Ja dhe teksti (prekes)

Gazeta Tema, nje nga te perditshmet me popullore ne vend, do te jete serisht ne treg pas sezonit te pushimeve. Gazeta nderpreu botimin ne muajin Janar pasi kryeministri Sali Berisha urdhëroi bllokimin e veprimtarise se saj duke gjobitur dy shoqëritë që kishin botuar gazeten , Media Enter deri në vitin 2007 dhe Mediasoft pas vitit 2007 me rreth 350 miljon lek (te vjetra). Gjobat jane tërësisht spekulative dhe pa asnje bazë ligjore. Adminsitratoret e kompanive do të përpiqen ta zgjidhin në rrugë ligjore konfliktin, i cili paralizoi botimin e gazetës. Gazeta pçërsëhndet deklaratën e kryetarit të Partisë Socialiste Edi Rama i cili premtoi disa javë më parë se opozita do të amnistoj gjobat e vendosura si hakmarrje politike nga qeveria Berisha mbi median shqiptare. Gjobat pasuan bllokimin e shtypshkronjës së kompanisë e cila mbahet ende e rrethuar me policë duke i shkatërruar vlerën e investimit prej mbi 300 mij euro që kompania kishte bërë aty. E gjendur në kushte të tilla, gazeta u detyrua të ndërpriste botimin e saj

Rifillimi i gazetës pritet të bëhet i mundur pas një kredie që mund të sigurojmë pranë një banke shqiptare por dhe donacioneve të vogla që do të kërkojmë për të mbijetuar

39 Komente

Mesa duket, Meroja, do e kete mbushur thesin si Fatbardh Pikaloshi gjate veres smiley

Gazeta Tema, nje nga te perditshmet me popullore ne vend, do te jete serisht ne treg pas sezonit te pushimeve.

smiley

dhe une thosha ca na mungon,  ca na mungon........

Kishte fillu gjindja me ndryshu lutjet:

Dear god in heaven

give us today our daily bread

... dhe ...

Temen.

Mere Mere Baze, i thon ketij muhabeti.smiley

jam kurioz te di, cila eshte ajo banke qe i jep kredi ketij far ''burri''?!  i kane leket e teperta apo..........?

Jam kurioz te di dicka. Sa here mendoni se do rrihet Meroja sezonin e ri? smiley

Kjo eshte ide interesante per reality show. Bjeri Mero Bazes do ishte me e larmishme se Big Brother e ca te tjera si keto jepen ne Shqiperi. Edhe promoja per show-n do ishte me interesante...

Top Bonifikuesi njofton se nga neser fillojne konkurimet per BMB3. Kerkohen rrahes kreative me kendveshtrime interesante per jeten.

Kjo si show biles do linte ne hije dhe keto brigjet e njuxhersit a ca jane keto show-t me te rrahura ketej.

Gazeta Tema, nje nga te perditshmet me popullore ne vend

LMAO! LMAO! LMAO!

Rifillimi i gazetës pritet të bëhet i mundur pas një kredie që mund të sigurojmë pranë një banke shqiptare por dhe donacioneve të vogla që do të kërkojmë për të mbijetuar

Cfare numri ka ajo llogaria bankare qe kane vene ne dispozicion keta qe te fillojme te japim ato donacionet.

Apo ka ndermend Mer-o-humi te ulet kembekryq para pallatit te kultures dhe te prese popullin qe e lexon aq shume gazeten e tij, ti hudhe ndonje 50 lekeshe.

Konkurenca ne tregun e letrave higjenike nuk eshte gje e keqe...

E thashe dhe njehere me pare kur u hape kjo teme, po kush eshte ajo banke qe jep kredi per nje biznes te tille si gazeta Tema??? Edhe gazetat me popullore ne Shqiperi jane me humbje, po mbahen ne kembe nga bizneset e tjera te pronareve, e jo me nje gazete qe mund te kete ose jo gjysmen e tirazhit te Panorames apo Shqip. Pse nuk e thone hapur, po afrojne zgjedhjet dhe duhen shumefishuar zerat e partive ne treg??? Ja thjeshte fare!

Po ku thuhet ndonje gje hapur ne Shqiperi o Endrit? Rames me sa duket nuk i mjaftojne lakejte tek 2K-ja, Edisudi, TopMedia e Vizioni...I duhet dhe ky palo mercenari nga Tepelena...

ka dalur garant departamenti i shtetit nepermjet nje fondi garancije qe i eshte vene ne dispozicion bankave financuese. (nuk eshte nje banke por jane 2).

o berber, departamenti i kujt shteti ka dale garant?

state departement, shba

 

çar thua berber, ka vajtur ceshtja e Meros deri ne ''state departament''?!

po te ishte keshtu, do ishte shqyer Merua duke u mburur majtas dhe djathtas.

pastaj te kjo proklamata qe eshte publikuar ketu te peshku, nuk rezulton dicka e tille.

eshte aja qe thote Endrity.  Merua ishte ushtar i njeres pale. pasi u grind me ate pale,  u rreshtua me palen tjeter. pales tjeter i intereson, prandaj dhe e sponsorizon.  kaq e thjeshte eshte ,berber.smiley

mire si te duash ti eshte, Mo u merzit per gjera kaq te vogla.

