjetrit ....kapen per qafe e ecin paralet rrugve, kur takohen """PUTHEN NGA 10 HERE""" ..kjo konceptohet si ""SHOQERI"" por ne te vertet edhe brenda rrethit te juaj shoqeror mund te kete tendeca homoseksualizmi.... prandaj nuk duhet """MOHUAR PUBLIKISHT""" ... keto forma afrimiteti mes njerzve nuk ndodhin ne vendet e tjera ku homoseksualizmi njihet haptas si dukuri...
Bile ky afrimitet qe shqiptaret e shpesh here e paraqisin si ""MIRESI dhe RESPEKT"" ne aspektin shoqeror duket negativisht ne syte e te tjereve ...Kjo forme duket deri ne rangjet e larta qeveritatare. Kryeministri SALI BERISHA i hidhet ne qafe personaliteteve te huaja ... Gjithmone kemi pare sesi Bush ose Sarkozi i largohen me stil ketij afrimiteti te tepert .....!!!!!!!!!!!!

ps.MESHKUJ MBANI DISTANCE MES NJERI-TJETRIT ...DHE  FEMRAT MOS U ZHGARRAVITEN SHUME NE KRAHET E NJERA-TJETRES , DO ISHTE ME E KENDSHME TI VARESHIT MESHKUJVE NE KRAH.....!!!! ( Shqiptaret duhet te edukojne veten e tyre para se ti bien ne qafe Kodit qe eshte i hapur me shoqerine )

Tashi ndrydhjet seksuale ta shqiptareve duhet te kene ndonje rol te reagimi i tepruar i shqiptareve ndaj homoseksualeve.

Nje koment mbizoterues neper komente kunder autoreve te programit ishte: e keni kapur qyteterimin perendimor prej bythe...

E forta èshtè se kèta tipat protestojnè nè emèr tè kulturès e tè intelektit lezhjan..nuk di, a e dinè kuptimin e fjalès kulturè e intelekt kèta? po kèshtu èshtè kur fut vend e pa vend nè tv, programe e prodhime televizive pa pikè lidhje me atè vend..media qesharake, kopje e shèmtuar e shèmtisè televizive evropiane...qè kèrkon tè mbuloj injorancèn dhe midiokritetin qè mbizotron tashmè pa pikè dyshimi nè atè vend!! mè vjen keq pèr lezhèn qè pèrmendet pèr kèto lloj gjèrash...èshtè qytet fantastik!!!

Me poshte do te gjeni njoftimin per shtyp te leshuar nga Aleanca Kunder Diskriminimit LGBT (lesbike,gay,bisexual,transgender) ne lidhje me protesten e organizuar ne Lezhe kunder homoseksualeve.

Faleminderit

                                                                                                        Njoftim per shtyp

 

Në qytetin e Lezhës pamë sot të marshonin disa djem e burra si besnikët mesjetarë të inkuizicionit në një gjueti shtrigash, apo si muxhahedinët me mjekra të zeza e të pista që rrihnin gratë e tyre me gurë në rrugët e Kabulit.

 

Sado qesharake që dukej pamja e atyre të rinjve dhe sidomos argumenti i tyre se shqiptarët nuk mund të jenë homoseksualë, kjo ngjarje na detyron të reagojmë përmes kësaj deklarate për media. Pasi rasti në fjalë ka një sfond domethënës që shpjegon diskriminimin sot në Shqipëri.

 

Eshtë qesharake por mbi të gjitha e trishtueshme të shikosh të rinj që shpenzojnë energji të tilla ndërkohë që duhet të mendonin më mirë si të arsimohen, apo si të punësohen, apo si të rriten të shëndetshëm në një shoqëri që edhe falë prapambetjes së tyre është kaq e egër dhe kaq përjashtuese.

 

Në vend që të dilnin rrugëve medemek të fyer në krenarinë mashkullore, do të ishte mirë që ata të rinj të mendonin seriozisht se si do t’ia bëjnë kur pas pak muajsh, atëherë kur do udhëtojnë lirisht në Europë, do të ndeshin rrugëve të botës me njerëz që e jetojnë pa komplekse seksualitetin e tyre. Do merrnin gurë dhe do i gjuanin? Apo do ulnin kokën të turpëruar me justifikimin-mashtrim se “nuk ka të tillë në Shqipëri”?

 

Shumë prej të rinjve që pamë sot në rrugët e Lezhës kanë qenë njëherë apo më shumë të frikësuar në rrugët e Greqisë apo të Italisë, të përjashtuar, pa mjete ekonomike, të diskriminuar e pa dinjitet. Shumë prej të rinjve të tillë për fatin e tyre të keq përfundojnë të kryejnë marrëdhënie homoseksuale me lekë duke u shndërruar kështu në meshkuj që prostituojnë. Po këta, kur kthehen në Shqipëri kërkojnë të mos flitet për të tilla gjëra sepse sigurisht kjo i vendos në pozita të vështira psikologjike e shpirtërore.

                                                                                              

I kujtojmë policisë së qytetit të Lezhës se ngjarje si protesta anti-homoseksualizëm në qytetin e tyre janë të paligjshme. Kushtetuta e Shqipërisë dhe Ligji për Mbrojtjen nga Diskriminimi I konsiderojnë të paligjshme shfaqje të tilla që frymëzojnë dhunën dhe urrejtjen. Herën tjetër, do ishte mirë sikur policia të gjendej në vendngjarje, në mënyrë që të parandalonte krime që patjetër do të frymëzoheshin në të ardhmen nga kjo frymë urrejtjeje.

 

I kërkojmë pushtetit vendor në Lezhë që të kërkojë ndjesë publike në emër të qytetarëve që administrojnë për këtë shfaqje të prapambetjes e të varfërisë shpirtërore në qytetin e tyre, e cila do të bëjë xhiron e botës duke na njollosur më shumë imazhin e vendit tonë.

 

ALEANCA KUNDER DISKRIMINIMIT

 

 

Tobejstrafullah ! Vrejtje drejte kjo.Qe plasi sheshit kjo puna e homoseksualizmes,kujdes, duhen ndryshu  sjelljet meshkuj-meshkuj dhe femna -femna. S ka me t puthme  e perqafime simbas zakonit me te afermit e miqte.Bahhh.  Nje miku im me tregonte se si ju merziten dy kusherinj te tij, ardhur  nga malet.  Kur u bene gati me ju hedh ne qafe e me  perqafu (ne lokal) ku u kishte qendru larg, vetem doren. Ata ishin ofendu qamet duke e marre si mosperfillje. smiley

Tani kjo puna  e Klodit dhe homoseksualeve. Reagimet qofte ne Lezhe (idiotllek me brire -u qenka prek namusi qytetit -hehehe shqipo hehehe ) por edhe ketu ne ppu (e sidomos ketu !) tregon se cfare shoqerie anakronike jemi, se sa siperfaqsisht moderne jemi, se sa thelle na ka hyre ne kodet e sjelljes si shoqeri hipokrizia dhe te jetuarit me iluzione. Po dylberet e gay aty kane qene . E kuptoj, legalizmi te drejtes per te mos u diskriminuar per shkak te orinetimeve seksuale nuk mund te pranohet kaq lehtesisht dhe kaq shpejt. Sidomos ne nje shoqeri tradicionale (konservatore? jo-dyshoj sepse tregues te prostitucionit, trafikimit e bemave te tjera flasin ndryshe )

Por qesharakja hedh shtat dhe harliset kur komuniteti, qyteti, katundi preket ne seder per orientimin  seksual ( per carjen e sumes se tjetrit nqs duhet me fol sipas zhargonit te shqiptareve namusqare) 

Edhe per mua qe bej nje moral te tille do ishte e veshtire,, ne mos e pamundur te pranoja nje te afermin tim apo te njohurin tim me prirje te tilla.

PS: politikisht Klodi & compani jane ne rregull dhe po i bejne nje sherbim te madh shoqerise shqiptare . Pa pranuar homoseksualizmin  nuk ka Evrop dhe aq me pak heqje vizash. Pra liria  e levizjes ne hapsiren Shengen  kalon nga b... Klodianeve. Shaka ? Jo-cmimi i botes ku kerkojme te integrohemi.smiley

 

zgjodha nje koment te forte ke balkanweb :

Hajde mendje, hajde,,, po ikni o sylesha e sillini nai lek shpise edhe mos i mani ere b... se klodit, dilni dhe kerkoni pune e shkolle dhe nje jete sa me te mire duke respektu te drejtat dhe lirite e individit... ene mos harroni qe duret lahen para dhe pas buke,,, ene mos i fusni gishtat tek hunda se do i zhvirgjeroni...

smiley

ore po ne ktu kemi nonji nga Lezha ???

Ah, po, Shkinaliu. Shkinas ku je mre ??? Apo je mcef nga terbi qe ju la Klodi

smiley

Panik i madhe ne eurozone per kto dyndjet nga Maqedonia dhe Serbia.Shanset per heqje vizash per Shqiperine po zbehen.

E vetmja shprese mbeten Klodianat smiley Dhe kta brengosen . Popull i curditshem. smiley

"Në qytetin e Lezhës pamë sot të marshonin disa djem e burra si besnikët mesjetarë të inkuizicionit në një gjueti shtrigash, apo si muxhahedinët me mjekra të zeza e të pista që rrihnin gratë e tyre me gurë në rrugët e Kabulit."

Ne ven te bythzi do perdorim tashi "ik mer mjekerzi"

Kot ankoheni juve per Big Brother. Eshte bere Peshku kohet e fundit me keq se BB. Kapni cdo dite nga nje teme kot sa per tu gjendur Kola n'pun dhe e mbushni me komente.

