Meqe ate tjetren na e moren mesysh e nuk hapet me dhe askush s'po merr mundimin ta çlirojne, po i bej nje upgrade ne Kupa Pa-kapak Tifozllek 4.0. 

Bayern - Inter, Gjermani vs Itali, Birre vs Vere, Wurstel vs Makarona, Volkswagen vs Fiat, BMW vs Alfa Romeo, Biond vs Brun, kush do te fitoje? 

66 Komente

Per birre vdes, veren s'e dua...

Fiat? Fix It Again Tony! smiley Jo, faleminderit, Golf 4.

BMW vs Alpha Romeo... po bej sikur s'e lexova...

Biond vs Brun... bjond, bjond, bjond!

Bayern, kur te dalesh, mos harro te mbyllesh deren e stadiumit, pasi te kesh fituar Kupen. smiley

 

 ta gezosh kete Teuta ... kupa eshte e Interit! Smile

Rrofsh per foton, Square, une jam tifoze e Gjermanise, ne fakt dhe Anti-Inter. Shume cool gershetat e ketij smiley

Ta kisha gjetur edhe une nje per te te kthyer nderin, por s'do qe s'do te behet "paste".

"Kupa eshte e Interit"... 50 vjet qe thuhet vit per vit... vazhdojeni edhe 50 te tjera... 1 shekull plot! smiley

E the mor squarepusher, e the.

Po kujt ja the?! smiley

 

PS: E lezetshme ajo fotoja e mesiperme me ate koke-wurstelin te veshur si uba buba.

Ti s'paske zene mend, s'i paske bere ushtrimet para pasqyres! smiley

Megjithese e urrej si ekip fiton Interi pa problem. Bajernis ska ekip per finale dhe fati e ka ndihmuar 2 here me Manchesterin dhe sidomos me Fioren. Interi fiton me 2 gola dif.

LvG Rex duke bere planet e Blitzkrieg:

Ky e paska marre medaljen qysh pa filluar loja.

Te kishte dale edhe Hamburgu do kishim pare Bayern Hamburg per superkupen e Evropes.

Si po i bokan dojcat kete vere, garage sale me kupa.

Arjani tuj festu kupen e pare:

U ngrys Arjan:

E ne te gdhire u be Zoro:

 

O lali, lali, gjermania, bicikleta me dy rrota. E paska nigju edhe Roben kete kongen qe vuni fh-ja. O lali, lali, lali ku je ti.

Paksa ironike qe nje hollandez te beje plane blitzkriegesh smiley

Patriot rrofsh xhan smiley. S'ta kthej dot per momentin po ta kam borxh nje smiley.

Une jam milaniste e keshtu do thoja kushdo te fitoje veç Inter jo.Po me duket se kete radhe po i merr te gjitha kupat si Barça vjet.Ki inatin jepi hakun.Te Bajerni nuk luan Ribery dhe ai Oliç ne lufte me Maicon s'ka ku te shkoje..........

Barcellona, perpara ndeshjes me Inter: Do ta shesim lekuren shtrenjte!

 Shtrenjte vallahi e shiten.

Ja ketu, Piquet, i vetmi qe mbajti fjalen edhe hapi dyqan lekure per divana 

http://pique.it/

A ka ngel nanji 18 vjecar tjeter mer, se na e skualifikuan Scarface-in per finale. Ska gjo edhe me shkolle muzike e pranojme mjafton te thote "urdhno si urdhno", se na shkoi gjithe Champions Liga me zevendesuesit e zevendesuasave. Jo per gjo po asnji nga ato qe do dalin ne Playstation vitin tjeter nuk do kene lujt as dy tre ndeshje me Bajernin kete vit.

Suuuuuuuuuuper Bayern!!!

Inter 1 - 0 Roma. Say whaaat!!!!

Ole ole  2 ne xhep Interi.Te treten per nja dy jave smiley ai fytyre shkarravina i Bajernit se kaloj klasen sot ne apel.nuk do luaj.........Man city me gjithe ato shpenzime e humbi dhe vendin e katert sot.

kur ka fillu neshja labo.

Ka mbaruar ndeshja Brad.po e ve ne cels kupen Morati nashti smiley

ca italione ktu poshte po thonin pak a shume te njejten gje, totti eshte lojtar plehre, nuk ja theu dot kemben ballotelit smiley

 

per kete qe the.

20.000 Euro gjobe

5 ndeshje skualifikim

Ik tashi, bej dushin

Eh, kur te bie takati te shtohet inati. Keshtu eshte dhe puna me Totin.

 :-D :-D :-D

ueee, sa e madhe, po degjoj nje radio romane on-line.

Shkon nje gazetar roman (apo nje lojtar i Romes, s'e mora vesh) tek nje lojtar i Interit, Arnautovic dhe ky fillon i bertet anglisht: Fuck off, you mother fucker, fucking bitch!

Ky gazetari roman (qe nuk kupton asnje fjale anglisht) ja ben ne dialekt roman: Aoo, ma che dici, nun te capisco!

hahaha

Luis Vahn Gal: Morinjo eshte ish nxenesi im,ishte e turpshme ajo qe beri ne Barcelone.

We are the Champions:

meister

 

Si festohet fitorja ne futbollin pe verteti (e jo gatorade pisllik ne handball-in amrikon)

lvgbier 

directhit

 

schweinibier

 Te keqen e gotes me birre! Qenka e vogel fare! Hudh e ndonje ketej !! Mot me shume!

