A mund të m'a shpjegojë njeri se pse çdo dy ditë më vihet statusi i abuzivit këtu te peshku, se adminët vetë kohë për të më dhënë përgjigje nuk kanë, por kohë për të më bllokuar konton kanë?

Kë kam bezdisur dhe me çfarë? Kam sharë? Kam fyer? Kam bërë reklamë? ç'e keni gjithë këtë mister?

67 Komente

Ravintsara, unë u quajta abuzues dje sepse thashë se kanë dalë llafe se vetë Sorosi, baba i Mjaftit, mund të ketë lidhje me Wikileaks për qëllime sh të errëta. Mesa kam kuptuar, këtu duhet të jenë edhe admina me teserë partie që do e kenë marrë statusin me urdhër nga lart (nuk ke vënë re gjë që çuditërisht këtu citohen gjithë kohës vetëm artikujt e mediave të Ramës?) përveç atyre të tjerëve të paanshëm. Ti me siguri duhet të kesh thënë ndonjë gjë që u ka shkelur në kallo këtyre të parëve, "liria e fjalës" që kërkojnë këta lart e poshtë nëpër PPU është sa për show. Lirinë e fjalës e duan për veten e tyre, jo për të tjerët.

Touche

Welcome to abuzimus anonymous?

 Unë mendoj se ndonjë admin shpirtmirë ka dashur të të shpëtojë nga humbja e kohës në pellgaçe pa  ujë. 

Po ti me siguri e di më mirë se admini se çfarë ke bërë. Pa hë njëherë, mendohu!

Ne fakt eshte tamam ashtu akell. Qe kur qeveria paujiste me beri abuzues kaloj me pak kohe ne Peshk dhe kete ja di per nder (sidomos duke pasur parasysh renien e nivelit, sa me shume kohe te harxhosh me shume fajtor ndihesh ndaj vetes).

Plus qe jemi dhe nje fare klubi kshu, dicka na dallon nga peshqit e tjeter 'ordinere', dmth jemi krenare qe i kemi rene n'sy qeverise lol

Me gjashte llafe, rrofte SHAP, shoqata e te abuzuarve peshkpaujiste. smiley

 

P.S. Tre things that peshqit ordinere s'i kane:

1. Editimi i nje komenti quhet si koment me vete, dmth hiqet nga talloni ditor

2. Kur mbaron talloni te del nje shirit ngjyre vagine ne balle te faqes

3. Sipas Gallupit, femrat terhiqen me shume ndaj abuzuesve

Ravintsara: nje duartrokitje per kete:

"Hmmm... Dmth, na duhet një ambasador për të komunikuar me bakterjet jashtë-toksore. "

thenia e javes

Asht ba ma keq se FB per chip/sa, ka krize , hajdeeee shiten mesazhe te peshku smiley

poo

hajde se une i kam me ulje cmimi

se skam qene asihere abuzuse

komente me cmim te ulet dhe biografi te mire

smiley

ke dale nga linja ideologjike e faqes. je bere disident pa e kuptuar. te keshilloj te shkruash nja 300 komente pro mjaftiste dhe pro erion-veliste qe te rrefullosh biografine. perndryshe, fight the power!!

Aha, flm për përgjigjet. Deri tani kam përmendur cia-n dhe mossad-in, kam thënë që bakterjet s'kanë nevojë për ambasador, kam thënë që Papa do me beku alienët që s'kanë bo' mëkat dhe i kam tregu' një peshkatari ..... se nga vjen e liga në këtë botë. Ndoshta ndonjëri është fyer me këtë të fundit. smiley Yess... we gotcha!

Nejse, tani s'po më plas më dhe aq (flluska me ajër). Për pak pata iluzionin se isha te peshku i vjetër, ndjesë i pastë shpirti, se e patëm rritur me këto duar (dhe me këtë tastjerë smiley) Amin.

ajo per Papen qe akoma me forte por s'desha ta permendja

Kush ka pikpamje te djathta eshte abuzues te PPU.

Kur quhesh abuzues duhe t'a thone pse, duhet te kete nje kufi ose rregullore kur te hiqet abuzimi. Por me duket se keto nuk i ka qef admini.

