Mund te pergjigjen te gjithe pa dallim moshe mbi brezin qe mendojne se perfaqesojne.

9 Komente

Brez i lindur  ne roberi, sot i lire !

Brez i lindur pa fat.

brez muti

fillo dietë pls.

me mu e kishe ?

*$&#$$@#, )#!@($#!

 

hec  ma rruj pra

ti dhe ata qe flasin kinezce dhe hiroglifshe apo binarshe

E kuptoj deshperimin e te rinjeve dhe te moshuarve  Prandaj per brezin tim them se jemi nje brez i lumtur.

Jetuam mes dy epokave u edukuam nga nje rregjim qe deshtoj dhe duke qene se ishim deshmitare te deshitmit dhe ne moshe akoma te mundeshme per te analizuar dhe pranuar ndryshimet e kuptojme me mire se keta te rinjte e disorientuar , te mirat dhe te keqiat e atij rregjimi.

Po keshtu krahsuar nga brezat me te vjeter se ne e kuptojme deshperimin e tyre. Ne periudhen e ndryshimit ata ishin aq te ngurtesuar nga mosha sa ndryshimi i thermoj ne vend qe ti ndryshonte

E ka pas thone dhe Rrem kerneta ( nje kapter i bandes se Ushtrise ) qe me 1964 . 

E kishte kap gjeneral P tu pi uje ke cezmja po qe .......kishte heqe rrypin.

Ku e ke rrypin - e pyti i modhi

Rrema e pa me inat dhe nuk duroi

Kujt i thu rryp ti me ?

Nji shoku vet nga Veriu po kapter i bandes se ushtrise  i belbezoi ( me bzajti thoshte Rrema pas burgut ) ke veshi "O Rreme o tu t'pyt per brezin "

Cfare lesh brezi mre ? Brez me gajde . Ne  i thena kaish or lale !

Kaisha me te lumtur se ne kete kohe s'kom nigju te kete pasur ne asnje ven te Botes smiley Kaish pas kaishi keni per te shku !

Kaishat  jane te lumtur Idris se edhe kur koha ndryshoj ata kaisha mbeten.

Kaishi s'bohet dot kollare.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).