44 Komente

Sot ne mengjes: O Zot sa e du

Mbreme: O Zot sa e du

 KE JETEN APO ATE????

ME BEHET QEJFI PER TY!!!!

SH FARE!!!

Ate, ate...

Je sh e mire, me te vertete.

Fat e cfare fati, por eshte nje cik me e komplikume se kaq. smiley

Te pershendes ty dhe engjellin.

car ke parasysh me ate? motren, vllain, babin, gjyshin, shokun e ngushte, shoqen e bankes, cune e motres, gocen e vllait, shokun qe te ve skedinen, shoqen e punes?

 silk 

ajo besoj se eshte nje femer,dhe cfare statusi ka aktualisht e dime po se ca profesioni ka jo

smiley

Hajt Ols se ta po t'kalon...Nuk ka hll pa kalu....kurajo!Qe ku nake ne...tanve na ka kalu...e qe ku jena shnosh e me ment e krese n'rregull(nuk jam e sigurte per kete)..... smiley  smiley

kohe e mire me ra n'dashni, olso.  smiley

 

Ne mbremje: ça gjumi!

Ne mengjes: ça gjumi!

 

Ditto! Ditto! smiley

ne mbremje : bo kush zgjohet neser.

n'mengjes : bo kush cohet nga krevati!

Ne darke: Ishalla nuk zgjohem shpesh sonte.

Ne mengjes: Çfare te vesh sot? Kjo s'me ben me, as kjo, as kjo... smiley

 edhe sa ditë? smiley

Edhe nje muaj, po te jete djale "korrekt". smiley

 hajde ardhtë i mbarë dhe "korrekt"! smiley

Rrofsh, akvll, te lumte goja.

Llafi yt ne vesh te...djalit. smiley

gjum .. prap gjum..smiley

Ne darke: T'a ve ne nje vend qe te mos e harroj...

Ne mengjes: Ku e vura?  Big Grin

 Kjo me ndodh dhe mua sa here qe vendos diçka ne vend qe te mos e harroj!

Ne darke : Si iku kjo dite..

Ne mengjes: Si iku kjo nate...

Në mëngjez: Ç'kohë e bukur sot!

Në mbrëmje: Ç'ditë e mbarë qe sot!?

Sa pozitiv thinking ti Dio...

Shkoj vone sonte ,a thu m'del gjumi neser nade.....Nade,uffff shyqyr e premte o e xhuma...Po flej ma n'fund...po ky qi e shplafte pse po ma vonon kafen... smiley

Ne darke: nuk kam gjume.

Ne mengjes: dua gjume.

Ne darke: puuu sa kam per te bere.

Ne mengjes: puuu sa kam per te bere.

Mdarket: qejf..

mjest: pare per qejf (ne sfond, shkodra = Zana + zhozi?)

chene...sa mire te filloka dita tuj m'pase mu n'mend...Po te osessionoj me duket...hmmm decisamente nuk je tipi jem...sikur je shendoshur shume e kolesteroli po t rrudh trute....evidente...miqesore kjo si ajo miqesorja jote te ajo tema tjeter....

cer thu e Zane, nsfond ishe ne kohen e shkrimit.. pls pls zane, mos na permbyt me budalliqe, ndiq keshillat.

ne mengjes, ca do beja po t'kisha 50 mije euro

ne darke, ca do beja po te kisha 12 miliard euro.

smiley Pse pikerisht 12?

 Sepse 10 do t'i investoj per te miren e dynjase dhe qe te kem me c'te merrem, dy t'i kem per vete per dite te zeza smiley

Olso, e paste jeten e gjate, te kushtofte sa me pak doreheqje, te çofte ne palester, te shtyfte te besh projektin me te bukur te jetes, te lente rehat po t'jete nevoja.

per temen: ne mengjes jam e gezuar qe eshte mengjes, ne darke mezi pres te vije mengjesi.

Olso, stay cool, bro. It happens to the best of us! (American Pie 2 - ne mos gaboj smiley  )

Mreme ne darke:  Ca ti kete ndodhur klesidres valle? U bene me shume se dy jave... smiley

Sot ne mengjes: Aleluja! Vertet qe paska Zot dhe per ne. smiley

 xhibo je i modh fare!!!!

klesi, no matter what they say about you, ti je grup, e ke zemren t'bordh si bora

nashti, pse s'na pyete sa perqin te rasteve gdhihemi me te njejtin mendim qe u ngrysem, dhe sa perqin te ketyre perqinjeve eshte dicka pozitive e sa negative?

megjithate propozoj qe te kemi nje teme per pyetjet qe historia s'i ka zgjidhur kurre (e ketu mund ta gjesh veten dhe ti o kles) si p.sh. pse tradicionalisht e kemi paragjykuar bishtin e dardhes ne shprehjet popullore, what's not to like about it?

Ore, nuk e dija qe do te kishin gjithe kete sukses mendimet e mija para dhe pas gjumit. Ketu te martokan me zorr! smiley

Scherzi a parte... jeni aq te mire sa me detyroni me ju dhene shpjegime: asht e komplikume!!!

 

Nje pershendetje shume te sinqerte per tropizmen dhe emigrantin.

 Asht e komplikueme e the njehere, po prisnim shpjegimin e kesaj smiley

P.s: meqe jemi ne situate qe ndihmojme dhe pa na kerkuar ndihme: po do ndihme çojme xhibin perfaqesues te flasi me babin e goces smiley

pse e komplikume me

se mos nuk eshte goce ore

smiley

apo ke gjet nai gru tmartume ? smiley

he mi ti, sa do shkruaja goces/çunit smiley

Sa te lezetshme. Nje perqafim te forte. Edhe ty bullafiqe. smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).