...vazhdimi i "O Blend, filloi NFL-i"

138 Komente

Pse mer e bere ket?  Br3dhi e hengri ate kokrra ulliri e po pergatiste goxha material per ta bere temen tjeter me ngjy gjishtin smiley.

Hajt per hajer sonte smiley

Po u mundem, mos u merzisni.  Po na mundet, thjesht jemi barazim, nuk merzitemi smiley

Po u mundem

m'pelqen kjo lloj fryme diskutimi se flet shume Tongue

Me po e po smiley.

S'e fsheh dot, "cik" nervozejshem per sonte smiley.

hic mos e vrisni mendjen dhe  mendoni per javen tjeter.
we be inflicting pain quickly so it'll be over before you say "go jets!"
* fh, flm!

njoftim i fundit: we will be landing at the Cromartie airport shortly after 8pm smiley

Pak rendesi ka se cndodh sot, ndonese historikisht, duke heq pislliqet, me kane pelqy me shume ata me verioret..

e rendesishme eshte qe NA do zhdepim Lopcaret e dallasit, xhuxhat e..., dhe ata pleqte me kordele te Minesotes..

GO EAGLES!!!

P.s. Juve shqipeve tju vije turp qe sjeni me shqiponjat!

Jalla, u shofshi me boje jeshile smiley.

PS: Ehhh syni i keq, Koci do luj ne vend te Luanit.  Big shoes, big shoes to fill ...

ke blasfemu 2 here rresht ne 1 koment te vetem chene dhe kjo eshte e pafalshme

bredho,

e verteta dhem; gjithsesi ju keshilloj te mesoheni qe tani me rezultatin e pritshem te dates 19.. smiley GO EAGLES!!!

Mond,

Sna bo gjo jeshilja, perkundrazi kemi aq shume sa do ta lyjme gjith NY jeshil me 19.. GO EAGLES!!!

u bom lomsh, u bom. Une ne 19 me eagles jom.

 ONE MOMENT WHILE PHOTO LOADS  I think they are concerned and you know...they should be concerned. This is a team (the jets) that is coming in and is here to win

 ONE MOMENT WHILE PHOTO LOADS  hey fatty, do me a favour: just GTFO and don't let the door hit ya on your way out! 
(wait, why am I being polite to that douche?! am I getting too soft and sensitive lately?!)

o Dejono, mos e lej mo gocen me shku ne NE e pashoqrume plako se jane rob te dhunshem anej

 when it rains it pours 

fajin e ka Monda for the bad karma

smiley

Fajin une e kam per bad karma.  Vajta dhe vura nje foto te Giselle tek PP presentation qe kam per neser.  I swear I had no choice, but holy moly I had a bad feeling about the jinx. 

Ju te tjeret, ju hengshin Arushat me gjithe kocka.  Kortezine qe iu tregova kur fituam ne, vath ne vesh smiley.

I still love my Sanchez, but hell, our relationship needs some counseling this week smiley.    

breaking news: NFL is to open an investigation after tonight's game; Jets say they felt violated...

General Belichick ordered his troops to shut those enemy jets down effective immediately and Major Brady carried the order

Oooo Bexheti vogel. E moren hopa.

po qysh mo i kapen koçit tre asa ne dore, minus 45 pike (deeeep freeeeze)

 e po nashi ajo si koqe ve eshte, vete ku ti doje qefi

jetsat nuk kane per t'kap as playoffs; kane me ja mor baltimore n'kthese. Kane kalendar me t'mire sesa Jets plus i kan rraf ne ndeshjen direkt kshuqe edhe me dal me rekord te njejte, jetsat ikin me pushime. Po ti Monda mos u merzit se ka prape vit tjeter smiley

Br3dho, si e do pergjigjen lal?  Si per ne 2 te nates?  Gjakftohtesisht jena 1-1, keshtu qe hajt naten e mire. 

si per ne 2:10 smiley
nejse, nuk e ke keq...merre gjakftohtsisht se kshu me gjak te valum nuk ju doli gjo.

said rex ryan after the game: i came here to kick some butt but they kicked mine. Ky llapaqeni e kerkoi vet.

developing story: New England Patriots fans stagged a late night protest, claiming full refund of their ticket value. Fans say they paid for what they belived to be monday night nfl game tickets against NY Jets, but were reportedly offered a Pats routine practice session instead. 

e fundit fare:
- me mire trenist sesa t'luj per jetsat!
 

hihihi e pash ate, por si per mos ti ofendu fare, kishte vesh xhakete per intervisten smiley 

