Pamjet e xhiruara nga operatorët e TV Klan tregojnë aktin e djegies së një flamuri blu me një simbol që duket si i NATO-s por jo fort qartë. Pikërisht për të sqaruar këtë videos i është bërë një redaktim grafik, është ngrirë dhe më pas është shpalosur disi duke treguar qartë simbolin e Aleancës së Atlantikut verior. Nuk dihet nëse shpalosja pretendohet të jetë një ngrirje e thjeshtë e figurës apo një ndërhyrje montazhi për të përcjellë atë që nuk mund të shihet me sy të lirë. Pasi janë transmetuar nga TV Klan, pamjet janë transmetuar sot edhe nga Televizione të tjera pasi akuza për djegien e flamurit të NATO-s është bërë tema e debatit politik në distancë. Ndërsa PD dhe LSI e kanë dënuar ashpër këtë xhest, Partia Socialiste akuzon se e gjitha është një shpifje e trilluar me montazhe grafike. E vetmja mënyrë për të besuar ose jo akuzën e djegies së flamurit të NATO-s mbetet shikimi i përsëritur i videos së TV Klan.

 

 

Dje në protestën e Edvin Kristaq Ramës, Ilir Xhelil Gjonit, Ilir Hamit Beqes, Enkelejda Hamdi Shamkut, Gramoz Rucit dhe pinjollëve të tjerë të bllokut , militant të Partisë Socialiste shkelmuan dhe i vunë flakën flamurit të Aleancës së Atlantikut të Veriut, flamurit të Natos, flamurit të lirisë së Shqiptarëve.

Para këtij akti të turpshëm e të dënueshëm që fakton se bijtë nuk i lënë gjë mangut etërve në ideologjinë e tyre, udhëheqja tjetër e Partisë Socialiste me verbëri dhe skllavëri të plotë hesht duke dëshmuar kështu se ka qënë porositëse dhe organizatore e tij.

Erla Mëhilli, PD

 

"Hedhim poshtë me neveri shpifjen e ulët se në protestën tonë është djegur flamuri i NATO-s dhe akuzojmë drejtpërdrejtë televizionet e Sali Berishës për manipulim të qartë grafik me imazhe filmike që s'kanë asnjë lidhje me protestën që pa tërë bota në mbrëmjen e 30 prillit. Ky është pushteti i gënjeshtrës, ndërkohë që opozita mbetet fuqia e vetëdijes qytetare se pa transparencë ka vetëm vjedhje e gënjeshtra në pushtet, të cilat populli shqiptar po i paguan me rrënimin e ekonomisë së tij."

Armela Imeraj, PS

135 Komente

Une e kam pare nga TVSH dhe nuk kishte asnje montazh. Dukej qarte personi me kete flamur ne dore dhe qe rrethohet nga te tjere dhe behen gati t'i vene flaken. TV-te vetem fiksojne momentin kur duke levizur flamurin vihet re me mire stema e Natos.

Me cfare kam pare une Alsati e ka transmetu i pari si ngjarje, bashke me nji shpulle qe i gjujten dy cuna te ri nji xhaje qe po kalojte aty.

èshtè njè montazh i shèmtuar dhe i bèrè keq,asgjè pèr tu habitur...nuk èshtè hera  e parè!!

ja edhe e dogjen ... so what?

 

vunë flakën flamurit të Aleancës së Atlantikut të Veriut, flamurit të Natos, flamurit të lirisë së Shqiptarëve.

Dengla! Debilizim i njeriut shqiptar!

jo moj le ta djegin, por te pakten ta bejne hapur dhe s'ka asnje problem. Nuk ben qe ne mengjes je antiperendimor dhe ne darke je pro perendimor i marre.

tamam tamam, ajo qe njeriu sheh ne video eshte nje flamur qe digjet nga dy - tre meshkuj.

E para, nuk e dogji partia socialiste se Partia socialiste eshte nje nocion abstrakt.

E dyta, ka shume skenare.

a) Ata mund te ishin simpatizante socialiste qe e dogjen nga marazi (i cfare?)

b) Ata mund te ishin simpatizante demokrate qe e dogjen per te krijuar nje incident.

c) rrugace qe u ndodhen aty pari

d) simpatizante te x-partie qe kerkojne t'i vene sterkembeshin tjetrit

e) skena mund te mos jete fare shqiptare, ose jo e kesaj dite, e nje konteksti tjeter.

f) ....

Nuk besoj se PD po i digjet barku per flamurin e natos, se djegia e flamurit te natos edhe vete natos i duket anekdode, thjesht po krijon incident qe implikon te huajt dhe ndezin simpatizantet e saj. Tek e fundit, edhe PS po perndez simpatizantet e saj. Debilizim i njeriut shqiptar!

Selfmaderadio

Pika

e) Nuk qendron se u dha live ne te gjitha kanalet perfshire ketu edhe ato te Rames.

d), c), b) Nese e tille kryesia e Ps duhet te distancohet.

a) eshte me e besueshmja, sa per a eshte montim apo jo nuk mund te thuash me bindje, por disa sekonda para se te dali e ashtuquajtura montim duket qarte emblema e NATOs. Ketu qendron problemi, nese nje pjese e partise socialiste ka kundershtime(ose urrejtje te implantuar ne DNA e tyre nga sistemi komunist)  per anetarsimin neNATOn dhe nuk ka asnje gje te keqe ketu, shume parti simotra ndjehen njesoje, kryesia ose ata duhet te dalin hapur e ti tregojne popullit qe i voton dhe jo te tallen me inteligjencen e njerezve.

Sa per disa peshq qe thojne eshte vetem nje montim, a mund te na japin opinionin e tyre nese e perkrahin ose jo kete veprim nese ajo me te vertete ka ndodhur.

Megjithmënd kujton se janë të gjithë si ti që nuk flenë dot pa u mbuluar me flamurin e Nato-s?

Kujt ju dogj barku për flamuj mer?

Moj rudete ndoshta barku nuk tu ka percelluar, por perderisa more mundimin te komentosh ne kete teme qe teme kryesore ka flamujte  icike te vakur e ke.

Titulli flet për "DJEGIE APO MONTAZH" dhe ky ishte argumenti i diskutimit (pra nëse ishte djegur vërtet flamuri apo ishte montazh) dhe nuk flitej për rëndësinë historike apo jetike që mund të ketë flamuri për ca që nuk dinë as se ç'ngjyrë ka flamuri i tyre.

e) Nuk qendron se u dha live ne te gjitha kanalet perfshire ketu edhe ato te Rames.

Megjithate, nese sekuenca e dhene ne te gjitha kanalet, edhe ne ato te Rames, eshte kjo qe pashe une ne linkun e sjelle ketu, une mund te them vetem qe kjo sekuence eshte veshtire te identifikohet se nga cili manifestim eshte marre. Pra, fakti qe perseritet ne cdo kanal televiziv e njejta sekuence (nese) nuk provon ne thelb asgje, pervecse faktit qe dy-tre meshkuj djegin nej flamur, sipas gjasave i natos.

a) eshte me e besueshmja,

Bazuar ne cilat fakte?

Perndryshe, kjo eshte thjesht nje histori banale, e seleksionuar per t'u perdorur ne luften politike jo vetem nga politikanet atje por edhe ketu ne peshk.

Sa per ate se cduhet te bej Partia Socialiste, kjo nuk me intereson fare. Do perdorin edhe ata mjetet e tyre; jo me kot kemi te njejtat fytyra ne politiken tone te 20 viteve te fundit: jane lojtare te denje per njeri-tjetrin!

Ky incident banal, e theksoj, BANAL!, duhet te kishte perfunduar si nje denoncim ne nje rajon policie lagjeje dhe te ishte mbyllur aty. Keshtu funksion nje demokraci normale ku mbizoteron llogjika dhe mirekuptimi njerezor, dhe me mirekuptim njerzor nenkuptoj ate qe gjermanet quajne: der menschliche Verstand! 

Selfmaderadio

Sekuenca e dhene ne te gjitha kanalet.

As qe diskutohet qe nuk eshte e njejta, se kane qene kamera te pozicionuara ne kende te ndryshme. Dhe jam i sigurt se Top News, News 24 etj e kane te filmuar dhe nese nuk eshte e vertete mund ta pergenjeshtrojne kur te duan por e kupton vete perse nuk i shfaqin ato.

a) me e besueshmja

Bazuar ne cilat fakte?

Se sheshi ishte mbushur me flamuje te NATOS. Pamja filmike,

Dhe si thone anglezet "When it looks like shit, smells like shit there is a very good chance that it is shit."

 

Ne besoj se nuk po flasim per nje krim penal, djegia e flamujve me sa di une nuk eshte ilegale, por ne po flasim per nje hipokrizi te kryesise se Ps, nese eshte nje akt banal qe ka shume mundesi te jete atehere le ta thone, qe ishte nje akt banal dhe nuk ka lidhje me politiken e Ps karshi NATOs  end of the story. Por mendimi im eshte qe shume arritje te popullit shqiptare anetaresimi ne NATO (personalisht mendoj qe eshte nje arritje) liberalizimi i vizave, qe duket me i afert se kurre per ne, PS eshte gati ti sakrifikoje vetem e vetem ti japi nje shprese qe te vije ne pushtet sa me pare, qofsha i gabuar.

Bazuar ne cilat fakte?

Se sheshi ishte mbushur me flamuje te NATOS. Pamja filmike,

Dhe si thone anglezet "When it looks like shit, smells like shit there is a very good chance that it is shit."

With all due respect, kjo nuk eshte prove.

Por mendimi im eshte qe shume arritje te popullit shqiptare anetaresimi ne NATO (personalisht mendoj qe eshte nje arritje) liberalizimi i vizave, qe duket me i afert se kurre per ne, PS eshte gati ti sakrifikoje vetem e vetem ti japi nje shprese qe te vije ne pushtet sa me pare, qofsha i gabuar.