Te jete ndonje teme qe ja vlen, qe ve sadopak ne pune rrudhat e trurit, ose humor, ok, po kshu kot kapu te kapemi si peshqit qe notojne ne formacion delesh, dmth shkollim peshku? :think:

Poshte big bradheria e Peshkut! smiley

 

Me te tilla gjera kerkon tu prekesh sedren peshqve ti? smiley

Eh, at least I tried. smiley

Ca ti besh, atyre qe mund te kembesh pese llafe pertej ripertypjeve te perditshme, edhe kur s'je dakort me ta, si Hurbi p.sh. qe po debatonim aty tek tema e Kadarese, ja kane bere komentet me tallona, se i shajne Enverin dhe komunizmin here pas here.

Keta llapa-konsum-ripertypesit e tjere jane ne sinkron me Peshkun vete qe publikon kryesisht tema te tilla. Eshte bere cdo gje konsum, matet me sasi, sa me shume vizitore ne faqe, sa me shume komente... so much qe blogjet ishin supozuar si mejdan alternativ. lol

Na kane lene deficit dhe me bejte dhe humor kohet e fundit. Pranvere e thate. smiley

 

Ji me optimist , se pranvera akoma s'ka filluar mire smiley. Po ti sikur  kishe gjetur blogje te tjera ku diskutohej ne nivele te larta smiley

p.s: Te na falin homoseksualet qe po u prishim temen.

Po dhembet pse i nxjerr? :think:

lol

Per blogun e xha xhait e ke fjalen? Po, niveli i komenteve aty ne pergjithesi eshte me i larte se kety, padyshim, po s'ka shume tema dhe larmi gjithsesi. Di ti ndonje tjeter ti si rekomandim, apo do nxjerresh dhembet prap kot sa per ti prishur homoseksotemen njerzve? smiley

 Se jam njeri i qeshur smiley. Shume kerkesa ke ti! Dhe nivel dhe larmi,  dhe seriozitet dhe gallate....

Osht si ajo barcaleta

Del njoni me nji katun ene pyt a keni by..ima ktu  ? joooooo  pergjigjen te gjith  ktu ska pas ene ska per te pas njaiher

po mir thot ene pyt njonin; po me te thon 50.000e a ma len   njiher bythen

joooooooooooooo thot ky

po mir me te thon 100,000 ,prap jooo thot ky ,po mir po me te dhon 200.000

filloi tu u menu burri huj,100 blej nji shi 50 nji makin edhe 50 per veten

Po ene bohet  ju pergjigj

Epo mos thoni qe ktu ska byth.ima,ktu ska sponsor

 Indecent Proposal  - The Sequel smiley

oh sa kam qeshur.....

Hehe shqiptare nga i gjithe globi kane rene ne hall te madh me by... e lezhjanit. Ai ka ate pronen e vet private dhe e mbjell me c'fare te doje! smiley

Atyre 50 apo 100 lezhjaneve ju bashkohem edhe une ne proteste. Eshte proteste per dicka qe ja vlen; po thone qe qyteterimi nuk eshte nga by... apo lakuriqesia por nga gjera te tjera, duke respektuar edhe traditen dhe natyralitetin e njerezve dhe jo devijimet seksuale qe kane guximin dhe kerkojne edhe te na i shesin dhe imponojme si emancipim dhe qyteterim. Sa per ligjshmerine e protestes, me lejoni te them qe eshte krejt e rregullt. Kane protestuar pa dhune per nje gje qe ata e mendojne ndryshe. Manifestime kunder homoseksualeve ka edhe ne bote bile ka raste edhe kur perleshen dy grupet qe protestojne.

Une nuk e kam dite qe edhe Skenderbeu paska qene gay.Nejse ,sikur te gjithe problemet te ishin si ky ku ta marresh...Ky i lezhjaneve eshte idiotllek me tonelate.Personalisht kam refuzim per Gay-t por kjo ketu eshte ruajna Zot.Ai tjetri rehaton b..en e vet lezhjaneve iu dhemb..... smiley

Zana.Qe nga momenti qe filluan te legalizohen homot,ka filluar nje propogande e llahtarshme (me fallsifikime te historise ) per ti mbushur mendjen botes se figurat e saj me te medha  historike kane qene homoseksuale.Kryesisht po merren me figura qe kane jetuar mbi 200 vjet dhe nuk merren me ata qe kane jetuar me afer sepse i dalin lakrat ne shesh.

Nuk do te cuditesha qe pas nja 50 vjetesh ta bejne edhe Hitlerin homo,kur dihet qe ai i zhduku.

Nuk do te cuditesha qe nje dite edhe Kasanoven ta nxirrnin homo.

hajde kllufa qe mban ky vend hajde...

Diku nga viti 1999 me duket isha duke ecur ne nje nga sheshet e Romes dhe rastesisht takoj nje ish komshiun tim emigrant ne Itali qe nga 1990 (ne kohen e evazionit te ambasadave). Mbasi cmallemi ulemi diku per nje kafe dhe e pyes se c'pune ben apo me se merret. Me thote se pastronte ulluqe. Duke qene se ne shqiperi ai punonte mekanik, i thashe qe nuk eshte pune e keqe dhe duhet tia kesh marre doren. Ai qeshi, dhe me shpjegoje se  pastrim ulluqesh quhej seksi qe ai bente kundrejt pageses me gay pasive qe ishin kryesisht Italian. Nuk e di nese Lezhianet e Klodit do te protestonin sikur ndonje i tyre te ishte si ky personi per te cilin une ju tregova. Une nuk besoj, perkundrazi do te ndjeheshin krenar qe  shqepte b.... e italioneve. Pra mendoj se te semure menderisht nuk eshte Klodi por keta te shkrete. 

 Fshati digjet, Lezha krihet.  Nga ana tjeter, lajm i mire shume, u paskan sosur hallet e kusuret, vetem puna e Klodit u paska mbetur per te protestuar.  

lajm i mire shume, u paskan sosur hallet e kusuret, vetem puna e Klodit u paska mbetur per te protestuar. 

leje mos e pyet,

uji gjer ke b...tha ju ka hy, por gje tjeter pervec ujtit jo vallai smiley

hahahaha!

Po jo Monda. E ndoqa kroniken. Nje tufe adoleshentesh ku dukej prej se largu se ishin te manipuluar dhe nxitur nga dikush. Kur shikoj dhe ketu se si drejtohet gishti ke TCH, kuptohet se nga kush mund te jene  manipuluar keta kokpalaret qe hanin fara lule dielli dhe zgerdhiheshin ne "protesten"  e tyre. Pune konkurence besoj.

smiley

ore mire Sandri, po, ata ja ngopen jozefines se e nxorren Klodin nga shkodra.

Qudi e madhe si nuk ka dale akoma Mesila Doda  ta lidhi ket promovimin e Klodit me Edi Ramen dhe me vlerat e familjes smiley

smiley

prite Zot kur te dali i majte Klodi. Po nderlikohet ceshtja e kutive.smiley

 Nuk e kam pare kroniken.  Nqs eshte ashtu sic thua ti, atehere te protestojme kunder Shekullit qe e beka qimen tra.  Gjithesesi, shije te keqe me la, sikur edhe 20 adoleshente te ishin, te paguar per ksi llogjesh ...

Ije, me thane qe ka nja tre muaj qe s'del dielli ne Tirane, e shiu s'pushoka as andej.  

na myti shiu monde.

vertete 1 muj pa dill, vecse pasi protestun lezhjant, sot ka shndrrit nji dill qe cte te them smiley

vetem se ishte ftooooohte kallkan. Ka rane bore ne veri smiley

 

Ohh tani po e shikoj me vemendje kete Klodin, kete se ka paguar njeri, ky qenka me te vertete ashtu. Si nuk hapet toka ta perpije ate fytyre te spanuar. Ai qenka turpi jo i Lezhes po i gjithe Shqiperise.

hahahahahahah i dalloke menjehere pasivet. Sic duket edhe ti paske pastruar ulluqe atje ne Angli!    smiley

jo mor berber jo, nuk bej pjese ne partine tende une. Pse kerkon ta nxjerresh Skenderbeun gay ti? Jo vetem se je grek, por me shume se kryetar Edin e keni ne dilemen e madhe: me mire pasiv apo aktiv. E ju zarat e tjere imitoni Edin.

 Dmth nderi dhe krenaria e gjithe Shqiperise qenka ne duart e preferencave seksuale te nje individi?  Po pse s'thua?  Po e vume kete ne turen e druve, do shpetokemi njehere e mire ... and we'll all live happily everafter ... 

smiley  smiley  smiley

Lezhjanet i kam njofte per trima e te pushkes.Si po duket , pushka  qenka per te mbrojte nderin edhe f'tyren,por jo edhe prapanicen smiley

Po mendoja diçka .. po prindèrit e kètij çfarè faji kanè,qè duhet tè dègjojnè ata qè pèllasin nè shesh..dhe kèta tè tjerèt qè pèllasin nè internet??

Mir Klodit, po edhe diellit dashke qe ti dale suma?smiley

me thane qe ka nja tre muaj qe s'del dielli ne Tirane, e shiu s'pushoka as andej.

vallahi kshtu ne pikepamjen relative ky Klodi eshte me burre se kta bythqirat qe kane dal ne rruge e protestojne ndaj tij..

Me pelqeu shume kjo teme. Pese yje.

Me pelqeu sepse keshtu munda te mbaj shenim treçerekun e pjesemarresve dhe i skedova mire e mire ne kategorine "Treper & co."

Ne kete kategori, te cilen po e ndertoj me jo kushedi çfare perpjekjesh (duke qene se kam ndihmen tuaj te pakursyeshme), fus te gjithe ata qe ngjajne me nje njethundrak te shquar per mbartje dhe qe eshte... jo, nuk eshte gomari, gomari eshte shume me i zgjuar se ju, qe eshte pra njeriu-idiot.

