Parrulla e re e socialisteve ne luften e tyre kunder Berishes per pusht...ahem ne luften e tyre per transparene te gjithanshme!

Si tingellon?

Per mua ka nuanca te renda seksuale...

21 Komente

Une do te thoja :

Nuanca te renda homoseksuale..............

Te hapen kutite e votimit te 28 qeshorit,te behet transparenca...cdo leshim do te thote te behesh pjese e regjimit qe sundon sot ne shqiperi!!!

Kush ma sqaron lidhjen logjike midis tre sloganeve te perdorura nga PS-ja qe kur filluan protestat!

 Ku është vota ime -pas protestave te shumta u zbulua qe vota ishte ne kuti smiley
             ||
             \/
 Hap kutitë ose largohu - as kutite nuk u hapen as ai nuk u largua!
             ||
             \/
Hap kutitë, Liro vizat, çliro ekonominë - !!!!!

Lidhja logjike eshte pershkallezimi i gjuhes te konfrontimin nga "ku eshte vota ime" tek "hap kutite ose largohu" .  Mbas deshtimit te grevo prostestave ku as kutite s'u hapen as Saliu s'u largua dhe nuk pati mbeshtetje mbarepopullore per levizjen me "hap kutite, liro vizat, cliro ekonomine" behen dy gjera: 1.Mundohet te behet lidhja e shkurter midis hapjes se kutive dhe liberalizimit te vizave dhe ekonomise. 2. Ka nje largim me lezet nga konfrontimi i ashper per ta zbuar nga pushteti Berishen dhe per t'u larguar nga ceshtja e kutive.  Mbas ketij sllogani mund te shohim vetem: Liro vizat e cliro ekonomine.  Fushate elektorale per zgjedhjet lokale te 2011 dhe ato te pergjithshmet e 2013.

Ka nje largim me lezet nga konfrontimi i ashper per ta zbuar nga pushteti Berishen dhe per t'u larguar nga ceshtja e kutive."

Haha bravo i pakapshem! Pikerisht kjo me erdhi ne mendje edhe mua kur bera ate skicen me lart per kalimin nga nje slogan tek tjetri!

 

Hap kutitë, Liro vizat, Çliro ekonominë......,

....... nje kapucino, dy konjak, a po, edhe nje uje te gazuar.  reston mbaje  vete smiley

 

" Liro vizat" , po sa do qeveria te liberalizohen vizat s'do Rama kure.

Lapangjoz njeri...

Per qeverine e Gerdecit e kishe fjalen?

Ca me i thane ketij vecse , Urime per emisionin !! :-D

Aq shume ju u ka neverit Shqiptareve kete vitin e fundit ky Ed Rama sa qe Sali Berisha po ju duket njerezve si Servet Pellumbi apo Sabri Godo,besoj se po te kishte zgjedhje ne fund te ketij muaji PS-ja nuk i kapte 30 deputete.

Rama eshte bere bajat bashke me ndjekesit e tij (perfshire militantet e peshkut) qe e ndjekin nga mbrapa gjelin, si pula te hallakatura.

Per mua, PS ka degjeneruar fare, per mua, gjthmone; ka humbur cdo lloj fytyre dhe besueshmerie tashme.

TODAY. TOMORROW. TOYOTA.

Hap kutite, liro vizat, cliro ekonomine!!!!!!!!!!!!

Mua me duket se kete parulle e ka per vete ku thote,

Hapi vend nje tjetri,merr nje vize dhe ik , leri njerezit te jetojne .

Vini re! Vini re! smiley

Ka nderruar prap parrulla antiBerishe e Rames dhe socialisteve. Parrulla e re vijon si me poshte:

LARGOHU!
Shqiperia kerkon:
TRANSPARENCE
DREJTESI
ZHVILLIM

qyqa!!!!!!!!!

kesaj radhe s'do te mbahet dot berisha smileysmiley

Nietzsche,

Ca torte koncesionare nuk po ndan me klientet e Rames kete here Berisha, qe po i ben presion kaq te forte kete here (as hap as mbyll, por direkt largohu)? Ndonje hidrocentral, rruge, bllok ndertimesh qe s'e dime ne? smiley

Keshtu nga perrulla smiley Edi duket ta ketë me gjithë mend kësaj radhe.

Druaj se s'do ketë kurrfarë kompromisi.

Paçka se ka marrë ca si ftohtë këtyre ditëve smiley

 Mire e keni, majeni fort berishen se po hap gropa per te gjithe...

Vallai me keto parrullat qe leshon Rama, ka per t'a mbajtur fort i gjithe populli edhe per ca kohe, me dashje apo pa dashje...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).