19 Komente

Mire ai flmuri Amerikan kuptohet . Po ai ne krah te majte te Obames cfare eshte ? Perse nuk ka flamur simbol te Shqiperise ?

Ata te dy nje femer e nje mashkull , duket sikur jane Bamir Topi ,aktualisht PPresidenti i Shqiperise dhe nje grua qe mund te jete e shoqja . Ne emer te kujt shteti e kane takuar OBAMEN , se nuk po kuptohet qarte ?

Per nje qaruese do thoja flm TOKO !

Pergjigjen per punen e flamurit Shqiptar e dha toko pjeserisht. Ky cepi eshte ku te gjithe vijne e bejne foto me Presidentin e Amerikes. Flamuri ne te djathte te fotos eshte flamuri presidencial Amerikan.

Kshu nga ana estetike s'mor vesh nga ngjyrat, po qe mu boka qejfi, mu boka. Ene per Bamirin, ene per zonjen e pare, Teuten.

S'ka ku shkojn mo nolt mo... hallall o tironsa t'mire. Deri te Obami shkut!

Sak mooo, tani me e thon, se s'mu rrika, ta kish fitu Hillarija, ene te kishit dal aty me Billin, do kishte qen feja vet, ene venet do ishin ndrru (Bamiri me Hillarin e Billi me znj. Teuta) me per se mari. Po si i thojn, s'i jep Zoti te gjitha.

Hajer, hajer!

Ore si shqiptar i devotshem ti se ke keq . Biles o gjoja modhe kjo edhe si rob Tirone .

Po a e di Obama kë ka taku ?

Ketu eshte puna se nuk po shof nonji simbol perfaqesues shqiptar . Obama dhe cdo president i USA kanë ca perfaqesues   zyre qe u thonë Me Vepra po dhe me llafe se do të presi dhe do bëjë foto me  ...KË ???

Po a e di Obama kë ka taku ?

 

Shko e thuaja ti, me qe je me afer tij.

Mund ti japesh edhe ndonje foto te Dulles,

Qe ti e mban ne gji.

Mjaft u moret me fllamuret. Ajo eshte skene ku Obama dhe Michela rine dhe presidentat dhe K/ministrat me radhe hypin bojne ka i resme dhe ikin Po te kishte cdo shtet flamurin do te duheshin 300 e kusur flamuresh dhe hiq nji e vi tjetren do te deshte jave qe te kishin te gjithe ka i resme me Obamen

Tani kjo Zoja jone e pare duket si vjen nga Babruja me ate veshjen Ndersa ky cuni jone Tirons shume n'qef qeka Koken lart e gati tu ......

 Fotografia nga ana teknike qeka "faqe e zeze". Ai flamuri i kongresit a cfare dreqin osht, varet si llape qeni mes perdeve. Edhe ke Lugati ta kishin bo, do i vente te rrishin me bukur. 

Hajde mo, sa per CV!

Keta politikanet shqipe si nuk e mesun qe menget e xhaketes nuk shkojne deri ke gishti madh

Kurse Teuta si me e pas bele ke gabi ket kostumin

Tamom ene me kto xhaketat me 3 komça, leje leje

Eshte edhe nje foto tjeter pse e harruat?

 

Bir nona vet, ca ti qaj me pare...

Cila parukiere  e ftillo ket cucen tone, ka ene me shumice rrofte konkurenca edhe te lira fare

kjo si me i pas pre baluket vet para pasqyres

 Mire kjo e gjata pak si ezmere eshte nusja Bamirit po kjo e shkurtra kush eshte.

Ja kjo foto e dyte ka lezet . Duket qe eshte bere me fotograf nga krahina e M..tit . Sepse jane vetem dy gra qe i thone njon tjetres si hona - dillit

O dil o dola smiley

A i the Obames se cilin ka takuar,

Se te ty ka besim si budalla i zgjuar.

Burreli
Foto nga MATI

Pergjithesisht, keq me vjen me e thene, por zonja e pare nuk ka shije ne te veshur, eshte e dashur, e thjeshte, por i mungon nje fije klasi, nje lloj fisnikerie e aristokracie, qe zakonisht vjen nga perbrenda, qe njeriu o e ka, o s'e ka.

amon te keqen

ce pyet

shqiptari rrace aristokrate, qe do nxjerri lidera me surrat aristokrat.

pastaj ket te shkreten e ka gjet, e po heq

aman..

Aman?! Aman, 

te me zinte "e keqja" dhe mua, pa dija si e hiqja, mi ruzho!!!! smiley

e keqja e tjetrit gjithnji te duket me e vogel ana smiley

Besoj se Bomi, kur ka pa se Boma, se ka neru me prezencen e flamurit kuq e zi, i ka thon fotografit prit sa te krifem pak. Ka nderry ate kostumin blu qe duket tip zenga qe e vesh ngahere dhe ate kollar boqilli, me kostumin e zi ceremonial dhe kallaren e kuqe qe ja ka fut sula ne paje..

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).