337 Komente

e bukur kjo olsib, pastaj zeri i Elizabeth Frazer mbetet unik, si p.sh tek keto kenget me poshte

Cocteau Twins - Ivo

Cocteau Twins - Persephone

 

Monda, Michele eshte i mrekullueshem me ate kenge... por, nuk esht aq kollaj t'ja dedikosh ndonje vajze shqiptare me ate test (sidomos strofa e paresmiley

Nuk e lije dot te binte n'shesh, he? smiley.

Mistrece. 

ok. old and young. wonderful.

Ray Charles - For my mamma

Trace Bundy & Sungha Yung - Pahelbel's Canon

eeee gjithashtu staind - please; devil; everything changes;...and pretty much gjithe kenget e tyre smiley

Faithless - Not enuff love

Faithless - I want more part I

Jem - missing you

Planet funk - paraffin

 

 

Me kapi dora nje frekuenc ne radio duke shkuar diku ne fundjave dhe jepte vetem kenge te vite 70-80 www.youtube.com/watch

Luis Armstrong dhe tani pikerisht kete.

 broadcast - come on let's go

You won't find it by your self
You're gonna need some help
And you won't fail with me around
Come on let's go

I will tell you if you change
And who's been saying things
It's hard to tell who is real in here
Come on let's go

You know who to turn to
Now everything's changed
Come on lets go
Stop looking for answers
In everyone's face
Come on let's go

What's the point in wasting time
On people that you'll never know
Come on let's go

When you're looking for a friend
But it's empty at the end
When everybody's disappeared
You won't be alone

If you want I'll compensate
If you over estimate
So there's nothing left to fear
You won't be alone
You know who to turn to
Now everything's changed
Come on let's go
Stop looking for answers
In everyone's face
Come on let's go

What's the point in wasting time
On people that you'll never know
Come on let's go

sqarim per opinionin publik,  fly nuk eshte flo  smiley

A  me thote njeri, pse s'e jep me utubi opsionin per te kopjuar ne ca kenge? apo s'po di une mo si bohet kjo pune?! smiley

ka video qe jan te bllokuara mos te behen share ne faqe te tjera.ose se ke kapur te ndryshimi qe i kan ber formatit ne yt...kliko share dhe poshte te del nje kuadrat me linkun ngjyr blu gati per ti ber copy...mbertheje linkun per veshesh e bjere tu smiley

Meatloaf - listening since yesterday as a matter of fact. Mixed feelings about his performances, still this one not at all bad. The lyrics hits with that "praying for the end of time so I can end my time with you".

And of course, with "let me sleep on it, baby, baby, let me sleep on it..." smiley

Para ca ditesh doli EXILE ON MAIN STREET rimasterizim i The Rolling Stones. Mora kete Deluxe Edition me DY CD dhe eshte nje nga rimasterizimet me te mira qe kam degjuar ndonjehere. Rekomande pa fund dhe kudos per cunat e perjetshem. Ma kane mbush zyren me rock qelibar. 

Rocks Off
Rip This Joint
Shake Your Hips
Casino Boogie
Tumbling Dice
Sweet Virginia
Torn and Frayed
Sweet Black Angel
Loving Cup
Happy
Turd on the Run
Ventilator Blues
I Just Want to See His Face
Let It Loose
All Down the Line
Stop Breaking Down
Shine a Light
Soul Survivor

http://aeso.files.wordpress.com/2008/04/rolling-stones-exile-on-main-street-front.jpg

Cimo

Una tani jom ne pune, kshu qe nuk nigjoj dot aheng, po te premten kom pa nje koncert te papame, SHANTEL. Tamon muzike gabelsh me u kenoq. Kishte nje saksofonist jevg nga ata me kpuce te bardha llustrafin, qe kur e prezantoi dolen na dy veta nga publiku hypen ne skene dhe i futen pare ne xhep se po i bite bukur.

