Anëtarët tejet të vëmendshëm të kësaj faqeje do kenë vënë re se dinamika e faqes ka ndryshuar pak këto ditët e fundit. Duke filluar nga 1 Prilli, në fakt, Peshku ka një redaktore të re, me emrin Finisterre.


Finisterre do redaktojë faqet e Peshkut deri më 1 qershor. Në 1 qershor, shpresojmë të ftojmë një anëtar/e tjetër që të bëhet redaktor/e për një periudhë 2-mujorëshe. Ideja është që faqja të ketë një rotacion të vogël redaktorësh. Me një plan të tillë, shpresojmë t'i sjellim faqes freski mendimi dhe larmi idesh.

Shpresoj që t'a mirëprisni Finisterre-n në rolin e saj të ri.

P.S. Ata që janë të interesuar të bëhen redaktorë të përkohshëm në qershor apo më vonë, janë të lutur të më çojnë një mesazh.

38 Komente

pune e paqme Finis.

ne kuader te specializimeve 2 mujore te ofruara nga Peshku Instijushën for Kontemporari Inter-Albanian Stadis, propozoj qe periudhen e zgjedhjeve lokale ta mbuloje Xhibi smiley (te mos harroj, na duhet edhe nje live feed per shkembimet valutore)

Je shume e mireseardhur Finis.

Ka te drejte redaktori qe vjen te beje komentuesit "abuziv" ?

Penar mos qesh kur te te vije mesazhi im per tu bere redaktor.

faleminderi fh!

faleminderit edhe Penarit per llafet e mira dhe mundesine.

smiley finis

Dmth ti e beje krasitjen masive te atij artikullit mbi Geraldinen?

redaktore ca dmth ?

na i spjego pak privilegjet pliz.

se qe peshku u 10t qekur kaloi moderimi ne seksin femer ket e kemi parasysh te gjithe.

Fin, nothing personal, thjesht kur te djeg qulli i fryn kosit smiley

Nejse, mi mire ti se armiku smiley

 

P.S. Llukani ka vdek by the way ??? 

Rusho, pse pyt për privilegje ti?
A ke noi menie?

Ta dijshëm se u kthejshe me kyt men'je t'keqe, do i kisha porosit ato shoqet qi ti mushshin megjithmen omëlcianat me bar'miu smiley

Ku m'gjete rrusho mua ti rudeta ?

Shoqe ste kam, apo je bo gjo lezbike dhe ke dale me gjujt ???

Maj gojen ene frenat, se do shkasesh !

Penari e kupton sh mire ca dmth privilegj ne ket rast smiley

Dhe po pyesja per privilegjet e Redaktorit meqenese na ardhka si funksion i riemertuar i adminit.

Une nai menje ??????

Jo, por gjithesesi flm per konsideraten (meqe te shkoi ndermend).

I do moderation and administration in my day job, and its not fun or worth doing it, unless te jep buken e gojes, literally smiley

Le qe mu sma japin keta, dhe sikur tjua lyp duke u shtrire barkas smiley

 

 

 

A thu ka dale me gjujt megjithmen?

Xhibo kape rastin plako,vari trapin komenteve te abuzume.

Vrehet ne fakt nje freski femerore me ngjyrime pink..

go Fini

Prandaj kane vershu postimet me firmen Finisterre. smiley

Finis- redaktorja ka gershere ?

Fin. Miqesisht. Uleni pak temen per grate, nga grate, mbi grate nen grate. Me vjen keq te them se perputhem me Ruzhdien mbi opinionin e saj per redaktoren e meparshme. smiley

tu befte pena pushke e pushka top o fini.

