A ka ndonje keshille praktike me ndjeke qe mos na lujne mendesh deri atehere, edhe me pas :)) :p ??

10 Komente

shenja e horoskopit te zgjedhjeve qeka DEMI  smiley

lexo si i behet balle demit , dhe i ke bo balle dhe zgjedhjeve

Fik televizorin, mos lexo gazeta, mos lexo PPU, mos voto, gjej shoke e shoqe qe bejne njesoj si ty, shko ne kinema, shko ne teater, lexo ndonje gje te hajrit, pervec etiketave te shampove, shto oret e punes nga 8 ne 12 ore ne dite ... edhe mbaroi filmi... Kam kaq vjet qe mbijetoj me kete menyre...

...mos lexo PPU?

Blasfemi!

Ke pooolitika, duhet ta theksoj... po kjo vlen per mua, jo per te tjeret. smiley

zeje se erdhi, edhe 8-9 muaj na ndajne smiley

 Jo Ana! Nuk me duket e drejte qe ne te fikim tere aparaturat  me te cilat u mesuam te shikojme.Nuk kemi pare ate qe duhet dhe qe e kemi pritur gjate.Kemi pare plot "Tapathja"(te zeza) e ndoshta kjo  i ben shume qe te thone si dhe Ju!Ne duhet te mprehim gishtat dhe te kujdesemi, nje dite te veteme,..... qe te mos na i lene pa boje..!Ata duhet te mos shikojne me diell, marr prej tonit.Ata jane  sa gishtat e nje dore.

  Ne jete  nuk mjafton te jemi vetem te pranishem, por mbi te gjitha syçele, ne menyre qe te pikasim  çastin e pershtatshem, pa te cilin  na mposht lodhja dhe merzia...Te çlirohemi keshtu  nje here e mire nga "detyra " qe na kane vene, pa deshiren  dhe villnetin tone..............

Pershendetje, Grava.

ti ndoshta mire e ke, por shiko c'thote Orange me poshte:

Politikanët do zgjedhin veten e tyre prapë.

 Edhe per dreq, une jam ne nje mendje me te.

Vetëm te C.L mund të gjej shpëtim unë. lol Ishalla del ndonjë skuadër për të qënë në katërshe. Ndonjë nga këto: Barça, Inter, Bayern, edhe Ajaksi po të ketë dalë mirë deri atëherë, do ishte mrekulli. Give me another World Cup dhe fcuk elections. Politikanët do zgjedhin veten e tyre prapë.

 

Ndonjë këshillë tjetër anësore... merruni me sport. Psh një çikë futboll 5X5 do na bënte mirë të gjithëve. Ndiqni ndonjë serial të preferuar, zakonisht kulmimin e kanë në atë periudhë të vitit. Evitoni TV-të juve që do jeni në Atdhe, merruni me DVD ose torrent. Mësoni ndonjë gjuhë të huaj... Lexoni libra, luani playstation lol.. smiley Kapni dashnore çunat, dashnor femrat. Për të martuarit, filloni e ngjizni fëmijë që tani lol për 8-9 muaj do e keni gati ahahahaha smiley.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).