Mo e forta qe se ne fund te koncertit shof njonen me bluze me flamurin tone ene shkova me i fol me vrap nga qefi. Me qe ene ajo sa pa shqiponjen n'qafe teme, boni me shenje, une nisa me i fol shqip. Do tina qe goca huj qe rumune po kishte shume shoke shqiptare dhe biles deshte ene me msu shqip. Ah sa jom kenoq! Biles i bona ene i resme bashke me "Shemsien" (zjermi tem) po mos e prisni ktu kot se nuk di se si futen fotot.

Kurse kete week-end jom shellu m'dill tu "kenu" : 

"Aman, aman, more ... e di pensiero .... eeeee" (ju te tjeret mos u munoni me e kuptu)

O Cimo, ky Blendi m'pergjo mu m'duket qe futi keta "te pashterushmit" midis nesh.

Plako, po qe per doren e zeze, ky albumi qe nxori NAS dhe DAMIEN MARLEY me date 18 maj eshte super reggae/rap... Tu kombinu here keto, here Stonsat shkon dita vaj http://www.distantrelatives.com/ Ngjo nnja dy konge aty tek "radio" qe kane vene tek faqja...

smiley

Lizander, nigjo, shume gjona i kom mendu, por qe "Exile"-i i Shen Stonsave te vihej te PPU nje dite nga askush me pak, por vete page manager, ket sinqerisht nuk e kisha mendu. Qe fjalet "ventilator" dhe "blues" do shkruheshin bashke ketu, kjo i kalon kufijte e imagjinates normale, duhej guxim me e enderru, too good to be true.

I ka bo nder vetes vet, n'rradhe te pare, por edhe shume-shume me gjon se aq.

Bofsh hajer, Belnd!!! Qeka mire kur nuk ndihesh vetem smiley

 

 

O Blendo, una jom tu fol per muzike jevgjish ballkonçe mer plak, jo per muzike te zeze (black music). Ore a e ke nigju "Disko Partizanin" ti apo ha buke kot ne grupin e qeflive tina? Jo per gjo po ata te premten knune ene "Hajde Shote Marshallah"!

Shkurt muhabeti, nqs Bregovic-i thote qe bo aheng per dasem ene funeral, Shantel-i bo vetem aheng per dasem. Ene dasem cool-eresh biles, se ka ca elemente electro ene ca punk kaihere. Kurse Brego, mulo vetem dasmat "intelektuale".

Me qe a llafi, pse nuk hapim nji teme per koncertet qe kena pa. Jo per gjo po noshti qe do kthemi n'memedhe una, do me mori molli, ene do lexojsha me qejf komentet e qeflive te tjere.

Sa per ktena :

Bofsh hajer, Belnd!!! Qeka mire kur nuk ndihesh vetem Smile

Se mor vesh una!!! Po ti nuk e di ate shprehjen "Cimi i mire me shoke shume!"

Madcon: Glow

Absolutely great! 

Yanni - ORCHID

Sa bukur e ka shkrujt legeni

How did I get here without you?
It's a miracle we're all sane
We're kinda like sucked in a vacuume
Of booking a flight on a doomed plane
Well you claimed you could read the future
And I'd say that you've nailed that down

You still want everyone to love you
Well here's a tip of my hat to you, Big Brain:
Do you really believe they can't see through
A circus punk playing a foul game?
Let me cast you a light, one that's natural
And with me you can strike that pose yeah
And you melt for the camera
'Cause your lies become you
Yes, your lies become you
Yes, your lies become you after all

How am I living without you?
Mmm I'm not even sure now that I'm sane
But this little dog's got enough sense
To know not to sleep in the cold rain
Yeah yeah yeah

How are you doing without me?
I'm sure you've found some new game
I never wanted to miss you
But then I never thought I could take pain
Hope it's warmer for you, princess
I in fact hope it's hot as hell
And you get what you asked for
'Cause your lies become you
Yes, your lies become you
Yes, your lies become you after all

http://www.youtube.com/watch?v=Wpn_2-oiw...