Kurse mendimi im eshte qe po te ishte PD ne opozite tani, do kishte perdorur metoda te ngjashme me keto te PS tani. Kurse po te ishte PS ne pushtet do kishte perdorur gjithashtu metoda te ngjashme me keto te PD. Te dyja partite perdorin metoda shume te ngjashme dhe te parashikueshme - i riciklojne. Kurse retorikat per Naton dhe sidomos histerine per djegien e flamurit une i konsideroj, sic e kam thene dy here deri tani: pjese te programit te debilizimit te njeriut shqiptar!

E vertete, nuk eshte prove qe mund ta cosh ne gjykate por ne po flasim per politike dhe opinionin e votuesve, disa gjera nuk mund te jene asnjehere 100% te proveshme por ky eshte nje blog i hapur dhe threshholda e proves eshte shume me e ulet se ne gjykate. Fund i fundit nese dikush nuk do ta besoje, ose do ta mjegulloje te verteten me dashje nuk ka prove ne bote qe mund ti ndrroje mendjen (nuk e kam fjalen personalisht vetem me ty).

Per pjesen e dyte jam dakort me ty, por ku ndahemi eshte se une mendoj qe dy te keqija nuk bejne nje te mire.

 

Per pjesen e dyte jam dakort me ty, por ku ndahemi eshte se une mendoj qe dy te keqija nuk bejne nje te mire.

Interesante. A mund te pyes, ku e lexove ti, apo kuptove ti, qe une mendoj se dy te keqija bejne nje te mire? Dhe pak me konkretisht: Cilat ishin dy te keqiat per te cilat po flet, apo me mire, qe ti po hipotezon se po flisja une? Cila ishte e mira-produkt qe del nga dy keto dy te keqijat? Te me ndjesh, por sidomos kete te fundit e kam shume te veshtire ta perfytyroj.

Nese do patjeter te gjesh nje dallim midis teje dhe meje, une them se ai me i faktuari, te pakten ne kete diskutimin midis nesh, eshte qe ti zgjedh te nxjerresh konluzione duke u bazuar ne situata hipotetike dhe proverba popullore, kurse une jo.

Selfmaderadio

Nese lexon te gjitha sa kemi thene (shkruar) ketu, e gjitha nisi kur une kritikova kryesine e Ps per hipokrizi, arsyetimi yt ishte se po te ishte Sala do te bente te njejten gje. Me fal kur thashe dy te keqija bejne nuk bejne nje te mire ndoshta u shpreha gabim ne shqip, nuk e di perkthimin taman ne shqip po ta shkruaj ne anglisht "two wrongs dont make a wright." 

Por me fal te te beje une nje pyetje, dhe pergjigju  me zemer ne dore, mesa ke pare ne kete blog dhe jo me "proven beyond reasnable doubt" pergjigje, me te vertete mendon qe ai akt nuk ndodhi ?

Nese lexon te gjitha sa kemi thene (shkruar) ketu, e gjitha nisi kur une kritikova kryesine e Ps per hipokrizi, arsyetimi yt ishte se po te ishte Sala do te bente te njejten gje.

 

Une prape besoj, qe do jete keshtu. Te pakten, ne keto 20 vite nuk kam pare gje tjeter pervecse maskarenj qe kerkojne t'i marrin pushtetin (e me te paret dhe zonat e influences) tjetrit. Si PD si PS jane maskarenj par excellence!

 

or me fal te te beje une nje pyetje, dhe pergjigju  me zemer ne dore, mesa ke pare ne kete blog dhe jo me "proven beyond reasnable doubt" pergjigje, me te vertete mendon qe ai akt nuk ndodhi ?

Mendoj nese ndodhi apo jo? Une jetoj dhe po shkruaj nga Zürichu - po shkruaj ne nje forum virtual, por diskutoj ngajrje qe edhe kur jane reale per ju qe jetoni ne Tirane, jane perseri virtuale epr mua sepse une shoh vetem ate qe seleksionohet, qe e seleksionojne. Si mund ta di une ne Zürich pergjigjen e pyetjes u dogj apo nuk u dogj kur ju qe ishit ne miting apo ne Tirane e mesuat nga Televizori????

Naten e mire.

Selfmaderadio

Pse skeni ju ose shoket tuaj ne zvicer televizora (satelit), internet???????????

Lajmet ne kete kohe , shekulli 21 jane aq virtuale per mua qe banoj 10min larg qendres sa dhe per ty

 

 

 Si kujton ti, cdo njeri ketu ne shqiperi i merr lajmet safi duke pare se ca po ndodhe direkt. Shpresoje se e kupton qe per incidentin ne fjale me shume se 15 veta nuk mund te ishin deshmitare okulare te ngjarjes.  Keshtu qe argumenti qe je ne Zvicer spi long.

Naten e mire

 

Selfo,aaaaa te lutem shume nuk eshte keshtu,po te ishim ne opozite,ne keto momente nuk do ja benim qejfin Ed Rames duke hyre ne greve urie por ishim duke pjek noj qingj ne zyren e tij tani,pyet Tosin ti se ai te tregon si iku pergjithnaten ne Macedoniki.

Selfmaderadio

Kurse mendimi im eshte qe po te ishte PD ne opozite tani, do kishte perdorur metoda te ngjashme me keto te PS tani. Kurse po te ishte PS ne pushtet do kishte perdorur gjithashtu metoda te ngjashme me keto te PD. Te dyja partite perdorin metoda shume te ngjashme dhe te parashikueshme - i riciklojne. Kurse retorikat per Naton dhe sidomos histerine per djegien e flamurit une i konsideroj, sic e kam thene dy here deri tani: pjese te programit te debilizimit te njeriut shqiptar!

 

Kjo qe shkruan nuk ka baze, ne 2001 ,360 proçesvarbale nuk kane qene te firmosura nga komisioneret e Pd-s , po e perseris nuk kane pranuar te firmosin proçesverbalet per arsye te shkeljve ne numerimin e flet-votimit.

Pd-ja nuk njeh zgjedhjet sepse komisioni qendror nuk merr parasysh kete fakt, dhe çeshtja kalon ne GJK, ku  vendimi i kesaj gjykate eshte i njejte me ate te komisionit qendror, dhe Pd-ja kthehet ne parlament.

 

Videoja e sjelle ketu nga B. Salaj jep shume pak nga momentet e ketij incidenti. TV-te e tjera e kane dhene me gjate dhe aty dallohet qe keta persona jane tek Bulevardi DK dhe eshte ne mos gaboj ne ate tollovine qe u be kur perkrahes te PD po kalonin aty afer me flamuj te Natos per te shkuar ne koncertin e tyre. PS-ja mban pergjegjesi pasi fryma anti-perendim qe ndjehet tek lidershipi per shkak te barktisjes nga Perendimi reflektohet edhe tek elektorati i thjeshte te cilet edhe si reminishence e regjimit te kaluar djegin flamurin e Natos.

PS-ja mban pergjegjesi pasi fryma anti-perendim qe ndjehet tek lidershipi per shkak te barktisjes nga Perendimi

Ouch, ouch, ouch. Kesaj i thone ta besh miun elefant!!!!

Te thuash qe djegja e flamurit te NAtos eshte shprehje e frymes antiperendimore eshte non sense. NATO nuk eshte Evropa Perendimore, por nje lidhje ushtarake. Per hir te se vertetes, Naton nuk e duan as ne vete Evropen Perendimore. Une jetoj ne nje vend perendimor qe nuk eshte fare ne NATO e as nuk i shkon nder mend te aplikoje per te hyre atje. Dhe po ta kursej opinionin e nje zvicerani kur degjon patetizmin dhe retoriken me te cilen vende te vogla e te varfra si Shqiperia flasin per Naton.

Kurse te thuash qe lidershipi socialist (socialistet thone te njejten gje per PD) ka fryme antiperendimore eshte nje nga keto konstruktet debile qe i krijojne e qarkullojne politikanet tane per te debilizuar njeriun shqiptar!

Self, une nuk po flas per Zvicren qe edhe Hitleri nuk e preku, po flas per vende si Shqiperia ku Nato, si aleance politike dhe ushtarake e Perendimit, e theksoj, Perendimit, eshte nje organizate apo klub qe Shqiperia ka nderin dhe interesin te beje pjese, sidomos kur kjo Aleance ka mbetur "gjeli" i vetem sot ne bote. LIDERSHIPI socialist ka fryme antiperendimore kete se them une dhe as nuk eshte ndonje konstrukt i rreme apo stisur, por e thone dhe ndertojne faktet. PS eshte trashegimtare e PPSH, kur dihet cfare qendrimi ka pasur kjo e fundit ndaj Natos. PS ne vitet 94-95 ka qene kunder anetaresimit te SHQIPERISE NE Nato. Gramoz Ruci nuk eshte ndonje figure aq properendimore dhe kryesorja, aktualisht, Nato foli qarte ne favor te qeverise dhe kunder politikes se rruges te PS, kjo i ka acaruar edhe me shume shoket socialiste, ne qender dhe ne baze.

eshte nje organizate apo klub qe Shqiperia ka nderin dhe interesin te beje pjese,

E megjithate, Nato nuk eshte perendimi. Eshte nje organizate, klub.

LIDERSHIPI socialist ka fryme antiperendimore kete se them une por faktet. PS eshte trashegimtare e PPSH, kur dihet cfare qendrimi ka pasur kjo e fundit ndaj Natos.

Ky eshte nej konstrukt tjeter banal! Per hir te realitetit, lidershipi i PD eshte me komunist se ai i PS, se, sikur per asgje tjeter, Berisha eshte me i madh ne moshe se Rama dhe e ka jetuar jeten e tij si komunist shume me gjate dhe intensivisht si Rama. Kur Rama ishte pozaxhi gjasme-anarkist, Berisha ishte sekretar partie.

