Po ve ketu nje link nga Ted.com me nje interviste me Julian Asange, spokesperson i Wikileaks. Dicka interesante ketu eshte qe ai permend nje incident nga Shqiperia si shembull kur diskuton si e verifikon Wikileaks informacionin - rreth minutes 12-14. A di njeri me shume informacion per kete? A eshte bere kjo publike ne Shqiperi?

http://www.ted.com/talks/julian_assange_why_the_world_needs_wikileaks.html

5 Komente

The memo suggests that elements of the Albanian government are aware of, and are actively attempting to cover up, the damage caused.

The contamination is on a scale that would cause outrage in the US or UK, yet the issues presented in this memo have not received press attention."

#-o

Megjithese dhe vete wikileaks nuk i jep dhe aq kredibilitet, per arsyet e dhena ne website, ju peshqit kanadez paskeni pune per te bere smiley

korrigjim, wikileaks nuk i jepte kredibilitet derisa mori kete emailin javen e fundit, qe ja konfirmoi autenticitetin e dokumentit, ne fakt Julian e jep si shembull te menyres se wikileaks per verifikim ne pergjithesi. Po nuk kam degjuar diskutime fare per kete teme pervec me duket nje here ketu te peshku shkurt...

Nqs eshte verifikuar atehere futjuni punes ju peshqit e Bankers Petrolium.  Peticione (mgjth kjo eshte fjale armike ne peshk) a me cfare te keni mundesi smiley.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).