76 Komente

S'la me vend pa futur emrin dhe ky. S'i ka lene gje mesuesit.

Ai qe e ka grisur kaq bukur emrin e Nastradin Berishes,duhet shpallur hero kombetar.

Une jam ne nje mendje me Edison Ypin tek thote se fasada e muzeut eshte shemtia e Tiranes,ndaj edhe ate qe e ka grisur mbulesen e fasades e konsideroj fans te realizmit socialist per arsye se duke grisur emrin e Sali Berishes,ka zbuluar edhe nje pjese te shemtise se fshehur prej tij.

I just want to know what university did either of you (including Edison Ypi) got your  architectural engineering degree?

 

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhaahahhaahahhaahahahahahahahahahahhaahhahhahahahahahhaahhahahahahah

MMM! Po tashti, lecitet mesazhi? 50 metra me tutje ia hoqen zvarre statujen paraardhesit te vet.

kirurgjikale..

gjithsesi, pershnes Skela Sylen.

Them ta titullojme "Frëngjì!" smiley ... 

 Une them se do kete qene ndonje dasmor i dehur qe do ta kete pasur pijen me sherr smiley

2 muaj shumë ndejti...

Swed, kur e kishin heq? Kur e pe për herë të parë? Te kush është vënë gishti? Çfarë do bëhet tani me pankartën? Do e zëvendësojnë?

 

une per here te pare e pashe sot, persa i perket pyetjeve te tjera besoj se do i pergjigjet se shpejti keshilliministrave.org smiley

Lene se mu m'qau zemra qe s'kisha nje aparat me vete sot ne mjes. E kush une pa aparat! s'ma beso njeri!

Biles po shifsha ca punetore qe mundoheshin me e ngjit po s'mate

 blej mer i celular me kamera ene me dhembe blu se le nom smiley

Une e grisa!

trego shoket, des! se nuk e ke bere i vetem!

Kur e paske bërë këtë proçkë? Nga kush i more urdhrat? Me kë ishe?

 

-E pse e griiiisee?

-Me ofendoi rende.

-Po Piramida, edhe ajo t'ofendoi rande?

-Jo. Piramida e kerkoi vete.

Un, Tanja Fajoni e Ed Selami. 

 

Per mu ne fakt, po ta mendoj mire, ajo e shkrujtmja 9 Tereza o me ofenduese se emri i naltnaltmadherise se tij. S'kena ngel keq per heronj me shku me i kerku ne Indi.

 Ta kete gris kush te doje,berberi ka me e honger.

 Kjo me duket si pune njesitesh guerrile mua. Me siguri do jene ato marksist-leninistet qe ishin kunder projektit "Grumbullojme plehra per 1 Euro".

Ia kum pa... ia kum pa... ia kum pa... Yllit Shamunaqes ia kum pa.

Respekte !

Hmm pse pak jane ata te mbuluar nga pllakati! Une dyshoj qe e ka grisur ai partizani me bajonete ne bashkepunim me punetorin me kazme! smiley

E ka gris ajo Cuca me te bardha mbrapa perdes qe mban edhe pushken me doren lart. U merzit tu nejt ne eresire dhe vendosi te hape nje frengji per te pa se ca bohet. I qelloi Saliut me u gris sepse ishte ne lartesine e pozicionit te shikimit te cuces se maleve. Rrofsh oj Cuce se na nderove!

Ka nje grup armiqsor brenda rradheve te partise, them une, me ne krye ministrin e Brendshem Lulzim Hazbiu. Ai do te diskretitoje figuren e liderit te madh, per ti zene me pas vendin.

Swed po qe se nuk eshte ndonje sajese qeka mesazh mullahesh per k/mullahun .

Me siguri do ti kete fry Non Tereza me largu eren e keqe !

Kjo i ngjan veprimeve te mcefta qe bajshim dikur,t'u shajt naj ni t'madh vesh m'vesh apo tu shkrujt naj parulle.Kte e shof si ogur te keq...smiley

shume mire beri ai qe e grisi.. prej meje nje here e ka hallall.

Qe e kane bere DEBATIKS-at s'ka dyshim, dhe mire bene!

Duket shume me bukur keshtu.

Si veprim eshte nje nga provat e vetme qe mund te kem pa keto vitet e fundit qe kemi akoma 2 grimca ndergjegje qytetare ne Shqiperi.

