Mbreme po lexoja neper internet rreth patrioteve Korcare ( si Korcar qe jam :) )

Me beri pershtypje qe ka aq shume materjale ne boten e internetit per patriote shqiptare qe mbase dhe nuk ju a kemi degjuar emrin.

A do te ishte me vlere qe admit te krijonin nje kend ku sejcili te sillte shkrime,  fakte apo dhe histori te degjuara per patriote shqiptare me emer  te njohur apo dhe jo te njohur deri me sot?

Kendi te mos kete vend per debate vetem postime te nje fare menyre si ato kur krijon nje pyetje apo shkruan tek peshku. Kjo per te evituar zakonin tone qe mbi cdo emer apo fakt qe sjell dikush do e gjendet dikush tjeter ta hedhe poshte shaje apo lavderoje.

Do te ishte me interes mendoj une qe te njihemi me patriote apo dhe fakte historike patriotike te shqiptareve ne krahina te ndryshme te shqiperise apo dhe jashte saj.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).