Nderkohe qe PS dhe PD, dhe jo vetem keta, nuk kane asnje lloj alternative tjeter pervecse te jene pro-perendimore. Aq keq eshte ky muhabet, sa Rama mban ne parine e tij edhe te djathte, psh, si Shamku qe nese vjen ne pushtet me klanin e saj do krijoje mitin nacionalist-katolik-antikomunist te Shqiperise: me perendimore nuk behet.

Ketu nuk flitet per pro dhe kunder perendimor, ketu flitet per kush arrin te marre vemendjen me te madhe perendimore per te garantuar pushtetin; qe ne thelb tregon se sa te varur jane politikanet tane nga te huajt, nga perendimoret ne keto 20 vitet e postkomunizmit. Askush nuk eshte idiot te zgjedhe partnere jo perendimore - keta jane fituesit, keta bejne politikat globale; keta kane paret, keta kane cdo gje. Te flasesh ne shqiperi per tendenca antiperendimore te ushqyera nga socilaistet (apo te flasesh per tendenca muslimanizmi nga Berisha) eshte fiktion, pallavra, konstrukte fiktive.

Nato foli qarte ne favor te qeverise dhe kunder politikes se rruges te PS, kjo i ka acaruar edhe me shume shoket socialiste, ne qender dhe ne baze.

Nato nuk ka folur kurre kunder PS!!! Nuk i lejohet!!! Por ketu nato nuk hyn fare ne pune, se po flasim per komunitetin evropian/perendimin per momentin. Dhe politikat perendimore ne pergjithesi jane te tilla qe per sa kohe qe u garantohen investimet dhe vazhdimesia e investimeve nuk e vrasin mendjen fare se kush eshte ne pushtet. Kane mbeshtetur edhe qeveri fare te keqia, per ate pune. Kete e di mire si Edi ashtu edhe Berisha (sidomos ky se ka pervoje me te gjate ne pushtet). Dhe, mos harro, keshtu sic mbeshtesin Berishen sot, do mbeshtesin ate tjetrin neser, nese ai u del me mire zot interesave te tyre.

Te shpresojme se dikur do dali dikush qe do jet zot edhe i interesave tona!

Desha te debatoj edhe me kete koment po nuk e bej dot per te gjithin, fillove te flasesh per imperializmin dhe me zhgenjeve fare, e mbajte mire deri tek komenti para ketij me siper. Nejse, disa gjera per te mos shkuar keshtu huq gjithe debati po i sqaroj: 1. Berisha eshte lideri qe permbysi komunizmin, beri i pari kerkesen per anetaresim ne Nato, hapi Shqiperine me perendimin etj. Ndersa PS kur i bente te gjitha keto Berisha ngrinte zerin kunder. Keto jane fakte. Ky argument per moshen e Berishes nuk qendron fare. 2. Natoja eshte Perendimi, eshte ajo pjese e botes qe njihet si perendim. Eshte aleanca US-Evrope dhe qe pas mbarimit te luftes se ftohte, ne vend qe roli i saj te dobesohej u rrit dhe u ridimensionua sa edhe Franca qe dikur u terhoq nga kjo Aleance tani merr pjese plotesisht. 3. PS-ja sigurisht qe tani nuk eshte aq naive sa te dale hapur kunder perendimit por ne subkoshiencen e militanteve te saj armiqesia ose me e pakta mos-pelqimi per Naton ekziston dhe shfaqet pavaresisht mohimit te menjehershem nga lidershipi. Elektorati i djathte eshte properendimor genuin po themi. 4. Nato nuk foli kunder PS si force politike, foli kunder bojkotit te PS dhe rikonfirmoi njohjen e zgjedhjeve te vitit 09. Sic duket nuk i ke ndjekur lajmet ditet e fundit.

E kishte vizioni te plote shoku, dhe ka shkuar ne te gjitha kancelarite Evropiane videoja. Turp,  bijte e komunisteve i ka marre malli per traktatin e varshaves me duket. Pse NATO qenka arritje e berishes keshtu.  

....ka shkuar ne te gjitha kancelarite Evropiane videoja....

Mos smiley

Nese vertet keni pat guximin ta coni neper kancelarite e huaj veten tuaj do diskretitoni .

Ky rast më sjell ndërmënd fjalët e disave për rastin e Lezhës: "Si ka mundësi që të qëllonte pikërisht vetëm telekamera e tyre?"

Në mos është montazh, do jetë një rast i stisur.

P.s: A ka mundësi, ndonjëri prej agjitatorëve të PD këtu te Peshku, t'i thotë asaj zëdhënëses së PD, se flamurin e NATO-s nuk mund ta shpalosë si flamur të lirisë së shqiptarëve.

Ajo ben muuuuu qe eshte montazh biles amatorial.Duke u bazuar ne foton e mesiperme shikojeni pak ndryshimin ne ngjyren blu.Pjesa ku eshte stema e NATO eshte me e hapur me se pjesa tjeter e flamurit

Prit se ka edhe me .Si ka mundesi qe i gjith flamuri eshte rrudha rrudha (normale) dhe vetem pjesa ku eshte stema ka rrezuar totalisht ligjin e gravitetit.lol

montazh eshte, ai eshte gjysme flamuri natoje i ngjitur fare keq, jo me fotoshop, po me mspaint. plus qe edhe sikur te jete flamur i natos, more ku eshte flaka apo tymi???

gjithsesi, ore te themi ate qe eshte; e ca pastaj qe u dogj flamuri i natos? kush eshte nato? vetem per PD-ne dhe paramecet e saj natoja eshte liria e shqiptareve... se harrojne qe lirine ua solli Enver Hoxha ne krye te PKSH(anetar i se ciles ka dhe ka per te qene deri ne vdekje Berishovici) dhe 70 000 partizaneve ne 29 nentor 1944.

Kembes t'ja jape berishovici me shpuren e tij te langojve dhe zagareve, pas nja 10 vjetesh, kur t'i kete kthyer patkonjte nga dielli, do filloje te shkruhet historia e tij kriminale... a thua se do marre gje ne varr ajo plehre... thjesht ka per te hyre ne librat e historise si njeriu me i ndyre ne historine kombetare te shqiptareve, nje agjent i udbase dhe i padroneve te eterise se athines, njeriu me i neveritshem ne gjithe historine kombetare.

ja dhe videoja ku duket fare qarte momenti i montazhit. eshte nje qelbesirllek i PD-se qe kerkon gjak si ne 97.

Te cila temë kishte sjellë Berberi ato fotot e manifestimit? Do ishte kurioze të shihej se sa flamurë të natos kishte atje smiley

shif, ajo pamja eshte e modifikume po jo e montume. Ku qendron ndryshimi?
ne ate se meqe nuk dallohet mire nga kendi ku eshte kamera, jepet pamja e munguar e flamurit dhe eshte prerje e kameras po jo montazh photoshopi sic thote njoni ktu me lart.
 

that said, mu nuk m'bohet shume vone se i vune zjarrin, dmth nuk m'bo pershtypje fare...po fare ama.

u djegshin megjith flamur jarebi se na cmenen.

ju 10sha mu ne nato e ne flamur te dyja paleve

po t'a kene bere vertet e meritojne nje fije simpatie se na cane tr... me nato, be etj. Nato na do per kamikaze kur te shkaperderdhet rendi boteror, kurse sa per BE, kur te plotesojme ne kushtet, do jete bere BE per t'i dhjere mu ne te.

Montazh apo jo vidjoja e beri punen e vet,dje lajmi u dha nga phoenix-i Gjerman kurse sot nga N24 nje nder kanalet me prestigjoze Gjermane,keshtu qe me futme shkoi kjo pune.

kto qe japin kshu lajmesh sdun liberalizim vizash,ka per tna mor inot nato

Eshte dhe nje video tjeter ku Edi Rama ne nje mbledhje e heq flamurin Amerikan dhe ate Shqiptar dhe e hedh ne toke me duket nuk me kujtohet,keshtu qe nuk kemi pse cuditemi.

po po e kom pa edhe un masi e hudh pertoke e peshtyn masanej ben pershendetjen komuniste me grusht hgahgahahgaghga

hahahahahah  gjeten therime per peshqit skico. Kta s'dine as te montojne, por shani Bled Salajn se ai e ka djeg flamurin me shkodranet socialista..

Kta s'dine as te montojne

Per ate ke te drejte. Ka te tjere specialiste per ate pune smiley

po nqs vertetohet qe eshte montazh ,mund te quhet mashtrim ose manipulim edhe te denohen ata qe e kane bere?smiley

dooks

Absolutisht po

Tani fole tamam, te ishim shtet sagllom, nese ai eshte nje montazh, televizioni ose televizionet qe kane fallcifikuar nje te pavertete duhen denuar, gjobe, heqje license etj, por gjithashtu nese pamja filmike eshte e vertete ata qe bejne nje akuze fallco kundrejt ketyre televizioneve  per disinformim duhet te denohen gjithashtu.Besoje se kjo eshte ajo qe doje te thoje

Ketu qendron problemi, nese nje pjese e partise socialiste ka kundershtime(ose urrejtje te implantuar ne DNA e tyre nga sistemi komunist)  per anetarsimin neNATOn dhe nuk ka asnje gje te keqe ketu, shume parti simotra ndjehen njesoje, kryesia ose ata duhet te dalin hapur e ti tregojne popullit qe i voton dhe jo te tallen me inteligjencen e njerezve.

Ec e merre vesh kete muhabet.. Po ti pyt Saliun se te tregon edhe per Traktatin e Varshaves edhe per festen e 1 MAJ me flamuj NATO. Ja keni derguar NATO-s filmimet duke festuar 1Majin ?  smiley

O liqen anglezi , is free country you protest celebrate have  nudest beach partys burn flags starve if you wish, anyday of the year that you f****g wish as long as you respect the law of the land. Wake up read some local newspapers and stop watching big brother in top chanel

Ta ka mesuar mire anglishten shefi, e shoh. Po shkruaj shqip o rob zoti, lere anglishten mos trgo nivelin tend se nuk shkruhet anglishtia me gramatiken e Saliut.

