83 Komente

hahahhahaha klesidra, eshte nje shprehje ne shqip, 'te kendofsha kengen (e pakenduar)'.

moj/r eshte me e thelle..po po te duash ma kendo po nuk pate pune tjeter e po te jam merzitur...

kengen e dasmes mi kles (marr guximin qe t'ju shkurtoj emrin ... c'do te deshit me...) jo te mortit, largqofte.

 

çadomethënë? smiley

kenga qe tregon ca jeni,ca ndjeni,jeten tuaj por qe e dini vetem brenda jush edhe nuk e keni kenduar dmth shprehur asnjehere...

gjithe jeten brenda vetes ...

... edhe kshu kollaj, me nje t'pytme te Peshku, e tregojme?! :O

 prapë nuk  kuptova gjë unë. smiley

jeru, klesidra asperger mendoj se eshte emri i koduar i virusit qe i fut herepashere penari peshkut per t'i testuar shendetin, tip stress-testi smiley

ose ndonje gje tjeter binare.

 pshemull, mund të na japësh ti klesidra këngën tënde... të pakënduar... 

ok po e jap une timen atehere

jam shume lemsh me gjerat e mija,qe merr shtruar apo rrembyeshem...ne fund te fundit besoj jam thjesht ne kerkim dhe zbulim te vetes,gjysem krize identiteti dhe shume paqartesi te ardhmeje...besoj stres krijuese dhe perdoruese deri ne shkaterrim te trurit..

kenga=udhekryq

http://www.youtube.com/watch?v=_dP3xIsxJmQ

 po kjo, në fund të fundit, është kënga e Gjurmëve. Unë mendova se ti pyesje për këngën tonë të .. pakënduar...

e di ishte thjesht per te te ndihmuar ne mire kuptimin e pyetjes...

Po mire, po mbasi e kendon, çfare ndodh?

p.s. bobo, e mora virusin une m'duket smiley ...

asgje e vecante

thjesht shprehesh..lexon me sy ate qe ndjen aty brenda teje

 Antivirus

Kenga e pakenduar, ne momentin qe kendohet nuk eshte me kenga e pakenduar.

Pra kenga e pakenduar ekziston vetem si e pakenduar.

Mos e vrisni kengen tuaj te pakenduar! smiley

eshte e pakenduar ne menyre metaforike...gjithsesi ka fjale e fjale per ta shprehur kengen tende te pakenduar.....e pakenduar mbetet prape po e the ne pergjithsi......

po ti qenke fenomen moj vajze, se truri im ketu po kafshon bishtin e vet pas pyetjes tende ... smiley

po kush tha qe jam vajze...smileysmileysmiley....

thoje shqip..kenga qe ju perfaqson me shume. Ndonje kenge te rendomte qe ju eshte fiksuar per momentin..

shqip eshte...nuk ka kuptimin qe i jepni juve......nuk eshte aq e rendomte si pyetje dhe nuk perkthehet kenga qe ju perfaqeson me shume ne shqip

nqs eshte nje kenge qe nuk perfaqson, atehere perse duhet sjelle fare..

sa shpresa pata tek kjo teme!

por edhe kam akoma, kur e mendoj ne fakt, se shpresa vdes e fundit, si kenga e pakenduar qe vdes e fundit, dmth si ta them me dy llafe, kupton apo jo, si e thote PF-ja xhanem, se ideja s'qe e imja, dmth si puna e mbajtjes se frymes nen uje, dicka e tille pak a shume... gjithsesi them une... sa per te thene dicka se s'mu ndenj. po pres all ears. me padurim si me thene.

vdis me kenge ne goje... smiley  

i crossed my mum and i hope to die - varianti metallica i 'qafsha t'gjithe' - kenge e pakenduar. tre pika.

ta knofte perendia ty ene mu kles

http://www.youtube.com/watch?v=zPyxpHYEUi4

P.S.  ene gjithe te tjereve ktu, Finit, PF, Emit, Jerit, Tropit e ku di une mo se smaj mend

ene m'hongert goja mjalt jarebi se e kam te hidhet shume sonte smiley

m'hongert goja mjalt jarebi se e kam te hidhet shume sonte Big Grin

keshtu osht kur ha shume tranguj, qellojne edhe ca te hidhet.  smiley

po ty pranej te djeg e kruhesh ?

se e ke hala mrena trangullin mer leshpreres ?

kaqol dreqi, rregullo gojen

hahahahahahahahhahahahahhahahahaha

aa ti je  trap fare

po m'ler mer rehat

pse i qepesh komenteve te mija tarallak i dreqit

po ti qeke fare, po mos ju pergjigj komenteve te mia dhe vazhdo punen. Po ty te kruhet vete, s'eshte faji im.    smiley

ik ere pirdhu

kaqol

nuk te pergjigjem me jo se skam gishta teper smiley

bravo, keshtu duhet vepruar. Tani nese do ta omeltosh gojen mos haj mut bletesh, por gjej ndonje trangull te fresket jo te hidhet dhe lyje me kripe. Ta regullon shijen e gojes menjehere. E kom seroizisht. Grus teme i ndodh shpesh ene une keshtu ja regulloj.

