Tema e boterorit.  Lejohen:

-baste

-sherr tifozash

-oferta qerasjeje

-sherr tifozash

-steriotipe kombesh (psh bananaxhinj, makaronaxhinj, portokadhexhinj, taco-xhinj, muzhikxhinj, bistroxhinj, teutone uber alles etj etj etj dhe teutone uber alles)

-sherr tifozash

-Brad pa limite komentesh (pls pls, pretty admin pls)

-sherr tifozash

-dhe sidomos argetim me sherr :).

____________________________________

Grupi A

Afrika e Jugut
Meksika
Uruguai
Franca

Grupi B

Argjentina
Nigeria
Koreja Jugore
Greqia

Grupi C

Anglia
SHBA
Algjeria
Sllovenia

Grupi D

Gjermania 
Australia
Serbia
Gana

Grupi E

Holanda
Danimarka
Japonia
Kameruni

Grupi F

Italia
Paraguai
Zelanda e Re
Sllovakia

Grupi G

Brazili
Koreja Veriore
Bregu i Fildishtë
Portugalia

Grupi H

Spanja
Zvicra
Hondurasi
Kili

134 Komente

Une do i shoh te gjitha ndeshjet, me perjashtim te grupit D. Korespondojne me ndeshjet e lagjes, prandaj. Edhe me pelqen lokalizmi edhe pragmantizmi ne futboll. Ja, ja... : P

Qamet i madh po s'i pe ti smiley.  I shef Shakira (me ket pershendes Teuten, Milloshin, fh-n dhe gjithe teutonet e peshkut) 

Ca jane keta pabuksa mi Monda?!

Olso, ik futja nje pjate makarona, pa ktyne mos u qaj hallin smiley

PS: Ato me fruta deti ku i hengre kesaj radhe ne Vlore?

Tifoze e ketyre qenke ti?!

Kaq poshte qeka ul pazari?!

Restorantin me PM

 si poster sensibilizimi per anemine duket

po pantallonat, Armani ua ka qepur ketyre. sa ngjyre e bukur. mu si uniforma e ''policise pyjore, a tatimore'' ne Shqiperi smiley

apo c'shkoka edhe me blune e erret te bluzes smiley

Rrofsh, Monda! Lahm is sooo cute! smiley

Je bere gati? Une hekurosa fanellen, nderrova background-in e PC me nje super Uber Alles logo... po pres tani, na shkofte mbare, jarebi! smiley

  Lahm is sooo cute! 

Shih kjo! Lahm thote. Medemek nuk fillon e perendon syte kur shikon Cristiano Ronaldo.

Mua nje gje me vjen keq. Qe Suedia nuk merr me pjese. Jo per Ibrahimovicin, por kane pasur ca tifoze femra qe pikturonin dy binjaket cdo ndeshje. Te majten me flamurin e Suedise e te djathten me flamurin e skuadres kundershtare. 

Jo, per Zotin qe s'me pelqen hic Cristiano Ronaldo...e ka fytyren si me yndyre dhe shume te kuqe.

Plus, I LOVE blonds... smiley

Ah, dy bruna kam qejf: Ballack dhe Kaka. smiley

 

 

Mre mo mire po ka rrogen me te modhe nga te gjithe!    smiley

Tema me mençur e hapur ndonjehere ne historine 132 vjecare te ppu.

-Brad pa limite komentesh (pls pls, pretty admin pls)

I bashkohem totalisht apelit. Me kanun, ne rast lufte, pezulloheshin hasmerite. Liri per brad e co. 

 -dhe sidomos argetim me sherr Smile. 

Me sherr? Ok. Poshte kombetarja afrikane e zezakeve te Frances.

k

Edhe une i bashkohem apelit: BRADI PA LIMIT!

 

Bashkohu edhe ti me ne! smiley

Pu pu pu c'njerez t'hidht smiley.  Dhe keta adminat, me hile, njehere qe doja urgjentisht te perdorja opsionin e reduktimit te postit, e paskan heq te poshtrit.   