Philadelphia Brick Cream Cheese

Chene, what binds us together, is stronger then what (sometimes) divides smiley

 Ku eshte ai salary cap-si qe nuk i nihet zoni. 300 million later, what say you sir ?

ke ngatarru temen mer Dejon se osht sport qeter ai shkopa-xinkthi. Sa per sqarim, deri tani ka firmos vec 1 kontrate 7 vjecare me 144M. Yankeet nderkohe jane tu i dhon 150M / 7 vjet nji 32 vjecari qe do luj 1 here cdo 5 ndeshje smiley
Ti harron qe me ikjen e M. Ramirez, Bostoni u liru nga 20 milione/vit kontrate dhe ket vit la me ik 2 lojtare relativisht te shtrenjte. Nuk ke 36 vjecare qe lidhin kontrate me 17M/ vit ose .260 avg hitter qe merr 25M/vit si texeira pa fol per 30M/vit qe merr a-rod ose 20 e ca qe merr CC e le mo ai AJ burnett.
Mos ki frike se nuk ja kalon kurre bostoni per buxhet ny.
NY eshte smundja - ka thone ai robi i squt dhe Bostoni eshte vecse simptoma.
 

 pse lodhesh kot nuk e mor vesh. ju ka shku payrolli 170 milione dhe pike.

not enough snow...bears jane thjesht viktima e radhes

oh ... kot nuk thojn po mbaro toka n'Tufinë smiley

I think its time for me to jump ship, titaniku i Jetsave ka fillu tu anu roncem. Ti Monda si kapitene mos luj deri ne pike te funit por une ja matha ke Xhojancat per vete. peaceeee

God's speed smiley. Me, another week of therapy smiley.

!!!! ti m'siper gjej noi gjo tjeter per te bo me 19 se celiksat... hihi sa folje me vine ne mend.. smiley  

ate strekombshin e shemtut vecse nji prej jetsave mund ta vinte

 aaaand the giants D is scary good !!!

hahaha...rrafen MN, me QB rezerve dhe rekord 5 fitore - 7 humbje...scary good yeah

sa per sqarim Giants jane nr 2 total defense dhe nr 4 total offense. ato pacat e tuj jane nr 27 total defense mer dak. mos fitironi si ai ke dixhitura par zotin

U te keshilloj te dendesh mire me birre qe mos ta ndjesh dhimjen me 19 smiley ..

 

ok me ok, vetem beni gati barrelen se ai Viku juj ka per te perfundu ne doghouse...oh the irony smiley

Remember, remember, the 21st of Nov! smiley 

Bredho, Jets do bluhen nga Celiksat!!!!!

David Paterson ta shpalli dite zie shteterore..

po ajo ka mor fund o burr'...ato jane corodit fare...asst. coach i ve strekombsh lojtarit te miamit, nga ana tjeter, trajneri vet nuk osht mo i sigurt nqse ta fusi QB ne loje ose jo...belichickun e shofin n'onderr te frikshme sikur me pa fredi krugerin; dejoni thote shif giants si rrafen vikings qe eshte nji ekip i marum

ato statistikat vetem me t'rrit ty moralin mund t'jen plako se nqse ke pa naj cik futboll javet e fundit, patsat jan bisha fare si n'mbrojtje ashtu dhe n'sulm. Edhe Jets sipas statistikave duhet t'i rrifshin Patriots dhe duhet ta kishin bo Bradyn cop-cop.
Qeter, nqse playoffs do ishin ket jave, Jets & Giants nuk do llogariteshin fare...nejse, gjo e mire kur i jep vetes gajret

chene, deri tani, as mace nuk i lej me majt une vickut, jo mo qen

ok, e mor mrapsht ate mo lart; nji bulldog dhe nji pit per Vick!

Ne mos xhajns, Xhetsat dhe moj Penin do ta marrne smiley. Po me mire qe e mori Koci yne smiley.

 tani sa marova lutjet te shraini i vikut... Go EAGLES!! 

Celiksat ishin ftoft ne tajare mshpi te vet.. smu besu.. u vet blujten dal e ngadal..

 

ca t'i bosh benit...e humbi pasin e fundit se edhe jetsat n'fije t'perit ishin

 qashtu qashtu... smiley mvje gjynof per monden & co ama qe argjojne mijra kalori per te ushqy shpresat per noi munci te Skuadrave te NY per te hec ket vit perpara..

