Wenger - I think Henry will go Stateside

By Kevin Mooney -

Qekurse Thierry Henry braktisi Arsenalin ne 2007, shume nga tifozat e Arsenalit shpresonin se mbase nje dite golashenuesi me i mire i klubit , mund te bente nje rikthim triumfues ne North London.
"Sigurisht" pergjigjet Arsene Wenger," si shareholder, si lojtar, I don't think so".

Barcelona nga ana tjeter ka ne inventar plot sulmues si Lionel Messi, Ibra dhe Krric. Dhe nje lojtar si Henry e ka gjetur shpeshhere veten duke luajtur ne anen e majte, biles shumicen e rasteve ne stol. Per shembull ne cerekfinalen e Kupes se Kampioneve me Arsenalin. Keshtu pra, nje levizje nga Nou Camp duket sikur ka qene e planifikuar me kohe nga ana e tij.

Por pyetja eshte se ku. Disa gazetare kane sugjeruar rikthimin ne Premier League, ndersa te tjere ne MLS te Amerikes. Por mbas nje njohje te gjate te ketij lojtari qe prej diteve te Monacos ne 1990, Wenger ka njefare ideje se cfare mund te ndodhe.

Mendoj se ka per te shkuar ne SHBA ne fund te vitit, thote traineri francez.

Pa diskutim ka per te shkuar ne Kupen e Botes dhe mbas saj ka per te provuar te largohet nga presioni i madh i futbollit europian

Thierry eshte 33 vjeç. Ai nisi te luaje ne moshen 17 vjecare dhe si sulmues i bie te kete qene plot 16 vjet ne majat e ketij sporti.

Kjo levizje ne MLS mund ta rreshtoje Thierry Henry mes disa ish-arsenalisteve te vjeter "the invicibles", si Freddi Ljungberg me Seattle Sounders dhe Robert Pires, i cili eshte ne bisedime e siper per t'u futur me Philadelphia Union.

Henry ka edhe arsye te tjera qe mund ta sjellin ne SHBA. Nje prej tyre eshte miqesia e tij e kahershme me lojtarin e NBA'se Tony Parker.

I pyetur se a mundet Parker ta influencoje kete levizje, Wenger pergjigjet: "Parker, po. Nuk e di sesi ka per ta bere kete, por nuk do te ishte cudi, pasi ai ka qene tifoz i vjeter i Arsenalit."
 

http://www.arsenal.com/usa/news/news-archive/wenger-i-think-henry-will-g...

1 Komente

ej kush esht tifoz i arsenalit beni nganji post ktu

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).