Do ishte me mire te mos kishte kufi Kosove-Shqiperi?

Cilet jane avantazhet dhe disavantazhet?

14 Komente

Jo, nuk kemi.

per mua nuk ka nevoje te kete kufinj jo vetem me kosoven por as edhe me greqine, FYROM, dhe malin e zi. Po kush me pyet mua se?  smiley

Sigurisht qe kemi nevoje per nje kufi, qe mund ta quaj te moderuar. Po kontroll duhet pasur, patjeter. Jane dy shtete, dhe s'merret vesh c'mund te bejne dhe agjentuarat e huaja nqse kufijte s'do ekzistojne. Duhet kontrroll dhe hapje sysh.  

ncuk. pls delete the border smiley

Jane dy shtete, dhe s'merret vesh c'mund te bejne dhe agjentuarat e huaja nqse kufijte s'do ekzistojne. Duhet kontrroll dhe hapje sysh.  

lol, agjenturat e huaja vetem per kufijt qe as nuk pyesin fare. Ato lulezojne mu ne mes te kryeqyteteve edhe sikur kufijt te jene te rrethuar nga muri kinez!

JO ne nuk kemi nevoje, por ka nevoje BOTA. Dhe meqense ne nuk jemi te afte te jetojme pa ndihmen e botes, per qef te botes kemi nevoje per kufirin.

Pyetja eshte pak e paqarte, dhe shume e gjere, megjithate edhe pergjigja jepet per pyetjen smiley)))

kemi nevoje per kufi

ka edhe disavantazhe edhe avantazhe

smiley

40 euro insurance makine se te teket ta pish kafen ne Prishtine eshte goxha disavantazh. Keshtu ndodh te pakten per shqiptaret qe jetojne jashte dhe vijne me makinen e tyre ne Shqiperi.

 Asnje lek me shume po pate Sigal.

Kufiri Shqipëri - Kosovë, ishte dhe është, një nga shkaqet e prapambetjes së shqiptarëve! Dje më shumë, e sot më pak.

 Po sigurisht qe ke derisa komuniteti boteror e ka njohur kosoven si shtet te pavarur dhe zakonisht mes shteteve ekzistojne edhe kufijte. Sikur te bashkoheshin ne nje shtet normal qe kufiri eleminohet. Nese e eleminojme vete kufirin edhe de fakto pa miratimin e botes atere do rriten fjalet se lufta qenka bere per ndryshim kufijsh e shqiperine e madhe dhe do bier mbeshtetja per kosoven ne stadin qe ajo eshte tani. Ndaj sa me qete e shtruar te merret kjo ceshtje aq me te fituar do jemi.

Nein!

jo

ne vere vajta ne budva (per nje nate me disco) me shoqerine. ne kufi kishte vetem nje sportel. paka shqiptare dhe pala malazeze, vetem nje pike kontrolli. ska nevoje te ndalesh dy here

rast unik ne ballkan, me tha nje shoqe qe merret me kto pune

po pse dreqin ky rast unik (bravo shqiperise, bravo malit te zi, seriozisht dicka shume e mire ky kufiri dypalesh me nje pike), pse nuk vendoset mes shqiperise dhe kosoves, se edhe shqiperia, rast unik esht qe ne te gjitha anet, kufizohet vetem me veten e vet!

Ai frengu dje tha se na, na brenda kufijve ligjor jo atyre natyror, duhet te permbushim disa kritere sigurie..

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).