Bllu Allbania... Me love NATO very much. Ja nxoren namin e keqe dhe Nato-s me keqe se Tratakti i Varshaves.

Kjo eshte ajo qe Shqiperia ne rastet e "protestave" mrekullon joShqiptaret.

Lajmi qe nje Shqiptar ka  djeg flamurin e Natos,  pushton ekranet e faqet e gazetave, ndersa pse Edi Rama po kerkon te djeg Shqiperin nuk i rruhet askujt, rremuj dona rremuj bejme, fundi dalt hajr.

 

vallahi or ti... kjo djegie e flamurit është gjë e rëndë!! Çdo gjë mund të bënin po jo djegien e flamurit të NATO-s.

Janë të poshtër këta të PS, duan që tu kthehet koha e tyre. Po koha i ka lënë mbrapa ata. Mu sdo më zërë gjumi sot që si e bënë këtë proçkën e flamurit. Nuk digjet flamuri i NATO-s. Të mallkon zoti... edhe Saliu.

 

Ore po nuk ja vlen me e diskutu ket gjo kaq shume. Edhe sikur ky flamur te jete i NATO-s te gjithe e kuptojne se eshte djegur gabimisht, pasi e kane mare per flamur te PD-se qe ndoshta po depertonte ne sheshin ku populli opozitar ishte mbledhur per te protestuar.

smiley

Ate mendova dje kur e pashe lajmin smiley.  Pane blu dhe e kallen smiley.  

kurse une mendova qe do ta kene ngaterruar me flamurin e Benzave smiley :

Po di po don me krijue akt me pa-pa-precendent se ai i djegjes se flamurit te Natos?  Ku ka shqiptar qe te kall flamurin e Mercedesit?  Oj cik, i kena bo edhe balade e kange.  E kena pjese te folklorit e te pandare smiley.

Po pra, m'kupto drejt: Mercedesi si simbol i pushtetit: makina t'zeza, trafiku qe ndalet, keto k'shu t'mdhaja qe s'bejne zhurme fare smiley

Shefe,nuk behet shaka me miellin e Gjermanit.

C'pushtet zija mi Finis, se ne Shqiperi s'ka mbet jevg (minoritet egjiptian) pa blere mercedes, ti po thu simbol shteti.  

Mercedesi eshte folk-vagoni i shqiptareve, me bo me ia prek nderin t'therrin djalken tat, te komshiut e pulat ne kotec smiley.

Une them qe Mercedesi i ka mohuar ato ekzemplaret arkeologjike qe qarkullojne ne Shqiperi smiley ...

Po nejse, kjo tregon se me keq se te djegesh flamurin e Natos eshte te djegesh flamurin e Mercedesit (i gjori Edmond Dantès! sa do te kete vuajtur smiley )

huh c'thua mi

po pse ti mohoje.

duhet te jete proud  biles, dhe jam e sigurt qe eshte.

 biles eksperienca ne rruget e shqiperise, dhe duart e shqiptareve tregon se sa makina kampion kane qene ato

ne i detyrohemi te gjithe nje falenderim te madh benzit, se pa te, nuk di si do kish udhetu mileti shqiptar keto 20 vjet, neper kto rruge te flliqme.

tash qi i nreqi sala rrugt, mund te blini dhe kartona si puna e hyndait apo ca di une smiley

Nashti, Ruzhdije, ne jo vetem kemi udhetuar por edhe mejdisin (keshtu thoshte zysha ime e Gjeografise ne te mesme) e kemi ndotur, edhe rruget i kemi shkermoqur se s'qene llogaritur t'u kalonin makinat siper rruget e xhaxhit...

Nejse, qe te mos dal nga tema me kembet e mia, si i thone fjales, mua personalisht s'me habit me asgje. Para 10 ditesh Presidenti i Republikes shpalli amnisti per me shume se 300 te denuar njeheresh - mes tyre te denuar nga Gjykata e Krimeve te renda dhe ish-themelues firmash piramidale - dhe s'e hapi njeri gojen. Dy lajme ne gazeta dhe aq. Ne i kemi thene "kontrates sociale" ik qerrohu! ndaj asnje habi s'kam dhe asnje shprese s'ushqej. Jam e sigurt se pozite dhe opozite jane gati t'i kallin flaken jo flamurit te Natos por edhe gjithe qyqareve qe u vene nga pas, vetem per pak pushtet, per nje cike karrige, per nje cike flamur Benzi... Mjere shqiptaret!

normal smiley

cdo shqiptar mbi 2 vjec e njef stemen e benzit

 Dhe kjo me kujton nje shprehje te nje gazetari nga Texas: "Albania is the place where old Mercedes Benzes come to die!' 

Veshtire te thuhet nga kendi i kameres.  Superimpozimi i Klanit eshte thjesht nje hamendje, qe normal eshte e qellimshme ne kete beteje midis bajlozesh.  Para 12-13 vjetesh i ndreqnin punet me kallash, tani bejne ndyresirelleqe te ketij kalibri.

A e keni vu re dashnine tone per flamuret, e simbole te tilla. Delli jon i adhurimeve pagane del edhe ketu.

Keta pastaj jane qesharake fare. E bete flamen thone, tani do ta shifni nga xhaxhi Nato, po nuk i tregova teta dukatores.

Ta tregon Islami..

Shume i zgjute ti albano, me i fjale ti na ke krahasu ne me popujte e tjere dhe arrite te kuptosh qe ne jemi me "radikal" ne simbole(flamuje). Dhe shpresoj ju i keni dhene cdo njeriu links ose fakte si arrite ne kete konkluzion.

Esht nji ideja ime. Nqs nuk pajtohesh lere ketu dhe vazhdo rrugen. Japim thjesht mendime nuk mbrojme desertacione. Dhe ne baze te perceptimeve tona qe ne shumicen e rasteve jane jo objektive  mbajme dhe qendrimet tona prej paganesh idhujtare.

Persa i perket vazhdimit te idese me lart, ne nuk jemi te afte te besojme tek arsyja jone e shendoshe sepse i trembemi asaj, dhe perpiqemi te mbulojme cdo m.. me flamurin  e te huajve dhe natos..Per kete fakt shqiptaret jane te paafte te perdorin te drejtat e tyre. Pala akuzuese haptazi deshiron te shfrytezoje kete adhurim qe kemi ndaj perendise Nato edhe duke spekulluar per tu identikuar pa te drejte me disa simbole qe thjesht nuk i perkasin.

Nuk desha te te ofendoje dhe ndoshta ke te drejte, por cfare nuk me pelqen ne shumicen e rasteve eshte se disa njerez mendojne se jane cool duke tall ose ofendu popullin e vet, qe ndosht me hir ose pahir, ose kundrejte ndonje pagese dalin neper mitingje, koncerte, greva etj.

"me flamurin e te huajve dhe NATOs"

Une flas per vete dhe per askend tjeter. Por flamujte e nje aleance NATO ne te cilen perfshihet  dhe USA, te cilat kane ndihmuar te me clirojne nga pushtimi diskrinimi dhe debimi nga shtepite e tyre te gati gjysmes se bashkkombesve te mi (pa mare parasyshe se ci shtyu) do i ngreje e valevise me mirenjohjen me te thelle. Dhe ky nuk eshte servilizem por mirenjohje

Une e kam permendur nja dy here, po ia kercas per te treten :

PARTIA SOCIALISTE eshte nje parti krejt e shpartalluar moralisht sepse mban mbi supet e saj dy marrje pushteti me dhune : 1945 dhe 1997.

Keto dy pervoja te saj po e mbajne peng kete parti sepse ajo nuk eshte e afte te LUAJE LOJEN FAIR PLAY. Nuk e njeh kete lloj loje.

Dhe skandali ose lemeria e 97-es nuk jane 3000 vetet e vrare por eshte shpata e Damokleut qe ky vit na ka lene mbi krye. Kjo shpate eshte :

NE SHQIPERI, NESE DIKUSH MENDON TE MARRE PUSHTETIN ME DHUNE, AI E MERR KUR TE DOJE E SI TA DOJE.

Kjo eshte gjema jone qe duhet t'ia gjejme nje ilaç. Une per vete nuk shoh ilaç tjeter, perveç nja dy gjerash krejt radikale :

1. shtypje me dhune, drejtesi, denime, etj, e çdo lloj orvatje per dhune antikushtetuese nga kushdo qofte.

2. junte ushtarake, grusht shteti nga nja 5-6 oficere atdhetare qe e duan kete vend dhe qe ua shpartallojne brinjte njehere e mire ketyre partive qe na kane çare... e dini vete ju.

3. nje pushtim i huaj nga nje demokraci e madhe : angli ose france.

__________

Une nuk e di cila eshte me e realizueshme, por pa u vene mire pika mbi i qe :

SOT E MOT, CILIDO QE PERDOR DHUNEN NDAJ SHTETIT, DO TE PERCELLOHET KEQ,

ne nuk kemi gje ne vije.

Eshte e qarte se 97-ta do nja 57 vjet qe te harrohet, e te shuhet si IDE UDHERREFYESE per banditet e demokracise. Harrojeni kete pune : kush i thote vetes komunist, kush rri ende ne pelenat e babit komunist, ai njeh vetem nje rruge : PUSHKEN.

Dhe e fundit : nese ka dhe njehere kesi gjullurdish alla 97, SHQIPERIA ESHTE PERFUNDIMISHT E PABANUESHME dhe thuajini lamtumire se shume shpejt nuk do te ekzistoje fare. Problemi eshte tani qe te ekzistojne shqiptare neper bote, pa per Shqiperi, shkoni pijani goten e mortit ne shtepine e komunisteve. Hajt tungatjeta.

