"Nuk e kam menduar kurre qe te largohem nga PD dhe nuk kam ndermend ta bej nje gje te tille derisa te vdes."

Ndue Paluca

17 Komente

... per ideal te partise! smiley

Ah mor shoku Xhemal, mor shoku Xhemal! (Xhemali V.2010)

Sapo u ktheva nga puna e gjate tuj la pjata, hapa peshkun ene.... u dhiva gazit me kte ma siper. Rrofsh Penaro. 

Do të vde-e-e-e-s do të vdes.

Do të vdes të bënesh qyqe.

të më q-?-a-a moj të më qash

të më qash brigje më brigje.

 

vdis te te dua !

 Si eshte e shquara e Ndue? Ndueu? Apo Ndueja?

I have never thought of leaving the Democratic Party and I do not intend to do such a (terrible) thing as long as I breathe (so help me, God).

Nah, le ta bëjmë ca më romantike:

Do u do Ndu, want to be a member of P.D until death do u apart?

Ndui: Yes I do!

 

Partis’ besën ia kam dhanë

 

Jam një Ndue shtatin lis,
le e rrit’ në tok’ t’Shqypnis,
në kët’ votër, djep i pallës,
n’koh’ t’Partisë e t’bacë Salës.
Partis’ besën ia kam dhanë,
se m’ka bij’ dhe e kam nanë.
Si gjith’ shokët, plot gëzime
asht e mbushun jeta ime.
Dorën grusht, paj, si përherë,
na buzqesh baca Salver;
prej mallngjimit, s’mahem dot,
pa kuptue, na shkon ndoj lot.
Paj, përball’ kur m’asht afrue
e m’shtrin dorn me m’përqafue,
peshë u çova, n’grykë e mora,
bash si babë e përqafova.

 

smiley

baca Salver smiley

Edhe djalin therr per bes', derisa t'des ...

Hahahahaha Ndue, mos vdeksh kurre....

 If i die i will die,

not for my country,

not for my family,

not for my flag,

only for my 

Party Leader,

only for my 

PD!!

  smiley  smiley 

 

Ju neokomunistat me emrin socialiste, po e kaperxeni dhimbjen me humor. Ju do te kishin falur njerin sy, mjafton qe Ndue te kishte braktisur PD-ne.

Tani ju ka ngelur te beni vetem bejte, me shpresen qe votuesit krahethyer te lekundur, te ndikohen emocionalisht dhe ta lene menjane lekundjen dhe te votojne per partine me kryetar kryehajdutin, qe bertet gjithe diten per transparence dhe ndershmeri, kur ai te vije ne pushtet(nese do vije ndonjehere).

Ne fakt partia juaj, ka akoma shpresa, sepse per te punoni fort ju bejtexhijte fanatike, qe perjetoni me dhimbje kalimin e kohes qe partia juaj eshte ne opozite.

më dhëmb shpirti më dhëmb zëmra... hoho!

fjalët nuk mi nxë as kënga hoho!

Mbi kokë po më bijnë të tëra.. hooooo.

Si nuk iku Nduja nga Pëdëja!!! 

haha.. ktu paska gallate. ktu u beka banketi i madh.. kafshe nga gjithe oqeanet udhetojne disa mijra klm per t'u ushqyer ne emer te Ndues.. per aq sa zgjat... deri sa Nduja t'ja kepus ndonje procke tjeter sezonin qe vjen. ishalla s'na zhgenjen.

kur te vdes....

varrin ma beni ne byth te hardhise.

sperkatmeni me vere

hidhmeni raki

dhe shihni po su ngjalla perseri.

hahahahahahahahahahahahahha, Nduja qeka si i fundit i Mohikaneve. Te na rroje Partiia dhe shoku Enver....... dmth Sali!    hahahahahahahhahahahahaha ne edhe bar hame por parimet nuk i shesim. Or ndu ti i takon shekullit te kaluar. Ke vdek me kohe! 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).