e imja eshte disi idilike ca here kuptoj me shume dhe humbas nga pak,ca te tjera as qe iu ve emer se sdi ca pjesesh jane..ca jane perfektja ime emocionale..ca jane ankthi......ca pjese jane zbulim.....besoj eshte nje corme...per momentin eshte provokuese....

46 Komente

hahahha klesidra ti je qershia mbi torten e peshkut! ti je produkti 28. ti me ben te ndjehem si ne filmat (overrated sipas stalkerit smiley) e kubrikut. kjo bote qe na dha nagasakin, na dha edhe cassavetesin, edhe reaganin, edhe penar musarajin, edhe leo cohenin, edhe ty.

you are plot mi zemer, you don't need a plot. you just keep on kicking in the free world.

ka pese gjona qe i duhen nji plot-i. filloje me Man vs. Mountain. zgjidh nje palë. Ose shty malin ose shtyp njeriun. Keshtu bashke me kenaqesine e nje pune te kryer vjen dhe pjesa kur ke plot per te treguar.

and never strip your life off a good tizë.

Monument je

njehere ne vit pres kurora lulesh. dashamiresit qe lene shishe konjaku pranohen cdo dite.

u be. konjak dhe kaktuse andej nga vjeshta.

ça halli kishe,se asnje llaf s'te mora vesh :rolleyes:

rendesi ka komploti, our iris of the meadows.

zhaku, ti je moj?

sido(s')qofte, lum si ti qe ke plot aktore e vuan vec per skenografira n'jet, se fh-ja p.sh.  sic e sheh vuan per male, e shpreson ne coming-te vertete te shprehjes se vjeter te Majakovskit "kur luan pjano afro malin, jo kalin"

gjynah qe ka kaq pak komente kjo teme, pavaresisht se sic thote Irisi s'dihet per ca e si, por gjithsesi eshte shume interesante

 Po ç'te komentojme, ne te tjeret e pikturojme skenografine...aktoret te kemi mire qe te na frymezojne smiley

p.s: shkova dhe une ne Kanada :O

Ate thuaj, qe paske pasur "plot" te shkoje ne Kanada e s'na paskeshe rrefyer... smiley

Shyqyr aman, se kush bente udhetim kaq te gjate... Miremengjes Ane, do vish ne plazh ti me turistet? smiley

ncuq... merzitur shume Ana... smiley   Po, javen tjeter, ama te me shohe deti pastaj... smiley

 Yhy java tjeter erdhi smiley thashe se hiç turiste ti me. Sa mire qe qenka ne Kanada, me shkon flamuri me fustanin.

"Did you have a good life, enough to base a movie on?" JM
Let the cast improvise, and the plot will be "plot*"

* albanishte.

hahahha klesidra ti je qershia mbi torten e peshkut!

!

smiley

ej ku kishe humbur ti?

eh ja qe jemi te mire...gjithsesi sikur te pergjigjeni sh sinqerisht te gjithe.......eshte sh e thjesht jeta jone eshte verte nje histori e bejme ne pjesen me te madhe po ka ca gjera qe si kemi ne dore...ca eshte ai plot qe doni....me gjith njerzit qe keni si cast of your life.............

(DO ME BENI ME TURP ME GJITHE KETO QERSHI MBI TORTE) smiley

Andej nga katastrof-dheu. smiley

Shiko, nuk ma ka qejfi qe te bej me turp nje goc... po qe je qershi.. je!

Pike! smiley

 

PS: Plotin e jetes time ja kam lene Zotit qe ta beje. Eshte skenaristi me i mire qe mund te egzistoje. smiley

bukur...e ben zoti...sikur te bente edhe timen ai...kemi ca pune bashke kur te takohemi un edhe ai,do lajme ca hesape bashke..

Po qe puna per "dhuratë", ke më shumë shance me Babo Natalen se me zotin. ta kam fjalen ai i pari vjen vit per vit smiley

si perfundim klesi, s'na i shpjegove tamam filozofisht (por thjeshtesisht) rendesine e plotit ne jeten e pilatit, dhe korelacioni (if not, guxoj i say, ndervaresia) me ceshtjen e allatit.

 xhibi je i modh po sh i modh.....

rendesia e plotit eshte me e pas jeten plot se ndryshe ke nje plot te bardhe edhe ty te duket i zi......

nje i madh ka thene 

S'DUA TE JEM GJENI KAM BOLL PROBLEME DUKE U PERPJEKUR TE JEM VETEM NJERI!