Mend per here tjeter.  

PS: Olso, ma dergo adresen.  Adresa e marreses "Uber Alles" smiley.

ne fakt postimi i pare duhet te rikujtonte kampionet ne fuqi, po hajt mo!

 

Shif ku e paska pas hallin e anemis qy smiley.  

Ne memorje te Kapitenit:

 

Sa bukur ngjajn cunat. Do zoti na nderojne prap kete vit po skam shume shpresa. Vetem patatet e gjermanise, gabelat e brazilit dhe sterdhomcat e anglis mos ta morin po le te permbyset bota.

s'besoj ta marrim kete vit po te pakten do ua veshtiresojme punen disa skuadrave!

 

patatet e gjermanise nuk i dihet edhe mund ta fitojne...

 

 

 

 

 

 

 

 

... kupen e rugby per femra

O lumi a ka mundesi mos te na e bosh pis forumin me ashtu ekipesh morracak a jo?

Nuk te pelqen muzika klasike?

Sa shpejt plasi sherri smiley.  S'iu duru as pa u hudh topi i pare.  Po shyqyr qe jeni brenda temes smiley.

Poshte gnocchi, patate wanna be!

Monda, me duket se s'qeke e informume mbi kuptimin e dyte te "patates" ne italisht.

Sounds so woman pride! smiley

 Vere blackberry-n ne speaker, mbase te degjon ndonje deutsch-e femer verdalle te ta leshoj me pjate kokes smiley.  Ta shikosh sa shpejt do te te tretet ajo darka qe po ha smiley

Nje deutsche bavarese nga ato gjigandet te veshura me kostum bavarez qe mbajne nga 7 gota birrash 1 litershe ne cdo dore???!!!

Magari!!! smiley

Apo nuk e kane doren si ciklopi.

 Sa here te kane rene, qe u rafte kupa e 2010 ne tac te kokes smiley.

jo jo mu me kane rene ndryshe,po mire eshte te mos u biesh ne dore smiley

jazek smiley

Rri urte se do terheq apelin smiley, mos dil nga tema me sherre te tjera, jena vetem per sherr futbolli ketu smiley.

Mire mire mos e terhiq se u urtesova.

Ah... Lumsi ti Brad! smiley

Rrofshi cuna dhe goca,i shtova nje 2 Bradit per mos me qene vetem,te shohim ca do thote shefi.

Une kom i mendim qe peshqit te na thone me ke jane tifoze se keshtu i bie mos me bo sherr fare,une per shembull qe kur kam hap syte vetem Diego Armando Maradonen kam idhull,pra jam me Argjentinen.

Une po e them tani dhe s'e perseris me se kam frike  nga Monda...skuader me te mire se Italia s'ka smiley

Per bastexhinjte,ndeshja Afrike e jugut Meksike 42 % e gazetareve sportive thane qe fiton Meksika ndersa 24% fiton afrika e jugut kurse 34% thane per barazim.

Brad II,

Mbase ke ndonje agjensi bastesh, dhe hardallups popllin.

Rezultati i sakte A.Jugut- Meksik 3-1.

Fillove duke ja fut kot Lumo?

E thane gazetaret dhe jo une.

A pox on both your houses - tha Shekspua.

albano,me qe ra llafi, ky gol i Bergkamp para nja 1 jave u shpall goli me i bukur qe eshte bere deri me sot ne kampionete boterore, ne nje konkurs interneti.  ne vendin e dyte,goli i Maradones kunder Anglise,(sllallomi i famshem nga mesi i fushes).

nuk ka sesi mos te vlersohet nje mjeshtri e atille. atehere po te tregoj me te mirin e tij sa per kuriozitet..www.youtube.com/watch muzike per syte

e di, e kam pare edhe kete.  si shume te tjera gola te Bergkamp.

nga Bergkamp kemi pare shume gjera te bukura. por ajo qe mua me ka lene me shume mbresa, eshte marrja e topit, ulja e tij, kontrolli.  teknikisht, e persosur.  sublime do thosha une.  mozart dhe bethoven bashke.

