Mendova te sjell nje lajmerim te thjeshte, qe te them te drejten me beri te ndihesha shume mire. Do te thote qe njerez te tille paska bota akoma dhe, sa te kete te tille, ka arsye per te qene optimist per te.

Nje cift i moshuar 75 vjecar ne Nova Scotia, Canada, fal $11 000 000 qe sapo ju ra ne llotari. Ja ketu linku per te lexuar pse e bene kete.

http://ca.news.yahoo.com/s/capress/101104/national/lotto_millions_gone

Nderime, Mr and Mrs Large!

15 Komente

 Do te thote qe njerez te tille paska bota akoma dhe, sa te kete te tille, ka arsye per te qene optimist per te.

Kontrollin  e kartelave mjeksore te tyre a e ka bere kush? smiley

Kjo me kujton ate barsoleten me ate te moshuarin qe fitoi llotarine dhe me paret e fituara ndertoi nje shurrtore publike smiley

se lexoj fare

cer dreqin duhen aq leke ne Novia Scotia dhe per me teper kur je plak

mire kane bo, pavaresisht arsyeve smiley

po mi...ku jetohet jashte tir0nes, juve jeni qendra e botes. Galileo ja futi p0rdhes kur tha qe toka vertitet rreth djellit.

 Pac fatin e tyre dhe ti Ruzhdije smiley Dhe ne e pac ket fat, ishalla ndodhemi prane ne ate cast te bekuar . smiley

jo re,ishalla kam vdek ma e re

cer e du pleqnine, as me flori se du, e jo ma te te kem ty rrotull smiley

smiley

degjova se edhe nji cift homosh fitun 50 milion

how nice of them.

 Ndersa nje i pastreh dhe jetim (ne Hollande) qe flinte rrugeve dhe neper cepat e ndermarjeve te falimentuara, u gdhi milioner, fale nje te vdekuri te pasur. I vdekuri (kete muaj), dikur kish patur afere me nje grua e cila kish lindur kete djalin dhe  kish vdekur pas disa vitesh. ADN e burrit te pasur qe sapo vdiq ishte e njejte me ate te pastrehut.  

Dhe me gallata, qe kalova ne Truro, Nova Scotia (a.k.a the middle of nowhere)  sot, pasi me duhej te merrja nje avion nga Moncton (also middle of nowhere, this time in New Brunswick) per t'u kthyer ne Montreal, po ngaqe ka nje furtune shiu, gjithe fluturimet ishin anulluar, keshtu qe mora nje makine me qera dhe i dhashe gazit per Halifax, Nova Scotia - nje qytet i vogel por goxha simpatik ky, se me thane qe ketu aeroporti nuk eshte mbyllur keshtu qe kam shanse te kthehem ne shtepi sot. Ndalova pra per te marre nje kafe ne Tim Hortons ne Truro se ketu ne Kanada, sidomos ne kete zone ku tjeter do shkoja per kafe, Tim eshte institucion ketej, dhe pyeta ata qe punonin aty per kete ciftin. Pergjigja ishte 'fundja c'ka per t'u cuditur'. Vallaj, une e admiroj xhestin, po cudi eshte qe c'ke me te...

 

 Si ka mundesi qe 99% te rasteve llotarite i fitojne pleqte!!

pyetje e bukur o artian... po nga e nxore gjithe kete perfundim ti?!smiley

problemi eshte se keta kanadezet kane menduar se kane fituar llotari amerikane e jo kanadeze. dollari kanadez eshte cope cope, ska vlere fare si leku shqiptar prandaj i kane falur.

po ti kishin fituar me dollar amerikan nuk do ti kishin falur ju garantoj une ju.

kam fol edhe me doktorin une e ai i di mire keto pune

Peshkaqen, nuk di ku i merr informacionet ti, po dollari kanadez ka kohe qe eshte shume afer ose at par me dollarin amerikan, bile javet e fundit eshte me i forte. Une isha ne New York para dy javesh dhe exchange rate ishte 1USD = 0.97 CAD. Te siguroj qe shume pak kanadeze e ngaterrojne Kanadane me USA, megjithese mund te duket e cuditshme, ketej shume gjera jane ndryshe.

Budallenj, i falen ne vend qe te kishin blere jahte per te lundruar me shpejtesi neper Adriatik... .

n'fakt ne vend te ktyre pleqve une mendoj se do isha inatos me fatin; e kerkon ate dreq llotarie sa je i ri dhe fiton 11 milion kur je ne ditet e fundit...sikur ta bo kastile per me u tall

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).