Kjo foto vjen nga paparacët e "Bluetooth". Jane deputetët Xheka, Bano dhe Mima që lajnë këpucët në pellgje shiu para një seance të kuvendit javën që shkoi.

 

56 Komente

"Nga pellgjet e batakut vijme, ne batak shkojme..."

Ma more nga goja. Po e modifikoj pak me:

"S'na ndahet shpirti nga llumi, ky llum po na mban gjalle".

 Nuk e the tamam.....Ky paqllek na mba gjalle !

Nga bataku lindem , ne batak shtetin do ndertojme ....

Prisni o popull . Ne po perpiqemi te ndertojme nje shtet modern me " batak - cij " , po do ca kohe sa te lajme kepucet pa uje lumi smiley

 He,he! Jane bo si ujku qe bente kemben me miell per te genjyer kecat. smiley

Kjo eshte pamja e rrugeve te Tiranes.

Kete foto ja dregoni E Rames.

1O vjet kryebashkiak.

I ka lene rruget pellgje dhe batak.

E rendesishme eshte te mbajme kepucet paster dhe te shndritura, packa se cmimi per kete jane duart e pista..

Ne nje vend ku ka batak

ne krye do jene gjithnje k - redharak,

te lyer me bajga e kak

ashtu sic e kane hak .

Shyqyr qe nuk kane deformuar rrjedhjen e lumenjve se edhe ata do jene ndotur nga bajgat e Saliut me mitingashet qe bejne ku i ze rruga .

 Po ai qerosi mesit.... me cigare ne dore. 

Ah medet. Katunar qafbull, qytetar nuk behesh kurr.

po ketyre, çar u ka humbur?!smiley

Mund ta heqesh nje njeri nga katundi, por katundin s'e heq dot prej tij.

Jooooooo, nje burre ne moshe me çorape te shkurtra poshte kostumit! smiley

smiley

ps. nuk merremi me gjera te vogla... si tha ai, mbi supe hallet e popullit si hamej binin... smiley

kush ka nge corapesh... smiley

ose versioni lab:

"ne mos kini corape gjeni/ ia rrembeni atij qeni" smiley

ps. ah... se mu zgju demoni i folklorit, si qe ajo:

"kush i ngjit malet e larta/ Musa beu qe mban kalca*"... smiley

*lloj corapesh leshi deri te gjunjte, te pershtatshme per qillota shajaku.... smiley

Emo si i thot ai.U plake mike u plake bran i heq ato çarape smiley

Ne me mire shkojme ne parlament me koke palare por mos o Zot me kepuce me balte dhe pa kollare! smiley

pse habiteni ju, perfaqesues te popullit jane smiley

ne fakt ky eshte informacion i vlefshem tregu per llustraxhinjte e tiranes.

Ishin ca llustraxhi aty te rrugica e Parlamentit po i largoi me force policia bashkiake, kur deputetet e opozites kishin dale per "peshk" anej nga Durresi (periudha bojkotit)

"Rrosaku llogaçe do!" - thone nga Berati,  smiley

Komandanti thone se ka pire uje nga gjurma e kalit, keta mos te lajne pak kepucet aty....

smiley

 

PD - PS jane si katundaria kunder qyteterimit.

Ne pergjithesi pastrimin e kepuceve nga balta neper pellgjet ne rruge e bejne rendom fshataret, te cilet duke pasur nje ndjenje inferioriteti te justifikueshem, perpiqen ti tregojne qytetareve qe i shohin se andej nga kane ardhur nuk ka balte. Deridiku eshte nje veprim qe justifikohet, nisur edhe nga niveli i tyre kulturor. Por kur kete e bejne edhe deputete, mere me mend sesa thelle ne drejtimin e vendit eshte futur mendesia katundareske (ne fakt do te thoja malokeria por nuk e them se adminat ma fshijne komentin pastaj); jo per gjo, por me mire me kepuce te pastra e duar te pista- interesante per tu studiuar nga psikologe! 

Sakte - shkojme ne parlament "me kepuce te pastra e duar te pista"!  smiley

He mer Flor Mima nuk mban me ere qytetari ti! Je katunarizu komplet. Ca ti kane bo keta te PD-se trunit tat or cun i plakun?

Duhet me ndertu nje shatervan aty afer parlamentit.

Mire e ke, duhet qe keta kullufat te lajne duart mbasi kane pastruar kepucet neper pellgjet aty prane.

njera dore lan kpucen

tjetra ngre kartonin

(ose 'shtyp butonin' meqe jemi ne eren e teknollogjise smiley )

me duket se eshte forme proteste ndaj lustraxhijve te tirane qe nuk po bejne mire punen e tyre, si dhe reklame per bizneset fasone te kepucve..

me duket nje moment shume normal dhe njerezor. asgje per tu eksituar menderisht kaq shume.

Dhe mu me duket shume normal . Nje grup qe ka dale deputet nga Grupimi Politik qe ka shurruar tere kohes rrugeve si Parti e si Militante , pse mos ti laj kepucet ne ato pellgace ? Po te behej fjale per njerez qe jane nga qyteti atehere do ndryshonte puna . Kjo do vleresohej si anormale .