Mescaline  eshte per mu

Blues i distilum 4 her (Jagger & Buddy Guy)

Dasma Tironse, Sinan Oksa  smiley   

Mi ritorni in mente - Battisti

 

 

ok, do ta bej

7 minuta kenge o Ruzhdo. M'i ke borxh smiley

Ti aikur the se nuk te behej vone ne rrinte a ikte. Pse e solle ketu atehere? smiley

Nje pershendetje te fuqishme te gjithe peshqeve, cironkave dhe peshkaqeneve nga korniza e mrekullueshme e bregdetit te Vlores perballe te vetmes cope toke ne Shqiperi ende te pandertuar (Karaburuni), ku se bashku me katnaret e tjere prej Shqiprie, Kosove, Maqedonie e Bullgarie, jemi duke u shullu ne diell si derrkucesha dhe derrkuca. Ha, pi... iii... Oh sa mire me ken shqiptar (dhe katnar), OLE, OLE!!! Kenget pershendetese jane (linqet gjejini vete se Blackberry im qeka me naze): 1) Alphaville - Big in Japan; 2) Kim Wilde - Cambodia smiley

Mika dhe shullim ne diell Vlore? 

smiley

olso mos vafsh ne Tirane pa t'u rrjep lekura.

Pershendetje me Mika - Relax 

An oldie, but goldie full of Vlora memories smiley.

Ahah... Mika nder te shumtit. 80's kryesisht. Nuk ka shance qe te digjem se ka qe ne mars qe bej banjo dielli. Eh sa mire me ken shqiptar mor jahu!!! smiley

E paskan pushtuar me ne fund anglezet Karaburunin?

Duhet te jeni gjini te perziera, se do na shastisje fare me kete entuziazem pastaj smiley

Lahuni ne Karaburun, lahuni. Po kujdes mos ikni shume nga guret e bregut, se do zini miqesi me ndonje neperke smiley

Plako, ne Blackberrianet e Shqiperise jemi Vodafone. Dhe "Vodafone" ne pellazgjishten e vjeter donte te thoshte "Anglosakson" dhe me saktesisht fare Lon-don (theksi tek "o"-ja e dyte). Me neperkat s'kam pune une. Une merrem vetem me derrkuceshat. Shfrytezoj rastin per t'i pershendetur me: Mika - Big Girl (You are beautiful!) smiley

S'thashe qe ke pune ti me neperkat. Kane ato pune me ty smiley

Edhe shiko se mos jeni vendosur prane ndonje stani te padukshem, so do u versulen edhe qente qe si dykembesh, njohin vetem te zotin smiley

Kidding, kidding. Ju lumte qe keni shkuar. Po ua mbajti, dilni edhe ne anen tjeter te gadishullit. Gjashte ore ne kembe eshte qe aty, s'eshte ndonje hata e madhe. Po e moret rruges se Kepit, ju shkon tete. Po keni uje me vete e energji te ngelura, ngjitjuni Ravenes, e ju shkon tre deri ne maje,  e tre deri ne PSV-ne e krahut tjeter, ne det smiley

Hajt befshi qejf! smiley

Po s'jam ne Karaburun o burr i dheut. Cfare te bej ne Karaburun?! Dialog me dhite?! smiley Jam ne Radhime! Dhe perballe kam kornizen e mrekullueshme te gjoksit te Vlores, perfshi Karaburunin. smiley

E mire, mos u nxeh smiley

Merr ndonjerin nga ata skafet e Paradise-it edhe shko tek ato lokalet qe jane bere ne Karaburun smiley Edhe shihe Radhimen perballe smiley

Anyway, ne secilin krah te jesh, eshte bukur, eshte bukur.

Enjoy it!

