Per shkrimet e gazetave, blogjeve etj. apo per komentet e peshkatareve/te peshkuarve?

PS: Nuk kam detyre kursi dhe nuk jam influencuar hic nga Xhibi per kete tip pyetje :)

20 Komente

sa per te vrare mallin...

per komentet e gocave simpatike, si dhe per te pare nese me ne fund eshte hapur kutia

P.S. ca lloj makine/motori/biciklete/motorskafi/gomari ngisni dhe ca ju pelqen me shume tek ajo, ose tek komshija?

Xhib, kthjellohu plako o me komshijen o me gocat simpatike te PPU smiley

S'eshte aq e lehte te kthjellohesh. Po kryesorja, s'eshte as much fun as being in the state of turbullira.

 PPU, ne rradhe te pare eshte/quhet sajti/siti i diaspores, ku marrin pjese shqiptare nga ter skajet e botes, ne rradhe te dyte rreth 50% + - , jane ose mund ti quash Elita e Kombit, per shkak se shum mendime qendrojne me larte se ato te klases politike dhe mediatike shqiptare, dhe se treti mendimi kritik, rrahja e mendimeve nxjerr nje konkluzion qe i afrohet deri diku se vertetes. 

A do te marre pjese ne zgjedhjet e ardhshme parlamentare te 2013-tes PPU?

Po, dhe ti do kryesosh listen. E meriton jo per gje.

E verteta eshte se PPU nuk me pranon ne radhet e saje, sepse jam i djathte, me kane quajtur abuzues se kam shkruajtur kunder Edi Rames.Keshtu qe PPU si aleate me PS, dhe G99, mua me quan opozitar.

po ja, e lexojme te kalojme kohen... ndonjehere, kur diskutimet jane interesante, leximi dhe shoqeria e PPU, behet e kendshme..

shume rrafin mendime, projektojne veten te komentet e shkrimet e tjatrit, gjimnastikojne..Eshte nje hapsire virtuale por qe ka dhe realen brenda..Pastaj dhe per informim sigurisht..Duket se ofron me shume ngjyra se mediat e lodhura te gjitha llojeve..

 Per te nxef robt qe nxefen.

.... Sepse kam shpresuar shume, qe ne PPU, duke patur shumicen intelektuale,  e kane aftesine dhe mundesine  te shprehen, pa asnje lloj  ngarkese.

    Sepse kam menduar dhe besuar, qe nga ku sajt, pjesmarresit do ta kene te lehte t`i shikojn  dhe gjykojne  njerezit qe "germojne", por dhe ata  qe punojne   jo si i duhet vendit. Sidomos  qeverrisesit qe qeverrisin keq te qeverrisurit."Tu flasin", me ze ne kupe te qiellit edhe bashkeatdhetareve  te tyre, intelektualeve,   njerzve  qe i kane patur e gjene i kane  mundesite te bejne mire ato qe nuk ekane bere gjer sot, ose qe i kane bere e i bejne keq. Apo qe heshtin, ne qoshen e ngrohte  te zene, duke soditur hajnine mbi mentalitetin e dobishem, te munguar edhe per fajin e kesaj klase intelektualesh.

   I kam pritur dhe i pres gjithe kenaqesi  zerat e shumte pozitivete ketij  blogu,  ne optiken qe flas,  te ardhur edhe se largu,  per ne  ne vendin e tyre.Fatmiresisht kontstoj se kjo mase djemsh e vajzash, burrash e grashe e shofin  gjithe nostalgji e dhimbje, vendin qe nga dhimbejt i detyroi te largohen.E ato qe kane marre me vehte kur kaptuan detet e oqeanet, nuk  u thane nga terja ne truallin e huaj, por  i cingrisin ne shpirtrat, per te qene edhe te vendit te tyre,  si gjithe bota. E une kete e quaj remitancen me te madhe.Pra PPU-ja eshte nej remitance e madhe e shqiptareve.. 

 Nuk i degjoj dhe kendoj ata qe e shikojne Blogun e PPU-se, si nje "kend flet-rrufeshe",  per militantizm. Gje qe  po i ben disa te paket,  te humbin sensin..

 Urime PPU-se

 Naimit... njemije urime nga une!

 Nuk i degjoj dhe kendoj ata qe e shikojne Blogun e PPU-se, si nje "kend flet-rrufeshe",  per militantizm. Gje qe  po i ben disa te paket,  te humbin sensin..

Me te vertete Grava, ka disa peshq, pa dhene liste emrash se s'ka lezet, qe per disa tema e bejne te tyren moton: "do t'ja numeroj te gjitha tani". Ceshtje brumi, s'ke c'i ben.

Po ti mos u ve re shume "rrufehedhesve" dhe "rrufepritesve" se ka shume te tjere qe te lexojne me endje, nder ta edhe une.

E lexoj PPU sepse PPU reflekton nje Shqiperi- Shqiperine qe perfshine shqiptaret e Shkupit, Prishtines, Tiranes, Podgorices, Presheves, Berlinit, Romes, New Yorkut...Tokios. Pra krejt shqiptaret, idete, shpresen, friken e tyre.

Une fillimisht erdha sepse PPU-ja me jepte mundesine e vetme ku mund te shkruaja shqip me shumice! smiley

Po ashtu eshte edhe nje forme lidhje ose mbajtje kontakti me rrenjet e tua ne kohen e lire (nganjehere edhe ne pune!!!! )

Me ne fund eshte kenaqesi te jesh pjese e komentariatit peshkist duke pasur parasysh disa  debate ose "perplasje briresh" te kendshme (pa harruar ato te pakendshmet!) qe ndodhin ketu here pas here! smiley

per te kthjelluar vizionet

smiley

Cna i kujtove ( vizionet ) kishim kohe pa i degjuar .

po shof nji debat n'tv (La7). tema :te behet o jo ura mbi kanalin e mesines.

si ministri i zhvillimit dhe nji gazetar teper i njohur, po m'duken fort injorante fale vizioneve te peshkut pa tru

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).