 

 

PS: Posterin e kishin hequr te gjithin. Besoj do e printojne perseri me emer akoma me te madh te komandant Saliut. Ose do e heqin fare nene Terezen.

Me siguri do ti kete fry Non Tereza me largu eren e keqe.... smiley

Perle  . Mo e cyt mo , po si per lezet duhet me e konkretizu eren ... Eren e Sqapit Smile Nga jasht e  e ysht Jozefina ne brenda e fryn Mullahizmi !

 Une do kisha grisur dhe fjalen Kryeministri.

Kush e grisi?  fol......

 

- Genci dhe Agimi.........

Bravo!

 Une e grisa.

pyetje nga salla per.............,postuesin:  ore pse e kerkon ''autorin'' ketu te ''peshku'' ti,  xhanem?!

 po ktu qarkullojn shume thashetheme, thash po pys iher se do kete nanji qe di nai gjo smiley

 Kushdo qe ta kete grisur, mesazhi eshte shume i qarte. Grisja kirurgjikale (TM Chene) tregon se grisesit nuk kane dashur te kene keqkuptime te vepres se tyre grisese. Po te vihet re em kujdes foto duken se grisesi ka kursyer edhe shkurtimin Z. dhe eshte perqendruar vetem ne emrin e perkujdesesit te vecante. Pra kjo tregon se grisesi nuk ka qene dhe aq i rastesishem. 

Ha ha tani qe po e veja re me kujdes keta te mefshet e Ministrise se "eshtrave te Ismailit" paskan pertuar te heqin edhe ate pankarten e meparshme qe thoshte se kjo (restaurimi i mozaikut) behej ne kujdesin e vecante te ... Vodafonit (me ngjyre te kuqe poshte aktuales)... Bir Selman i nenes... mire qe eshtrat e Ismailit kane kohe qe jane ne atdhe se sa per keta do na kishin kthyer ndonje Xhuzepe a XhanKar-lo e do na thoshin ja ku e keni Ismail beun, merreni e ta gezoni...

 Nga ana teknike, grisja eshte e pamundur, per vete faktin se e pengojne dhe ato shtyllat/hekurat siper. Ose duhet te kene qene disa persona, nga nje per ndarje n'mes hekurash, ose nje person i vetem, qe pasi ka grisur nje pjese aq sa ja lejon ndarja e hekurave, eshte ngjitur siper (ndoshta me ndihmen e ndonje tjetri), dhe perseri ka zbritur tek ndarja tjeter, e keshtu me radhe, mirpo kjo kerkon kohe dhe me siguri qe do te binte ne sy, keshtu qe nje mendje me thote se (po e them me perulsi, si Baxhaku) mundet te jete bere nga poshte, nga larg, me rreze lazer. Pra nga armiqte e jashtem. 

...s'po di si t'a marre kete, shpresoj te jete humoristike.

Pjer, a nuk te duket tunduse ideja me shkrujt nji roman ose novele nis nga kjo? dmth, ne vija te pergjithshme te flasi per nji regjim te forte diktature qe ekzalton diktatorin ne cdo rast. Nuk e di po une e shof me te pershtatshem si nji ngjarje te vendos ne te ardhmen...psh, ne vitet 2600 te themi se i jep mundsi vetes me eksploru detaje qe nuk i gjen sot...ke dore te lire me nji llaf. Du me dit mendimin tat, te lutem

Agjenti 008?

eshte nji ide po duhet me pas vizion te qarte per idene e romanit ose noveles para se me dal me tituj bombastike si ky. M'vjen keq gjembo po une te godas!

''Intervist me Zotin''.  po kjo si te duket....

ne kerkojme ide te virgjera Belul. M'vjen keq cuna po nuk keni nji vizion te qarte per ket qe po them

''mea culpa''.smiley   Br3dho.

''Vera e vjeter''.  titull metaforik. i shkon me se miri ''autorit tone''  ,me duket.smiley

kokes i ke ron me ket. Autori e ka radhen te flase!

Belul (read the fine print - the greatness is in the details, they say):

http://1.bp.blogspot.com/_7MjzVIjPjc8/SwNcelVZisI/AAAAAAAAByU/x2A4SqOcJC4/s1600/old+fart+wine.jpg

.smiley   

emo, me bere te djersise pak (me perkthimin), po me ne fund (them se), e kuptova.smiley

si tha ai:  i ''riu''.... si veriu. smiley    ja, bejme ndonje shaka aty ketu me miqte tane ''virtuale'', sic thua ti....smiley

 

haha! smiley

Une ne fakt u frymezova nga ato rrezet lazer dhe armiku i jashtem, prandaj thashe agjenti 008.

