19 vjecari Edi Rapo ështe akuzuar për vrasjen e 20vjecarit Jafar Karzoun, i cili vdiq prej plagëve të marra në spitalin e Harfordit të shtunën. Karzoun, student në Universitetin e Connecticut, ishte përpjekur t’i dilte në mbrojtje mikut të tij, kur Edi Rapo, student në Manchester Community College e ka atakuar rëndë. Rapo ka ardhur në Amerikë para 11 vitesh nga Shqiperia dhe është qytetar amerikan.

http://www.wtnh.com/dpp/news/crime/uconn-student-dies-after-spring-weekend

UConn student dies from fight injuries

Updated: Saturday, 01 May 2010, 11:08 PM EDT
Published : Saturday, 01 May 2010, 10:07 PM EDT

Hartford, Connecticut (WTNH) - A University of Connecticut student died Saturday from injuries sustained during a fight over Spring Weekend.

Hartford Hospital says the victim, 20-year old Jafar Karzoun, died Saturday from head injuries

19-year old Edi Rapo is accused of sucker punching the student outside of Senor Pepe's restaurant.

He's already been charged with breach of peace and forgery for a fake ID. He could now be facing additional charges.

Rapo, a freshman at Manchester Community College is from East Hartford. He came from Albania eleven years ago and is a U.S. Citizen. His parents posted his $75,000 bond.

Friends of Karzoun say he was defending somebody else when he was attacked.

University of Connecticut spokesman, Michael Kirk, said in a statement Saturday night:
"This is an awful senseless tragedy. Jafar's death is a terrible loss for his family, friends, classmates and the entire university. the university has been in contact with his family throughout his hospitalization and we will continue to do whatever we can for them."

A memorial service will be planned in the coming weeks.

News 8 will bring you more information as soon as we get it.

2 Komente

Hajt se burgu per burra eshte.

Bravo Edi Rapo, e ke bere si burrat.

Me siguri ka qene ndonje ceshtje nderi. Tani nderin tend shqiptaro amerikan, e ke vene ne vend, keshtu ke nderu familjen ne rradhe te pare, fisin, shoqnine, kombin shqiptar, dhe keshtu me rradhe do hysh ne historine e ketij kombi si hero, ashtu sic jane bere heronj shume vrases te tjere.

Tani qe nderin tend e mbrojte para deres se restorantit, me siguri ne burg ku do kalosh pjesen tjeter te jetes do te ta hapin ... (nderin) fuqishem, e ata me siper qe ke nderu do te ta heqin perfundimisht vizen, se fundja nuk do besh me pjese ne jeten e tyre.

Urime dhe nje here, e qofsh me nder.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).