 

Une e kam permendur nja dy here, po ia kercas per te treten smiley

 

 

Kercitja edhe njihere per te katert e te peste hurbo, pa nami u bofte qe s'po ta pjerdh njeri. Ke fillu me u bo si Idrizi qe shkru me nenvizim, figura, te zeza dhe kapltale qe ta lexojn. Une them qe para se te shkrush, te kapesh dy tre kutija me siper ku te vesh nga nje shigjete per poshte me dicituren "Vre terpo" dhe tre kuti me poshte me shigjete persiper "Vre termo" qe te kesh pak vemendje. smiley

No Passaran. Rrnofte Bathorja e Lire, Demokrate dhe Iluministe. Rrofte Berisha yll bote. (Ne baze votimi popullor eee, jo ashtu kot smiley &nbspsmiley Rrofte Zoti!

 

P.S Oh se harrova: Tungatjejta edhe anej nga nahija juj kodrinoro-malore!

Je bo i hidht shume je bo smiley.

Hurbo, No Passaran thote PF-ja?

Si se puede, ktheja ti smiley

Jashte teme, si eshte puna e votimit te SB-s si "yll bote"? :o  Per kete s'kam ndigju. 

 Nuk e them mo, se quhet colpo basso. Ta thote Hurbi, vec po nuk e ka lene sekret t'ua thote kalamajve kur ti thone: "Babe hajde ulu iher ktu ene thuj ca gabimesh ke bo, se si shume e ke zgjat!!! " smiley

P.S. Hurbi me kenoq kur e haron per pak kohe Illuminzmën Franceze dhe del m'taban te vet!

kjo perkatsia politike e veriorve eshte pak e diskutushme PF. Dje ne TV, shifje adoleshenta qe ndalonin makinat ne bulevard t'u i bertit "nale t'shisha nanen!" dhe kto nuk ishin pro-berishiane plako; ishin rinia socialiste qe ndalonin makinat me kalu te veni i greves dhe i mitingut. Personalisht, nuk shof te drejte me abuzu me krahinizmin qe i shef banoret si prone e njonit ose tjetrit

 ishin rinia socialiste qe ndalonin makinat me kalu te veni i greves dhe i mitingut.

Br3dho, aty per Zotin jam shkri tuj qesh.  Kur prezantuesja e Klanit (s'ka faj ajo xhanem) komentonte me seriozitetin me te madh vandalizmin e PS-isteve. 

Kur c'te shoh, kalamaj 17-18 vjec qe ti u ben nder e u jep edhe konotacion ekzistencial "rini socialiste" smiley.  Ti tani po na thua qe keta kalamojat po demostronin per voten e lire dhe kutite?  Per ceshtjet madhore jane berberi e shoke qe sipas deshmise se berberit dora vete, jane gati te flijohen.  Keta kalamojat jane per sebep "rrofte rremuja" me bo pak zhurme se s'kane ku clirojne testosteronet lol.

Per krahinizma s'ka vend xhanem, se po thurren lavde per Lek Shkodranin qe eshte ne greve urie.  Nja 500 vjete me vone si do rregjistrohet ne histori figura e tij?  Lekus Scutari? smiley

Monda, une nuk i pyta per moshen ata mgjte po ta kesh lexu ate qe kam shkrujt, kam thone "adoleshent". Pastaj, une jam i bind se PS me shume se cdo gje tani kerkon zhurme me terheq vemendje. Sa me pak t'ja varin aq me shume ka per t'u egersu. Fakti qe greva behet ne qender te bulevardit, behet tamam per ket ndryshe mund te kishin zgjedh nji ndertese. Kto kalamajt qe thua ti, jane ata qe perdoren per me kriju ferkimet. Disa prej atyne qe ti nuk do me i qujt "rini" ishin marr prej policise po ca shkodrane aty shanin me moter dhe kercnonin me flake kryeministrise nqse nuk liroheshin per 1 minute. Ai qe kish kap kamera duhet te ishte nja 30 vjec minimumi mgjte as ate nuk e pyta per moshen...

Jo, mik jo, nuk ndodh asnje nga frikerat qe ke ti. Nuk eshte e lehte t'i kthesh pushken nje qeverie legjitime, e nje vendi anetar te Natos, me kushtetute dhe struktura te zbatimit te ligjit te mira. Nuk ka nevoje te merresh me turmen fare ne raste te tilla, me forcen e ligjit kesaj turme i pritet koka. Ai qe shkel kushtetuten dhe ben thirrje per dhune apo perdor dhune kunder institucioneve, perballet me ligjin. Sigurisht qe ky apo ata nuk jane militantet e shkrete qe kishin ardhur nga Shkodra per 20 mije leke te vjetra, por eshte lideri ose me mire gjithe lidershpi i partise apo organizates qe drejton akte te tilla.

Or ti djale : per plehra si PF, une s'e merzis hiç bilurin, as per te qeshmet e Mondes, kurse ty po t'i them dy fjale :

Frikerat e mia jane krejt te ligjshme dhe nje njeri me mend ne koke duhet t'i kete se s'ben, ose ndryshe une e quaj te papergjegjshem. Perse keshtu ?

Sepse Sali Berisha ka deshmuar me fakte qe NUK DI TE MBAJE SHTET. Ne vitin 1997, Sali Berisha nuk arriti ta hedhe mendimin nja 50 apo 100 vjet perpara, por u mjaftua me largesine e hundes se vet.

Po ta kishte hedhur mendimin aq larg perpara, ai do ta kishte shtypur me zjarr dhe hekur, me 1000 apo 2000 viktima (who cares numri i skate !) rebelimin komunist te paligjshem e te jashteligjshem. 

Asnje qeveri europiane nuk le te shkaterrohet shteti per 24 ore, me apo pa vota te vjedhura, me apo pa te drejte. Ky eshte rregulli numer NJE i kesaj Europes ku duam te shkojme ne, bashke me ate idiotin Rama.

Kur Berisha u soll ne 97-en si nje burrec shteti dhe jo burre shteti, atehere u mor vesh puna : cilido rrugaç qe t'i doje qejfi, me 50 kallashnikove, rrezon nje shtet, ashtu siç me sa shoh une, nuk do te vonojne ta bejne trimat e çadrave te Edvin Pashe Kryelopes.

Perse nuk ndodhin keto gjera kur ne pushtet jane socialistet ? Sepse, mos t'ju ngelet hatri demokrateve, komunistet dine te mbajne shtet : te ngrejne zgupthi me fare e me fis, siç e kane bere suksesshem per 50 vjet me radhe. Ata i dine veglat e shtetit, ku rri polici e ku rri hafija, dhe jo Sali Berisha, qe duhet ta pranojme, nuk shquhet si ndonje mendimtar i madh apo gjeostrateg politik alla europian.

A e kuptove tani ku eshte halli ? Te ishte ne krye te shtetit Gramoz Ruçi, une shkoj e fle i qete se 97-ta nuk ndodh per 97 vjet, se ai shoku te ve automatikun ne gjoks, e t'i terheq zvarre anetaret e gjykates kushtetuese per te ndryshuar ligjet si t'ia doje palla.

Hajt naten e mire dhe ti.  

97 kishte nje dicka shume specifike, humben njerezit parate dhe mire a keq, me te drejte a jo, njerezit do i drejtoheshin qeverise per pergjegjesi dhe ndihme. Sot dhe as neser nuk del dikush per parate e Edvin Rames te thyeje ligjin, kete e di edhe Rama, prandaj flet edhe per "rrenim ekonomik" qe te preke ne zemer fakiret. Shteti ne 97 ishte i dobet, strukturat e forces te shkermoqura, faktori nderkombetar nuk e merrte vesh se cpo ndodhte. Ndersa tani ka nje shtet krejt tjeter, me struktura shume me te permiresura dhe profesionale, me nje faktor nderkombetar qe e ndjek nga afer situaten dhe nuk lejon akte dhune e vandalizma, nese ndodh qofte edhe nje thyerje xhami shteti ka te gjithe mbeshtetjen e duhur per t'i shtypur si minjte te gjithe revolucionaret e vonuar. Bujrum kujt i ka hyre vetja ne qejf a i ka marre koka ere. Nuk lejojme djegjen E Shqiperise pse nuk ka ardhur ne pushtet nje person.

Ne 97-n s'ka pase parrulla politike, pra ate e ke kapur mire ti Legality, ca gjera i kap mnjf, qenke shume nivele me lart se ai i mesipermi qe mendon se femrat mund te trafikohen dhe detyrohen te dalin ne semafor po nuk paten nje nivel engjellor bukurie.

Tani nje gje s'kuptoj une, c'do te thuash me ne s'lejojme?  Ju kush? Dhe kush qenkeni ju mbrojtesit e Shqiperise qe edashkeni me shume se protestuesit Shqiperine? Shqiperia eshte atdheu i te gjith shqiptareve plako, por mund te them me bindje qe ne ata qindra PD-ist qe kam pasur fatin e keq te njoh nuk di asnje te jete nga ndonje familje qe ka bere qofte sakrificen me te vogel per Shqiperine. Ti njeh ndonje PD-ist ndryshe se une jam perpjekur po s'kam pare ndonje. Nuk e di nqs me kupton.

VtFF!

Hurbienk ka absolutisht te DREJTE. 100% DAKORD ME HURBINEK.Shqipnia do te zhduket prej liderave si Edi Rama, sepse ata komunistat e 97-sh jan prap aty, e s'kane ik kund, as nuk i ka lujt kush.

Na jena popull i lanun, kur pranojme qe kriminelat te na varviten nen hund tona per dite me miliona euro neper xhepa, tuj na lan me kujtu se u ban ma demokratat e botes!

Dhe populli jon naiv ne vend qe te shohin interesin e vet, sheh interesin e ktyne milionerve qe tallin bythen me te ! Ska trishtim ma te madh se nji situate te tille, qe difton se sa "unitet" kombtar ka kombi jone kur bahet fjale per t'arrdhmen e tij. Pertej partive, asht e arrdhmja, dhe puna e qeverise tone tash sa vite (sa do kritika qe te ken, se s'ka qeveri ne bote qe nuk urrehet), difton se e arrdhmja e Shqipnise (3 milion, nder vendet ma piklishe te botes), asht n'Europe e jo n'Afganistan. Kur tan Europa asht me Berishen, ateher qe e njohin shum mire Edi Ramen, difton kjart se serioziteti asht te Berisha dhe jo te Rama. Vetem kaq me e pas parasysh.