Per sqarime te metejshme, nese ju intereson numri juaj ne liste, me beni nje ze ne posten qendrore, dhe shume shpejt do te keni nje pergjigje te sakte mbi vendin qe zini. Kriteret e renditjes kane qene mjaft te ndershme dhe mund t'ju pohoj se nuk i kam hyre asnjerit ne hak.

Ju pershendes njerez-idioter.

Deshira per vulgaritet.

Jane dy te drejta, qe kerojne te drejten.

E drejta per te protestuar, e drejta per te zgjedhur jeten qe deshiron.

Pse Lezhjanet nuk duhet te protestojne per nje ide te tyre, e Berlinezet po.

Ku eshte ndryshimi?

 

Ku eshte ndryshimi?"

Nuk ka liri absolute sic kemi qef ne shqiptaret! "Liria e njerit mbaron atje ku fillon te shkelet liria e tjetrit!" smiley

 A mund te me sqarosh cila eshte IDEA per te cilen po protestojne?  Kush u tha lezhianeve qe vetem po te jene homoseksuale do hyjne ne Europe?

Me gjithe respektin per  zgjedhjen e jetes, nuk me intereson te degjoj ne tv, se çfare preferencash ka njeri apo tjetri.

Pse nuk na thote drejtuesja ne çfare stili i pelqen te bej dashuri?

Liria e tij te shpreh preferencen, lira e ime te protestoj.

  Me pak fjale , njerezit mund te protestojne per preferencat seksuale te Klodit, te drejtueses apo te miat, nderkohe qe nuk protestojne per gjera me madhore siç eshte e ardhmja e femijeve te tyre ( qe çuditerisht lidhet direkt me te pasmet e Klodit ne kete rast, por jo me buken qe kane apo s'kane perdite), Keta jane njerez me IDE?

p.s: preferencat seksuale do s'do te drejtueses i merr vesh kur ajo eshte e fejuar apo e martuar psh, ashtu si te te gjithe njerezve qe te rrethojne.

Iris.

Njerzit kane te drejte te protestojne per çfare dojne ato, e jo çfare duam ne, ti, ai,.

Per pa buke, pa pune, merr totsoin, e protestoni, se nuk ju ndalon asnjeri.

E para nuk eshte proteste kjo e Lezhajneve, eshte nje kunderparade.

Lexoji mire komentet, kur don te pergjigjesh.

shif kur t'dali zana t'thote plaku klodit s'osht shkodron po osht prej malcis s'modhe smiley

Lezha nuk proteston per dritat, ujin, permbytjet, papunesine, e te vdekurit nga aksidentete qe i ka perdite, por proteston per tendencat e X a Y personi....

Vaj vatani e mjere mileti! Popull idiot!

Epo e ka lene amanet xhaxhi ate pune:

"Edhe bar do hame por parimet nuk i tradhetojme dhe prapanicen nuk e zbulojme"

Lezha dhe Shkodra nuk pipetijne kur ju vajti uji deri ne sume kurse tani qe ju ulen breket jooooooooooooooo sben vaki se na qesh bota...... Cfare hipokrizie qe eshte kjo, qesharake dhe per te qare njekohesisht....

Edhe nja 200 vjet per te arritur standartet qe te tjeret i kane arritur me breza perpara Shqiperise.......... Kafsheri hesapi......

 

 ca paskeni qene - pse i fshini mesazhet kot...patriotat e medhenj kto

Nuk e mora vesh, keta protestojne perse eshte ai gay, apo perse e beri publik faktin qe eshte gay?? Cila eshte arsyeja? NJe idjot aty me siper thote qe nuk dua te degjoj ne TV per preferencat seksuale te njerezve!!! Zot i madh na ruaj nga idiotesia qe ka mbyt ate vend. Rujna zot.

me pak fjale, kesaj i thone:

 

klodi q...het ne bythe dhe  lezhianeve u dhemb bytha...

 Elbasani edhe ne kohen e qametit i kishte dale nami(dhe e ka akoma) per keto veprime ateiste,po nuk eshte ngritur ne protesta.E mire eshte qe Lezhjanet te kuptojne qe cdo njeri eshte i lire te zgjedhe dhe se perfaqeson vetem veten e tij dhe asnje tjeter.Protestoni per dicka tjeter me te rendesishme se kjo dhe besoj ka shume( perfshi ato kutite e fushe-kuqes=ruzhdie).Oj taj jena ne shekullin e 21 heu.

 Pavarsisht se lajmi  eshte per te qeshur, mendoj se çdo njeri ka te drejte te protestoje per ate qe ndjen apo nuk ndjen mire. Protesta te tilla ka dhe ne bote, USA, e vende te tjera, megjithse vijne nga qyteza te vogla/provinca.

Ndoshta, mendoj, se kjo çeshtja e daljes publik te homove ne tv, eshte heret akoma per stadin aktual. Ndoshta pas nja 10-15 vjetesh, mund te dali ne tv nje Klod tjeter dhe te pertypet nga shoqeria. Megjithse une personalisht mendoj se ana seksuale e personit, eshte nje çeshtje private dhe s'ka pse te behet publike. Pra media s'ka pse ngacmon dhe krren te dhena krejtesisht personale te individit.  

Ata Lezhjanet edhe protestonin por dhe doren e mbanin tek b...tha,kete nuk e mora vesht une.

Ndihen te kercenuar per integritetin e sumes..... smiley

mbaj mend qe ne shkolle nuk na kane folur asnjehere per homoseksualizmin, pervec se ne klasat e edukates seksuale ku diskutohej si fenomen ne kontekstin e semundjeve seksualisht te transmetueshme. mendoj qe e vetmja menyre qe te pranohet ky fenomen (homoseksualizmi dhe jo klodi) ne shoqerine tone 'per sy e faqe' eshte me ane te edukimit minimalisht ne shkolle te mesme. protesta pastaj eshte manifestimi i rradhes i problemeve thelbesore te shoqerise tone. ndoshta duhet pare ana pozitive: njerezit po debatojne per kete gje...qe automatikisht e nxjerr homoseksualizmin jashte kategorise 'tabu'.

Po c'patet me postimin tim more te uruar?

Gjoja tjeter qe nuk marr vesht une,Baba nga Shkodra Nena nga Berati,cpune kane Lezhjanet me b...then e Klodit.

Car keni mer me boothen e Klodit, nuk e paska bere shoshe!!! E keqja eshte tek televizionet tona, qe i kane kthyer TV-te ne TV-era boothe dhe kurvash. Jo po e puthi, jo po e .iu, telespektatori jaaaaaaaaaaaaaa, syte dac... Rrofshin, pedet, rruspiet dhe populli i ndershem i Lezhes...

ok

Go Klodi Go

Klodi nese te vie rasti te lexosh ket koment do te thoja TE LUMET, se fundi erdhi koha kur ballafaqohesh me vetveten dhe at qe je ne mbredsin tende.

Qfar jan kto komente pa kuptime ketu nuk mundem te besoj se si populli shqiptar kurr nuk do meson te ket RESPEKT per tjetrin ne menyren qe esht aj person, qka ka lidhje se dikush esht homoseksual apo hetroseksual ne fund te fundit te gjith jemi njerz por as nje nuk jemi te njejt qko do thot kjo tani tek populli shqiptar qe te gjith te behemi te njejt.

Po te ishte ashtu nuk do ishim apo egzistojm ne ket bote.

Shqiper zgjohu nga gjumi edhe jeto jeten qe te ka falur zoti per te jetuar ne menyren qe pelqen secili per te jetuar qoft homoseksual apo hetroseksual, lereni kohen e Skenderbeut per Histori.

Klodi te qoft se fundi ua hape syt e mbyllur popullit shqiptar qe esht me shekuj mbrapa.

Klodi te Dua shum kiss kiss nga london GAY

 

 

...WTF......

 

 

smiley

marttagtype name="place" namespaceuri="urnsmileychemas-microsoft-com:officesmileymarttags">marttagtype>marttagtype name="City" namespaceuri="urnsmileychemas-microsoft-com:officesmileymarttags">marttagtype>

Normal
0
unctuationKerning/>

aveIfXMLInvalid>falseaveIfXMLInvalid>
false
false

napToGridInCell/>

ontGrowAutofit/>

MicrosoftInternetExplorer4

st1\smiley{behavior:url(#ieooui) }

ection1;}
-->

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:"Table Normal";
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:"Times New Roman";
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

Paragjykoj!>>

> >

lace wsmileyt="on">t="on">Edmondlace> Arizaj>>

> >

Një I ri në programin “Big Brother” deklaron publikisht homoseksualitetin e tij. Si mund të kenë reaguar shqiptarët që e kanë dëgjuar? Çfarë kanë menduar ideatorët dhe ekzekutori i këtij publikimi të rrallë? A ka ndonjë dëm në një vend demokratik siç quhet sot Shqipëria, publikimi I anësisë seksuale? Dhe mbi të gjitha (aty ku përqëndrohet debati), a duhet ushtruar presion mediatik për ta pranuar homoseksualitetin si gjë normale?>>

