Tiranë – Duke filluar nga seanca e sotme e në vazhdim, deputetët e Partisë Socialiste nuk do të marrin pjesë në seancat e Kuvendit.
Vendimi është marrë sot në mbledhjen e Grupit Parlamentar të kësaj partie, ku theksohet se bojkoti do të vazhdojë deri në momentin kur të zgjidhen kërkesat e opozitës për transparencën e zgjedhjeve.

Vendimin e tyre, socialistët e motivojnë pasi qeveria nuk ka “lëshuar pe”, duke mos lejuar hapjen e kutive të votimit të zgjedhjeve të 28 Qershorit të vitit të shkuar.


 

4 Komente

Jam dhe do jem kunder bojkotit dhe grevave te urise. Por kur ke te besh me nje kokemushke te zbritur nga mali qe nuk kupton asnje lloj arsye atehere me duket se bojkoti vlen. Per cfare te shkojne ne parlament opozita kur pozita dhe i ashtequajtur k.minister nuk degjojne fare nga ai vesh? Le ti lene te qeverisin vetem dhe ta bejne bejne shqiperine ne nje bathore masive se aq dine.

Mbaroi turizmi parlamentar sepse erdhi vera dhe afroi plazhi

epo dele si keta deputetet e PS-se, s'kam pare ndonje here ! Cirk i ka ber krietari mo ! I tha ne fillim te rrinin 6 muaj jashte parlamentit, pa bere betim etj etj, (te shkretet, shumica e kishin dhe "per here te pare" ^^ ) ... i tha pastaj te benin mitingje e protesta, ku ndonjehere mbidhnin 200.000 veta, ndonjehere 1500 ... i tha tani ne fund qe te futeshin direkt e ne "greve urie", te flinin e çadra ushtrie, e te zgjeheshin heret ne mengjes me daulle e borie ... ata prape u binden ! vallahi, si keta lloj robsh s'kam pare ndonje here, sinqerisht ! Aq me teper kur krietari iken e bredh neper Paris per pushime apo ne Dubai per te bene dhembet porcelane ...  smiley

Aty rrini, se mbase shtoni turizmin sivjet ! Jam i bindur se çadrat e protestuesve duhen lene aty edhe pas ikjes se tyre : te behen vend pelirinazhi e perkujtese nga turistet vendas e te huaj !

Po pse deri tani bojkot i shkurter ka qene qe dashkan kete te gjatin keto deputetet socialiste?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).