Turp me i than kuj sot se je shqiptar. Te mjeret prindt tone qe kan mbet ne Shqipni. Kur mendoj qe shqiptaret an e man botes fusin ato te shkreta pare qe fitojne me djerse ne Shqipni, e qe Shqipnia manipulohet kshtu prej nji harbutit milioner, asht TURP. 

Per hir te realitetit, lidershipi i PD eshte me komunist se ai i PS

 

Komunist? Absolutisht po! Me komunist? Kjo eshte goxha e sfidueshme.  Pa i hyre fare lidershipit, PS-ja ligjerisht eshte PPSH qe emrin e saj e nderroi dhe ne 1948.  PD-ja ne kete kontekst eshte nje fraksion disi me i moderuar i PPSH-se i perbere pergjithesisht nga komuniste te rankut te mesem tip sekretar organizatash baze.  Tek burimet njerezore tek PS-ja ke numrin dy te partise, ministrin e fundit te diktatures Gramoz Ruci, e Namik Doklen nje ish antar i komitetit qendror te PPSH-se.  Ketu s'po i permendim nja 9 a 10 deputete bashke me kryetarin qe jane pergjithesisht femije blloku, meqe po e marrim si te mireqene faktin qe jo detyrimisht femijet mbajne pergjegjsi per prinderit e tyre.

Hurb .

1000 % dakort me keto rreshta, por mos harro se te edukosh nje pjese te mire te bashkeqyterarve, se pushteti nuk merret me dhune don kohe durim e nerva çelikut.

Qe Edi me shoke te arrijne te kuptojne germen e pare te demokracis nuk eshte e lehte, rritur dhe edukuar me menyren e injorimit total te tjetrit, po vetem me shprehjet " une, ne, une xhaxhi, xhaxhi, une ne, xhaxhi, une ne,xhaxhi" detyrimisht qe kerkon kohe dhe pune kolosale.

 

... Salihi nga cila germe e filloje demokracine..?..nuk fillohet demokracia nga Bathorja dhe si Bathorja... or ju lum miku!!

 hurb e lumidrin, 

ne kulture demokratike si sala ashtu edhe rama (pd e ps respektivisht) jane ne te njejtin nivel qesharak. 

nqs ps e tregoi veten ne 97-en, edhe pd e tregoi ne 98-en.

ndryshimi ishte se ne 97-en ps-ja kish nje pjese te madhe te popullit mbrapa, ndersa pd-ja kishte thjeshte militantet.

tani ps-ja ka vetem militantet mbrapa dhe eshte e destinuar te deshtoje 

populli nuk e vret shume menjen per kutite, pavaresisht se nje pjese derdellit gjithe kohes per to.

te vetmit mbeshtetes besnik qe do kete rama deri ne fund per kete kauze kutish do jene ata qe shpresojne te zene vete naj vend pune (ose mami/babi/xhaja/daja/halla/tezja/gjyshi/komshiu) ne rast te ndryshimit te pushtetit.

 

Edhe ty plako, nje pergjigje :

98-ta me Hajdarin ne shpatulla, nuk ka qene per te marre pushtetin, dhe komunistet e dinin shume mire kete. Prandaj dhe nuk e turbulluan fare terezine dhe thjesht i lane te thyejne ca kompjutera dhe te vjedhin ca flete te bardha A4.

Se te ishte per permbysje pushteti, e shikoje ti si kerciste karadaku ne krye te Berishes dhe tere atyre qe ishin ate dite me arkivol. A e kupton ? Komunistet nuk te falin per pune pushteti or ti zotni. Te rrasin plumbin, pa nje pa dy.

50 vjet pervoje nuk shuhen aq lehte or trim, dy breza te tere komunistesh nuk njohin tjeter veç DHUNEN ndaj armikut te klases. Nga leshin do te dalin lojtaret fair play ?

Nuk ka zgjidhje bre ti daje, pas 97-es, gjithçka eshte e kote, a e merr vesh ? Kur te ligjerosh nje diçka, kur te thuash me vete : ore po une mund ta marr me dhune sepse e kam provuar njehere dhe me ka dale mire, atehere mos mendo se ai do t'i therrase ndergjegjes. Perpara e ke, mos sot, mot, mos mot ne 2017, pa u perseritur njehere kjo 97-ta, nuk e lene. Problemi eshte si do te reagoje ai qe ka pushtetin. Nese do ta shtype pa nje pa dy, atehere themi se magjia e zeze u prish, dhe njerezit u binden se s'qenka gje kjo pune. Por sa kohe do te vazhdohet me parulla demokracish e tralalara Berishash, vallahi or ti mik, shih gjej ndonje strofke diku e mos u ndi shume.

Jo more zoteri se e ke gabim! Se edhe une qe nuk me rruhet fare se kush e qeveris Shqiperine se nuk jetoj aty apo paguaj taksa aty jam per zgjedhje transparente edhe per hapjen e kutive. Po pati fitu Sala me t'vertet, allall ja boft zoti. (Le te vazhdoje punen e mire qe ka nisur.) Mendoje sa ka edhe njerez te tjere si puna ime qe nuk kam (daja/teze/xhaja/halla/apo komshinj qe dun me kap nonji pune) thjesht dume me pa se edhe ne Shqiperi funksionojne gjerat si ne perendim!

 Ore, se nuk po me kujtohet tashti. Kush doli qe e kishte vra Azemin?

vallahi, duke gjykuar nga sjellja e disa personazheve (ndër të tjera interesant&eumlsmiley te peshku, dashamirës të Salës (se është si me i pre në besë po t'i quash militant&eumlsmiley... më bën përshtypje se këta e ruajnë cool-llëkun e tyre deri në momentin e fundit, si atëherë kur duhet rruajtur dhe dhëndri.

Po tani që duket kanë dalë të rruar, qenka serioze situata.

 

Ore njerez po djegja e flamujve eshte deklarate publike more njerez, nuk ka perse te djeg dikush nje flamur fshehurazi. Cfar budalleqesh jan keto? Po pse do djegin flamurin e NATOS njeher njerezit ne nje proteste qe ska te bej fare ne NATON, dhe pse duhet qe ti jepet konotacion politik edhe nqs dikush vertet ka djegur nje flamur te NATOS? Apo per te thene qe PS-ja eshte kunder NATO-s? Po mir mo pse po te ishte vertet PS-ja kunder NATO-s mendojne kokpalaret se Shqiperia do kishte shanc te futej ne NATO? Pastaj le ti marrim te gjitha te mireqena, kush eshte ai debil qe u merzit se dogji dikush flamurin e NATO-s? Hajde idiotesi hajde.

Kurse sa per keta te Berishovicit skam c'them, q te jesh idjot  duhet njeher te jesh njeri, keta jan komplet andallim loje.

E vetmja mënyrë për të besuar ose jo akuzën e djegies së flamurit të NATO-s mbetet shikimi i përsëritur i videos së TV Klan.

Dhe link qe pason keto fjale te con tek nje video te News 24. smiley

Eshte e vertete qe e kane transmetuar dhe kanalet e tjera, dhe nese po, kane transmetuar video (footage) te Klanit apo te veten?

Kjo sa per qartesi dhe korrektesi teknike (se menyra si eshte artikuluar ky shkrim te con ne konkluzionin qe kjo video ka dale dhe eshte transmetuar vetem nga Klani), jo se ka aq shume rendesi sa thote Mehilli nese 2-3 veta dogjen apo jo nje flamur, se flamuj digjen dhe ne vende te tjera (mgjths padyshim s'eshte pozitive, nese ndodhi vertet).

Tjeter gje lajmet e paprecente (ne bote mbase) te Top Channel, News 24 & Co per gjoja vjedhjen e ores se Bushit. Ato lloj lajmesh po qe kane rendesi, pasi bejne xhiron e botes dhe me nje montazh te falsifikuar i permbushin Evropes stereotipin egzistent qe shqiptaret jane aq popull kriminel e hajdut sa dhe presidentit amerikan i vodhen oren.

Po dhe per interesat e veta militante, teknikisht PD-ja ma ha mendjen qe po ben gabime taktike, duke u fokusuar tek nje djegje flamuri dhe jo tek absurdi i greves se urise ne mes te bulevardit, per zgjedhjet e nje viti me pare te cilat jane certifikuar jo vetem nga vete komisioneret socialiste, po jane njohur dhe nga nderkombetaret. Ca barkderra aty qe shtrihen ne rruge per te mbrojtur me cdo kusht interesat e klanit te vet mafioz dhe me c'rast shperdorojne dhe institucionet e demokracise si greva e protesta, meqe nuk munden te largojne nga pushteti me vota klanin tjeter mafioz qe qeveris.

 

Tek e fundit, pse duhet ti behet vone popullit per keto luftrat politiko-mediatike te partive, duke u kapur nga bishti i kutive dhe flamujve, dhe jo fjala vjen per pasojat e tyre, mbajtjen peng te vendit ka nje vit?

Ne te gjitha tv eshte e njejta vidjo qe ka nxjerre klani dje. Edhe News 24 ate vidjo ka vene ne web, te klanit.

50 vjet pervoje nuk shuhen aq lehte or trim, dy breza te tere komunistesh nuk njohin tjeter veç DHUNEN ndaj armikut te klases. Nga leshin do te dalin lojtaret fair play ?

 

Hmmm me kujtohet nje nga keta tha ketu njehere qe cdo njeri qe voton per Saliun duhet zbuar fare nga Shqiperia (sigurisht mbas malit me fyerje e sharjeve nga me te ndyra qe kishte per ta).