 :@

hahahaha

: P

Une preferoj kete krahun koninental se je me shpine nga katrahura e ndertesave. E po une s'kam pa me popull mizantrop se sa populli yne heroik. Edhe ne maje te shkembit, beton. Boh!!! Te pershendes me nje raki me arra te Cobos dhe me nje kenge te Celentanos nga e njejta kornize e mrekullueshme. smiley

I kam harruar ne shpi, por ne fakt nuk duhen. Celuliti s'ka nevoje per dylbi! smiley

I see that lantern trimmed low burning in our home.
And though I feel like crying, I swear tonight, I'll cry no more.

And how many times have I prayed
That I would get lost along the way?

Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.
The regulator's swinging pendulum.

Come with me and walk the longest mile.

Is his wallet leather? Is his wallet fat?
For not a year later it's got you lying on your back.
You should have closed your windows and got another dog.
You should have chained up all the doors and switched up all the locks.

And how many times have I prayed
The angels would speed me away.

Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.
The regulator's swinging pendulum.

Come with me and walk the longest mile.

http://www.youtube.com/watch?v=Ia0HUBWdD...

Wicked as it seems

(highest rated comment on the song: "Keith Richards is the coolest motherfucker living on the planet today.&quotsmiley

Ok, no need to shout it smiley.

PS: beautiful, but that's for driving on local roads, not on highways to hell-ish traffic lol.  

 

 po degjoj direktorin qe i bertet dikujt, lol, muzike avant-garde

Mirazh, s'ishte kjo. Shif andej nga tregimet po pate durim. Madama Sarkozy ishte thjesht per te ngritur nivelin e ndjesive roze ne mengjes dhe kam pershtypjen qe "Quelqu'un M'a Dit" duhet te gjendet lart e poshte dhe ne Allemanje. (Gjer atje per ato shkronja.... etc. smiley )

 ...nëse nuk më hapet linku, nuk kam dhe nga e di se çfarë ka brenda. Kush të tha çfarë? (se tregimin e lexova që në sabah)...smiley

"Ajo cka tha dikushi" eshte titulli i kenges se njohur... Me nje llaf dikush i kishte thene Carlase qe Ai e donte akoma, etc. etc. Asnje lidhje sidoqofte me disiplinen teutonike qe imponon disipline edhe ne ceshtjet e zemres. E si t'u duk tregimi?

Titullin e kuptova, po jo ti mua.

 çka, çik rrëmujë.

tregimi d.m.th. smiley

çfarë doje të më pyesje?

 

Jo s'doja te te pyesja, thjesht doja te pergjigjesha, meqe ndonjehere pergjigja e precedon pyetjen siç gonxhja lulen apo mengjesi mbremjen.

Por ti ke te drejte ne fakt se eshte me mire te pyesesh se te pergjigjesh, sidomos kur pyet per pyetjen.

sofizëm i gjallë je...smiley 

Po, jam ushtruar sot gjithe diten, pervec qe te merkurave rezultatet i kam me te larta. Leme te lexoj poezine tani.

p.s. Per nje qe quhet Mirazh sofizmat duhet te jene si buke me djathe, them une smiley .

 e kisha fjalën për këtë:

Kam edhe nje arsye tjeter konkrete ... por me jep leje te ta them pak me vone.

Është arsyeja pyetje dhe sa vonë është vonë?

p.s. Fundbota është shpejt

 

Po ti prit ca dite.

p.s. Fundbota mund te jete edhe pas nje minute, por kjo s'justifikon asnje ngut fundja. Dhe ky s'eshte fare sofizem.

 ...të pata keqkuptuar.

Më ndje. Nuk kam ngut jo, aq më tepër kur nuk e di se për çfarë...

 

Po, them se po. Here tjeter do te tregohem me e qarte.

Me poezite ka te beje sidoqofte.

..edhe unë atë kuptova...nuk kishe pse e theksoje...nejse. 

 

Them boys from Oklahoma roll their joints all wrong
They're too damn skinny or way too long
I ain't no holy roller so I just use a bong
Them boys from Oklahoma roll their joints all wrong

http://www.youtube.com/watch?v=uJOWe02uB...

 marsel seliten...kam ra ne dashni me kete kingun!

