Shkodra është përmbytur gjithnjë, por asnjëherë tjetër një kryeminister s'ka qenë atje gjatë përmbytjeve.

Jozefina Topalli në Parlament

20 Komente

 lol

me verte e ka thene?

Ah, kuku per mendte e kesaj...

Ok, i ra çike me gjate ne fakt...me falni une i rashe shkurt smiley. Tha qe per here te pare eshte kryeministri qe eshte prezent dhe asnje here tjeter s'ka qene gjithe qeveria ne Shkoder. Per here te pare eshte bere mbledhja e qeverise nga Shkodra, fale Z.Sali Berisha!

p.s: i kerkoj falje Jozit per permbledhjen e fjalimit te shpifur te djeshem ne parlament smiley

nuk eshte e vertete sepse edhe ne Janar te po ketij viti salibani ka bere mbledhje qeverie mu bash ne shkoder.

ahahahahahahahhahaha!!!! smiley smiley

ahahahhahaaha uhuuuuuuuuuuuuuuuu!! Shumë shumë e fortë.

 

Bah cfare fati keta shkodranet! Po mbyten duke ua mbajtur doren krieministri! smiley

Thone qe i mbyturi nuk ta leshon doren por te merr me vete!!!

Po mire, as raporti mBEjeksor nuk e frenoi pakez fare kryetaren?

Përgjigja thagmë e ditës së djeshme 

Sali Berisha: S'kam premtuar kurrë se Shkodra nuk do të përmbytet. Nëse do ta bëja këtë, shkodranët do të qeshnin me mua. Kam premtuar se do të bëhen argjinaturat dhe bajpasi. Nuk mund të premtosh se nuk do të përmbytet Shkodra. Mund të thellosh Bunën, por Shkodra është përmbytur edhe kur Buna ka qenë e lundrueshme                                                                                                                                                         Këta sikur kanë të njënjtin "profesor".                                    

Idiote femer!

luli ishte akoma me gallat, pse shani jozefinen. luli tha "ne ju qendrojme prane sa here permbytemi, 5 here eshte mbledh qeveria ne shkoder kte vit". dmth e pranoi me goje te evt se 5 here esht permbyt shkodra

Po ajo tjetra: -Te gjithe lumenjte e ballkanit derdhen ne Shkoder-

mua m'u be sikur degjova: jane cmen tan lumenjt... smiley

 Te jesh ne pushtet eshte pergjegjesi e madhe sepse miliona jete njerezish jane ne duart e tua.Gjithmone jam habitur se si njerezit marrin persiper pune qe s'jane ne gjendje t'i kryejne duke marre popullin ne qafe.

nje meter kub akull baras me 3 metra kub uj... Kush e ka thene???

Tamam tamam ka thene (çka eshte akoma me keq):

"Shkodra është përmbytur çdo vit, historikisht, në shekuj, por ka një fakt se kur u përmbyt vjet, për herë të parë në histori shkoi atje një ministër, pastaj një ministër i dytë, një i tretë dhe para gjithë këtyre ministrave shkoi  Kryeministri i vendit. Kjo është çudia."

Te plote e gjeni tek site i Parlamentit shqiptar.

 Shkodra kete here ka ndjere doren e ngrohte te kryeministrit qe e mbajti me gajret.

ne fakt cudia eshte mishi me dy sy dhe me emrin jozefine sepse me keto fjalime eshte duke krehur popullin per tu thene se fshati po digjet....

gjithsesi ata perseri do ta votojne....smiley 

se thot ashtu!

e thot

"shkodra asht permyt xhithmon, ama asniher ni kryeminister tjeter ska ken n'shkoder kur asht permyt"

ore une s'i kuptoj kta shkodranet.. sa shekuj kane kta qe permbyten mo burre i dheut.. akoma s'i jane adaptuar ambientit e te kthehen ne specie akuatike?

kam pershtypjen se sali berisha ndan te njejtin shqetsim me mua..

Ne peshkateret nje gje nuk kupotjne. Sala, Jozi, Ed,i Gramozi nuk flasin per ne. Audienca e tyre eshte katundaria injorante me shumice ne shqiperi. Tek kjo audience ato qe thote Jozi me lart ju a ben mishin kokra korkra, zemrat tju rahin me shpejtesi maremnedese dhe tju mbahet fryma nga entuziasmi. Ata e dine se audience si ne ata kurre nuk do te kene keshtu qe flasin per audiencen e tyre. Prandaj ska azgje humoristike ne at qe thone

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).