Naten e mire, te dashur miq!

P.s. Manja, xxx ; -)

TM manja deshe te thoshe apo ndonje gje tjeter ???????/

eshte gje manja, shpirti im ktu dhe une se shof

apo je ti manja, se te vrava fare pastaj

manja, shpirti im, ta hongsha zemren smiley

Tifozat e Italise ketu! smiley

Fratelli d'Italia

l'italia s'i è desta

col'elmo di Scippio

s'e cinta la testa...

Dov'è la VITTORIA....

la Vittoria è nostra...

 

O Guce, fatti vivo! smiley

 

Ta tregoj une Gucen ty, pse s'te dalim ne te tjeret?

Tre urra per Italine:

Urraaa!

Urraaa!

Urraaaa!

Ty te kam njesoj si veten, nuk do mungoje kurre ne kesi adetesh smiley

Urraaa! 

skane faj qi ju shajne ju refugjateve smiley

aq vjet ne mamerike, dhe prape tifoze me italine ...grrrrrrrr brrrrrrrrrrrr

 

hahha gucja eshte me keq se une per sa i perket viteve dhe nivelit te skuadres vendase - mgjs franca ka treguar plot perkushtim qe s'ia del dot italise smiley.

pastaj njeh ndonje tifoz te amerikes ne futboll ti? maksimumi blendi smiley

nejse, tani qe e thua, paskemi qene refugjate zakoni, buken ta hajme po skuadren ta shajme smiley

po jo mi jo,

sta kishe qe te beheshe me SHBA-ne, por qe gjithe ato vite andej, te te kishin bere i cike me shije anglosaksone sic thote avukati i (c)nderum smiley

prape se prape ke jevgjit i thone ksaj kur je me italine, sju dahet shpirti smiley

o bedrije, mos e tepro nashtina mo... Italia eshte djepi i qeteterimit te lashte, ti na thoke jevgj... s'bohet kshu s'bohet... Po ti, pa deklarohu iher me ke je, se shume po na sha... smiley

une e perfytyroj ruzhdijen me tulipanet.

ncuq

preferenca eshte trekonci France-Gjermoni-Angli

por gjithesesi rendesi me teper ka qe mos fitojne taljont.

kjo eshte kryesorja

pastaj me pelqen dhe argjentina, hollanda, nordiket etj etj

por taljont ???????

ncuq,

ne litar jevgjit e mutit smiley

t'hongsha trekoncin - po francen ku e ke gjet, apo nga zidane (juve) dhe trezeguet (juve), deschamps (juve) dhe vieira (juve), apo mos valle nga platini (juve)?

per gjermanine dhe angline s'kam c'te them, jane pjese e themeleve. une thjesht nuk i dashuroj dot.

kurse ata qe kane inat italianet nuk i kuptoj. te kesh inat italianet eshte te mos jesh sportiv. pastaj te kesh inat italianet eshte te kesh inat shqiptaret. te kesh inat shqiptaret dmth se duhet te ikesh refugjat smiley

po trekonc pra, se po  te ish ndryshe do ishte vije e drejte, dhe mu sme pelqejne vijat e drejta smiley

tashti per ato emrat (lani gojen para se me i permend smiley) del diskutimi a i boni juvja ata apo ata Juven smiley

Gjtihesesi Juve eshte i vetmi ekip me shije jo-evgjite ne itali, ka nje tis fisnikerie smiley

Sa per listen tende te prodhume me veti kalimtare, u tregove shume e poshter smiley

megjithate ti kesh inat italjanet do thote thjesht mos ikesh refugjat ne Itali mi goce, ska lidhje me shqiptaret, ne jemi versioni italian i permiresuar, kemi te korrigjume pikerisht ato gjojna qi une kam inat nder taljont  smiley

 

Jo evgjit moj ti, esmere. smiley

e mire e ke ne fakt

taljont jane ezmere , se jevgj jane greket smiley

smiley

Esmere, o moj esmere,

esmere o lezet me kripe,

o pa dil pak, o pa dil pak,

o mu ke fusha te t'shoh nje cike.