  O njerez, a ka mundesi t'm'ndihmoje njeri me nje kenge?

E kenduan Green Day ne koncertin hapes te Kamp Botnor ne J/burg! 

Si quhet ajo kenga?

Flm

 O Eklipso bofsh hajer xhaxh, se po m'lunte mench! smiley

Kjo konga eshte absolutisht fantastike!

Mu m'njiti shume, per i' here!

Normal qe s'gjeja gjo vete, sepse kerkoja per Green Day! Ashtu mu duk ky cuni qe lyhet! 

Rrofsh!

 

"I shall believe" i Sheryl, ne versionin e papam te Lilith Fair (1997), me ne fund, me ne fund, me ne fund, dikush e paska hedh ne youtube, s'ka as nje muaj, e ka sjelle jo te plote, po c'boni, s'duhet me pas shum pretendme...

http://www.youtube.com/watch?v=GY2lBzieogk

Duran Duran - Come Undone

I surrender-C.Dion

Kjo femer eshte force nature.

There’s so much life I’ve left to live
And this fire’s burning still
When I watch you look at me
I think I could find the will
To stand for every dream
And forsake the solid ground
And give up this fear within
Of what would happen if they ever knew
I’m in love with you

 

Mengjesi paska filluar keq, por me duket se ne darke do t'a mbyllesh shkelqyeshem... smiley

Mua s'me hapen keto videot e tua... smiley

 ..as mua tuat smiley

une po degjoj ca kenge te  Gem Boy   :-D

Seç me ka zene me ca kenge popullore keto kohesmiley :

Lene nanen, lene baben jjjjj-aman

Se me ty do t'kaloj naten

Ik e eja moj te une

Ne te thançin ooo me u feju jjjjj-aman

I thuj babes qe m'ke mu

Ik e eja moj te une

 

N'zaman t'asaj furie, kur deshta me dal me t're

Ta dish, ta dish,...qe po te them aman

Ta dish, ta dish,...hallin qe kam

Ti ta dish moj bukuri, se nuri mojjjj vjen tuj ra

Jareeee, jareee ne me dalsh' moj jabanxhi

...

http://www.youtube.com/watch?v=H6k8z34Qtlg

Kim Carnes - Bette Davis Eyes

 Une per vete kam krijuar playlista smiley

Te gjitha kenge te bukura... 

 U kry!

thnks fh 

qenka me raportim puna!!!!!!!!!

Je t'aime encore-C.Dion

J'ai trouvé des girolles au marché ce matin
J'aimerais vivre à Rome, oh j'aimerais bien
J'ai planté des tulipes, elles tardent à éclore
C'est tout je crois, ah oui, je t'aime encore

Mais où es-tu ?
Aussi loin sans même une adresse
Et que deviens-tu ?
L'espoir est ma seule caresse

Sa version i bukur i Madeleine te Brel ky. smiley Madeleine duhet te ndihet me fat; jo çdo femer mund te shkaktoje nje terbim te tille.

http://www.youtube.com/watch?v=TEIHIsIhx6o

Spiritus, vallaj mbasi kam dalur ne 6 e jam kthyer ne 19.00...jo, s'shkova me qejf. smiley

 

Pak klasike, "jiving sister" nga J/R, me solo nga shkelqesia e tij, M. Taylor.

"S'ka kala qe s'e marrin komunistet"    Stalin.