Teksa e lexoja këtë lajm në gazetë, (pasi nuk e ndoqa programin në TV) kisha dy kundërshti të forta. Njëra pjesë, ajo arkaike, e prapambetur, shqiptare e Lekë D, konservatore, tradicionale, apo quajeni si të doni, e neveriste, e shtynte tej, e persekutonte…Pjesa tjetër, ajo e lirisë, barazisë, jetës private, më shtynte drejt indiferencës, mosndërhyrjes, mosprekjes së lirisë së personit, derisa nuk ka prekur lirinë time, individualitetit, ndryshmërisë, të drejtës për të jetuar… Fitoi pjesa e parë, si gjithmonë. Personalisht, do të kisha kulmin e neverisë, nëse do të mësoja se një nga miqtë e mi ishte homoseksual. Dhe padyshim do ta shprehja bezdinë që më sillte prania e tij.  Për faktin e thjeshtë sepse unë e shoh një homoseksual, si një devijacion natyror, të cilit vërtetë s’ke çfarë t’I bësh, por besoj se as nuk duhet që të të detyrojnë të bashkëjetosh me të, e aq më pak të të bëjnë “shplarje trush demokracie” me idetë e lirisë e barazisë. Nëse marrim një homoseksual, devijacioni I të cilit ndodhet në një pjesë X të trurit dhe një psikopatik me devijacion në pjesën Y  të trurit, është shumë e sigurtë se reklama më e madhe do t’I bëhet të parit, ndërsa të dytit thjesht do t’I vihet këmisha e forcës, pavarësisht nëse është agresiv, apo jo. Këtu qëndron për mendimin tim edhe problemi madhor. Përse gjithë kjo reklamë, gjithë këto shoqata, gjithë këto debate, gjithë ky investim për të mbushur mendjet se homoseksualiteti është njerëzor dhe shprehje e demokracisë (!!!). Madje, në vende të tjera ka edhe protesta homoseksualësh, lokale homoseksualësh, lagje homoseksualësh edhe shërbime homoseksualësh (kanë ecur para). Bëhet një zulmë me projekte, me logjikime e me krahasime, vetëm që homoseksualiteti të bëhet I pranueshëm, në mos I pacënueshëm. Kjo është liria?! lace wsmileyt="on">Polace> për lirinë time, a kanë menduar? Homoseksuali nuk e shkel lirinë tënde, është përgjigja rrufe. Jo mor zotërinj, si nuk e shkelka, me të dy këmbët madje. Unë I kam dhënë liri televizionit të hyjë në shtëpinë time. Por ai po abuzon me këtë liri. Unë e ndjej se më shkelet liria që kam në edukimin e fëmijëve sipas ideve të mia, teksa mëngjes, drekë dhe darkë mediat më flasin për lirinë dhe barazinë e homoseksualëve. Një ditë djali im do të ma bëjë këtë pyetje. Nuk kam frikë nga kjo. Kam frikë se ai mund të eksperimentojë. Eshtë liria e tij, do të thonë, ashtu siç kanë thënë përherë, liridashësit e mëdhenj. Jo zotërinj dhe zonja. Nëse ju nuk do t’i sulmoni mediatikisht siç po ndodh, fëmijët shqiptarë, kur të arrijnë moshën e duhur, kurioziteti dhe natyra do t’I çonin të joshnin një vajzë të bukur dhe do të eksperimentonin me të, dhe nuk do të jepeshin pas një djali tjetër. Por nuk është vetëm kjo. Nëse statistikat janë të sakta, homoseksualët kanë përqindjen më të lartë të infektimit me AIDS dhe të përdorimit të drogave. A nuk është kjo një sulm I tyre ndaj të drejtës për të jetuar?  >>

Ideja ime është e thjeshtë; jeto dhe leri të tjerët të jetojnë. Nëse je homoseksual, nuk ka pse duhet ta marrë vesh e gjithë bota, sepse nuk është ndonjë gjë për t’u krenuar (siç është shprehur ndonjëherë nga liridashësit e mëdhenj). Nëse turpërohesh kur e thua një gjë të tillë, nëse e fsheh sa më shumë, atëherë je I ndërgjegjshëm se “diçka” nuk shkon. Përse gjithë shoqëria duhet të angazhohet që t’I mbushë mendjen atij dhe atyre se “gjithçka është OK”. Do të ishte më mirë që mediat të mos nxitonin kaq shumë për t’I hollandizuar shqiptarët. Le të mos bëhemi ata që s’jemi. Dhe ata, le të jetojnë pa reklamë. Sa më shumë dalin në media e kërkojnë të drejtat e tyre, aq më shumë ato të drejta u tkurren e u pakësohen. Le të sillen pa bujë, qoftë edhe kur kanë bërë kontratë. Persekutimi u lace wsmileyt="on">t="on">nislace> nga vetvetja.  >>

Sipas logjikes tende, i bie qe ne media atehere te zhduken te gjitha insinuatat rreth marredhenjeve dashurore-seksuale ndermjet dy personave, perfshi heteroseksualet. Sepse, nese ty e mua e te tjereve na "neverit" shprehja e homoseksualizmit, ashtu mund t'ja neverise homoseksualeve shprehja e heteroseksualizmit.

Nuk besoj se te ben njeri te shohesh me zor TV, apo emisione te caktuara te TV-se. Nese ti e familja jote ka marre vendimin te shohe Big Brother, se bashku me femijet, atehere duhet te jesh i pergatitur qe cdo gje mund te ndodhe ne ekran pasi, fundi i fundit, eshte nje program gjoja realist, qe fut hundet ne jeten e te tjereve. Nese ty te duket zbavitese te shohesh c'bejne e si jetojne te tjeret, atehere duhet te pranosh te gjitha qe paraqiten aty.

"Jo mor zotërinj, si nuk e shkelka, me të dy këmbët madje. Unë I kam dhënë liri televizionit të hyjë në shtëpinë time. Por ai po abuzon me këtë liri"

 

mesa duket i paske bere nder televizorit qe e ke futur ne shtepi..

ja pra, qe liria jote eshte ne duart e tua (dhe jo te televizorit)

nxirre nga shtepia televizorin nese nuk te pelqen....(ose perdor telekomanden)

"Nëse statistikat janë të sakta, homoseksualët kanë përqindjen më të lartë të infektimit me AIDS dhe të përdorimit të drogave. A nuk është kjo një sulm I tyre ndaj të drejtës për të jetuar?  "

Zoti na ruajt nga ca si puna juaj zoti Arizaj! E sigurt eshte qe ketej nga ne s'shpetonit pa ndonje gjobe te mire per paçavure si kjo mesiper!

Homofob!

Tani thuhet se 97% e shqiptareve e kane bezdi te kene nje mik homoseksual.

Tani une e besoj se kjo eshte nje shifer shume e vertete dhe per kete nuk duhet te fajesohen shqiptaret.Edhe ne perendim po te pyesesh heteroseksualet,nese kane ndonje mik homo jam i sigurte qe me nje te folur me te sofistikuar do te te thone qe kane pak ose aspak.Shqipteret e thone me hapur ate qe te tjeret e zbukurojne.

Ironia me e madhe eshte se juve qe jeni pro homove ne keto komente jeni me hipokritet pasi jam i sigurte qe nuk keni asnje mik(ne kuptimin e vertete te fjales dhe jo nje njeri qe i thoni Hello) dhe as qe keni ndermend te beni nje mik qe eshte homoseksual.

Tani qe te kesh nje mik duhet te kesh konfidence me te, te qash hallet e tua me te dhe ta kesh ne dite te mira dhe te veshtira.

Cfare muhabeti mund te beje nje mashkull hetero me nje mashkull homo,kur mashkulli hetero diskuton se si te shtjere ne dore Anilen p.sh( jo ate te GSH lol) dhe mashkulli homo e ka mendjen tek shoku i ngushte i mashkullit hetero?

Ky eshte nje aspekt i miqesise (male bond nese doni ta quani) por ka dhe aspekte te tjera qe nuk e favorizojne kete miqesi, si shija e robave,filmave,muzikes dhe dhjetra te tjera qe jane ndryshe per meshkujt homo dhe hetero.

Tani ku mund te kete baza nje miqesi mashkull hoetero-homo kur shume nga bazamentet qe krijojne nje miqesi nuk jane te ngjashme?

Mendoj se ketu duhet pare ai 97% i shqiptareve dhe i te tjereve,por ndersa shqiptaret e thone troc,te tjeret i rregullojne fjalet dhe i shprehin ne menyre me fine.

Sa per kete protesten e ketyre idiotave nuk ja vlen te merresh,por jam habitur me gadishmerine e disa peshqve per te share shqiptaret nga te gjitha anet.

Para disa kohesh ne Serbi u hodhen bomba ne klubet e homove.Ne Shqiperi nuk kane ndodhur gjera te tilla dhe shpresoj te mos ndodhin kurre.Ne SHBA edhe sot e kesaj dite nje perqindje jashtezakonisht e madhe ka te njejtin mendim si shqiptaret dhe po keshtu ne Europen perendimore jam i sigurte qe mbi 90% kane te njejtin mendim si shqiptaret.Vetem se pyetjet duhet te behen ndryshe atje.Dmth duhet te behen pyetjet e ndryshimeve te themeleve te miqesise midis meshkujve hetero-homo si interesi per vajzat,muzika,filmat etj dhe do te shihet qe ndoshta mbi 90% e europianeve nuk kane mundesine te krijojne miqesi me homot edhe sikur te duan,sepse nuk kane asgje te perbashket per te filluar nje miqesi dhe jo me pastaj per ta forcuar dhe per ti bere balle kohes.

Shenim.ne komentin e mesiperm kam shkruar vetem per meshkujt hetero-homo por te njejtat argumente vlejne edhe per femrat hetero-homo.

"Ironia me e madhe shte se juve qe jeni pro homove ne keto komente jeni me hipokritet pasi jam i sigurte qe nuk keni asnje mik(ne kuptimin e vertete te fjales dhe jo nje njeri qe i thoni Hello) dhe as qe keni ndermend te beni nje mik qe eshte homoseksual."

Boll i menduat te tjeret si veten se late nam!

Me thuaj nese ke nje mik homo dhe cfare te perbashketash ke me te?Si eshte krijuar miqesia dhe cfare beni bashke?Ateher mund te diskutojme dhe jo me nje fjali frikacake si:

Boll i menduat te tjeret si veten se late nam!

Sol

Po pse mos te detyron ndonje ligj ty, apo te detyron televizioni apo mos valle sygjeroi ai gay i big brother me shume miqesi midis heterove dhe gaysave qe na shkruajte kete carcafin me siper ti?  Live and let live man, thats it!