Duhet te jete pa tjater mbi 40 grade sot ne Tirane,ndryshe nuk ka si te jete.

s'jam tifoze thank you very much

kam qene e semure nga tifozlleku, dhe tani jam si ai robi qe eshte de-intoksiku , dhe nuk i afrohet mo alkolit as afer smiley

shijet e mia per anglosaksonet fillojne te bass pale ale dhe mbarojne tek boston clam chowder. for everything else, there's the old continent smiley.

ne fakt ti tushe, pervec faktit qe italia ishte dashuria e pare dhe dashuria e pare nuk harrohet, mendoj se italia eshte skuader qe te jep shume emocione, vuajtje ne shumicen e rasteve, por ja vjen nje dite dhe dielli italian shkelqen mbi kokat teutone smiley dhe cdo gje eshte e bukur. skuadrat e tjera thjesht nuk te sjellin diversitet te tille perjetimi.

vendosa te behem me gjermanin, qekur talianet filluan te hiqnin vetullat

hej hej hej, pa brryla!!!

Sa per fillim, cer bojne tifozat hollandez pasi skuadra e tyre fito botrorin?

Pergjigja: Fikin PS3, Xbox etj!

turns-cup-won-fan

Taljont jane next!

 

Chene, pst.

fan girl

 

squiiiiiiize that orange.

 qeka bo hollanda si skuadra gjermane smiley  per hajer  smiley 

Vendosa te behem me italianin, qe kur gjermanet filluan te vishnin sandale me corape te bardha poshte.

S'ka gje me te shpifur. smiley

 

smiley

give me 5 bro smiley

E ku eshte problemi ketu?!

Qe kur Maradona beri golin me dore ne Boterorin e 86-es, taktikat e futbollit ndryshuan. smiley

E basarduan dhe kete teme robt qe akoma nuk e dine me ke ekip te behen tifoze ose qe nuk kane qene nojhere tifoze ne jeten e vet,hapni nje teme tjeter me depilim ku ju grate te tregoni eksperiencat tuaja.

Nje pershendetje per breshkaxhinjt:

 Me gjermanet gjithmone. S'harrohen Mateus, Brehme, Keller, Voeller, apo portieri Bodo Illgner. Megjithate nuk shoh te kene gje ne terezi as sivjet. 

Nuk jane keq jo,portierin e kane shume te mire,po luajti pa Klosen ka per te arrit besoj ne finale.

 Ej, kush m'ndihmon mu me nje pyetje se u cmena! smiley

Dje ke koncerti ne J/burg, ai grupi Green Day kendoi nje kenge. Mbase kendoi me shume, po une kapa vetem kengen e fundit. 

Si quhet ajo kenga mer burre i dheut, se u cmenda tu kerku ne gugell, po s'del gjo! 

Tekju! 

Ehh sa komente ketu!!! smiley

Imagjinoni nje english pub ne kete kohe! The best place to be! smiley

 

 

 

 

 

 

 

 

Neper pube perdorin 3D TV tani - shih me poshte me syze 3D

Po shikoj ndeshjen e pare.

Audio tek Supersporti qenka skandal! Irrituese! Me ngjitje e zbritje.

Edhe ju qe po e shihni jashte Shqiperise keni te njejten problem?

Jo ketu cdo gje ne rregull.linja ne studio.

 

Lumsi ti. Ketu Tirana, audio vazhdon te jete skandaloze. 16 minuta qe eshte keshtu dhe Digitalbi s'po ben asgje.

Me ktheni leket e kartes, hajduta! smiley

olso kemi dhe nje tv publik ne, mos i ve te gjitha vezet te shporta e digjitalbit smiley

Flm Tropizma! Nuk e dija! Ku paske qene?!

Me shpetove jeten! Audio ishte aq irrituese saqe isha gati per te bere nje harakiri!