Hera e fundit qe festojne keta patatet ket sezon se interi do ja tregoje vendin.

hehehehehe sa te vije Milloshi te te kendoje kengen e Lalit, se une s'ia thom nga sazet smiley.

Mgjth do ket rujt ndonje surprize tjeter fh per ate dite, s'ia kam marakun smiley.

Sorry, I've been away from my desk lately.

Cer i paskan bo mer jahuuu, yyyy none cer kampionesh.

Ia marrsha t'tan t'kecen ia marrsha....qe mu befte rroga Paulaner mu befte!!

 Booo cdo i vika Cambiassos era Paulaner kur te vishka bluzen e Muller-it ne fund te ndeshjes. smiley

 

Heil LvGaal!

www.youtube.com/watch

Sikur e ka tepru i cik me Paulaner m'u duk mu smiley.  Jo vetem rrogen por edhe bonusin Paulener e ka bere dhe pire smiley

Kishte ardhe dhe Mourinjo sot me pa neshjen Herta Berlin-Bayern,ne fund te ndeshjes e pyeten :Zoti Morinjo si tu duk Bayerni sot.

Morinjo: Kane nje favor se gotat e birres nuk jane kaq te medhaja,kurse ne (Interi) kur te shpallemi kampion na duhen shume veta qe te ngrejne kazonat e spagetit.

smiley

Brado <3

 Ka ra evroja ka ra! Vuajne shume dhe keta gjermanet!

Me kete festim qe paskan bere, duhet pranu qe i kane shtrenguar rradhet e falangave anti interiste.

albano,neser eshte festa ne Marienplatz,30 mije litra agustiner birre ne dispozicion,paguan Karl Heinz Rumenige,apo nuk eshte dhe e djele.

Defreni defreni me birra gjermone, po si birra Tirona nuku ka, te ben lavazh gastrik..

Kshu nuk jam noi tifoze madhe, por per te qene atje ne Marienplatz do behesha vallai smiley

Me ishte kriju pershtypja se ky kombinimi "shume edukues" pervecse edhe "shume i shendetshem": sport-birre, ishte nje eskluzivitet i Birra Tirana. - Sic e kane nisur keta, per finale i bie qe Interi te bej pasime me 12 topa. smiley

Cfare po i punon Chievos!!!

3-1 tani!

44444444444-1 TANI!!!

Cfare spektakli!!!

INTER KAMPION!!!

roma nuk u dorezu! Inter kampion javes tjeter!

Inter- Bajern.

Quotat jane spektakel.

Fitorja e Interit 1.33, fitorja e Bajernit 6.33. Barazimi 4.33.

Ve bast per Bajern?

 Zbulohet skuadra qe do te perballet me Inter ne finalen e Superkupes te Europes.

Atletico Madrid - Fullham ka perfunduar me fitoren 2 -1 per Atletico Madrid.

P.S. olsib, mos fol me se ti sjell ters. Nga 4 - 1, as 10 min barazoi e fitoi Roma dhe Interi perfundoi ne 4 - 3, biles gati barazuan.

Bayern dje, 2 tituj (+ Kupa e Gjermanise)

Inter sot, 2 tituj (+ Kampionati)

Kush do te beje tripleten me 22 maj?

Forget Strasbourg.  Madrid, here we come:

Your head in the platter, or basket:

 Monda kam nje kerkese, nje foto te Altintopit mundesisht per ne tech impared qe sdime si ti embedim fotot

am i doing it right ?

 

fcb_rwe_altintop_468x345.jpg (468×345)

Çuni yt ky, Brado? smileysmiley

Sa mire e paske mesu! smiley

kom nji mendje te keqe qe fiton Bayern ne kohe shtese pa shku me penallti mgjse deshira ngelet per nji fitore shkatrruse 4-1

Te fitoje me i miri..loja e bukur. Do ta keperdija me shume fitoren e Bayernit, se kane fituar pike se fundmi ne simpati..jane me pak pompoz se keta patatet e interit.

 Me sa po degjoj, dy tifozerite kane pergatitur koreografi te mrekullueshme.

 

Sonte Jo, jam i zene!

Ka mbaru ai muhabet. INTER KAMPION!!! Ngushulloj "in advance" wurstelat!!!

Tek "Back to the future" Michael J Fox gjen nje almanak sporti qe jepte rezultatet e ndeshjeve ne te ardhmen... dhe aty ishte qe Bayern do fitonte. Tashti vec nqse ndodh naj gjo ne kontinuumin kohe-hapsire, ose nqse ben ndonje gje Spielbergu me koke te vet...

me i llaf, nqse ... s'ma nxe gjoja... CERNi e ka fajin.

Paske ngaterru film emigranto! Tek filmi im fiton Interi dhe humb Bayerni.

 

 

.

 

Urime Interit. Ngushellime Bayernit. S'arrita te shifja ndeshjen se me zuri gjumi, por me thane qe Bayerni kishte lujt keq. Brado... Ca te te them... Me vjen keq per ju... S'paskam as force me ju tall... INTER KAMPION!!!

Olsiii, miremengjes. smiley  po ca tifozi je ti kshu mo? smiley tifoz gjumash hahaha

Tifoz per hater te nipit praaa... smiley Nje pershendetje nga Vlora heroike. smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).