Ke te drejte qe hetero dhe gay smund te jene miq qe qajne halle apo te ven bashke per nje birre ne pub, do ishte e cuditshme, ose fa king wird  anglisht, ama te ngrihesh ne proteste pse njeri nga mehalla thot qe eshte gay, eshte nje budalleqet me te medha qe me kan degjuar ndonjehere veshet.

Edhe nuk me ktheu njeri pergjigje, keta protestuesit ( qe per koincidence ishin te gjith djem te rinj, qe jam i sigurte shumica s'kan qofte ndonje shoqe femer, pra njohin vetem shoqerin e burrave dhe kan afrimitet te jashtezakonshem me njeri tjetrin) per cfar protestojne?

-- Perse eshte ky cuni gay?

--- Perse lindi ky ne Lezhe dhe jo, fjala vjen, ne Lac, apo hajt mo Burrel?

--- Perse ben publik faktin qe eshte gay?

---  Jan xheloz?

 

Cila ishte arsyeja e ksaj protestes??

ps. Se c'me thote nje mendje se do i ken organizuar kta te klan-it se u hoqi nga duart material te mire Topi. Keta kan edhe lidhje te forta me Lezhen merr plak, t'jua marr Topi lezhjanin nga duart?

ttmssoia

As qe kam perkrahur ate protesten e lezhianeve.E kam thene qarte:

Sa per kete protesten e ketyre idiotave nuk ja vlen te merresh,...

Por u cudita me gadishmerine e peshqve per te dhene mesime dhe leksione,kur per vete nuk kane bere asgje per problemin ne fjale.

Eshte kollaj te japesh leksione,por te veprosh eshte shume me e veshtire.

@Solidarnosc, s'frigohem per kaq pak gje une.

Mire, ja po them dy fjale per mikun tim homoseksual (ate me te afermin, se keshtu, thjesht te njohur, kam plot). Quhet Yorgos dhe, siç kuptohet nga emri, pervecse homoseksual, eshte edhe grek. Djale i leçitur dhe mendjehapur, eshte mikprites dhe i gjendur si rrallekush. Yorgos eshte nje nga djemte me te bukur qe kam pare ndonjehere - e them seriozisht - dhe ka shije vertet te sterholluara ne pune arti figurativ dhe mode. Kemi bere edhe nja dy udhetime te shkurtra se bashku.

Kjo quhet miqesi???

Se mik dhe shok i them ndryshe une.

Miq te tille si ty,kam edhe une ketu por une nuk i konsideroj te tille.

Kemi koncepte te ndryshme per ate qe quajme mik.Une e kam thene perkufizimin tim per mikun.Dhe kete tendin me perkufizimin tim nuk e quaj mik por te njohur.

mire, si te duash, nje here tjeter konfidencat...

Nese ti je femer dhe ke nje shoke homo ka kuptim mbasi e ndien me te afert ne shije apo gjera te tjera.Femrat  shikojn te meshkujt homo mashkullin perfekt ne sjellje e ne plot gjera te tjera por asnjeher nuk gjejne mashkullin e PLOT qe me te vertet do u pelqente.Mos na i beni muhabeti lesh arapi tani jan gjera te ndara dhe gjera qe dihen.

O Vlonjat, po une kam si shoke meshkuj heteroseksuale, ashtu edhe shoke meshkuj homoseksuale. Tashti u dashka sqaruar edhe qe besoj ne miqesine meshkuj-femra ?!

Njoh nga larg nja dy vajza lezbike, vetem se ne Itali - sic duhet ta dish edhe ti shume mire - keto jane me te rralla, ose te pakten me pak te ekspozuara.

Ti e ke then dhe vet me lart ne "menyre te sterholluar", nje mashkull hetero nuk mund ta shikosh asnjeher kaq te sterholluar,ndaj ta thash ne ate menyre se e prisja qe ta thoje menyren e sterholluarsmiley.Tjeter eshte mardhenia femer lesbike femer straight.Jo aq e komplikuar sa te gjinia mashkullore por prap ka komplikimet e saj.Jemi te se njejtes qenie po me instiket te ndryshme smiley

Pa hyre ne konfidencat e te tjereve, pyetja apo ceshtja e shtruar nga Solidarnoc me duket interesante per ta diskutuar. Pra me intereson qasja kulturore per te kuptuar pikerisht kete fakt: perse meshkujt gay jane me te mirepritur ne shoqerine e femrave dhe te refuzuar ne shoqerine e meshkujve.Eshte ceshtje ndjeshmerie, sigurije, afinitete kulturore, cfare?? Personalisht nuk me eshte dhene rasti te njoh nga afer, te komunikoj apo vezhgoj ne nje mjedis te perbashket relacionet qe krijon nje gay, sa pranohet dhe si/pse refuzohet.Flas per nje mjedis social i cili e ka brendesuar kulturen e respektimit te Tjetrit, ku pa dyshim perfshihen dhe orientimet seksuale.

Nga sa ve re , ky personazhi BB, me teper shoqerohet me nje femer, ajo i ka dhene goxha hapsire komunikimi. Madje sot po i shikoja duke bere dush te dy mjaft te relaksuar smiley

Bente dush homoja bashke me nje femer?

"Pra me intereson qasja kulturore per te kuptuar pikerisht kete fakt: perse meshkujt gay jane me te mirepritur ne shoqerine e femrave dhe te refuzuar ne shoqerine e meshkujve..."

Spiritus, une me kete mikun tim s'dalim te dy gjithmone tek pulle, dalim edhe me njerez te tjere, shume prej te cileve jane meshkuj heteroseksuale.

M'u kujtua edhe qe kam njohur nje çift homoseksualesh qe kane 20 e kusur vjet bashke. U be pak kohe qe i kam humbur nga syte. Shpresoj te jene mire...

O Zot i madh! Tragjikomike!

Ky lajm pak ka te bej me kete personazhin e Big Brother e aq me pak ka te bej me homoseksualet.

Ky lajm nuk eshte gje tjeter vecse nje fotografi casti e perpikte e nje kampioni te realitetit shqiptar qe mund te perfaqesoj fare mire gjendjen ne te cilen jeton pjesa dermuese e qytetareve te ketij vendi.

Nje populli i zhytur ne varferine e tij shekullore, ne injorancen demenciale, ne mjerimin pa dinjitet, ne cungimin e mendjes qe cungon shpirtin e shemton edhe trupin. Nje popull qe as nuk ka provuar te trokasi tek abisi i qenies se tij, jo me te arrij te realizoje nje proces introspeksioni mbi vetveten. Nje popull qe konsumohet ne nje rreth vicioz ligesie dhe meskiniteti.

Para te gjitha forcave progresiste te ketij vendi, shtrohet nje detyre paresore (qe shkon pertej interesave meskine te realitetit te perditshem). Kjo eshte mbi te gjitha nje detyre njerezore, por edhe patriotike qe duhet te kete si objektiv kryesor dhe te patjetersueshem, zhvillimin e ekonomise, kultures, shkollimit dhe instalimin e shtetit ligjor ne vendin tone.

Ne kete menyre, me se fundi edhe ne kete copez te planetit qe gjendet ne mes te Europes, drita e dijes dhe e te vertetes do te spastroje nga siperfaqja e dheut qeniet e erresires qe nga erresira vijne, ne erresire jetojne e po aty do te vdesin, perderisa ata qe midis tyre qe kane patur fatin te shikojne driten nuk do ta ndricojne kete vend.

Derisa ajo dite te vije, per lajme si keto e te tjera, as qe do te mund te diskutohet ne Shqiperi e midis shqiptaresh sepse nuk ka fare kuptim qe te flasim per gjera qe i perkasin nje bote te zhvilluar, ne nje vend qe eshte cerdhja e fundit e mesjetes ne Europe.

 

Ndersa ketij djalit te Big Brother, Klodit, une i uroj qe ta jetoje sa me mire orientimin e tij seksual (duke shpresuar per te, qe te mos jete vetem nje ceshtje seksi), dhe as te mos ja ver veshin atyre fatkeqeve qe struken si te shastisur kur behet fjale per te kerkuar te drejtat, lirite dhe mireqenien e tyre, por jane gati qe te dalin ne shesh kur behet fjale per t'i kerkuar llogari nje te panjohuri se me ke e se si duhet te fleje ne krevat.

po ndonjehere e keqja e ka gjithmone nje te mire smiley

 

Si gjithmone! smiley

Duhet thene se ne 1000 paudhesi qe ben televizioni, qellon qe aksidentalisht te beje edhe ndonje te mire. Ky eshte rasti. Nuk ka pasqyre me te mire se Big Brother, ku shqiptaret mund te shohin vetveten, me gjithe provincalizmat, kopjimet burleske te botes se zhvilluar, prapambetjen, varferine e mendjes e te shpirtit, etj...

Precedenti "Klodi", (le ta quajme keshtu) eshte absolutisht i rendesishem per te drejtat e homoseksualeve ne Shqiperi, por si cdo gje tjeter edhe ky rast "langaraqizohet" ne vendin tone. Sepse varferia dhe injoranca ne kete vend jane shume langaraqe.

Dhe eshte normale! Nje varferi dhe injorance kaq e tejzgjatur ne kohe fillon te japi shenja demence dhe nuk mund te kete as edhe ate cope dinjiteti qe ajo varferia e gjysherve tane kishte.

 pajtohem shume me 2 fjalite e para (nuk kam ndonje kundershtim me pjesen tjeter, doja vetem te theksoja pjesen e pare) ..gjithsesi kam pershtypjen qe diskutimet psikologjike mbi introspeksionin nuk jane rruga qe duhet ndjekur smiley ..per arsye te injorances se madhe qe fatkeqesisht karakterizon popullin tone

une nuk e di me siguri se cila eshte rruga, por kam pershtypjen se duhet te jete dicka qe pertypet lehte nga mendjet e mbyllura te shqiptareve ..me duket se duhen ushqyer si gjelat e detit, me shuka.. (kerkoj falje qe po tregohem kaq cinike, po ca me bo..)

