28 Komente

Ueee, goxha djale tjetri, shkon e i thone plak! Sa kane ndryshuar kohet! "Basta, plako! basta!" smiley

Pse do te jete Capello ende trainer i anglezeve? - Si e veshtire me duket. Cudi si nuk e ka dhene doreheqjen akoma...

Sa per Beckham, a man is as old as he feels.

Permetar, ia kane rinovuar kontraten Kapelos, po s'e mbaj mend gjer ne c'vit.

Really? Gabim kane bere! Keshtu eshte kur s'te pyesin fare keto... smiley  Mire t'u behet pastaj.

Ueee, goxha djale tjetri, shkon e i thone plak!

Ana, me duket se e ke keqkuptuar. Capello e ka fjalen per cilesite sportive, dhe me saktesisht per ato futbollistike. smiley

Eh, po kur s'te le rehat as Olsi! Doja ta keqkuptoja ne ate menyre! Pike! smiley

he se ka grune bekami po he

edhe breket e adidasit

capellos ca i ngelet pastaj smiley

 

 Sa shpejt shko thashethemi ne Shqiperi..me gjitheate Beckham eshte nje ikone per te gjithe lojtaret e rinjte anglez, nje figure legjendare e futbollit anglez, nje dite te gjithe do te plaken sigurisht nje 35 vjecar nuk mund te jete ne te njeten forme sikur nje 20-25 vjecar. Nuk e  di kush sot per sot ne shqiperi eshte nje ikone si Beckham,  ose legjend e futbollit qe te inspiroj brezin e ri te futbollistave shqiptar!?

 Plak,kete mund te na e vertetoje vetem Victoria,rrofsh admin qe na solle nje gje per te qene,David Beckam,kreativ,inteligjent,simpatik,ne loje e kam llafin,Kapello eshte shume plak per te cilesuar Beckam si plak.

 

Danke.

"Kapello eshte shume plak per te cilesuar Beckam si plak."    - pikerisht!

Danke schoen!

kush e ka perkthyer kete lajm???

interesante qe pjesa e keq-perkthyer dhe si rrjedhoje, efektivisht pjesa qe perben mashtrimin, eshte pikerisht pjesa e lajmit mbi te cilin komentohet.

te dashur njerez, old nuk dmth 'plak', si psh kur i thua dikujt sa vjec je, i thua 'how old are you', se nese old do te perkthehej plak, atehere do ti binte ti pyesje njerezit, 'sa plak je?'

me ben pershtypje kur i ve lajmit edhe thonjza. ky eshte nje mashtrim i dyfishte. Kur e ve dicka ne thonjza, je duke sugjeruar se ka dal FIKS ashtu nga goja ose dora e tjetrit. Dhe kjo nuk eshte ceshtja. Kjo eshte e papergjegjshme dhe etikisht e papranueshme.

pse nxefesh per nje shqiperime?

pse je ulur mbi nje iriq?

pse fantazia te con te njerez te ulur mbi iriq?

tekerizi..

per te njejtat arsye qe e jotja te con tek njerez te nxehur.

hahahahhahahaha....keqkuptim!!!...mè kujtoi njè histori tè para disa ditèsh,kur isha duke shoqèruar njè grup miqsh italian nè vlorè,njèri prej tyre kishte edhe prindèrit me vete...i kèrkoj njè kushos tim,tè na shoqèronte me makinè deri diku...dhe ky pèr tè treguar respekt ndaj mè tè moshuarve i thotè gruas qè ishte me ne : LEI SIGNORA E "VECCHIA",kèshtu qè uluni pèrpara...ne mbetèm si tè ngrirè,ajo u bè pèr tè vrarè veten...dhe hajt e shpjegoja qè nuk e kishte me tè keq kushua!!! ja kèshtu edhe KAPELO!!!

arb ti e ke fajin qe miqve te tu tu thoshe se ketej nga anet tona, e kane per afersi kur te thone "ej plako".

Ndersa per thenien e Cappelos percaktimi eshte i sakte. Zoteria le te marri pjese ne sfilata mode ose ne boten e kinematografise ose showbiz-it, se per futboll duhen edhe kembe te forta,qe ate kane filluar ta lene me thene te drejte.

Nejse si fillim fotoja eshte e bukur dhe shitet.

kte artikullin e sollet mqs doli bukur ajo foto apo jo smiley 

po sa doli ndeshja me uzbekistanin se se morrem vesh di njeri,

 Do pyes une dhe do te them!

Nje mori rastesh per kuq e zinjte thote spikerja, ne fushe ekipi kombetar eshte veshur me te bardha!  smiley

Tè shohim nè RUMANI.... se UZBEKISTANI nuk ishte gjè...dobèt..mè mirè tè kishte bèrè miqèsore me DINAMON !!!

 tekerizi..

 

HAHAHAHAHAHA!!! smiley

O non' sa kom qesh!! smiley

Bravo Ch!  

tekerizi.. smiley, do ta perdorim cik pa te drejtat e autorit kte se qenka nice tekerizi daje tekerizi

Te vune ne raft edhe ty Becko! smiley

Beckham s'ka cfare te jape me ne nje skuader qe i duhet nje fryme rinovimi per te krijuar nje grup solid qe te prezantoje lart, sic duhet,  flamurin e kombit qe krijoi futbollin. Dhe sa per Capellon eshte personalisht e admirueshme sesi arriti qe te kthente nje grup pertacash ne nje skuader te vertete duke ia ngritur moralin e duke vene disipline. Tjeter gje se ujqit zakonet nuk i harrojne ndonjehere.

motra e ktij merrte asistence sociale prej shtetit, mora vesh.
Qeter, ai trajneri i Korese se Veriut qe e cun hamall, u kthy prap si trajner. Dhe thoni masanej qe Kimi nuk e ka zemren e modhe...mgjse ky legeni nuk kish apliku ato skemat taktike qe Kimi i kish thone m'cel t'padukshem.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).