I also wanted to salutar los patriotas!

m'duket se kane vendos me lon gb me fitu sa me i prish pune giantsave

i need a drink...or a dozen

po ju e keni n'terezi o burr'; rrifet njoni dhe ju, tak, e ndrroni pllaken me ekipin tjeter. Keq e keni kur rrifen te dy.
Mendoje pak...me i thone tifozit te Milanit: mos u merzit qe u rraf Milani se fitoi Interi!

ala nuk e more vesh ti e ? ta ka thon Monda nja 3 here  gjer tashi "Its a NY state o'mind" ...pal !!!

nejse shyqyr qe nuk lujti Rogers sot se e kishit te sigurt humjen dhe rrjedhimisht do na demtoshit me wild card

eh çu bo ktu, Pacat were trying hard for something that risamblles to a game of futboll... i duhej stervitja se keto ndeshjet e fundit u ka mungu.

a ma pa njeri lajnbekerin 3 tonsh duke fugu in slou moshën smiley

good Filli, veri gud. tuoz ë dog dej. MVP ap for grabs???

Nuk se i bonë keq gjajëntsave, thjesht ia lehtesun ndeshjen e plejoff-mo-it qe per shyqyrin e tyre iu duhet me e lujt aut uest.

..andej n'Elbason u ndje mungesa e PallëModhit

Sa per sqarim, ate komentin qe ke bo me siper e kam lon pa pergjigje se me dukej sikur e prishja po ti pergjigjesha smiley

Dhe bejne cudi me lidhjet Xh-Xh, qe s'ka se si te ndodh ndryshe, te ndodh ndryshe s'ka se si (empire state of mind) edhe te mos cuditesh me keto partneritetet tip "la solidaridad" qe verejme me siper smiley.

PS: chene, si i zgjedhove foljet qe t'erdhen nder mend mo? smiley

nashti sme kujtohen kjart, por mund te them se folje te tilla mund te kem perdor edhe per celiksat gjat lojes se djeshme smiley

E mire, si ta kesh pasur endjen dhe duke shpresuar gramatikisht korrekt smiley.

 e o Mihal Viqi qen bir qeni c'na bere ere

jave e keqe ktej nga anet tona, knicks i hongren tre patate rresht, yankees e humben dhe Lee-ne dhe Greinke-n, Giants....nejse, praise the lord per Jet-sat.

ka dhe me keq...nqse pettite nuk prano me lujt mo ose edhe me keq, nqse kerkon nja 20 milion per gjys sezoni dhe perfundon me naj rekord 2 fitore vs. 12 humbje

Shaq t'u dirigju knicksat

 ONE MOMENT WHILE PHOTO LOADS

o fh, ca mora vesh une, belichick ka thon se kunder bills ka vendos qe t'luj me cheerleading team?

rex-i e paska startu ne gud fut vallahi bilahi.

jets rollin atm

ke me e korrigju vete ket komentin apo t'i kerkojme adminit me fshi cdo lajm te rreme nga blogu?

komenti mrregull eshte...Jets are rolling....rolling...and they get rolled bashke me Giants

kto eastcostersat e tjeret spo nihen hic, te jene ne krie te detires ndoshta, ne nje dore lopaten ne jatren kazmen edhe yppp xhixhi bores.

Rolling without the homies to the playoffs, taking it easy style smiley.

eeeeeend:  next, Brady will be running a home based biznes...

(e kishte foot edhe Koçi këmbën... sa me fat)

mendo pak sikur belichick te merrej me ksi gjonash

Ej po kshu Patriotsat ëëë?

kshu kshu! Tavë!

(me speca te mbushme e ke) smiley

 Te pakten cizteiku te Pat's ja vlejti... ndryshe ishte nje ngrirje mollaqesh te Linc Fin e shkuar dem...

o Dejono, kam harru me t'pyt: e le anijen e giantsave me u mbyt ket here dhe u hodhe prape te jetsat?

he Dejono, ca the se nuk degjova mire?

/suicide

Po e kaloi Bexheti Indianen, do vije ne Foxborough te Baba Tomori.

lol, nuk e kane keq kur thone 'be careful what you wish for" po midis jets ose ravens/ chiefs, i'd take jets any day. E keqja eshte se sado cope-cope te jene colts, nuk kane per t'u rraf kurre prej jets kshuqe une kam pershtypjen se ndeshjen tjeter do e lujm kunder k.c. chiefs

ju ka ik zoni mer firauna...folni mo pra se erdh playoffi!

Patsat e mbyllen regular season me rekord identik te 2001, 2003 dhe 2004. Ca kane te perbashket kto vite, e gjeni dot?

....po edhe kena qene pak te zone me shitje bluzash, kapelesh, mer.

te djelen hudhen zarat bredho, te presim, kush eshte viktima e rradhes.