Ndersa ketij djalit te Big Brother, Klodit, une i uroj qe ta jetoje sa me mire orientimin e tij seksual (duke shpresuar per te, qe te mos jete vetem nje ceshtje seksi)

Urim i paparë hahahahaha!

Kshu u thonë dhe të burgosurve kam dëgjuar: relax and enjoy!

 

A duhet ta lejome nekrofiline (seksi me te vdekur), seksin me kafsh (ka njerez te caktuar qe pelqejn te bejn seks me kafshe: dele, pele, qen, etj), po poligamine, po pedeofiline? E pse s'duhet t'i lejome perderisa secili person ne jeten e tij private mund te beje c'te doje? Une jam gati te votoj pro per martesat njeri-dele (ose dhi, qen etj).

Nuk e dija une qe dy burra qenkan specie te dy familjesh te ndryshme gjallesash. Shyqyr thuaj qe ai vendi yne mban intelektual te nivelit tat qe na mesojne c'do dite ndonje gje te re.

Sol, une hyj te ai 97% kur vjen fjala te te shkepmit... kur vjen fjala te ato... aha-h, nderron muhabeti. sidomos me qene nga ato pepper-hot spring-breaker mardi-grassians gone wild.

LEZHË- Rreth 400 banorë të qytetit të Lezhës kanë dalë sërish në protestë kundër fenomenit të homoseksualizmit. Pasditen e sotme, kryesisht meshkujt të mbledhur në qëndrën e Lezhës po protestojnë për largimin nga reality “Big Brother” të konkurentit me emrin Klodi, i cili javë më parë ka vetëdeklaruar orientimin e tij seksual.

Protesta e sotme e meshkujve lezhjanë është edhe më e madhe se e para dhe vjen prej faktit se konkurenti i “Big Brother” është me origjinë nga Lezha. Me thirrjet për ta larguar atë, dhe për të treguar se në Lezhë nuk ka meshkuj të tillë, zhvillohet kjo protestë masive dhe e pazakontë njëkohësisht.

Protesta e parë e këtij lloji, ndodhi në datë 6 mars.
Një shpërthim i tillë me përmasa raciste vjen pak kohë pas miratimit të ligjit të aprovuar nga parlamenti i cili mbron të drejtat e personave me prirje të ndryshme seksuale. Ligji i debatuar gjatë dhe në median shqiptare, ka pasur shpesh herë kundërshtime të forta sidomos sa i përket të drejtave të homoseksualëve.
(m.a/BalkanWeb)

Një shpërthim i tillë me përmasa raciste...

Te keqen e gazetareve te balkanwebit reee. Nuk e dija qe pederastet qenkan race me vete.

.. Zoti ka krijuar femrën dhe mashkullin, që ata të krijojnë familje dhe të shtohen, si dhe të mbrojnë nderin e qytetit të Lezhës për traditat që ka mbajtur ndër vite. Protestuesit shprehin mendimin dhe kanë kërkuar që Klodi të largohet me dëshirë nga "BB 3" këtë të shtunë.
Sipas protestuesve, shembulli i Klodit nuk është një shembull i denjë për qytetarinë lezhjane dhe kryesisht për brezin e ri.

Ata kanë kërkuar largimin e Klodit këtë të shtunë nga "Big Brother", në rast të kundërt kanë paralajmëruar përshkallëzim të protestave edhe në Tiranë.

http://www.shekulli.com.al/2010/03/12/nene-prano-homoseksualitetin-tim.h...

--

hahahahah.. e kam ngritur prej kontekstit kete, por me pelqeu ne kte menyre.

Po mire mo ca te keqe ka ky muhabet se protestojne Lezhianet, eshte e drejta etyre. Dhe Letuania , Moska,Warshava e ku di une nuk donin te benin Praid festivalin (homo)ne rruget etyre dhe keta Suedezet qe jane organizatore u ankuan dhe morren pergjigjen se Tajaren mund ta shisnin ke veni i tyre dhe jo me bo shoqata tajaristesh ne vendet e tyre. Pse irritohemi ne se u kunderpergjigjkan disa grupe nje levizjeje te disa grupeve te tjera?

Po mire mo ca te keqe ka ky muhabet se protestojne Lezhianet, eshte e drejta e tyre."

Dakord - e drejta e protestimit eshte e drejte universale! Por ne anen tjeter cdo lloj proteste ka nje qellim te caktuar! Cili eshte qellimi i kesaj proteste, tek kush drejtohet protesta, eshte kunder nje individi te vecante apo kunder lirise se fjales dhe jetes se tjetrit, nga cili organ shteteror pritet te zgjidhen kerkesat e tyre!

Ne kuptimin vulgar - ata po qajne se u turperua Lezha apo duan te nxjerrin ate djalin nga BB, apo duan ta perzene ate jashte shtetit apo duan ta eleminojne ate djalin fizikisht apo nuk kane cfare te bejne se jemi papune dhe hajde dil rrugeve!

Ne kuptimin real te fjales - keto lloj protestash jane si "te lundrosh me varke ne drejtim te kundert te rrymes se lumit". Ky djali dhe te gjithe njerezit e kesaj kategorie (nga ana e orientimit seksual) do te fitojne te drejtat e tyre dhe do te mbrohen me ligj! Dhe keto lloj protestash do te ngelen ne history vetem si kohe e humbur!

Ka probleme me te mprehta ne Shqiperi qe ja vlen te harxhosh disa ore ne proteste ne mes te rruges!

Ka probleme me te mprehta ne Shqiperi qe ja vlen te harxhosh disa ore ne proteste ne mes te rruges!

 

Jam totalisht ok me ty !!!!!!

E po qenka mire me qene homo ketu te peshku. Te gjithe te duan, te vleresojne, te quajne te emancipuar, mendje hapur. Madje madje po ti vihesh mire ben dhe fansa...qenka qejf pse s'thua ti.

Jo per gje po me falni mua qe jam hetero... e di qe nje gje e tille, eshte e papranueshme per stadin e emancipimit social-kulturor, te cilit tentojme t'i perqasemi, po e kam kete difekt. Bej autokritike, vellezer dhe motra (ose per te qene me korrekt vetem "motra&quotsmiley po nuk kam ca ti bej perendise qe me ka bere me nje defekt te tille..

Po nje pyetje me mundon mua. Si ka mundesi qe femrat jane mbrojteset me te medha te homoseksualitetit mashkullor? A nuk duhet te ishin ato, armiket me te medha te tij???

Po nje pyetje me mundon mua. Si ka mundesi qe femrat jane mbrojteset me te medha te homoseksualitetit mashkullor? A nuk duhet te ishin ato, armiket me te medha te tij???

Sepse femrat nuk mendojne cdo sekond vetem per seksin, kane dhe shume nevoja shpirterore, qe nje mashkull hetero nuk arrin, ose per te qene me te sakte, nuk ia ka qejfi t'i kuptoje. Sepse nje gei mund te jete nje mik shume me i mire se nje hetero, qe ne rastin me te pare, kur do nje shpatull qe te qash, ta ofron shpatullen, pa harruar dhe te zgjase duart... etj. etj. etj. po nuk po zgjatem qe t'i numeroj, sepse s'besoj se do te rrekeshe t'i kuptoje. smiley

shi shi Ana,

Moj ti e ke provu vete, apo e ke me te nigjume ??

smiley

Po pra e tmerrshme... Po mire, po behemi te gjithe gay qe ta keni nga nje shpatull ku te qani, se e do robi nje shpatull (dhe ato te tjerat qe une me defektin tim te te qenurit hetero s'do t'i kuptoja dot asnjehere...e frikshme) Keshtu biem te gjithe ne paqe... dhe ju qani rehat dhe ne e bejme cicin ulur.

 

Une nuk mendoj qe Ana e tha ate me lart sepse nuk i pelqen hetero-t por vetem si nje shembull qe ne hetero-t duhet te jemi pak me te sjellshem se e prishim punen fare nganjehere! smiley

vallai mashkulli shqiptar si hetero si homo, kokrra harbutit ngelet or ti

smiley

 

Faleminderit Ruzhdija #-o

 Jo mi, une njoh nje....ca qe s'jane smiley

@foatpaloan, po c'ka te tmerrshme ne kete mes?! e shikon qe s'me ke kuptuar hic?! Me vjen keq. Larg e tutje te mos ekzistonit ju dhe kete e them me bindje te plote, por pjeses me te madhe te meshkujve hetero ( per te mos folur per shqipot)  ju mungon ajo fije ndjeshmerie, qe do te duhej ta kishit ne ca raste specifike.

@Agjent 007, mik i dashur, flm. smiley

I tmerrshem me duket fakti qe bie shume ere hipokrizi (pa ofeze ) ne kete homo-proteksionizmin tuaj. Sepse me llafe i mbroni homo-t per cilesite e "llojit", duke mbrojtur dhe fenomenin indirekt, tip  jane sensibel, jane ashtu, jane keshtu, ndersa me shpirt uroni "zhdukjen" e kesaj race (ne sensin e fenomenit tek njerezit, jo te njerzve te prekur nga fenomeni). Duket konformim shume artificial, amalgamik, thjesht per shkak te te klasifikuarit si open-mind, si e emancipuar, si hkjhkfdsgjh nuk e di se cfare. E pare nga jashte bie shume ere hipokrizi, pavaresisht se ndoshta ju vete nga brenda (ndoshta)nuk e kuptoni. 

