Perpara 6 muajsh, per efekt zgjerimi, Banka e Shqiperise bleu ne menyre te drejtperdrejte per 30 milion Euro nga qeveria shqipetare ish Hotel Dajti . Kjo blerje, u argumentua nga Governatori i BSH si nje investim i domosdoshem per zgjerimin e kapaciteteve ekzistuese te ketij institucioni te rendesishem. Duke ditur qe kjo godine eshte deridiku e renuar, si dhe duhen bere pershtatje per ta kthyer ne nje ambient te pertatshem per qellimin per te cilin eshte blere, prisja qe te kishin filluar punimet per rimodelimin e tij. Por sa here qe kaloj andej rotull nuk shoh te levize gje. Apo mos ndoshta punohet nga brenda dhe vetem turni 3-te? 

1 Komente

hmm, me verte... se ne shqiptaret harrojme shpejt.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).