Friends

 

Sa (%) prej tyre janë në fakt shokët/miqtë e tu?

 

P.S. Did you know that NUD stands for National Unfriend Day?

20 Komente

o xhibo...ca jane keto tema koti mre....si s'na the indeksin e kostos se jeteses atje ne mal ku jeton

 75...73 i njoh personalisht 2 veta ja lokale ku kaloj kohen.

112, prej ketyre jane 110 qe i njoh dhe dy kusherinj qe kane lind jasht dhe si kam taku asnjehere, respektivisht 8 dhe 14 vjec. plus kam edhe

rreth 600. disa si njoh personalisht.  disa i njoh po si kam miq ne fb

s'do te thote asgje

fb eshte nje instrument i mrekullueshem per te krijuar kontakte.

per fat te keq krijon edhe dy kategori njerezish : 

1 -ata qe jane ne fb e humbasin kohe duke u marre shume me te

2-ata qe s'jane ne fb e humbasin kohe duke u marre shume me te e duke u shpjeguar atyre qe jane se ça o Fb

asnji.

Fcb per disa eshte nje lloj masturbimi.Perdorin nje identitet qe do kishin deshire te ishin dhe jetojne jeten virtuale ne menyre sh intensive per te kompensu mungesat e jetes reale...

po mire, qe ka njerez me probleme kjo dihej edhe me para, seshte se e ka fajin fb apo second life per kete

 te dogji mduket lol

Jo mo, por eshte e neveritshme te degjoj lloj lloj personash qe bejne filozofira rreth FB. Ky eshte thjesht nje instrument, e perdor siç do. Kurse lexoj lloj lloj shkrimesh ku merret FB si çeles leximi per te shpjeguar boten. Normal pastaj qe dalin ne perfundime te gabuara.

E neveritshme qe nje lloj personi,si puna jote neveritesh nga gjithefare personash...smiley

120 afersisht  gjysmat njoh personalisht por nuk e perdor fare ca boj naj loje

te cili fejsbuk  ? se une kam 2 

smiley

nje ne mozilla e nje ne internet explorer smiley

 harrova me thene qe rri ne fb nja 20 ore ne dite...madje e kam vu edhe ne telefon. 

Normal, ndaj behesh edhe Belholle...

Një e gjysem...

nuk kam fejsbuk fare.

Rreth 230, te gjithe i njoh personalisht mire, po disa ka vite qe nuk i kam pare, si psh shoqerine e gjimnazit, ose te tetevjecares, si dhe te universitetit, po ashtu disa nga kusherinjte, se jane shperndare te gjithe neper bote dhe asnjehere nuk n'a koincidon te gjitheve te shkojme per pushime ne Shqiperi ne te njejten kohe. Une e perdor FB pothuajse ekskluzivisht per kete, per t'u mbajtur ne kontakt me njerez qe dua te mos i humbas por qe kontaktet e tjera per arsye te diferences se ores ose distances eshte veshtire t'a mbash ndryshe. Shume nga shoqeria apo njerezit qe njoh ketu, nuk i kam 'friends' ne FB pasi nuk kam veshtiresi ne kontakt me ta, po ashtu nuk kam asnje koleg ose njerez me te cilet me lidh puna. Per te tille network, kam Linkedin.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).