JIVING SISTER FANNY
(Jagger/Richards)

Jiving Sister Fanny told her man from Philadelphia Pa
Uh huh, huh, huh
He tore down the station, said she didn't like the way we played
Uh huh, huh, huh
If you got a diff'rent guy,
Bitch you better be the one
Hanging from the duties by
The cold grab you by the while
Ooh child, you've got me walking down a broad highway
Uh huh, huh, huh

Now Jiving Sister Fanny's got the brain of a dinosaur
Uh huh, huh, huh
Yeah she hocked my fancy mother
And she hocked my electric guitar
Uh huh, huh, huh
Then she's waiting in the store,
That's the way, the way to go
Now she's found the way to go,
Goodbye Charlie, get your way
Ooh child, you've got me walking down a broad highway

And-a 'come on boy, I want you to fuck'
Ah yeah, ooh, oh yeah come on by

Ooh child, you've got me walking down a broad highway
Uh huh, huh, huh
Yeah yeah, Jiving sister Fanny brought a man down the broad highway
Uh huh, huh, huh
Yeah she even took the question
And she didn't like the games we played
Na na na na na na
Yeah you've got my way around,
You've got me out of town
A man from Philadelphia
Forget about a public house
Ooh child, you've got me walking down a broad highway
Ooh!

Jiving Sister Fanny got the brain of a dinosaur
Yes sir, yes sir, yes sir, yes sir
Ooh ooh oh, uh huh huh huh
You've got me walking by
A man from Philadelphia
You've got me one about the famous child ....
Ooh na na uh huh huh huh huh
Come on, boy, come on, come on, come on, come on now
Yeah, yeah uh huh huh huh
 

Dhe qe ti bojm gjonat me baze dhe sistem, ja dhe versioni pak me i rralle i "Jiving" me lirike ndryshe, gjithnji ne albumin metamorfosis. Ne rythm guitar, natyrisht hiresia e tij M. Taylor.

Taylor era, ose "Njeriu eshte kapitali me i cmuar".

Jiving Sister Fanny 
(Jagger/Richards)

Jiving Sister Fanny told her man of the dirty byway
Uh huh, huh huh,
She even did the favor for the man on the broad highway
Uh huh, huh huh,
She got me walkin' 'round
Then she got me going down
"Hey" said the policeman
Get me quicky out of town
Woo who child you got me walkin' down the wrong highway
Hey hey hey hey

Now Jiving Sister Fanny got the brain of a dinosaur
Uh huh, huh huh,
She took my motley Billy and she broke up my electric guitar
Uh huh, huh huh,
She got the way around,
Yes she's got me out of town
The man on the juniper
Gonna put me out of town
Ooh ooh child you got me walkin' down a broad highway
Uh huh, huh huh

Now, now, it's time thank y'all

Yeah if you got the ride boy if you got the right a way
If you ever go to bed you finally imagine how the way you play
You got the shy part
You got the red suit
A man jumping hunky
With a skull and a straddle bar
Voodoo child you got me walkin' down the broad highway
Uh huh, huh huh

Oh yeah ah ah ah

You got me walkin' 'round
Yes, you got me way around
I'm not in for a girl
That really wants to tie you down
Ooh child you got me walkin' down the broad highway

Na na na na na na na
Hey hey hey yeah yeah wah ooh
Na na na na
 

kete vere duhet te kerceni me kete kenge

 

Janelle Monae - Tightrope

oh, the funk of it!!!

Spirit on the water
Darkness on the face of the deep
I keep thinking about you baby
I can hardly sleep

I'm traveling by land
Traveling through the dawn of day
You're always on my mind
I can't stay away

I had forgotten about you
Then you turned up again
I always knew
We were meant to be more than friends

When you're near
It's just as plain as it can be
I'm wild about you, girl
You ought to be a fool about me

Can't explain
The sources of this hidden pain
You burned your way into my heart
You got the key to my brain

I've been trampling through mud
Praying to the powers above
I'm sweating blood
You got a face that begs for love

Life without you
Doesn't mean a thing to me
If I can't have you
I'll throw my love into the deep blue sea

Sometimes I wonder
Why you can't treat me right
You do good all day
And then you do wrong all night

When you're with me
I'm a thousand times happier than I could ever say
What does it matter
What price I pay?

