NË NUMRIN E RI TË BULETINIT INFORMATIV

“TIRANA KULTURORE”  ndër të tjera do të gjeni:

 

 

“Carmen” zbret në  TOB

Bateristi italian Toni Esposito në Tiranë

Filmi italian në Muzeun Kombëtar

Pirandello në Teatrin Kombëtar

 

Për më tepër informacion klikoni në linkun e mëposhtëm

http://77.242.19.116/kultura/Tirana_Kulturore_12_Prill_2010.pdf

 

2 Komente

Pirandellon ne TK ma lavderuan qamet.

Kshu qe eshte e rekomandushme per kta qejflinjte dhe qejfleshat e italianeve dhe teatrit, se une per vete se kam nermend, na dhamin kockat e sna dalin as leket per shpenzime kulturore, edhe do blej ilacet e rramatizmes ket jave se thojne qi do bjeri shi smiley

bedrije,

te shkume. hajt se dhe keto dite jane plakat e ja hudhem dhe lagshtines per ket pranvere. smiley

Po Pirandello duhet pare se s'ben. Jam shume kureshtare ta shof. E kisha harruar fare qe nga koha e fakultetit, kur e patem bo telef Pirandellon.

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).