Une mendoj se nese juve ju mungon ndjeshmeria e meshkujve, sensibiliteti etj si keto, flisni/mbroni/kerkoni qe meshkujt, ashtu sic jane, te fillojne te kene te tilla cilesi, mos ngaterroni ne kete mes prirjet seksuale. Se me duket shume pa lidhje te fillosh te mbrosh dike me prirje homoseksuale , sepse te vjen inat qe meshkujt hetero nuk jane sensibel, te ndjeshem apo te tjera te ketij lloji. Eshte komplet pa lidhje. Ju nuk eshte se mbroni homo-t, ju thjesht ju pelqejne cilesi te caktuara tek ata(qe eshte e sigurte qe mes ketyre cilesive nuk eshte titulli i nominativit, pra nuk eshte prirja seksuale). Pra cfare beni realisht eshte ngaterroni kot kastravecin ne muhabete embelsiarash.

Per kete une mendoj se ju duhet te jene te parat qe duhet te luftoni fenomenin, ashtu si ne jemi te paret qe luftojme homoseksualitetin femeror. Dhe ketu nuk ka as diskriminim as shkelje ligji. Sepse nuk po lufton njerezit, po lufton fenomenin.

ashtu si ne jemi te paret qe luftojme homoseksualitetin femeror.

Kush mo? Meshkujt? smiley

e mire o mire ata vdesin  smiley

@foatpaloan - Nuk behet fjale per gjera te medhaja ketu miko. Po jap nje shembull:

Ne nje kanal televiz ITV1 ne Angli eshte nje program qe quhet "Family Fortunes" ku dy familje konkurojne me njera tjetren me pyetje te ndryshme nga kultura e pergjithshme! Shume emision i kendshem per tu shikuar me gjthe familjen!  Ne nje nga emisionet ne fund familjes fituese iu dhuruan lule dhe nje cmim simbolik rreth 1000 pound me duket!

Ne momentin qe iu dhuruan lulet bashkeshortes ne televizion ajo pa dashje tha: "Ohhh sa mire sepse ne nuk blejme kurre nga keto ne shtepine tone!" Imagjino fytyren e burrit te saj ne televizion!

Tani e kupton per cfare behet fjale!   smiley

I agree and support you Ana. Go ahead!   smiley

Po mi po neve jo gei-ve,kur ju zgjasim shpatullen ose kur ju zgjasim duart,vjen shprehja jemi shoke.

sepse zhduket konkurenca dhe behen ato zoterueset e te madhit sex

Do te me pelqente nqs ndonjera nga keto mbrojteset e medha te homoseksualitetit mashkullor si do te ndjeheshin nqs do ti ngacmonte nje homoseksueale .... smiley

une personalisht nuk i urrej, por dhe afer si mbaj dot ...smiley

 

me ka pyet mua njera njehere ;sa eshte ora? smiley

qe athere fillova t'i kuptoj meshkujt homofobike smiley

176 komente :O

per i muhabet bythe smiley

uaaaaaaaa mi mami ca tha ky me

eller hur?

suedezo!

Klodet jane ne pergjithesi rob te ngaterrueshem dhe ngatarrestare. ububububu.

Po jo mer se muhabet eshte se Nese do robi me i rone B.. ska problem por pse shoqeria i jep nje rendesi kaq te vecante nje robit ose disave per preferencat e tyne tajareske

Ehuuuuuu dhe une qe merrem me debila si puna e ketij nordik kurrkushit. Idiot.

Hurb - pse u zhduk/fshi ajo historia juaj! Ishte goxha e bukur! smiley

po koqe mer bashkekombas smiley  kujtojne se do shaje njeri gjithe lezhen ngaqe eshte klodi sumce. Vari mer trapin, ka menimin e vet tjetri.

Ose vari nai gjo tjeter se po i vare trapin i gjeti venin ai smiley

Mos fol mo swerige...oh sa kom qesh...........

Ej O hurbi mos don tì hapesh zemren forumit?

Apo  po tregon ndonje experience thuje plako se ska gjo gjona qe ndodhin jane ... muhabet tajareje eshte  apo..?

Emo dil se ska gjo.. 3-dite eshte cudia me e madhe pastaj kalon me pak dhimbje po kalon plako...

Hurb - morali i kesaj historie duhet te jete:  Mos dil jashte me grua te martuar! smiley

Ose hapja zemren forumit se eshte ne mode

O hurbi ska gjo mer burr se gjona qe ndodhin jane thuja shoqnise virtuale se shlirohesh nxjerr vetveten me ne fund.

@foatpaloan,

Nuk me fyen, duke thene qe te duket hipokrizi. Ne kete diskutim qe po bejme, krejt ne menyre anonime nuk me intereson te shfaqem as mendjehapet, as mendjengushte, thjesht e shoh ceshtjen nga nje kendveshtrim me njerezor.

fenomeni i homoseksualizmit qe thua ti, nuk lindi sot, nuk eshte thjesht nje hobi apo nje loder e re e stisus per dhe nga ca njerez te merzitur nga "gjella" e perhershme. Une nuk po deklarohem si mbrojtese e tyre, por nuk kam as arsye te dal me flamur per t'i luftuar, sepse mendoj se kjo ceshtje NUK eshte zgjedhje jete, por njeriu, per fat te keq, ashtu lind. Pastaj fenomeni ne kete rast perfshin njerez prej mishi dhe gjaku, me ndjenja e ndergjegje. Nuk mund ta denoj, aq me pak ta luftoj nje qenie njerezore, qe jo per faj te vet eshte ndryshe. Me se pari,  eshte ai qe e vuan jashte mase te qenit ndryshe. Kuptohet, jam gjithnje kunder ekstremizmave, (tip Anxhela,) qe te kallin krupen.

Jeto dhe leri te tjeret te jetojne, me duket shume me e pershtashme se lufta.

Pastaj, te luftojme qe ta bejme nje mashkull me te ndjeshem, me te vemendshem ndaj nje femre?  Oh, eshte nje lufte e humbur qe ne nisje, druaj se te pakte jane ata meshkuj qe mund te ndryshojne.

Meqe lufton kunder homoseksualizmit femeror, po te pershendes me nje poezi te Safos: smiley

Eros ha scosso la mia mente

 Eros ha scosso la mia mente
come il vento che giù dal monte
batte sulle querce.

Dolce madre, non posso più tessere la tela
domata nel cuore dall'amore di un giovane:
colpa della soave Afrodite.

Sei giunta, ti bramavo,
hai dato ristoro alla mia anima
bruciante di desiderio.

Ana ndahemi bashke ne nje pike. Une mendoj se jo gjithmone homoseksualizmi eshte i lindur. Madje, ne baze te atyre qe kam lexuar/degjuar, di se ne me te shumten e rasteve eshte nje "semundje"qe zhvillohet gjate jetes, ne varesi te ambjentit sociologjik ku operon dhe modeleve sociale qe te serviren dhe i perdor si inxhiniere projektimi te sistemit tend te vlerave. Nese ti ke info te ndryshme nga te miat, atehere debati yne ndahet ne termat e references dhe per pasoje, duke mos pasur te njejtin emerues, eshte e kote te vazhdohet. Gjithsesi per te shpjeguar qendrimin tim, (gjithmone bazuar nga ky informacion qe kam, pra ne konceptin tim sesi lind homosexualizmi), une mendoj se homoseksualizmi eshte nje fenomen qe ne qasje te gjithsecilit kerkon nje qendrim pak a shume pa ekuivoke. Sepse e tille eshte natyra e fenomenit, qe mund te te preke dhe ty, femijet, te afermit e tu.

Gjithsecili prej nesh, te tilla fenomene i shikon ose si vlere dhe rrjedhimisht i mbron/kultivon ato, ose i shikon si anti-vlere dhe rrjedhimisht i lufton ato. Pozicionimi ndaj nje fenomeni eshte parim universal dhe shfaqet ne forme refleksi te pakushtezuar te gjithsecili prej nesh.

Une homoseksualizmin e shikoj si anti-vlere per shoqerine, per kete arsye e luftoj. Kush e shikon si vlere le te coje doren dhe le ta mbroje. Nese askush nuk con doren, pyetja eshte "Nese ju te gjithe e shikoni si antivlere, atehere pse nuk e luftoni?"

Tani ceshtja eshte si e luftoj une fenomenin, a ka lidhje kjo me individet e prekur nga fenomeni. Une them ka lidhje dhe lufta ndaj fenomenit, ne fakt eshte nje lufte ndaj individit-fenomen. A eshte e drejte kjo? Une them se po. E kunderta eshte thjesht konformizem hipokrit.

Funksionon njelloj si te fashizmi per shembull (analogji me ngjashmeri VETEM FORME). A nuk e luftojme te gjithe fashizmin? A nuk e shikojme te gjithe si nje anti-vlere kercenuese per shoqerine? Por si e luftojme fashizmin? -Duke luftuar individet qe mbartin/kultivojne/percjellin idete fashiste. Fashizmi ne vetevete eshte thjesht abstraksion. Qenie pa qenie-do te thoshte Heideger. Fashizmi nuk ekziston, ekzistojne fashistet. Jane ata qe materializojne abstraksionizmin fashizem. Dhe kur luftojme fashizmin si fenomen, nuk luftojme eren, as fjalen, por protestojme kunder njerezve qe misherojne keto ide. Do te ishte shume pa sens te thoje "une s'kam gje me Musolinin, po vetem jam kunder fashizmit". Jo, une luftoj Musolinet, se ata jane rreziku per shoqerine, ata jane fashizmi.

E njejta linje logjike funksionon tek une dhe kur gjykoj per homoseksualizmin. Homoseksualizmi ne vetvete eshte thjesht abstraksion. Jane homoseksualet ata qe jane burimi i demit per shoqerine. Sepse ekzistojne ata qe ekziston homoseksualizmi si fenomen. Dhe une luftoj ata sepse ata i japin mish antivleres. Natyrisht lufta brenda ligjit. Nuk i godas, as i prek thjesht shprehem kundra tyre sa here qe me kerkohet mendimi rreth tyre dhe refuzoj te shqerohem me ta.