Po per cfare e bleva karten une se s'e kuptova?!

Me ktheni leket e kartes, hajduta! smiley

 

Olsii, gjithmone ne kete ore fillon te pish ti? smiley

sa zili te kam. derisa te filloje ndeshja e darkes, qeke mire fare smiley

Po te kam thene qe s'pi mi goc!

Eshte hardhia! Hardhia ne stomak qe fillon te fermentoje ne kete ore!

Plus edhe dielli qe ben te veten se... sic thuhet... helbete... vere eshte! smiley

gabim bo, Olso. Behesh shume me teper simpatik, kur pi. smiley

eh... vere eshte... vere pime.... smiley

 

Flm Ana. Prandaj do kete marre iniciativen hardhia me m'u rrit ne stomak, pa dijenine time! smiley

Gol i anulluar i Meksikes.

Ky Dos Santos marshalla. Shume i shpejte smiley

Ja edhe kartoni i pare i boterorit u mor. Meksika. Por qenka jashtezakonisht mire. Loje e bukur e saja.

Hey, edhe nje here si nje here, ndeshjet te komentuara nga Vladimir Grillo smiley

Ne fakt me vjen miiiiiiire qe s'eshte  ndonje nga ata gomeret qe bertasin e bejne sikur jane zotet e komentimit neper keto kanalet e hajduteve karta-vjedhes smiley, po ceshtja eshte, a eshte gati veshi te degjoje Grillon nje muaj? Me duket sikur po komenton kampionatin e radhes te dansit sportiv smiley

Oops, hajde fiasko Afrika ne zone, hajde smiley

Mezi e kapa ndeshjen ne nja 2 kanale online por ma shpifi zhurma irrituese e borive, edhe ndeshja duket boring. Vari teneqen, s'ja vle me u pa.

ore ju do na lini te shofim neshjen apo do boni muhabet gjith kohes smiley

 

Pershendes gruan e Beckham-it me rastin e shikimit te ndeshjes smiley ; -) 

oooppps, goli i pare i boterorit u anullua smiley

bekami te shtrenoje fort breket e hugo bossit dhe adidasit se tashti ka ra nga fiku, dhe vec me leke reklamash do ta maje at fare gruje smiley

at fare gruje

nuk eshte aq veshtire per ta mbajtur ate jo, sa nje mace ha ajo! smiley

.

Ajo s'ha as sa nje mace, po ama rrogen dhe karten e kreditit e do te madhe, pse kollaj eshte te kesh gjetur eliksirin e rinise se perjetshme... smiley

haha kjo "karten e kreditit e do te madhe" me kujtoi nje qyfyre nga nje party qe e quajne ketu "glitter & glamour" dmth ku behet nje lloj gare cila nga grate ka fustanin me te mire .. nuk eshte vendi ketu ...! smiley

megjithate - edhe Beckua dalngadale po bie nga fiku ... smiley

 Afrika si PD-ja paska ble arbitrin smiley

Bast qe Afrika nuk humb sot . 

1 per dy.

Ku jane ata qe e kane kuleten plot? Ndeshja nese ben gol e para MEksika do kete nje penanti smiley

 

prano plastike ti shoku? smiley

 Gol super i rregullt mer. Pacavure arbiter smiley

Me vje keq qe nuk eshte ai Laurnti ene ai Edrusi, se atyre ja u kisha marre doren. Edi nuk vjen me ne Shqipni vetem prej birrrave, ndersa ai tjetri ka ndry nr e telefenit. smiley

Nje X i madh kjo.

Afrika Jugut e 2010-es si Koreja e Jugut e 2002-it?!

Edhe mund te jete!

Jam gati te vej bast.

 

PS: 0-0, pjesa e pare.

Eh eh... 1-0 per Afriken e Jugut smiley

kokrra golit!

barazim, barazim. Po era pazare vjen

Po shyqyr mo 1 me 1 se hallall e kane meksikont po luajne shume mire.

cer te bo eksperienca.. e mungume..

