Deputeti i Partise Demokratike Ndue Paluca, deklaroi mbreme se nje e-mail i rreme ka qarkulluar sipas te cilit ai largohej nga PD. Paluca i kontaktuar nga "Koha Jone", tha se kjo ishte e pavertete dhe dashakeqe: "Une nuk kam derguar kurre nje e-mail te tille dhe as kam bere ndonje deklarate te atille". Paluca tha se u shpreh i habitur nga nje veprim i tille qe do t'i nenshtrohet verifikimeve perkatese per te zbardhur kush ishte personi qe e shperndau. Ndersa shkonte mbreme vone ne seline e PD, Paluca shtoi: "Nuk e kam menduar kurre qe te largohem nga PD dhe nuk kam ndermend ta bej nje gje te tille derisa te vdes", - u shpreh z.Paluca.

Mbremjen e djeshme, gazetareve u shkoi nje email ne te cilin thuhej mes te tjerave se "... prej shume kohesh vota ime ne Parlament eshte perdorur dhe kunder vullnetit tim politik, i cili ne raste te caktuara ka qene ne kundershti me ligje te caktuara apo vendime politike, te cilat mbrojne interesa te klaneve te ndryshme. Nje neveri e tille eshte ndjere dhe ne rrezimin e dekretit te Presidentit per amendimin e ligjit te Pronave. Kam kerkuar qe ky votim te mos perseritej, por kokefortesia e kolegeve te mi te PD ka qene pengese per respektimin e te drejtave te ish-pronareve dhe shtresave te cilat kane probleme ende me ceshtjen e prones".

Sipas e-mail te derguar gazetareve, nenvizohet se "Ne respektim te plote te votes se elektoratit tim, dhe te interesave te te gjithe shqiptareve, deshiroj te bej me dije dhe qendrimin tim politik, per te kaluar si deputet i pavarur i Parlamentit te Republikes se Shqiperise". Nderkohe qe njoftimi ne emer te tij vijon dhe me pakenaqesi te tjera, sipas te cilave Paluca detyrohet te dale deputet i pavarur.


19 Komente

mati i ri - 30 Sht 2010 - 7:10pm 

Aq me mire qe iku...me kete rast u largua edhe era e rende qe i vinte grupit te PD nga malsore te pabese e te paburra si ky surrat i felliqur.Te shkoje tani ti bleje nje pale mbathje krietarit te gjate qe e bleu me gjithe rrecka.Kot nuk thone ne Shkoder "ka ra kjo pune ne dore te horit e te malcorit".E pershendes Shokun me ndere Pulin me vargjet:O naruk mor i paburre
,me ti nderru shtate pale lekure
qytetare nuk bahesh kurre"...

alternativa - 1 Tet 2010 - 9:32am 

Ky eshte simbol i politikes Shqipetare. Ku u be edhe ky , kokrra katunarit me qare hallet e Malesise. Ky krye debil, don me fut njerezit ne pune.

Shko mer katunare, edhe meso te shkruash Shqip, lexo pak per politiken, qe ne asnje vend nuk eshte shkruar qe Deputeti duhet te fusi njerez ne pune?

Po ske faj ti mer shoku, ku din te lexosh ti.

Megjithses po krijohen kushtet, per nje puç parlamentare???

 

p.s Tani me LSi e meriton edhe nje Ministri tjeter Smile

Pershendetje nga PD e PPU smiley

 

Gjigande! smiley

smiley

Shiko PF, ne ate vend prodhohet lajm sa me mbajt 2 CNN-e ne kapacitet te plote.

Po mu me knaq edhe kjo, ku ky tipi akuzohet qe s'di me lexu shqip ne nje menyre te tille si me poshte:

Shko mer katunare, edhe meso te shkruash Shqip, lexo pak per politiken, qe ne asnje vend nuk eshte shkruar qe Deputeti duhet te fusi njerez ne pune?

Po ske faj ti mer shoku, ku din te lexosh ti.

Megjithses po krijohen kushtet, per nje puç parlamentare???

katunare ... parlamentare... i hongri shqiptaret kjo e pashquara e mashkullores... mbarese e tmerrshme, ah kongres i drejtshkrimit i 72-shit c'na bone...

Dmth, e pranoj, merita nuk osht e gjitha e Shvejkut.

 Shif se ta kane me hile. smiley Paulin Sterkaj eshte tjeter dhe Ndue Paluca eshte tjeter. smiley

 Ops, pse me ngaterrojne gjithmone mua keto Paulinet dhe Palucat. Eh emigracion c'na bone. Na duken te gjithe gomere buzebardhe! smiley

Në fakt shprehje e ditës duhej të ishte: "Nuk e kam menduar kurre qe te largohem nga PD dhe nuk kam ndermend ta bej nje gje te tille derisa te vdes."

 Fjala jote n'vesh te Perendis'. 

  "Nuk e kam menduar kurre qe te largohem nga PD dhe nuk kam ndermend ta bej nje gje te tille derisa te vdes."

___

"Komunistet nuk dorzohen"

Flokt e tuja Vali

Krefur me kujdes-e

Pran iu qendron lali

Deri sa te vdes-e...

dhe kjjo shprehja për Valin ësh me vërte evergreen smiley

 

On a second note:

 

ububu si boka kye

spaska pa parti me sye..

Tani në DSM V do përfshijnë edhe Partifilinë (dëshirë për të shkuar me partin&eumlsmiley

Ah, edhe nji, ka qen nje film me Pal Melysh, ku nje personazh femer - ato qe sot fshikullohen nga Dr. Lushi - thot me nje reticense te gjate ne fund:

"Nuk e kam menduar kurre qe dhe ti ...   ...   ...   ...  "

Nue si Gjordano Bruno.

kam nje kerkese.. eshte e mundur qe te mbahet dergesa e pare e jerusalemit edhe te ekzekutohet pastaj e gjithe tema sepse (ktu eshte thelbi.. tek sepse-ja perhere.. mbaji syte tek sepse-ja).. sepse c'do shkrim tjeter eshte brockulle pa pike humori e imagjinate.

Besa, kurre s'kam mendue,
nga ju une t'largohem!
E-maili, zemren ma ka shkrumu e ma s'mun me durue,
ndaj per qirin e partise, po digjem e pervlohem...!!!

E padiskutueshme te heqesh " meritat" jéruzalem per gjetjen e thenies, edhe pse besoj se i ka rene ne sy shumices ( mazhorances ppu-s) , po pse te lejme menjeane titullin e Andit qe G99 " mbyllet".

Ne thenien e Paluces del sinqeriteti " si te thuash ti krietar".

Po edhe tek titulli i Andit del sinqeriteti .

Ah, harrova, Andi eshte garip tirone ( ky Andi ka lujatur tek filimi " lulkuqet mbi mur "?.

Paluca , kush e njeh . !!!!!

Paska qene pune pazari atehere!

Në fakt, Ndue Paluca merr disa përmasa rilindasi të cilat ju snuk po i kuptoni dot. Edhe në ia prefshin rrugën njëzetë a tridhjetë vetë, Ndue nuk (vdessss) ndalet, por shkon përpara si shigjetë. Or ti.

Nuk ikin nga PD ja jo,vetem prej inotit te Penarit.

ej nje pyetje

ka ndonje ide kush se ca deputetesh tjere mund ta largohen nga pd? mua me kane thene per leonard demin dhe fatos hoxhen, por do dalin te pavarur, por se kam te konfirmuar. ka njeri info??

 

Ikja ime nga PD, email i rremë, thotë deputeti Paluca

keshtu eshte kur ke internet.smiley

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).