Po shpjegohem.

Ishte nje loje me letra nga napoli po qe i gjeti te gjitha dhe me beri nje parashikim X X X qe tia fusje vrapit. Dalin keto letrat?

12 Komente

Po ti, ç'ben?! smiley Pi qumesht qe te kontrastosh efektet e duhanit dhe pyet ne i besojme fallit?! Hajde koherence hajde! smiley

une i jam i shenjes se peshores. I bej vetes nje te keqe, pastaj nje te mire smiley

Pse kam pershtypjen qe  peshoret i bejne nje te keqe vetes dhe nje tjeter me pak te keqe, sepse pergjithesisht s'jane asnjehere te kenaqur, qe ta quajne ate me pak te keqen "te mire".

po me ato qe me tha mu ajo shtriga jo cigare po edhe Maria nuk te bente derman. Hej, po ti qe je andej si eshte puna e ketyre letrave nga Napoli se ajo ishte me laptop perpara kur po i lexonte dhe dukeshe professioniste. pupupu cmu desh mua!

I dashur mik, ne Napoli besoji vetem shijes se kafes (ekspresi me i mire ne bote pihet aty, them), mozzarella-s se buallices dhe babà-ve me rhum. smiley Per te tjerat mos e vraj mendjen.

p.s. S'te keshilluan blerjen e ndonje briri te kuq smiley ?

ntuk, ntuck. lexim fati shoqenor, ne kushtet e shtepise, me cigare brenda, pa interes.

Une u besoj shume se edhe mua mi kane gjetur te gjitha smiley. Hera e fundit ishte ne NY para se te hyje ne Central Park, ishte nje jevge greke pupuuuuu si mi ka gjetur ajo mua,  edhe dollaret e di si ti merrte  tak fak sikur na hodhi sir jevga, na mori $50 dollare dhe ne fund tha me jep edhe 20 dollare tha qe te ndez nje qiri qe tu shkoje jeta mbare smiley Qe nga ajo dite e deri me sot e di si na ka ecur per se mbari jeta smiley Ne fillim shikonte doren ajo pastaj hapi letrat ..

edhe filxhani i kafes coku del ndonjehere ne fakt. 

njehere njeri, (eshte barcolete e vjeter kjo), vuante nga majaselli. kishte dhimbje te forta, por nga qe ishte burre me namuz,  kishte turp te shkonte te doktori  ngaqe ai do ti thoshte hiq pantallonat te shikoj ''plagen'',te te vizitoj etj.

ca miq, kur ja degjuan hallin,  i sugjeruan  nje si tip ''doktori popullor''.  ky i fundit pasi ja degjoi hallin, i tha: mos ki merak, do sherohesh,  vetem se duhet te ndjekesh kete kure qe do te jap une:  per 1 jave rrjesht,  do lyesh vendin me llumin e kafese. por, eshte e rendesishme gjithashtu, qe tere javen nuk duhet te besh banje. keshtu i tha,me pak durim po do sherohesh..    keshtu beri ky i varfri, tere javen cdo dite e leu vendin me llum kafeje,  por dhimbja nuk i ikte,  bile u be me e forte. 

me ne fund u dorezua,  dhe vendosi te shkoje te vizitohet te  doktori.. doktori, natyrisht i tha zhvishu,  hiq pantallonat dhe perkulu pak ne gjunj te te shoh te ''plaga''  .   me turp te madh, i hoqi pantallonat dhe u perkul... doktori sapo e pa te ''vendi'',  leshoi  nje klithme; oooooouuuuu............  ky sapo e degjoi gati sa nuk u hodh perpjete.  ca ka doktor... kaq keq eshte....

jo or,  tha doktori.  po ç'paske nje goxha  rruge te gjate per te bere  mor.......

 Dhe mu kete vere ma pa njona doren,isha tape sa po zinte gjumi ne shazllon kur vjen bla..bla..ja dhashe doren jevges,filloi me ata te vetat hapa mire syte ca te shikoj, e mire,yll per zotin,nejse filloi me doren ajo jo fati ketu jo aty,maroi me doren dhe me tha,tani jepi moteres nje pese mije lekeshe tiiii dhe fati jote........,nigjo i thashe,aty kam shpine te te jap nje 50 mije lekeshe une ty te te fus nje lavazho me sfungjer dhe detergjente dhe ma le njehere.

Te nesermen nuk e bera me plazhin aty tek shazlloni im,por shkova tek shazllonat e Dolce Vites aty prane dhe paguaja 400 lekeshin ne dite.

Po ato arixhofkat e dikurshme qe te shkulnin nje cop pe nga rrobat dhe te pysnin per emrin.Po ti thoshe Pjeter psh,te thoshte se ce ke Kolen,Markun,Gjonin.Po ti thoshe Jani te pysnin per Sotrin, Teodorin e kshtu me radhe...

Nji mume e lagjes  ke 70 - 80  i dite me kap  dhe me pyti :

- M'fal o biro . Po  lexoj Roskopin dhe me thote qe "ke fat ne dashuri . Ne oret e para te dites do kesh nji lidhje te re . Po shko ora dy pasdreke ne kurgjo . A rrejne kta dreq "? 

Dote qe me mjes plaka . I pat qellu qshpirti qejfli smiley

nje me nje po dalin letrat. FMN dhe IMF po vijne te na rrjepin te gjalle. O'Trishe, ku ta kesh!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).