rrofsh ruzhe, po pse e dogje kot kengen e pakenduar ? smiley

po ta djegim me mire

se po vdesim pa e djeg i here smiley

... shkrumb e hi...  smiley

m'falni se nuk eshte per shaka po njerit nuk i kishte marre flake shamia e beqarit ne dasem, u perpoqen 10 cakmake-cuna me e ndez por ajo rezistoi. ca dmth kjo? klesidra di gje ti?

ishte prej asbesti smiley

dmth qe nuk  i shkrep smiley

ke dasma ku isha une heren e fundit, dhendri u be dyll i verdhe kurse nusja u nevrikos se dasmoret nuk hiqnin dore nga procesi i djegjes. qeraja e salles ishte kacafiu...

te pakten u binden qe mos digjnin shamine e Ami Event, por nji shami qyrrash te thjeshte

smiley

e paskish bo ke ami mi? hajt se puno mir ami (qe i morsha t ligat).

kur shamija s nizet, sic thote ene ruzhdia, dhondri duhet te shkoje te check-i maqinerine. jo se do i rregullohet gjo, po sa me qen m rregull.

te drejtat e autorit per shprehjen, por edhe nocionin, kam pershtypjen se i perkasin Migjenit, apo jo?

kenga jehon ne kubete mbi hipotalamus... ajo eshte kenge, tha, eh sikur te na e kishit kenduar ate kenge...

po kemi frike se preket ndonjeri, zoti nenprefekt, tha pianistja, dhe do vrase veten pastaj...

Oh jo, jo ... u gjegj nenprefekti duke tundur koken sa me mohueshem qe mundte, pavaresisht kollares... jo, jo... zonjeza te nderuara ... ketu eshte province, merr vesh... duhen njerz sOnsible, merr vesh... qe te vrasin veten.

je i papam!

nder te paktat here qe e perdor ket neologjizem me ter mend!

 smiley shume krripi eh!

 

 menim shum pozitiv Em smiley

smiley

sun fol mo mas ksajt!

ps. really! smiley

 

kenga e sirenit (mashkulli i sirenes)

sol, s'po rezistoj dot: ti do te kendosh nje kenge qe ne te gjithe te mbyllim veshet apo nenteksti gjinor eshte aq i forte sa 'i've missed the point completely'? smiley

nuk e kisha menduar mundesine e nje pergjigjeje, keshtu qe me kape mat smiley

gjithsesi nenteksti gjinor eshte (qe te jem brenda)

a mund ta ndryshoj kengen time te pakendueme, apo vetem nje here shkrepet?

se perndryshe do te doja te kisha si kenge te pakendueme kengen e tifozave te tirones, te interit, si dhe kengen alejandro.

 

eee, kjo osh e knume, me zo te larte para ambasades taljone, n mes te notes, kur jena t pim smiley

une kom shume kenge te pakenduara per publikun. Do vdes ene kom per ti mor me vehte, megjithese kur i kom bo i kom bo per ti kendu ne publik

o klesidra, o zemra vockel pse bo kshu pytjesh me t'kput shpirtin?

Ti je rehat sol, se ke kengen e revolucionit (perveç variantit te sirenit), po cfare t'i bejme ne te tjeret qe jemi te zhgenjyer, tha.

szomoru vassarnap (gloomy sunday) loversave i sugjeroj ta degjojne dhe paul robesonin.

finis, me teper se kengen e revolucionit, mire eshte me kendu kengen e jetes, ose sic do thoshte hegeli, kengen e se mundshmes, trajtes unike qe aktualizon vetveten te shumesia e reales.

zhgenjimi eshte reaksioni i antitezes, tani pritet aufhebungu smiley

mentor xhemali?

gaqo çako

fin po s'pertove degjoje 1 ose 2 here interpretimin e diamandes me siper.

po smiley

po pse kenge per te diela jan' k'to? smiley

p.s. i mora me radhe t'gjitha variantet e "modelit hungarez te vetevrasjes" smiley

Ore për këtë "gloomy sunday" kur e vendosi PF, seç më shkoi në mendje një pyetje kshu që ia bëra vetes.

Ç'kanë gjithë këngëtarët me "Të dielat e trishta"? Besoj se për të diela të tilla këngë duhet të ketë mbi dy dyzina, po mua më shkuan në mendje edhe dy të tjera: Sunday bloody Sunday dhe një version shumë popullor grek me titullin e shqipëruar " E dielë e vrenjtur".

Pse të diela, dhe pse të trishta?

 

thanks fishes;  ia gjeta origjinen kampionit te perdorur ketu

 

Për këtë të pakënduarën më vjen vetëm të këndoj: Unë fletë muzike gjithmonë mbaj me vete ...

O julo, osh ene ajo konga:

ish dit e premte

dit e mallkuar... etj etj

dhe shkruaj kenge, kudo e s me vjen rende

turp eshte po te mos dal malit.

sidomos kur i ke bo gjith te tjerat dhe ka njel vetem ikjo

sol urgjent urgjent duhet me pa aldo giovanni e giacomo, south park, life of brian. nje mik qe s'i vjen turp.

i kam pa, nuk leva dje. e nolta eshte qe jo sot, po dhe m'kohe te daljes ne barrikade ka pas pamflete tip monty python...

nuk eshte shpikje e koheve te fundit kynicizmi qe thote Sloterdijku.

Une i kendoj kenget, s'i kam te pashprehura smiley

klesidra, ketu e ke fjalen dhe per ata rob' qe nuk kane lene kenge pa ia kenduar kengen ? smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).