O Pjer !

Po si akuzon tjetrin kot, e merr ne qafe e len pa pune, " e ka shkyer Lazri ".

Po ku e pe ti Lazrin ?

Dhimbja çan gurin e nuk po shkyn nje beze.

Dhimbja e popullit tironas qe ne ate vend nuk eshte emri i dikatatorit , ka arrite sa te shkyje edhe bezen.

Çfare dhimbje!!!!

Belul, sorry...

 bit ''late''.   no problem.smiley

 

Coli po ndjell pellumbat vid vid vid smiley

 Vid-vid, vid-vid, po vid-vidi punoi se! 

Hunderri u ngrejt! smiley

Edhe ai balliu (apo eshte Balliu ? ) do jete ngrejte, se nuk po e shof aty ke tarraca!  smiley

 

 

u kthy kaslyci...

po ai dreq komleshi pse s'po duket...

Ju pèrsèris..asgjè nuk ka pèr tè ndodhur,tregoni..Mirè..me qè nuk doni tè tregoni,shkruani nè njè copè letèr emrin dhe hidheni pèrtok..pèr kètè po bèjmè edhe 5 min pushim.....("Lulkuqet mbi mure&quotsmileysmiley

 

 Shiko, se ne e dime kush e ka bere dhe pse, ndaj ai me mire te dale vete se do kete lehtesira. smiley

Genci...dhe Agimi

Patjeter, edhe viti i nene Terezes duhet futur nen "kujdesin e vecante" te  Sales, just like everything else ....... 

Po habitem, si ska vene dhe portretin e tij ngjitur me nene Terezen.

Si ka mundesi qe ky Uber-imbecille eshte kryeminister i vendit?

 paska qene njeri me mend ai qe e paska grisur!

Ne si peshka shpetojme nga akuzat . Ne vetem na fshijne , dmth s'perdorin thika e gershere smiley

Ja hongesh Ruzhdije ja hongesh Sales ...zemren  . Kane gris vetem emrin , ate vete personalisht e kemi  si shpirt smiley . Armiqt s'kane c'na bejne !

 E grisi Mero Baze!!!!!!!!!

...  e kane grisur njesitet guerile nen parullen "Yes we can, but ... [sometimes we can't! ]  smiley

e me te i lumte atij qe e grisi...

Br3dharaku, ate me rreze lazer e thashe per shaka, megjithate nuk perjashtohet mundesia e berjes se nje filmi, por ngjarjet s'ka pse ti zhvendosesh me 2600, sepse rrezet lazer ekzistojne tani, dhe te mos harrojme se shum politikane drejtues dhe te opozites, drejtohen dhe marrin para nga te huajt, pra punojne per te huajt, dhe ne kete rast nuk eshte lufta vetem e opozitarve dhe pushtetarve shqiptare, por dhe e te huajve ne territorin tone, siç ka qene gjithmon.  

ec e mbushja mendjen gjembit; ai eshte kok'babune.

Kjo grisje sjell ne dukje dicka shume te trishtueshme dhe indikative per gjendjen ne Shqiperi.

Ky ishte nje akt shume domethenes, dhe shume demtues ndaj kultit te individit qe po perpiqet te ndertoje Sali Berisha. I heq auren e mos-prekjes deri ne nje pike.

Cka eshte trishtuese - asnje media nuk e ka pasqyruar. Lajmi eshte bllokuar nga dalja ne masmedia ne nje menyre spektakolare.

Pervec Shekulli, asnje media e shkruar ose vizive nuk ka thene gje per kete veprim proteste ne mes te Tiranes.

Me efektivisht se kaq, as ne kohen e Enverit nuk do te ishte mbuluar prishja e nje parrulle nga dalja e lajmit.

 Kulti i Berishes duhet heq ne cdo menyre te mundshme.Ky merhum po kopjon 100% merhumin e pare mo njerez.Ska rendesi sesi e grisen rendesi ka qe shqipet nuk durojne dot qe merhumi te ngjallet prape.Ketij harbuti i duhet cjerre fytyra e vertete 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).