Eh eh... e fitova bastin e pare per ndeshjen e pare te Boterorit!

Afrika e Jugut nuk humbismiley

Tani mblidhni leket dhe m'i jepni. Faleminderit.

PS: Pranoj edhe me Paypal.

Jo keq.  Meksikanet me teknike sigurisht dhe me me shume mundesi per gola.  Franco ato dy mundesi qe pati duhet ti kishte palosur.  Afrikanet paksa te emocionuar dhe te friksuar, por kur e kuptuan qe meksikanet mund ti grinin me shpejtesi ne kundersulm ishte ca si vone edhe pse paten nje shanc aty ne fund fare per ta fituar ndeshjen.

 S'paska kap as i' karkalec kafazi im! smiley

Qe baba edhe i' here:

Si quhet kenga qe kendoi Green Day dje ne koncertin hapes te Kampionatit?

 

Negativ, s'ka akoma listim te kengeve te mbremshme.

Asnje varg nuk i fiksove dot?

Me mire fillo nje "Pyet peshkun" se mund te te dale aty ndonje tifoz muzike nga keta qe e njohin Green Day me mire se youtubi.

Se ketu, do te ngelet prape kafazi bosh : )

meikanot, qene M'key! une prisja tu jepnin  leksion futbolli jugorve....

"Tear them appart" is the attitude of Die Mannschaft.

Oh ckena per tja skuq anglezit neser. 

veshtire thom une..

Barazim siguro, 1-1 ose 0-0.

Thashethemet thone:

1. Bamir Topi- President i Republikës, është tifoz me Italinë

2. Sali Berisha, kryeministri është me atë që fiton. Por anon më shumë nga Franca.

3. Jozefina Topalli, Kryetarja e Kuvendit, nuk është ndonjë tifoze e madhe, por i bashkohet preferencave të djalit dhe bashkëshortit, të cilët preferojnë Italinë.

4. Edi Rama, lideri i opozitës, bënë tifozllëk për shumë skuadra, këtë vit është me Italinë.

5. Fatos Nano, ish-kryeministër, lideri historik i PS-së është tifoz “i çmendur” pas Italisë.

6. Ben Blushi, deputet i PS, tifoz me Gjermaninë

7. Alfred Moisiu, ish-Presidenti i Republikës, tifoz me Italinë

8. Taulant Balla, deputet i PS-së, tifoz i “çmendur” i Gjermanisë
9. Ditmir Bushati, deputet i PS-së, është tifoz me Gjermaninë