Ky eshte nje nga skenaret e Saliut dhe pinjolleve te sigurimit te shtetit qe kane ndryshuar ngjyren nga te kuqe flake ne blu vetem e vetem qe te kthejne nderkombetaret kundra atyre qe protestojne......

Saliu e ka treguar shume here qe per te shpetuar karrigen vret nje Shqiperi te tere dhe jo me nje flamur prej lecke.....

Te rrosh vete o Sali dhe te gjithe langonjte qe te vine nga pas.....

te na rrosh ti o kumandar - po ja knojn Rames ato qe jan fut ne greve urie plako.

Pf te kam thene po nuk e mba mend ....Une tere jeten kam kruar olelelelqet me keto lloj temash e komentesh Po muk mu durua kur pashe firmen tende te vyer te gjalleroje plot frymezim teorite Huriane smiley

Partia ty dhe Hurin Ju ka rritur per gjera te medha ... JA Shperbleni se shume kohe iku smiley

Une kam djeg deri tani dhjetra  flamuj te NATOS , te Traktatit Varshaves dhe s'di se kujt tjeter  me duket se te OAS-OANIT , Ushtrise Angleze te Frances .. . Mu be si hobi se nuk is hihja dot ashtu  te varur , vjetruar e te grisur .

Po nje dite mu  merzi ky komshiu dhe me tha :

"Mos digj me flamuj pash zotin se jane me lecka te ricikluara keq , dhe na mba ere smiley "

Ai qe kan djege aty ke nonje te dhene per lloin e leckes ?

Eshte montim i turpshem dhe i bere ne menyren me vulgare. Shikojeni mire dhe me kujdes videon nga fillimi. Eshte nje pelhure e holle dhe pa asnje shenje simbolike. Eshte vetem ne ngjyre blu dhe asgje me shume. Dikur i bashkangjitet nje pjese me stemen e NATO-s. Aq te trashe jane keta pinjollet e Sali Prapambetjes sa dhe te modifikojne nje video nuk dine. Por cfare do te presesh nga keta njerez qe akoma shkojne pas Sales? I tille eshte niveli i tyre intelektual.

Mos u merrni me injorancat e Saliut & Co. sepse i dime se kush jane. Shpellari nuk behet kurre qytetar!

montazh amator

.ashtu duket, por jo vetem kaq, eshte dhe biznes, e kane filmuar me celular dhe derguar menjehere tek xhaxhi Alexi...ky e ka "make up"..ajo nuk eshte nje camera profesioniste!! ..dava bathoresh!!

 Nje pyetje i sqaronte gjitha:Kujt i  intereson djegia e Flamurit ? Te gjithat me larte.. jane humore te kohes se Xan Zyberit.

Por edhe  te trishton pergjigja qe dihetsmileyot te mençurve,  ne keto dite u duhet ..."Nje dalje e mire"!Shofim qe dikush kalit trupin, dikush shpirtin. Te shofim kush do te jete  "I mençuri "...

 Djegia e flamurit te Natos eshte turp dhe pike mbaro. Te video ajo pjesa e shtuar e flamurit behet per te treguar pjesen e munguar si pasoje e djegies se flamurit.

P.S.

Selfmaderadio,

e dua shume ate renditjen e pikeve tende. a) b) c) d) jane shume te bukura, shume elegante. Te japin pershtypjen qe ekziston nje rend logjik edhe aty ku nuk ka asgje. Heren tjeter te propozoj te perdoresh kete stil 1. 2. 3. 4. Me shifra, i jep nje nur matematike pra shkence ekzakte, kshu qe edhe ben vaki te marri seriozisht ndokush.

o damllaaa, po flake shef gjekundi ti? po tym?

mire pjesa qe eshte shtuar, sic thua ti, qenka e natos, po pjesa qe mban ne dore ai kikiriku aty, flamur i kujt eshte?

 o damllaaa, po flake shef gjekundi ti? po tym?

aha, paske qene taman kalama apartamentesh, s'paske vene flaken ndonjehere. Ne vere kshu lojrash benim gjithmone e meqe s'u shihte as flaka as tymi, na u digjnin kembet me pantallona te shkurta.

katunar nuk jam, nese e shtyn kureshtja. nejse, pyetjes se pare iu pergjigje, kur digjet flamuri, nuk ka as flake as tym; megjithese jutubi eshte plot me vidjo te tilla dhe asnje me nga ato qe thua ti.

po pyetjes se dyte, si do ja kurdisesh pergjigjen?

 

Montazh karagjoz i Fr.... Kush e ka pare dhe ka pak njohuri per montazhet e kap me shikimin e pare. Te tjerat pastaj jane per tu diskutuar, fjalosur, zenka e carje b...e

 

....flamuri i Natos eshte justifikim i deshperuar i avantgardesve te Berishes, per te larguar vemendjen e nderkombetareve ose per tju mbushur mendjen me zorr se kjo qeveri eshte mbrojtese e zellsheme e flamureve te Natos, kurse rozet nuk jane te zellshem per keta flamure, bathorasit mundohen te gjejne nje gozhde si Nastradini, ku te varin xhaketen e qelbur te kesaj qeverie!!!

 

E vetmja dite kur ka pasur flamuj blu rrotull - NATO dhe PD ka qene mitingu i PD - 1 Maji.

Tani shikoni videon:

Vendoset nje montazh i socialisteve ne miting nje dite para. Ka cut dhe ka nje video te xhiruar qe mos duken fytyrat te 3-4 cunave qe marrin nje flamur te palosur, e shpalosin dhe e hedhin pertoke. Gjate gjithe kohes, nuk duket asnje fytyre ose shenje se ku mund te gjenden. Gjithashtu nuk ka njerez rrotull. Video per me teper eshte perpunuar grafikisht duke i bere shtesa per 'qartesim'.

Behet perseri nje cut i protestes se PS i dites se mepareshme, ku duket qe ka shume njerez.

Pastaj nje video me cilesi te tille qe mund te jete marre nga ndonje miting ne Afganistan ku duket sikur digjet ose zhduket nje dicka blu. Ketu ndryshe nga e para, copa blu nuk eshte ne toke, por ne duart e dikujt dhe merr flake te dukshme. Gjithashtu ketu eshte plot me njerez.

Gazeta 55 nxjerr lajmin skandaloz dhe pastaj kjo fryhet neper te gjitha mediat e Berishes.

----

Jo vetem qe eshte truk transparent, por eshte ekzekutuar ne menyre aq amatore sa duhet qe te shpreh zhgenjimin per nivelin ku ka arritur ekipi PR dhe SHIK i sotem i Berishes.

Per me teper kjo eshte kendi i vetem nga po kapen.

Mè kujtohet njè thènie e famshme e tè famshmit z.NAMIK HOTI(rahmet past)...e bèrè 20 vjet mè parèsmileytudentve ju bèn mirè greva e urisè,ajo ndihmon nè tretjen e ushqimit,pastron trupin e ndihmon nè qarkullimin e gjakut..mè vjen keq qè edhe sot pas 20 vjetèsh snobistèt anti-milioner,trafik-dashès,tè dhimbsur pèr imazhin e shkèlqyer tè republikès sè Shqipèrisè,qè tè therin pèr flamurin e NATO-s,e qè ju dhimbset populli sylesh,qè nuk i kupton dot disa gjèra..nuk kanè shkuar dot mè larg e kaq!!

Ha ha ha , ca gallate

Te dashur shoke dhe shoqe militante te rreshkur per idealin e larte per mbrojtjen e nderit te Partise dhe te " Great lead"it  tuaj, ju uroje per betejen e ashper qe bete ne kete blog duke perdorur te gjitha menyrat , teorit e konspiracionit, shpifjet dhe ofendimet kunder kundershtareve tamam sic na mesonte Partia.

Por, por,

sapo degjove te Ora News nga nje burim prej PS thoshte se flamuri I NATOs u dogj gabimisht, se u mendua per flamur te PD.

Duhet te beni thirrje qe patjeter te rihapet Shkolla e Partise qe te coni militantet tuaj per te mesuar shkrim e kendim.

Gezuar diten e gazetareve dhe shtypit te lire

O zyra e shtypit, mos u merrni kot me llogje po ikni shpikni naj gje tjeter se kete manovren e flamurit e keni amatore fare.

Per kete meritoni tju pritet rroga.

 

Sali-re, me ne fund edhe banda kundershtare q eberi delkaraten e kuptoi qe loja e Fr... nuk ishte per tu perdorur seriozisht. Pra "ndaj karagjozllekut ne jemi dakort por kur fillon ta manipulojne karagjozllekun e duan ti japin ngjyra nacionalisto-Natiste-Varshaviste, fillon dhe terhiqemi te gjithe". Se pastaj duken ose injorante ose kopuke pa skrupull ndaj te huajve, se per te vendit su plas shume pamja se si sillen a si duken.

 

O admin po le nome o burre i dheut duke shartuar pergjigjet qe te duket blogu pro (e di vete per ke) por nese do te fshishe ndonje koment, atehere fshije dhe pergjigjen se ndryshe askush nuk kupton cfare po ndodh, ose ler nje note qe thote komenti eshte fshire per arsey ,,,,,,,,,,,,,,, ti e di.

Ps. Per arsye te mireevajtjes se blogut tuaj do te ishte e mire te na jepnit ndonje feedback se perse jane fshire komentet, qe te mundohemi ti menjanojme ne te ardhmen

Ku eshte e keqja nqs njerezit grisin flamurin e NATO-s se nuk e kuptoj fare kete muhabetin qe hap Aleksander Frangaj. Kemi ndonje detyrim ta duam NATO-n dhe BE-ne?

ka nje tregim te forte fare Y.Alicka, me nje tip qe mbante shenim kush kishte qare "me gjithe zemer" dhe kush "kishte bere gjoja" ne vdekjen e Enverit smiley

te njejtat praktika

 

Ai flamur eshte djegur nese eshte djegur nga njerez te Fahri Balliut dhe eshte nxjerre ne media per provokim.

E gjitha si aksion eshte bere me paaftesi profesionale.

