Personalisht mendoj se ka gjera pozitive ne planin e brendeshem, si miratimi i paketes se sherbimit shendtesor, qe ndonse nuk ishte ne lartesine e duhur,ishte hap ne drejtim pozitiv.

Nderkohe shoh me shqetesim,renien e influences se Amerikes ne bote vetem ne nje vit.Kur them influence nuk nenkuptoj popullaritet.Por eshte pak e cuditshme qe (nese  besojme meidat) ndersa popullariteti i Amerikes eshte rritur,influenca e saj ka rene, ndersa kur ka pasur me pak popullaritet,sfera e influences ka qene me e madhe.

Amerika ka humbur komplet influencen ne Ukraine dhe Kirkistan,pjeserisht ne Gjeorgji dhe klanet proruse ne Ceki,Bullgari dhe Poloni jane forcuar se tepermi.

Ndryshe nga sa shpresohej,Irani eshte bere me kokeforte,po keshtu dhe Venezuela me Korene e Veriut.Qasja paqesore me keto vende duket se ka deshtuar por dhe opsione te tjara nuk ka.

E keqja eshte se kjo humbje influence e Amerike,s eshte shoqeruar me rritjen e influences jo te BE, por se Rusise ,nje vend jomik i Shqiperise.

Po keshtu ka pasur nje ftohje me aleatin tradicional, Angline.

Te gjitha keto brenda 1 viti.

4 Komente

Amerika ka humbur komplet influencen ne Ukraine dhe Kirkistan

:O

Mos me thuaj qe dhe banoret e Haxhikistan po behen antiamerikane. smiley

Jo fort mir po doket

shoh me shqetesim,renien e influences se Amerikes ne bote

 

e pra mo! U msu keq njerezimi me 'infuenca' si puna e  :

ksaj

ose

ksaj

ose

ksaj

ose

ksaj

ose

ksaj

 

....

 

u lodha  smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).