P.S. Scroll up and down prap te keto fotot e tuja ngel mousi, sa xhetona kam mbledh der tashti, hahahaha

une po pres spring training

ok, endrra ime per finale me saints nuk doli. Me siguri kam ngatarru ekipin ne enderr

ho me

o mer dejon ca u bo? un mora vesh qe rex ryan i kish ron t'fiket kur mas gzimit te pare te fitores ish kujtu qe ndeshjen qeter e ka ne foxborough

eh u bo e merzitshme dhe kjo pune smiley

them ti shkartisim içik ekipet, dmth t'kalojne nja dy lojtare te mire andej nga xhetsat e t'na japin nja pese te kqij. qi t'shofim loje jo per gjo... smiley

komshie, me pushime e?

te katra ndeshjet m'kan surprizu deri tani. Javen tjeter do e quajme 'back to reality'

ja ke fut kot plako. saints po qe kane surprizu, por 3 te tjerat mund te shkonin either way.

ajo dihet qe ndeshja mund te shkoje either way po skuadrat vizitore fitun te 4 ndeshjet. Per mu eshte surprize meqe jena tu fol per playoffs dhe atmosfera ka rendsi

Seattle fitoi ne shtepi te vet bredho.

oh, po...no more 'who dat'

sikur s'shifet futbolli pa Monden smiley

 millosh qe ku erdha une ne vend te mondes. 

poshte igellsat ne nolt jetsat

 

Rrofsh Tuman-jeshile, mireseerdhe.

kshu thame edhe ne t'NE ket javin qe shkovi, nolt xhetsat dhe na e ndigjovi perendivi llafin smiley, no more kolts.

 po ku msune igellsat me loz futoboll? ton jetes tu i ra kembanes...

 

go ogooooo jets

 

dhe mos me qene tifoz me pats, sa here del ky R.R. tu dhone intervista, cdo jo-jets do qe jets te rrifen...dmth un kshu e shof per vete; nuk ka mundsi qe nji rob normal t'ja boj hallall ket gjuhen e gjate ktij sharlatanit qe mundohet me cdo forme me krahasu ekipin e vet me me t'mirin e 10 vjecarit dhe me krahasu veten me nji prej trajnerve me t'mire te historise te futbollit.

 

Rex Ryan says Monday that the playoff game Sunday between the New York Jets and New England Patriots “is about Bill Belichick vs. Rex Ryan.” The brash Ryan adds that “it’s personal” and he plans on being the best coach in that matchup when the teams walk off the field at Gillette Stadium.

 

Ryan says the Jets (12-5) and Patriots (14-2) are evenly matched from the players to the assistant coaches, but Belichick still holds the edge as the coach. He wants that to change, starting Sunday, and will raise his level against Belichick.

Ja ke fut kot, 45-3 nuk eshte nanji diference e madhe, 45-3=42, 42:2=21, 21-5=16, √16=4, 4-1=3, 3:3=1, 1-1=0. Endrra jane edhe sdalin tha.

ku di une...m'duket se pozicioni i yjeve nuk eshte shume n'favor te Bostonit kto kohet e fundit. Celtics dhe Bruins kane humb si jo najhere kto 5 ditet e fundit. Duhet me pyt naj rob qe merr vesh nga horoskopi

 bo..bo..

worcester corbi  x

atalanta groseto  1

cremonese alesandria x

hercules atletiko m  1

pierikos panthrakikos  1

giannina ofi  1

macabi beitar  1

50 euro per 5000 

pres nje gol te worceterit per barazim.

po nuk e boni ky  eshte krim.

 OOOOOOOOOOOOOOO

WORCESTER,RRRRRRRROOOOOBBBBBTTTTTTTTTTT KUUUUUUUUU TI KESH

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 OOO WORCESTER,TE RAFTE NJE TERMET ISHALLLLLA O ZOT,SHPETOFSHIN VETEM GRATE DHE KALAMOJT.

Me takon posti i 100 ne kete teme (plus minus Bradon qe s'e mora vesh se cer ben) se ma ka terheq veshin Milloshi. Cuna me thene te drejten kam bere mungesa te shume gezuara dhe s'e kam idene se c'behet ne futboll me strece. Thjesht nje pershendetje smiley.

kujtime t'bukura...du me e pa prape ket ndeshjen, pleeease!

 ONE MOMENT WHILE PHOTO LOADS

kush do bast nanjoni ? ill take jets at +10.

dejono, si eshte puna, di naj gjo qe s'po na e thu? smiley

jetsat vec per llapaqenllik para ndeshjes mund t'fitojne

te flasin te flasin po e kane cimken brenda edhe Jetsat

ske faj ti, Belua e ka nje njolle ne biografi per cimkllek.