Ti ke mbetur tek ajo kenga parizane

" djegnim makinat, me gomat e makines ,  benim opinga "

Me djege makinen per te bere opinga??????????????

Per kete jemi shume te zhvilluar ne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kllufizmi ne Peshk paska arrit nivele mjaft te larta.

Asnji ne foto nuk po pastron kepucet. 2 po pastrojne pantallonat nga sterpikja, njeri thjesht i ka ngritur pak (F. Mima)

Dhe kjo i ben ata katundare, etj, etj?

Nuk e di se sa nga shkruajtesit ketu, mund t'u mburrnin me origjinen e tyre qytetare, perpara Flor Mimes, nja 20 breza qytetar dhe kryeqytetar!

Ose te kishin marre pak mentalitet qytetari..!

Nga komentet qe po shof, pamvartsisht flamurit,..... oh sa pak!

Asnji ne foto nuk po pastron kepucet. 2 po pastrojne pantallonat nga sterpikja, njeri thjesht i ka ngritur pak ...

Ku eshte ndryshimi i pastrimit te kepuceve me pastrimin e pantallonave me ujin e piste te pellgjeve ne rruge? Pse nuk kane banjo brenda parlamentit te pastrohen dhe pispillosen ata!!!

Thjesht - pamja eshte qesharake .. perdridhe si te duash ti!!!!

 Shoku, jane perkulur ne mes te pellgut e lluces. Perpjekje patetike per t'i mbrojtur.

hahahahahahahahahahahaah po pastrojne pantallonat! Po me ca? me duar? Po pastaj duart ku i pastrojne? Tek Pellgu?

Ndersa persa i perket Flori-t, pikerisht edhe une kete shqetesim ngreja: si ka mundesi ky njeri me 20 brezash qytetare te kthehet ne katunare!   smiley

e mer se na hape barkun ti megjithe qytetarine izet brezce te Florit.

Pse ke e pastrumja e pantolleve apo kpucve duket qytetaria ?

E bukra e fotos eshte pikerisht kontrasti midis ambientit jo privat ne shqiperi (pellgjet ne oborr) dhe burrave qe ju takon gjtihesesi te shkelin aty dhe pse kane shtru milionat pale, te cilet nga ana tjeter, jane pikerisht ata qe me shkerdhatlliqet e tyre (Flori jot perfshire) nuk lene qe ky vend te rregullohet dhe pellgjet te zhduken.

Dicitura eshte : Nuk e rruj per 5cm larg bythes time.

Ose : ne pellgacet kalojme maunet , berberi qan hallin e qyteatrise se Florit.

Me mire katunar se shk...te mre berbero

 

Aq me keq nese jane duke pastruar pantallonat...

 foto sensuale!

Mir kepucet i pastruan, po parate si do ti pastrojne.

S'paska fole kot ai sumsi , Klodi .... "Vipat mos te fshihen "  As pantallonat as kepucet ?

te rrofte mercedezi pas bythes!!

shqipnia ka ba ndryshime

ecin parlamentaret (parlamentare i thencin) 

me corape te zeza e kepuce llustrafine......

 Njerzit e pastert ndihen moralisht superior, thote nje thenie e zgjuar e filozofeve dhe ...keta deputetet jane te ndotur dhe duan te pastrohen qe te mbajne vizionin e "Superiorit".pooor dhia kec ben keshtu kot e ka qe te mburret se eshte superiore!  smiley

 

 

dy gjera arrij te kuptoj,e para -jane njerez me se te zakonshem,nuk u shtirkan;e dyta z,RAMA e ka lene shume pas dore kujdesin per rruget e Tiranes.

Ku u perbalten keta te paperlyerit? Jo uji, por nuk ka detergjent qe t'ua heqe njollen.

DICITURA 1: ndryshe nga koleget tane te korruptuar, ne jemi te paster nga koka te kembet.

DICITURA 2: ne seancen tjeter parlamentare do votojme qe piramida te kthehet ne godine per lyerjen e kepuceve te deputeteve.

DICITURA 3: Me kete rroge deputeti nuk perballojme dot as nje lyerje kepucesh.

DICITURA 4: Ne mezi presim te shterngojme duart tona te pastra me votuesit e zonave qe perfaqesojme.

DICITURA 5: Na u mor fryma duke vrapuar nga kafenete ku kalojme shumicen e kohes deri ne parlament per fillimin e seances.

DICITURA 6: Do votojme kunder asfaltimit te rrugeve se perndryshe s'do kemi me pellgjet tona ku lajme kepucet.

DICITURA 7: Ne i falemi zotit per kete profesion fitimprures ku jemi zgjedhur.

DICITURA 8: Mos po me bie infarkt ne zemer per allishverishet qe kam bere?

DICITURA 9: Nuk duhet te kishim votuar per te lejuar ushqime te skaduara qe sjellin diarre.

DICITURA 10:

Nuk mbahemi dot, dhe kemi frike,

se djemte me te mire si Tanush Shaska

na mbeten ne Amerike...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).