Lejini kto tashi tregoni ktu ,kush e ka djeg flamurin e pd????????????

 Ai eshte flamuri i PD-se dhe keto e kane montuar. Shifeni videon me vemendje se ja ben MUUUUUU!

Hahaha sa te medhenj qe jane :-D

 Une degjova qe disa socialiste shkelen me kembe flamurin e Kosoves, nderkohe qe puthnin me rradhe flamurin e Serbise, te Greqise si edhe portretin e Osama Bin Ladenit dhe ate te Sadam Hyseinit. 

Ed Rama rrinte aty afer dhe u degjua tek thonte:

Myte, myte Partizon, oo-o! 

Mire mo mire, po thoji te gjitha te pakten... mos u bej i anshem kot, se keni filluar te gjithe t'i lexoni lajmet te klani, RD dhe 55sa... PS nuk ka mbetur krejt pa mbeshtetje; ka marre me dhjetra telegrame solidarizimi nga lidere boterore, nga Kastro, Chavez, Gadafi, Ahmedinaxhadi, Al-Asadi, Kim tu Bong, Hu Xhintao, etj... Solidarizimi eshte ne rang boteror, dhe i ka rene si shuplake ne surrat Berishovicit qe me festimet e 1 majit priste t'i terhiqte ne krahun e vet edhe keta lidere me te cilet ka patur nje korrespondence te gjate dhe te panderprere qe ne 8 nentor 1968. Mendohet qe kjo levizje e lidereve boterore te kete ardhur menjehere pas zhvillimeve te fundit, kur Edi Rama dogji publikisht flamurin e Natos dhe Berishovici nxjerr nga harremi zedhenesen e vet per te denuar rreptesisht dhe me force ngjarjen.

Nga ana tjeter, edhe Osama Binrish Ladeni ne nje mesazh audio drejtpersedrejti nga shpellat e Vicidolit, te transmetuar nga Al Xhazira, theksoi dhe njehere me force: Nato sharmuta!

NATO - Jazek! smiley

 

Kjo eshte bo me Corel

Tashi kjo po qe eshte dileme,kush eshte me i mire Photoshop apo Corel???

TV Klan zbulon foton e vertete se cfare flamuri kane djegur socialistet.

Now they are fucked:

Kjo eshte dhe arsyeja e vertete pse po perfundojne ne spital, jo uria smiley

 Me ne fund u sqarua perfundimisht problemi i falamurit   " te djegur ".! I NATOS JO!Eshte thjesht nje FOTOMONTAZH, i bere prej katundarofirauneve

Eshte  veper e "te djegurve", per servilizem,  tendera, reklama e... grumbuj Evroshe. Qe njihen mire cielt jane;...Bahri Falliu dhe Sander Cimbidhi..E qarte e qarte .Flamujt e NATO-s i kemi tamam !Turp  na bie nga keta pede..

 Po ç'a patet keshtu o te uruar qe ziheni. Keta ketu tek Natoja, po qeshin, dhe po thone; eh sikur te ishin te gjitha kombet keshtu si shqiptaret qe zihen per ne. 

 ....flamuri i Natos eshte justifikim i deshperuar i avantgardesve te Berishes, per te larguar vemendjen e nderkombetareve ose per tju mbushur mendjen me zorr se kjo qeveri eshte mbrojtese e zellsheme e flamureve te Natos,

trukazh mund te jete, dhe qellimin e ka me perqendruar vemendjen e Natos dhe njekohesisht ti beje frike opozites. pra me nje gur vret dy zogj. 

ne fakt sikur gjithe ajo turma te kish sulmuar kryeministrine qeveria Berishes do te binte patjeter. se nuk e mban dot popullin tend, me 4 police qe e bejne ate pune veç per RROGE. 

edhe ne france, gjermani, amerike, etj, sikur rruga te ngrihet ne mesymje, nuk ka polici ose ushtri ta mbaje por e debon pushtetin. aq me teper qe pushtetet e sotme moderne e quajne veten demokratike, kjo i ben te mos (guxojne dhe) vrasin popullin e tyre.

prandaj sala perdor yçkla te tjera, per te frikesuar (ose e ndergjegjesuar) turmen me nderkombetaret. rama ne kondita te tilla edhe po ta marre pushtetin nuk do te kete mbeshtjen nderkombetare e sidomos ate te Natos. ai do te cilesohej direkt "bandit i kuq" dhe do t'ja varnin teneqet. leke me mbajt qeverine nuk do te kish pasur.

nji keshtu daje.

Montazh, jo montazh, kuptohet qarte qe nuk eshte ne interesin e PS-se qe te behej ky akt. Dhe me thene te drejten, si xhest eshte totalisht jashte vendit. S'ka lidhje fare me qellimet e protestes.

Per fat te keq, ne republikat e bananeve si kjo e jona, pushteti dhe oligarkia e lidhur me te nga interesa te ngushta, merren me teper me keto karagjozlleqe se sa me problemet e verteta.

Pushteti i Berishes e ka treguar edhe me pare simpatine e tij per metodat komiko-diktatoriale te te vepruarit.

 Per fat te keq, ne republikat e bananeve si kjo e jona,

nuk bejne greve urije politikanet e botes, se eshte humbje dinjiteti, ata ne shenje proteste JAPIN DOREHEQJEN dhe kaq. 

do ta kisha me simpati ramen sikur te hidhej ne aksion si nanoja ne kohe te tij (ose si enveri ne kohe te gjermanit duke e quajtur satrap Berishen lol) . jo eshte bere per turp. po luan guret e fundit e megjithate, kur ta mbaroje greven ke per te pare qe do ta rifilloje jeten politike sikur te mos kish ndodhur asgje. 

ndersa sikur tere deputet socialiste te jepnin doreheqjen ne shenje proteste, do t'i kishin te pakten ne zgjedhjet e ardheshme shanset shume here me te larta per te fituar se do te dilnin nga kjo loje politike (ne fakt pa rrugedalje ligjore) BALLELARTE.

po jane plera qe vetem ato dy leket e qelbta te rroges (plus ato qindrat e perfitimeve) u interesojne.

Vallahi keta te rinjte jane per Gwines

Me nje cope rrobe blu kane  sjell verdalle Qeverine Opoziten televizionet dhe ne fund qershia permbi torte i paskane kap dhe dhjetra peshq ketu. Per tu pas zili edhe nga vete ginesxhiu shqiptar me i suksessshem  Aiqengultegozhdet

Djegja e skenuar e flamurit te Natos u ideua nga Aleksander Frangaj..si koka me e zgjuar e Berishes.Kerkojani atij djegjen e flamurit.Televizionet e tjera flinin gjume ..ha ha ha vetem operatoret e Klanit punonin.Po kush i ha keto o Frangaj bashke me Fevziun.E kenaqet shefin tuaj.Bravo.

Tani qe ajo djegie e flamurit ka ndodhur vertete kete e besoni dhe e dini edhe vete ju socialistet, pavaresisht hipokrizise se domosdoshme ne raportet me perendimin. PS-ja nuk trashegon nga PPSH-ja thjesht godinen, organizimin dhe strukturat, por edhe elektoratin. Elektorati i PPSH, pa luajtur nga vendi fare u be elektorati i PSSH. Keta sikur te kene qene edhe njerezit me mendje hapur ne bote dhe nje transformin i tille bindjesh eshte veshtire te ndodhe ne pak kohe. Sigurisht qe pragmatizmi per pushtet nuk ju mungon socialisteve dhe behen edhe me katolike se Papa me raste, por ndjenjat e tyre anti-perendim ne subkoshiencen e tyre i nxjerrin zbuluar si ky rast apo te tjera qe po te doni ja u permend.

Sali Berisha, sekretari i PPSH, pa luajtur nga vendi fare u be drejtuesi i PDSH. Ky sikur te kete qene edhe njeriu me mendje hapur ne bote dhe nje transformin i tille bindjesh eshte veshtire te ndodhe ne pak kohe. Sigurisht qe pragmatizmi per pushtet nuk i mungon sekretarit dhe behet edhe me katolik se Papa me raste, por ndjenjat e tij anti-perendim ne subkoshiencen e tij i nxjerr zbuluar si ky rast apo te tjera qe po te doni ja u permend.

Sot montazhieret jane ne mode ,dhe shume profesioniste madje. Mjafton qe koka me ide te vjetruara nga koha e sigurimit te shtetit, ti rifreskoj montazhet kunder revolucion.  Sot televizionet e te dyja krahve jane te blera ne menyren me te ulet, dhe mund ti perdor i pari i klanit per gjithcka dhe kur ta kerkoj nevoja. TV Klani eshte nje i tille, vegel qorre e sigurimit te shtetit. Sot ne te gjithe e dijme , se drejtohemi nga nje ish aparatcik i kohes se enverit. Duhej te kishe merita te medha qe te ngjiteshe ne nivele bllokiste atehere. Por do ti qe ketij aparatcikut kryeminister , i eshte kthyer ne refleks kjo pune e montazheve. Problemi eshte qe ai kundershton veten ne menyrat me bajate, dhe kjo jo per here te pare keto 20 vjet. Sipas tij(e deklaruar kjo), dhe po ashtu nga statistikat e bera( te pavarura), Shqiptaret jane kombi me pro NATO me diku  90 e ca perqind. Ai Shqiptari i kundert , mua personalisht per cudi akoma nuk me ka qelluar. Don ti i paska qellu klanit te frangajt, te bej bingo personin e rralle qe ben jokerin ,e qe na ben lemsh dynjane? Por po te ishte keshtu ,ata duhet ta kishin kapur personin ne fjale edhe me fytyre.Ju lumte juve televizionit pararoje, qe e kam lepurin me qerre

 A e hodhen dot Murin e Madh kinez, socialistet apo akoma?

Uroni vetem qe mos te jene aq DEBILA sa ta ngatarrojne flamurin, pjesa tjeter zgjidhet pasandaj.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).