7 interceptions ne 2 ndeshje ne foxborough mer dejon...a kupto ti sa pale djerse kane me i shku atij joses tuj sa t'shkeli ne fushe apo jo?
fh nuk e kishte keq me lart me ate idene e shkartismes te ekipeve. Per mu, Brady duhet te ndrroje uniformen sapo t'boj TD per Patsat dhe t'kaloje me Jetsat e pastaj prape me Pats... jo per gjo po pagujn pare robt dhe dun me u knaq, a m'kupto?

te djelen thane se do inaguroshin edhe dy korsi te reja te Cromarti Avenue. Trafik i modh asaj ane smiley

Thashe se mos do mesoja ndonje gje te re nga ju, po sic iu lashe ashtu iu gjeta smiley.  Te hidht, te hidht smiley.

Dejono, si e kam New Yorkun? smiley.

dale, mo ku vete? smiley

hiç, biznes es juzhuall. 3sh talking dmth inkjets do the talking we do the 3-ing smiley

veç ksaj presim fllajdaçin per kurtvikoha me interin.

NY eshte per ibret. Bloomy ka hudh 2 gisht kryp neper rruge nga frika e bores, jane bo dhe robt per lavazh.

qekeni ftof keq te gjith ju gegt e east coastiti, tu fol tgjith percart

po morin shembull nga Bostoni si zakonisht (blene Liverpoolin para 3 muajsh).
Mendja ma do qe italjont kane me zgjedh ruset se u ka dal nami prej abrahamovicit se prishin shume per futbollin mgjse une kam degju per sheike arabie.

Mos Millosh, do vij Br3dhi e s'ia perto: shif cer bejne parallinjt e NY do thoje smiley.

Dejono, NY eshte bere i bardhe, dhe Empire State Building eshte bere Jetshillek thone smiley.

Monda, kta pipi corapekuqt are about to get a taste of the real green monster !!!

Sa per Empire State ti e di qe we have to represent !!!

Kujto pazaret dhe bej gati Bredhon smiley.

Dejon, you have to represent se une te dielen s'kam ku e shof ndeshjen, dmth reprezent edhe per ne vakejshenxhinjte smiley.

po kishit kohe per pushime, tha. smiley

 

Oj te pasur smiley.  Apo s'ishte koha sot per plazh ne Vlore smiley

Mire u lexofshim neser, (c'ne ty re c'ne ty) smiley

Dejon, mire u lexofshim smiley.

e mire, ndize dhe nje per ne te shkretet u pa puna.

 ONE MOMENT WHILE PHOTO LOADS

shume loje e bukur ajo e pittsburgh dhe baltimore. Me thon te drejten do kisha pas qejf me pa ravens ne foxborough javen tjeter meqe e lshun cik veten duke fol per patsat po nejse, steelers apo ravens nuk ndryshon gjo. G. Bay m'pelqen gjithashtu

loja mo e dobet e Bradyt sot qe u duk e mire si gjithmone deri n'momentin e atij interceptionit qe u duk si i fal...

MALLKUM QOFTE GISELE BUNDCHEN!

Puuuu sa po e vuj te degjuarit ne ESPN. 

S'e shoh dot, por e ndiej jetshillekunnnn.

OMG VLORA po meson/degjon Futbollllllllll Amerikannnnnnn

AFC Eastttttttttttttt here we come babyyyyyyyyyyyyyyyyyyy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! See yaaa in Pittsburg.

 Po, he ku jane te gjithe ato tifozet a New England Patriot.....?! LOL

Let's go JETS!

Road warrior mentality.  Can't even come close. 

Domino/ated dancing in Mass smiley.

PS: s'e kercejne dot ate valle ne Revis Island, s'ua mban dot me ate real estate. Revis, Taylor Island, can't decide.

Ckemi ca keni bo nai gjo ju?

Gratz Monda, deserved win.

Bredho dhe fh, ne te kundert nga ju ne themi vetem dy fjale kur fitojme...Good Game.

NY, keeping it classy since 1524.

 

Hmmm ...

silent night fh & co

holy moly night jetlleksat & co.

Urime Jetsave, suksese me Steelers. smiley

P.S. Cdo shifkena sallate jeshile ne Texas me duket, Green Bay me Jets.

Lombardi trophy replicas on sale at Foxboro..merreni nji se keni rraf Patsat paq e kjo eshte arritje me vete smiley

Pse kom pershtypjen se RR do e shofim ke the Biggest Looser sezonin tjeter? hajt mo..nuk qeka kollaj proçesi i shërimit smiley

kush e shty pa sport der per çampions ligë smiley

 I want to know where is Br3dhaku qe nuk po flet...haha?!

Br3dhi po pret sezonin e baseball-it, spring training smiley.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).