Sidomos kur perpiqen te kthehen ne pishtare vlerash per brezin e ri dhe perpiqen te shiten si vlere pozitive tek shoqeria. Aty patjeter qe shoqeria (e cila ne nje pjese derrmuese e konsideron homoseksualizmin si nje fenomen te demshem per ate vete) do ta luftoje percuesin e kesaj antivlere. Sepse ca ka bere Klodi, ka qene nje loje shume e piste per publicitet dhe totalisht hipokrizi. Me fal, nese ti e shikon si antivlere tek vetja, e shikon si nje gje te shemtuar, nuk del dhe ja thua nenes nga TV. Ti shkon, ne nje vend qe s'te degjon njeri dhe ia thua. Njelloj si do ti thoje po te te rreshkiste m... ne breke. Do shkoje ne nje vend qe s'te degjonte njeri dhe do i thoje "Nene kam kete hall, kam dhi*r ne breke". Te thenit nga TV per te bere icik grate me qajt dhe me kap ndonje vote eshte shume shume hipokrite.

Dhe jam i sigurte, qe nese nuk do te kishte qene ky pompozitet i fshehte, kjo krenari me atributin e "njeriut te vecante" e maskuar me gjoja lote meshire per fatkeqesine, ne te pranuarin e asaj qe eshte, as ata ne Lezhe nuk do te ishin ngritur ne proteste. Imagjinoni nese ata do ta merrnin vesh nga thashethemet qe Klodi eshte homo. Asnje s'do ishte ngritur ne proteste, made nje pjese te mire do t'i kishte ardhur keq. Ne fund te fundit gjithmone ka pasur llafe qe kane qarkulluar neper te gjitha qytetet per homoseksuale qe ishin marre vesh rastesisht, po asnje s'eshte ngritur ne proteste. Thjesht jane kaluar ne heshtje.Por ishte pikerisht tentativa e Klodit per ta shitur si nje vlere emancipuese tek nje shoqeri arkaike qe s'do ta kuptonte asnjehere,  ajo qe i irritoi. Dhe me irriton dhe mua.

 

 

"Une homoseksualizmin e shikoj si anti-vlere per shoqerine, per kete arsye e luftoj. Kush e shikon si vlere le te coje doren dhe le ta mbroje"

Pse? Merru me kete dhe mos e shqeteso Heideggerin e shkrete qe do jete kthy me bark poshte ne varr duke degjuar kontekstin ku e ke cituar...

 

Fuatpolan,ne nje koment tjeter se cfare the per kete forumin qe eshte mbushur me pederaste apo forum qe mbeshtet pederastet a ku di une.

Nigjo ti shoku,nuk po marr persiper te te flas ne emer te te gjitheve se nuk me takon por po te them nja dy llafe une.Nqs une  pershembull nuk dal keshtu hapur si puna jote per kete fenomen e bej sepse nuk me intereson fare kush eshte dhe kush nuk eshte pederast,cdo njeri ka jeten e vet dhe e perdor prapanicen si ti doje qejfi dhe ky mos interesim nuk tregon qe une perkrah Klodin e BB apo homoseksualet ne pergjithesi,por tregon nje civilitet dhe mos nderhyrje ne jeten personale te tjetrit.

Pak me siper the qe ke degjuar se homoseksualet lindin ose eshte nje semundje qe zhvillohet gjate jetes,kurse une kam lexuar dhe degjuar qe ata qe dalin me te madhe kunder ketij fenomeni kane pasur ngacmime seksuale kur kane qene te vegjel.

Lezhianet me kot kerkojne te distancohen nga Klodi. Tani e mori vesh e gjithe bota se me cfare brumi jane gatuar. Kot nuk thone: Me mire te te dali syri se sa nami. Mistrecet e vegjel. Lezha paska qene nje cerdhe homoseksualesh e askush s'e paska dit.

ky Fuatopani pat vajt ne nje party trendy nje here.. edhe aty se ca i hodhi dikush ne pije siduket, edhe te nesermen kur u zgjua i gjeti pantallonat tek gjuri edhe mbathjet i kishte me sperme.. atehere Fuataplani mendoi "ouu.. paskam bvere seks mbreme", edhe ngriti pantallonat edhe u nis per ne shpi, por dicka po e shqetsonte nga mbrapa.. ndaloi diku edhe futi doren ne pantallona edhe duke kerkuar i preken gishtat dicka te bute.. e kapi me gishta edhe e terhoqi jashte.. dhe ne kete kohe ndjeu dicka ti levizte neper zorren e trashe.. "o tmerr" mendoi.. "ca eshte kjo.." e nxorri te gjithe jashte.. kur cte shohi.. nje prezervativ 30 cm i perdorur. qe ate dite Fuatoplani e ka bere plan ti gjej ata qe bene kete shaka praktike tek ai... si edhe te zbardh me se fundi enigmen.. se si kishte perfunduar nje prezervativ ne zorren e trash te Fuatoplanit.

O lezhjan..po mos kini frikè o burrat e dheut..se nuk èshtè grip..-e madhe kjo(thènia e ditès pèr mua)

si ka ardh koha secili ka menen e vet o olso"B" edhe ka te drejte ta shprehe ate  edhe ngaqe ti e shprehe mendimin tend krejt bukur e qarte edhe  une si puro lezhjan qe jam te falenderoj per vleresimin edhe ngaqe burrat zakonisht u rrine fjaleve te tyre e besojne ne ato qe thone kur arrijne te jene aq vetebesues sa u paraqite ti mendoj se nje nga kto dite te bukura duhet te shkosh ne Lezhe e tua shprehesh live ato cfare ndjen per Lezhjanet ... oh ,se desh harrova ... nqs gjen ndonje tjeter menyre me te kendshme si ti .ish nene, moter, gru, vajze apo gjyshe vetes per se gjalli , te lutem mos hezito te ma postosh smiley

vallahi o popull i peshkut, tju rrëfehem... kam pat një shok një herë, edhe këtij i ishte qepur njëri... pak i veçantë. E ky donte të shkëputej nga ky e tia thoshte që kështu kështu puna. Po se bënte dot vetëm e më kërkoi ndihmë. Dmth... të isha dhe unë prezent kur ky tipi tjetër t'i rrëfehej për ndjenjat që kishte. Vallahi... 5 minutsh më të bezdisur në jetën time, nuk mbaj mend tjetër.

Nuk është tamam çështje fobie në fakt, është më shumë neverie.

Disa nga ky lloji, të neveriten. Sidomos këtu në Greqi që homoseksualiteti është bërë një formë trendy televizive, çdo kanal ka homoseksualin e vet të preferuar smiley dhe këta shprehin veten. Në fakt shumica i nxjerrin në tv në rolin e lolos. I tregojnë që njerëzit të tallen, e qeshin me ta. Janë si ta thuash, si personazhe tipike. Siç është te Portokallia gangsteri, fshatari, tironci etj, këtu në Greqi përdoret si personazh tipik homoseksuali idiot.

Për mua kjo është thjesht e neveritshme. Një lloj humori banal, bajat, me gjeste të femërizuara, theks e lloj lloj budalliqesh të tjera.

 

Përveç televizionit, problemi qëndron edhe në jetën e përditshme. Nuk shkon dot në banja publike me nder jush, për të bërë shrrn, sepse ka rrezik të gjesh ndonjë që të bën "oferta". Pastaj dyert janë të mbushura plot me numra telefoni e lloj lloj maskaralliqesh.

Nga ana tjetër, ka dhe njerëz që homosekualitetin e tyre, nuk e reklamojnë në këtë mënyrë. Psh më vjen ndër mend vetë kryetari i shoqatës së homoseksualëve në Greqi, që ka qënë deri para një viti, këshilltar i partisë sot në pushtet PASOK. Ky duket njeri i kulturuar, në dukje nuk dallon për preferencat e veta, as merr përsipër të bëjë rolin e lolos. Edhe një rast tjetër, është i një deputeti anarkist të majtë, madje arvanitas, që pohoi se kishte patur lidhje me një kompozitor shumë të famshëm. E pohoi thjeshtësisht, pa u vendosur dritat e kamerave mbi të, madje në një emision që kishte tjetër temë.

Ok, mendimi im personal pasi shkruajta këto më lart, është pikërisht se në bazë të formës me të cilën shprehen homoseksualët, unë ruaj të drejtën për të ndjerë neveri dhe për ta thënë këtë gjë. Për pjesën tjetër, jam ok, skam ndonjë problem.

Po më bën përshtypje këtu te kjo temë, sesa shumë ndikohemi ndaj kulturës së quajtur "trash". BB është emision "trash". Reagimi i asaj pjese të popullit lezhian ndaj kësaj dukurie, është akoma më shumë "trash". Tregon vërtet prapambetje, se nuk ka ngel nderi i Lezhës në bthn e Klodit. Është vërtet fatkeqësi kush në mendjen e vet lidh njërën me tjetrën. Dmth Klodin me përkatësinë e vet qytetare. Këtu është e keqja e asaj proteste. Bëhet për tu dukur. Që të mos "dali nami".

 

do te ngaterohesh me dike e te futeesh ne nje qerthull nga i cili nuk do mundesh te dalesh kurre?

tregoji ne konfidence nje sekret nje homoje smiley

nje homo = 10 gra ne fuqi te dhjete te marra se bashku

e keshtu de... dhe aq miq te mire per femrat nuk me duken

Ndoshta pas 5 vjetesh Lezhjanet do ndryshojne e kur te shohin qe mund te bejne ndonje lek nga homoseksualet, do dalin ne demonstrata ne mbrojte te tyre. smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).