Beni mire qe gjeni vullnetare te ju zevendesojne, por bejeni edhe periudhat e tjera te vitit jo vetem kur merrni pushimet. Tani nje kerkese kam une, ne menyre qe te mos ja vini drynin perfundimisht ketij blogu (se aty afer eshte, dhe i kuptoj plotesisht pse njerezit jane larguar apo vijne rralle), merreni vesh qe pervec Shekull-it, GSH-se dhe Shqip ka edhe media te tjera. Perdorini edhe keto mediat e tjera per shkrime apo lajme ta thyeni monotonine e ndoshta i hedh syte dikush me shume kendej.

Kriteri publikimit nuk duhet te jete kenaqja e perkatesise apo linja e ngushte politike, nga e cila udhehiqet nje pjese e mire e peshqve ketu.

Nqs disa media te kujtojne dokumentaret e ish-kinostudios "shqiperia e re" nuk ka nevoje per ti sjelle, thjesht per hir te shumellojshmerise.

Ps. Dokumentaret e ish-kinostudios mund ti ndiqni te Digitalb

 bravo ! shume inisiative interesante dhe mendoj produktive. 

urime te sinqerta finisteres ne detyren e re, qe mesa vura re direkt e zbuti dreqin. lol

pas finit, jepjani drejtimin vilage beut, se (me) duket nga postuesit me me shume potenciel.

Duke e marre te mirqene dhe lene menjane faktin qe administratoret, redaktoret dhe montatoret e Peshkut kane qene dhe do jene pa perjashtim te gjithe komunista, le te pergezojme Fini-ne per vullnetarizmen e saj Peshk-redaktuese. smiley

S'e di konkretisht me ca merren redaktoret e Peshkut, shpresoj te merren me zgjedhjen e temave qe dalin ne krye te faqes ose tek kuzhina, dmth 'mos humbisni', dhe nqs po jam i sigurt qe Fini do sjelle artiklla dhe tema interesante per diskutim, sic vihet re ndryshimi already.

Tani ankesa do kete gjithmone, po jam i sigurt qe Fini do beje good pune, te pakten ne sjellen e gjerave interestorante.

Perfitoj nga rasti ti bej kritike fh-se qe s'ka bere akoma autokritike per braktisjen e Divizionit te Bejteve, si dhe te solidarizohem me Tushen ne ankesat e papercaktuara drejt qeverise Peshkiste, si dhe me kerkesen e Rudetes per te hapur rubriken "Peshqit e rinj" ku ne emisionin e ardhshem pervec asaj duhet te feature-ojme dhe nje qeter peshk te ri.

hajt me këmbë të mbarë, finisterre! : )

 Cdo ne USA ti? Btw urime smiley

po ti ça do në USA? hë, fol! : P btw në kokë tate! :&nbspsmiley

 Une sperdor proxy, kaq po them smiley

Edhe lere koken time rehat, ka koka te tjera qe e kan rradhen para meje smiley

suksese Finisterresmiley

edhe mua me pelqen iniciativa

Finistere te deshiroj pune te mbare ...

me vjen shume mire.

 shpalose talentin ne kete qoshe virtuale! smiley

 

Great idea! Have fun Finis smiley.

Fat te mbare Fin!

me mire lereni Finisteren nje here e mire te jete redaktore, se kush rri edhe ben diplomaci c'do 2 muaj.

zgjedhje me vend! besoj se letersia do zere me shume vend se politika tani. smiley

Iku Llukani dhe erdhi Fini? Apo iku Alisa dhe erdhi Fini?  Me intereson te di nese eshte arritur barazia redaktoriale smiley

Apo iku Alisa dhe erdhi Fini?

smiley  Ishalla jo, qe te shofim ndonje cike sherr femrash, anipse i kamufluar smiley

Por, nuk i mba peshku dy admine jo smiley

 Hajati yne me nje tra,

Vent per dy gra nuk ka! smiley

qashtu  qashtu

smiley

 Rendesi ka qe faqja te mos ndryshoje , te jete keshtu siç eshte. 

e paskan marre "ne prove" finisterren smiley

kerkoju kontrate te rregullt degjo mua

Kurajo Fini smiley  

 ta kthejme nga nje ... per ket  ngritje

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).