10. Erion Veliaj, kreu i G-99, është tifoz me Anglinë

11. Majlinda Bregu, ministre e Integrimi, tifoze me Italinë

12. Arben Ahmetaj, deputet i PS, tifoz me Spanjën

13. Petrit Vasili, ministër i Shëndetësisë, tifoz me Brazilin.

14. Paskal Milo, kryetar i PDS-së, me Brazilin dhe Gjermanisë,

15. Sokol Olldashi, ministër i Brendshëm, është tifoz me Italinë

16. Blendi Klosi, deputet i PS, tifoz me Anglinë.

17. Monika Kryemadhi, ish-deputete, tifoze me Holandën që nga vitit 1988.

18. Lufter Xhuveli, ish- ministër i Bujqësisë dhe Mjedisit, tifoz me Brazilin

19. Spartak Ngjela, kryetar i PLD tifoz me Anglinë.

20. Elmaz Sherifi, ish-deputet i PS-së, tifoz me Gjermanisë,

21. Aldo Bumçi, deputet i PD-së, ka qenë tifoz me Gjermanisë,, tani është me Anglinë dhe Italisë.

22. Nard Ndoka, kryetar i PDK-së, tifoz me Italinë,

23. Petro Koçi, kryetar i PSV ‘91, tifoz me Italinë

24. Lajla Përnaska, Deputete e PD-së, tifoze me Holandën që nga viti 1974.

25. Dashamir Shehi, kryetar i LZHK-së, tifoz me Anglinë

26. Bujar Leskaj, ish-ministër i Kulturës, tifoz me Brazilin dhe me Anglinë

27. Servet Pëllumbi, ish-kreu i Kuvendit, gjithmonë tifoz i Brazilit.

28. Andis Harasani, deputet i PS-së, tifoz i “thekur” me Gjermanisë,

29. Neritan Ceka, kryetar i PAD-së, i pëlqen Gjermania,

30. Leka Zogu, Mbreti Leka Zogu, është tifoz me Gjermanisë,.

31. Marko Bello, deputet i PS-së, tifoz me Gjermanisë,

32. Fatmir Xhafaj, deputet i PS, tifoz me Brazilin,

33. Spartak Poçi, ish-ministër i Transporteve, tifoz me Gjermanisë,

34. Bashkim Fino, deputet i PS, tifoz i “thekur” i Italisë

35. Ylli Pango, ish-deputet i PD, që nga viti 1966 me gjermanët,

36. Kastriot Islami, deputet i PS, tifoz me Gjermanisë,

37. Pëllumb Xhufi, ish-nënkryetar i LSI, tifoz me Italinë

38. Gjergj Koja, ish-kryetar i FRESSH, tifoz me Gjermanisë,.

ah Sali Bërisha ta hongsha zemrën smiley

Robben sapo mberti ne Afriken e Jugut. tashme puzeli eshte komplet.

me Sneijder, van der Vaart, van Persie dhe Robben  ska force te na ndal.

Kampionet e rinj te Botes!!  Spektakel keni per te pare!!  kjo Hollande, ka per tu mbajtur mend gjate!

kqyr me lart! smiley 

Ah Belul, kjo Hollanda jone gjithmone ka ardhur plot shpresa por eshte cfryre shpejt. Nese i rrine larg sherreve brenda skuadres mund te shpresojme, por shenjat e para u dhane me ate idiotllikun e Elia's ne Twitter. smiley

dajo,  kesaj here gjerat jane ndryshe. ai budallalleku i Elias u sqarua, kalamallek hesapi .  trajneri ua ndaloi twitter.

dhe nje detaj tjeter, ky trajner,( van Marwijk), eshte njeriu i duhur ne vendin e duhur.   ska aspak sherrre. superkatershja qe permenda me siper, kane mentalitet kampioni.  jane te lindur per kampione smiley

Mos ka ndodh ndonje gje andej nga ndermarrja portokalli..si o muhabeti eliasi..

lere lere e gugllova...nejse mo duhet pak polemike sic paten pipinot kur fituan kupen..

jo,jo asgje e rendesishme.  ky Elia, nepermjet ''twitter'', shau nje hollandes me origjine marokene.  i tha: ''kancer marokan'', eshte shareje diskriminuese ketu.

por ky muhabet  u sqarua shume shpejt. kete marokenin qe shau, Elja e ka shok. pra ishte ''sharje konfidenciale'' si te thuash.  megjithate Elja kerkoi falje publike meqenese, ky incident u be publik ne ''twitter''.

per te mos patur me keqkuptime te tilla, trajneri ua ndaloi perdorimin e kompjuterit te gjitheve.

chene,  ku saktesisht?!

 Une jam tifoz i Brazilit, dhe e shoh ekipin tim favorit per marrjen e kupes. Nga grupi i pare del Franca dhe fituesi i tanishem, o Afrika e Jugut ose Meksika. Grupet jane te ngjeshura dhe eshte shum e veshtire tek disa grupe per te percaktuar se kush do dali. 

E paskan hor i petell jevgjit e Greqise, bravo Koreja, rrasi dhe te dytin dhe je ok per ne shqiptaret. smiley

E rrasen dhe te dyten!! smiley  gol fantastik! Me boni pershtypje se si kish shpetu njoni nga komshijt pa nje "s" ne fund te mbiemrit.

 Mos ki merak. Ne fund te ndeshjes te gjithe do kene fituar nga nje a dhe dy ss ne fund te emrit

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).