Presidenti i Venezueles Hugo Cavez, i cili së fundmi ka hapur një llogari në Twitter (faqe të cilën para pak kohësh e ka quajtur 'mjet terrori') i bëri thirrje Fidel Kastros dhe presidentit të Bolivise Evo Morales që edhe ata të bashkohen me të në Twitter.

 

Më tepër tek artikulli i Reuters.

 

 

4 Komente

prit kur ta hapi me vrap ene sala, i apasionumi i madh i teknologjise, qe do ta qesi gjithe shqiprine onlajn, se kjo asht andrra e madhe e tij smiley

Berisha me Ramen jane me te sofistikum se keta, nuk perdoren Twitter. Komunikojne live me chat ne Facebook.

Mgjths Facebook-u eshte bere si puna patetes andej nga memedheu me ca degjojme. Aty behen dashurickat, fejesat, intrigat, tradhetite, investigimet e gazetave, kercenimet, aty mbillen tokat e vilen vreshtat, aty investigon policia fallsifikimin e monedhave fejsbukiane, aty behet lufta politike ... me nje llaf gjithshka. Me duket tani do qite Facebook-u dhe nje aplikacion posacerisht per shqipet te quajtur "Mami" nepermjet te cilit grate shtatzane do kryejne jo vetem lindjet po dhe do realizojne shtatzanine, ne te njejten kohe qe i vjedhin komshiut domatet tek ferma. Nqs kane internet te shpejte mund te linden dhe bi ose tri njake, nderkohe qe hapin pusin per te vaditur fermen, ose per te gjetur nafte ose grup armiqesor.

P.S. E ka lyer gje me boje Rama llogarine e facebook-ut, se Berisha e ka blu by default?

ne te njejten kohe qe i vjedhin komshiut domatet tek ferma

Mos o Zot! smiley

Paske dhe ti ferme ne Facebook moj? :O

Po ca mbillni aty, apo merreni kryesisht me blegtori e bageti? Kilja e domates sa ka vajtur ne Facebook qe u merakose, apo u shtrenjtua tani me krizen financiare ne Greqi?

P.S. Kushedi sa romantike do jete te biesh ne dashuri tek ferma e Facebookut. Kur te plakesh pastaj u tregon nipave e mbesave histori kur ja vodhe gjyshit (te tyre) lopen nderkohe qe ai u shkeput per nje moment nga faqja qe te shikonte komentet e Peshkut, ose kur mbollet bashke ato pemet qe te mos ju shikonin fermeret e tjere tek benit gili-vili, pasi i kishit bere tokat kooperative nen betimin "mi lopa es su lopa". :think:

Kjo eshte patjeter nje teme qe duhet te peshk-bejte-elaborohet sapo te vijne bejtexhinjte ne linje. Ose na tregoni ndonje term gjuhesor tipik per fermat fejsbukiste se dro e provojme dhe ne. lol

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).