MBASE PLOT ESHTE VETEM TE QENIT NJERI, E JO IMITIM I SHPIFUR I GJERAVE QE IMITOJME PER TE QENE ME TE MIRE SE CJEMI,PER TE LENE NJE GJURME QE TE TJERET TE NA KUJOJME PER TE VAZHDUAR EGOIZMIN EDHE MBASI TE MOS JEMI ME.PLOT ESHTE FJALE AJO QE FSHIHET PAS SAJ ESHTE LIBER.

klesi, flm per vleresimin (tushe, plac nga inati dhe tu permbytte ferma jarebi) po s'e kuptova mire, sidomos ate pjesen qe e ke theksuar me shkronja te medha.

jam i sigurt qe do e kuptoja me mire nqs do na thoje cili qe ai maskara qe te shtyu te shkruaje pjetjen duke vene ne dyshim plotin tend, po meqenese kjo pjetje ne lidhje me pjetjen s'eshte ne nivelin e duhur etik, po mjaftohem duke te pyetur, ca mendon per PPU dhe ne cmenyre mundet PPU (sipas teje) ta beje me interesant plotin e vet, si dhe pa lidhje me kete, ca mendon ne pergjithesi per fatin e romances keto vitet/dekadat e ardhshme, a ka shprese te mbijetoje apo tashme cdo gje qe te bejme ajo ka zene vendin e vdekjes dhe po jep shpirt si ajo deveja ne filmin sequal te Madagascar-it, dhe meqe ra fjala per kete filmin, cili nga ata pinguinet te duket me i lezetshmi?

 xhib me ke lexu mendjen..po filloj te te kem frike.......

kjo eshte nje pyetje qe kisha bere edhe un te PPU po sma publikoi adm smiley

besoj qe sekreti i jetegjatesise dhe mirevajtjes qendron tek respekti per mendimin dhe perpjekja per tu kuptuar me njeri tjetrin pa e ofenduar ose sharre por duke kerkuar te kuptojme te notojme ne ujera te tjera......

me vjen keq ta them po ka pakez ligesi dhe mbi vlersim te mendimit vetjak me raste....por mbase kshu si jemi japim iden e peshkut pa uje,perpelitemi e sjemi te qete....

te gjith pinguinet me pelqejne......jane plot secili sipas menyres se vet.... 

Une nuk e kuptoj kete lezet te madh e kompliment te qershise mbi torte.Qershia mbi torte nuk ekziston po te mos jete torta.Une jam me konkrete.une pelqej torten...Qershia eshte frivola e brishte e paket.Qershia nuk eshte e domosdoshme.....Goca me mire torta....me peqlen mimoza...e embel,cremosa,e lehte.....

Klesi na u fute si virus ne fillim kshu pak si felle dhe tani qe s'je dukur po e ndjejme mungesen tende. Si u be puna e plotit? Se ne presim si do perfundoje filmi yt qe te xhirojme tanet.

 kam qene ne tr se doja pak dashuri..........

Prit tani kur te thone feministet qe marrja ne preher e femres eshte denigruese dhe objektifikuese. smiley

Po me pelqeka ky perpunim i klasikes dashuri preherore. Too bad qe s'qenka e plote kenga.

Ku qenka kjo dashuria ne tr, se une s'e kam pare ketej ka mehalla ime... smiley

ka trafik prandaj,  sa te behet tramvaj dhe do vije smiley

Shikon ti... Dhe une qe prisja te vinte me pajton.... smiley

ane moj, eshte nje kale i zi ketu ne central park qe rri i trishtuar cdo dite se s'i vjen ti, dhe s'di nese do t'vish. kuptohet ai vuan edhe nga vite te tera ngadalesie te detyruar, edhe nga masiviteti i vet, edhe nga shemtia e dekorimeve, budallalleku i turisteve, dashuria e sajuar e cifteve, gjerat tipike te parkut dhe pajtonave ne shek. 21. por po t'i vije ti, kush e di..

smiley si eshte atmosfera  anej, vazhdon hareja ?  

harlisur pemet, me ne fund, lindje e veshtire kete vit, per te perdorur fjalet e monsinjor elena kadarese.

dje kishte bare qe ofronin birre me gjysme cmimi me rastin e vdekjes se robit. me siguri kishte dhe mish derri falas. this too shall pass; per mua si trop mire qe doli kjo rastesi fatlume me e mbajt obamen dhe 4 vjet, antiobamistet nuk i duroj dot per arsye estetike.

... dhe bota u be me e qete dhe paqja me sigurt-tha.dhe lindjet* nuk do jene me aq te veshtira. 

*lindja e mesme, e larget smiley 

E dashur tropizme, edhe ai kale i ngrate, me duket se duhet te prese tramvajin nga Tirana... (nje fytyre qe qesh se s'qan dot)

ana pa merak

kala ma te nordhun se ata te CP nuk ka

mu me kane lut iqin here me bo gjiro, kam thenen : nooo fucking way smiley

hahahhaha e bukur kjo, te bukura te dyja dhe analiza dhe klipi.

hurt, une? gjithe diten smiley and proud of it. dashuria balsam mbi plaget smiley

po flas per romancen qe eshte krejt kontorno. dashuria e vertete ketu ishte per aiden dhe per kalin, who have both hurt me, very deeply, by their absence and their missed connection.

S'mund te them te njejten gje per kalin, por dje te kam kujtuar me kete Po kthehesha nga dr. per ne tr, pasi kisha pire nje kafe buze detit dhe jo se s'te kisha kujtuar me pare, por kur degjova kete kenge, malli me zuri per gryke me keq.

bejme "plot" cdo dite! kush te doje le te na kontaktoje smiley

 

Ajku, fillo ti hidhi ketu se ne do mbajme shenim si Abedini, me duar te lidhura...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).