Ky website të tregon se sa vend do të zinte nafta që rrjedh në Gjirin e Meksikës sikur të ishte aty ku jeton ti. Imazhi më sipër është superpozimi mbi Shqipëri. Një ide e thjeshtë, me një rezultat të frikshëm.

 

27 Komente

Sa rehat eshte ky Penari.

Ne frengjesht Penar dmth, rehat, per qejf te vet.

Nqs do te thuash psh Penar je shume rehat, i bie

Penar t'est trés penar 

nuk jam ndonje ekspert frankofon por me duket se i bie:

t'es très dhe jo t'est trés... per hir te korrekteses smiley

superpozimi te kujto se sa vend i vogel jemi..

 

Supozojme se BP do te operonte ne Vlore tek Soda Kaustike!

Formati do te kishte drejtim tjeter.

Luj vendit!  Mua ndaj s'me trembi dhe aq shume harta e penarit, se Vlora s'qe n'zi smiley.

@ ketlina, ku ia pe lezetin mi lulke?

scary thought smiley.

Mos u tremb se Vlora ka:  Petrolifera Italo– Albaneze, 

ma te sigurt se kurre!..ka thon Sumsula!

 

smiley me shume e kisha me website o Monda, qe na gjeti vendodhjen. Mos ki merak se brenda hartes time je edhe ti smiley.

uaaa sa e lezetshme smiley

edhe t'na mbuloje nafta kemi mangut smiley !

 Kosova paska zgjedh kryeqytet te ri ?!

 

Sikur nafta të rridhte në Shqipëri

 

edhe halla, sikur te kishte ........., do ti thoshim xhaxha smiley

 

Sipas kesaj hartes ketu dilka qe nafta nga deti paska ngjitur edhe malet. Ju jap te drejte diskutanteve te tjere, Penar medemek ambientalisti qenka rehat.

e o mire, le te vije nafta, se ne shkrepsen ngrefur e kemi perhere smiley

macgyver's on it already

 ONE MOMENT WHILE PHOTO LOADS

 Zaberrxheja qenka ne rregull! smiley

S'e kapka tymi i zi i Lost-it! smiley

Penar, une kam nja tre shkrime qe ka jave te tera qe i kam ngarkuar ketu te peshku dhe askush nga ju admina te nderuar nuk ka denjuar t'iu hedhi nje sy per ti postuar, kur ti ne te njejten kohe merresh me superimpozime hipotetike mbi derdhje nafte ne brigjet Shqiptare...

Penar djali, duke qene se je mjeshter kompiutri, do te lutesha te na sillje ketu rruget dhe autostradat e Sllovenise, Kroacise, Malit te Zi.  

Ore meqe e nise, shkoi deri ne fund, pa na trego dhe harten si do ishte po te shperthente Cernobili ne Ballsh.

Une kete nuk e kuptoj. Qe te vesh formen e naftes se rjedhur ne Gulf mbi harten e shqiperise ska pike problemi por nuk kuptoj Penar ketu ke parashikuar qe deti/nafta te kete ndonje sunam qe do  te permbyte 1/2 e tokes shqiptare deri ne Kosove dhe Maqedoni

Te pakten te kishe bere ca llogaritje sipefaqsore dhe ta shtrije zonen e ndotur vetem ne det . Apo kjo do ca pune me shume se copy and paste

kadal mer cuna se i jeni msy sikur ca ka bo. Kuptohet qe qellimi eshte me kuptu hapsiren e shtrirjes te naftes dhe duke e krahasu me nji zone te njoftme krahasimi merr kuptim. Ket menyre e perdorin edhe ne CNN e ku di un kur dun qe njerezit te kene nji ide te asaj qe ka ndodh diku larg

Mire e ke ti po kujt i thua

Ka ndryshim te thuash

"Siperfaqaja e naftes ne Gjirin e Meksikes eshte sa ........ shiko photon ngjitur "

dhe te thuash

Ky website të tregon se sa vend do të zinte nafta që rrjedh në Gjirin e Meksikës sikur të ishte aty ku jeton ti. Imazhi më sipër është superpozimi mbi Shqipëri. Një ide e thjeshtë, me një rezultat të frikshëm.

Pse rezultat te frikeshm kur dihet se ajo pamje nuk me tregon se ku do te ishte shtrire nafta sikur te kishte rrjedhur ne ujrat shqiptare? Dhe pastaj vijne peshkataret me fotot dhe argumentat e friksheme te zhvillimit te energjitikes shqitpare.

U i shpelafte mortja ata qe kane bo kete harte! Po akoma me viza te nderprera e ndani Kosoven nga Serbia, o debilat e babit?

Penaro bjeri nje çoke atyne qe e kane bo!

peno

Po e lëvize edhe pak djathtas atë njollën e zezë na mori lumi të gjithëve (Shqipërinë tonë të dashur) dhe ska burr nëne që na shpëton. Ruajna zot nga bërësit e njollave të zeza........

Ai qe e ka bo ket krahasim, pse nuk e ka rrotullu harten e vojit qe t'u binte edhe grekerve?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).