Tiranë, 1 maj 2010

Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së radhës.

21 Komente

 Nuk dal se me zen vapa, 

Te vjen lala me cader mrapa! smiley

 

Si me pas vesh bikini noi i pa stre..

 C'ke moj tambura qe s'bie?

Mo' je rritur ndene hije?

 smiley

 Mu si fmi i abortum, po mu dukerka. Ma kputi shpirtin!

Zhvillim, integrim në Nato e beeeeeeeeeeee (qysh e lë qingji kopenë, blegërin dy a tri herë edhe ikën e merr dhen&eumlsmiley

Nje i dehur qe i kishte shpetu fort shurra afrohet tek cepi dhe zberthen pantallonin. E nxjerr zoren dhe e leshon ujtin e holle.

"ah - thote -  nuk e dija se kishte njeri tjeter para meje".

luli i i vocerr i berishes..

Ku eshte marre kjo fotoja, te iStituti I Arte I Larteve? Ose kollonat.
"T'i paguhet pruresit me te fshehur."

"T'i paguhet pruresit me te fshehur."

Yes, this is it. smiley

Ose, "Merre dhe dorezoja armikut".

 Nuk e di pse e lexova:

Berisha zhvillon integron Nato-n dhe BE-ne! Imagjino se cfare mund te zhvilloje e integroje Rama...

Per dicituren:

1. Edhe parrullat perfundojne keshtu!

2. Ose: Dhe parrullat rrine dhe veshtrojne!

3. Ose, ose: Shkelqimi dhe renia e nje parrulle!

Ose ose ose dikush po te mundohet shume mund te arrije dhe tek dicka e tille:

4. Fati i trishte i nje parrulle genjeshtare!

5. Kjo parrule shoqerohet me nje gote opozitarizmi te lehte dhe me greve urie pa uje Panna!

lenia e tabeles propogandistike, tregon se mbajtesi i saj  ka qene i detyruar ta mbaje dhe sapo ka mbaruar mitingu e ka lene me lezet aty per te mos ta pare te njohurit. Ndoshta ka qene ndonje nenpunes.

Titulli mund te quhej; integrim me Naton dhe EU si te dhjere.  

"Dizenjatori"

Ose tjetra,

Kaligrafia e dizenjatores pushton tempullin e dijes.

Ne pushim dreke. Kthehem shpejt!

Ore une s'e kuptoj pse ju duket mashtruse kjo pankarte. A ka thone Sala qe ene 30 vjet do ta kena midis nesh (po s'patem ik per lesh ne nderkohe)? E pra une kom besim te plote qe mrena 30 vjetve te ardhshem ene po s'na futi ai, do na fusin vete ne BE.

Si tha Jovani "Kishte gje me emer aty, Jovan Nuçi Bregu?"

Ene ktu "ka gje date?"

Ore kalova sot anej nga kollonat dhe e pashe ket tabelen te rezuar dhe gjithe njolla. Sapo ju afrova mbajta frymen pasi vinte era amoniak.

mu lexua B..zhvillimi kuterbon ne Nato e Be

Urime per Emisioninnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

 "Vulhumburi mbas murit"

Sala mbas murit.... mberthen qillotat.... te hyje ne BE.....

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).