une u merzita?! c'ne? une bera dhe ''smily'' ne fund te komentit.

hajt po e bej dhe njehere, te te heq merakun.smiley

 une te thashe para nja dy ditesh qe je bere qesharak me komentet, me keq se mati apo bulevardi, po edhe ata nuk besojne kshu lloj teorish, te pakten me sa i kam lexu une. Po ju rruka state dapartmentit a ka gazete Mero Baze??? E kush, Mero qe i akuzonte si bashke-komplotist ne "kryengritjen komuniste" te 97 se bashku me Greqine!!! Aman kush ti thote keto, Lorenc Vangjeli?

ok e leme me kaq. fajin e kom une se llap shume.

po normal o Endrity.  e thote qarte:

Gazeta pçërsëhndet deklaratën e kryetarit të Partisë Socialiste Edi Rama i cili premtoi disa javë më parë se opozita do të amnistoj gjobat e vendosura si hakmarrje politike nga qeveria Berisha mbi median shqiptare.smiley

e kush po pyet se ca mendojme ne i her ?

"Cfare mendoni?"

Po mendoj si paskom jetu pa Temen gjithe kto kohe.

Po mendoj, qe e gjeta ca me mundonte, se s'po i bija m'te.

Po mendoj, sa kollaj i marrim "for granted" ca gjera qe s'jon ashtu, si psh gazeten Tema.

Po mendoj qe uikendi im sapo mori nje kuptim, ja vlen te uikendohet, tash qe...

Po mendoj se si s'duhet humbur kurajo, edhe kur duket sikur erresina ra mbi bot, gryk e Ozonit u hap, gryk e Kelcyres u zu, poli veriut u shkri, thuaj yjet s'jane zjarr, thuaj u shua kometa, thuaj jeta eshte varr, por mos thuaj qe gazeta... mos e mbaj koken menjane, sikur te kam vrare babane, per para se c'e shet t'ane, o Teme, te paca fane.

TEMA per mua eshte e mirepritur.

Ne cdo kohe, njerezit qe e duan shoqerine ku bejne pjese, ata qe japin dhe jo vetem rrine e fryjne bulcite me buke, intelektualet e vertete, jane ne oponence me qeverine, dyshues ndaj pushtetareve. Gazetat kritike ndaj qeverise (edhe ne qofshin te nje pendestari si Baze) jane te nevojshme. (aty vyra nje pike).

Secilit te veten, po keto romuzet tuaja jane pa gusto. Shikoni se c'po ndodh me kete vend, me mediat gjigande qe pushteti i blen dhe i perdor per ta mbajtur publikun qorr, shurdh dhe budalla... qenki merzitur shume se do hapet serish TEMA. Mos e blini, Blini 55, Koha Jone, Standard, Agon, T.O.... ka gazeta qeveria sa te duash.

Pra po kritikoi qeverine per ty, ajo gazeta ka cilesi?

temes urime... e ne vazhde te tyre... uroj te mos vazhdoje më me ate zakonin e vjeter qe konsiston ne marrjen e shkrimeve andej-ketej, dhe ne postimin ne faqen e saj, zyrtare pa u kerkuar me pare leje autoreve

dakort me ty otr, me duket hipokrizi e tepruar qe ne kete vend kritikohet me pak pozita sesa PS. Si mund te lulezoje demokracia ketu eshte nje mission impossible

Une mendoj se Peshkutpauje do i shtohet edhe nje ze tjeter nje burim tjeter smileysmiley

 smiley ~    si e beni kete koken qe qesh ?

=D

Po mendoj qe gazeta tema eshte si mace me shtate shpirtra..dhe ne fund c'beri nje ze me pak e nje me shume ne kete kakofoni mediash te shkeputur nga realiteti dhe publiku.

Tema do jete gjithmone mace me shume shpirtra. Sdo ti mbarojne shpirtrat asnjehere sepse gjithmone do e ktheje pllaken, njehere me nje pale, njehere me tjetren.

Gazeta Tema eshte barometri yne.

Deri diten ku gazeta Tema shkruan kunder qeveris, do thote se punet jane ne vije dhe çdo gje shkon mire, kur Tema te shkruaj pro qeveris, eh, punet jane shume keq.

Uroj gazetes Tema te shkruaj gjithmon kunder qeveris.

 kishte gjithe diten qe m'hate veshi i djathe ene e dija qe do ngjojsha i lajm t'mire, ene nje ku doli, do rifilloje gazeta tema. 

po kujt po i rruhet mor aman! c'jane keto pyetje!

 Nuk kam kohe te mendoj se mbyllet perseri nje dite pasi del.

 Ku e ka popullaritetin Tema? Se falimentoi pasi nuke e blente njeri apo se Mero imoralin e rrihnin per pune femrash 2 here ne jave? Ku e ka popullaritetin Tema, tek Meroja qe kur Berisha s'i fali tenderin, e shau me nene e babe? Te pakten ne rastin e Meros, Berisha ka deshmuar qe e lufton korrupsionin. I vetmi rast eshte, por ama eshte smiley)

Me librin qe do nxjerri ne treg do e rrafin 5 here ne dite.

 Sigurisht, ne kohe para fushates zgjedhore  smiley  Well done Edi..

 Marr guximin t'iu njoftoj zoti Toger, se une nuk mendoj asgje!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).