They brag about your sugar
Brag about it all over town
Put some sugar in my bowl
I feel like laying down

I'm as pale as a ghost
Holding a blossom on a stem
You ever seen a ghost?
No, but you have heard of them

I see you there
I'm blinded by the colors I see
I'll take good care
Of what belongs to me

I hear your name
Ringing up and down the line
I'm saying it plain
These ties are strong enough to bind

Now your sweet voice
Calls out from some old familiar shrine
I've got no choice
Can't believe these things would ever fade from your mind

I could live forever
With you perfectly
You don't ever
Have to make a fuss over me

From East to West
Ever since the world began
I only mean it for the best
I want to be with you in any way that I can

I've been in a brawl
Now I'm feeling the wall
I'm going away baby
I won't be back until fall

High on the hill
You can carry all my thoughts with you
You've numbed my will
This love could tear me in two

I want be with you in paradise
And it seems so unfair
I can't go to paradise no more
I killed a man back there

You think I'm over the hill
You think I'm past my prime
Let me see what you got
We can have a whopping good time

Let's dance put on your red shoes and dance the blues

Let's dance to the song
they're playin' on the radio

Let's sway
while color lights up your face
Let's sway
sway through the crowd to an empty space

If you say run, I'll run with you
If you say hide, we'll hide
Because my love for you
Would break my heart in two
If you should fall
Into my arms
And tremble like a flower

Let's dance for fear
your grace should fall
Let's dance for fear tonight is all

Let's sway you could look into my eyes
Let's sway under the moonlight,
this serious moonlight

If you say run, I'll run with you
If you say hide, we'll hide
Because my love for you
Would break my heart in two
If you should fall
Into my arms
And tremble like a flower

Let's dance put on your red shoes
and dance the blues

Let's dance to the song
they're playin' on the radio

Let's sway you could look into my eyes
Let's sway under the moonlight,
this serious moonlight

days of our lives te kuinsave, qe e ka bo fredi kur ishte me nji kembe ne varr. Jam tuj e nigju ngaqe se c'kam nji parandjesi qe do vdes shpejt , si gjithe gjenite mo smiley  smiley

http://www.youtube.com/watch?v=mRwG5LoSvwQ&feature=related

Sometimes I get the feelin'
I was back in the old days - long ago
When we were kids when we were young
Things seemed so perfect - you know
The days were endless we were crazy we were young
The sun was always shinin' - we just lived for fun
Sometimes it seems like lately - I just don't know
The rest of my life's been just a show

Those were the days of our lives
The bad things in life were so few
Those days are all gone now but one thing is true
When I look and I find I still love you

You can't turn back the clock you can't turn back the tide
Ain't that a shame
I'd like to go back one time on a roller coaster ride
When life was just a game
No use in sitting and thinkin' on what you did
When you can lay back and enjoy it through your kids
Sometimes it seems like lately - I just don't know
Better sit back and go with the flow

Cos these are the days of our lives
They've flown in the swiftness of time
These days are all gone now but some things remain
When I look and I find no change

Those were the days of our lives - yeah
The bad things in life were so few
Those days are all gone now but one thing's still true
When I look and I find
I still love you

Si dhe kte: Dear Friend (McCartney to we-want-to-believe-Lennon).

Cfare duo! sa gjona t'bukura ka ne ket dynjo...

Spiritus, te pershendes ñe kengen e preferuar: si nuk paske pase nje pike meshire.

natën e mirë të dashur miq

mirëmëngjesi të dashur miq

hë  o, hë   o, hë   hë,, hë o   hë o, hë,   hë,

kënga?

vari topat ...

Mire Mirejam, bukur, e degjova dy here dhe po vazhdoj ta degjoj, por nuk kuptoj çfare lidhje ka ky link bariton drejtvizor me linke qe boton here pas here me pika pika qe tregojne gjere te rrumbullakta qe perplasen midis tyre?

 

pika dhe viza doje të thoje tiku ?( ... _   ... _  ..._)

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).