http://blog.su-spectator.com/wp-content/uploads/2009/10/halloween_funny_picture_03.jpg

 

 

 

http://www.randomblog.org/wp-content/uploads/2009/10/halloween_funny2-optimized.gif

41 Komente

Po, mo, 365 dite te vitit, madje. Dalim nga shpia te lare e te parfumosur dhe kthehemi te lyer e te sterrosur. Ca feste, thuaj! 

normal

si lugate jemi 364 dite te vitit

pse duhet me festu nje dite me vete per ket pune ?

 Po pse me shume se mua do te rroni ju te dyja gjasme?

Mua me duket feste koti smiley

Muaj te mbare Ana!

Edhe ti, Irushe. smiley

Uf te festume!!! Ket vit ishte mire shuume! Kishte plas infermierja edhe policja modhe rrugeve. Po Pirate si kjo nuk me zuni syni smiley  

 nga ne kishin plasur engjejt e vegjel... smiley

Per here te pare, dje me kane trokitur ne dere femije, por s'ma thane ate 'trick or trick", vetem uleriten.

Megjithate, me erdhi shume keq kur pashe qe ne kosh pervec embelsirave dhe frutave, u kishin hedhur edhe para. Nuk ishin me shume se 7-8 vjec dhe koshi plot me 200 dhe 500 leke te reja.

Kushedi sa me kane share qe u dhashe cokollata dhe jo leke...

 

s'na pelqejne asnjehere gjerat qe masivizohen. duam festa private, gjera ekskluzive, maska te tipit eyes wide shut. teatri popullor eshte banal dhe refuzojme t'i shtojme atij sofistikimin tone qe do te mbytej nga zhurmat.

 ha ha Xhib, ku  e  ke gjet foton ilustruese.Me siguri te ka bo pershtypje  levizja sinkronizuese e sinusoidave sensuale. Dhe masken e paska te tipit eyes wide shut. smiley

Shi shi, gjithe peshqit qekan fansa wide shut-ista smiley Pse s'thoni juve qe u dashka themeluar ndonje klub shqipo bdsm-ist. smiley

Teuta, kaq siriozisht e paskeni marre Halloween-in ju ne Shqiperi sa kane filluar te dalin kalamajte dhe andej per trick or treat? :O Got to "love" shqiptarizimin e ketyre festave te huaja though ... i hedhin pare njerzit ne vend te cokollatave. smiley

Shpresoj qe ai koshi s'ishte i mbushur edhe nga fundi vetem me leke, se e kishin bere nje rroge mujore ata kalamajte mbreme! smiley

http://i.huffpost.com/gadgets/slideshows/12514/slide_12514_167264_large.jpg?1288623863103

 

 So, how many of you find yourselves above, and how many below? smiley

 

http://i.huffpost.com/gadgets/slideshows/12514/slide_12514_167273_large.jpg?1288623960893

 kushedi ca i kena bo festave ruse ne vitet 50..ose festave kineze ne vitet 70

Kushedi sa ne hall jane ato q'i mbahet goja kur vjen dita e karnavaleve. smiley

And speaking of karnavale shqiporigjinale...

Burimi

P.S. Kush tha qe macet jane te ftohta?

me qi ra llafi, si urohet për halluvinin ?

Gezuar hallon e vinit.

gzuar hallven e tetorit smiley

Ne te fillimtetorit, vetem per torte me cokollate jemi, hallven le ta mbajne keta te 31-shit. smiley

ah ju borgjezet e fillimtetorit smiley

We wish.... (you a Marry Christmas...) smiley

me uish e me merri edhe tina smiley

qi ti qendrojme besnike shqipes i thuhet: Te ma gezoç hallon smiley ( theksi-parafundor )

Halloween eshte harram!

Ne kemi festat tona!

pra nuk ben me fol ne venin e shejtanve...

Po pa reference, faqja kaq e reshti aq, duket sikur o tu dhon opinionin e vet....

lmao me i mohu robit edhe fronin e mretit skam pa. 

Ketu ne Suedi perkon me diten e te vdekurve, gjithe varrezat mbushen me mijera qirinj shumengjyresh dhe lule

@ron & @deion, nga llazarati jeni ju ?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).