Mendoj se adminat e PPU duhet te prononcohen per keto ankesa qe kane qene te shpeshta ne drejtim te tyre, nese e quajne veten pak serioze dhe te pavarur nga politika, nese jane ne politike le te regjistrohen si subjekt politik.

ta kuptoj halli. ik bej noj blog te djathte edhe hidh e prit ter diten me lumdrinin apo me buelevardin

Po nuk ka ndonje problem te madh, por vetem me nje ndryshim te vogel se nqs autori i ketij blogu do ndante te njejtin mendim me ju  qysh neser pa me dyshje...

pata iluzionin se isha te peshku i vjetër, ndjesë i pastë shpirti, se e patëm rritur me këto duar (dhe me këtë tastjer&eumlsmiley

awwwwwwwwww... sa ne tel te holle i ke rene Lyres!... smiley

zere se t'pershneta me requiemin e mozartit.

Thenkju smiley

Nuk e njihke parimin e "Se keshtu eshte nje pune" qe zbatohet rendshem ne peshk?

Kjo me duket si ato me udhezim nga lart dhe miratim nga poshte.

Nje moderator thote mendon se je abuzues, tani vetem njeri mendon ashtu? Qenka vendim autoritar jo kolegjal. smiley

gallate...............

Ne nje shkrim ku flitet per censuren brenda peshkut, fshihen komente qe flasin per censuren.................

O admina..........

Jeni pjese e te njejtes rrace te ndyre spiunesh, qe paaftesine per te qene te lumtur e shprehin duke goditur te tjeret.

Ata te vjetrit te benin gjemen se ishin legena me " kokrra". Por ju shume shume fshini ndnj koment te cilin e pagezoni perpunim te opinionit publik.

Kohet e fundi ppu eshte bere shume kot, keshtu qe mund edhe te m'a mbyllni llogarine.

Rrofte Sorrosi qe na mban me leke......

mos ik,  se te gjithe bashkevuajtes jemi

 

 o flo.

Eshte kenaqesi qe ka njerez me te cilet merresh vesh.

Ne fund te fundit forumi eshte komunikim, dhe perballje mendimesh, por kur dikush ka pershtypjen e gabuar se me nderhyrje mund te na formatoje mendjen, ndihem i fyer qe dikush ka kete mendim per nje prej kategorive ku une bej pjese.

Kjo me ben pak te ashper ne reagime.

Sdq mos e perdor fjalen bashkevuajtes se nuk po vuan njeri se ju fshine komentet.

t, bashkevuajtes e thash me ironi, do qe fundi i botes te vuaje per peshkun...

sidoqofte, batutat e tua inteligjente jane midis shkaqeve te tjera qe une vazhdoj te futem ende ketu...

mos ik

Kë kam bezdisur dhe me çfarë? Kam sharë? Kam fyer? Kam bërë reklamë? ç'e keni gjithë këtë mister?

po kur se di ti, qe je i zoti hallit, nga ta dime ne.....

sikur te na jepje ndonje shembull, ndofta mund te kuptonim edhe ne ndonje gje.....

po hic mer belul, shkujn kur jane dejshem , e masanej kur ju del pija thone pse na e fshite se shkisha thone ndonje gjo. Ta shifshe mrome saliun ne parlament sesi qeshte e u tallte me ata/ato te opizites a thu ishte atje me bo gallate. Dhe e gjithe kjo se kishte mor pak bar, por i kishte kalu ne overdoze se tashme eshte kthyer ne kronik.   smiley

Belul, nuk e di, prandaj pyeta, se mos peshkataret kishin vene re ndonje gje abuzuese. Po nejse, sot me qenka hequr statusi i abuzuesit (he per he...).

e paskan hequr thua?  po shyqyr!   urime, atehere....

hajde, ne koke te berberit dhe ''dizidenteve'' te tjere. majtas e djathtas. 

RROFTE FJALA E LIRE!!smiley

p.s  korigjim me vend.me mire ''I RIU'',  se ''Abuzive''.  fjale e ''rrezikshme'' kjo..

Mua me duket se kjo nuk eshte pune opionesh. Ndoshta ka limit teknik qe varet nga numri i komenteve, replikave. Te isha une admin i faqes psh nuk do lejoja me teper se 10-15  komente ne dite per llogari apo per teme. Kam vene re se nje debat serioz nuk ka nevoje me teper se 5-6 replika. Sa per llogje kavaje pastaj ose perdoret tema "Pa censure" ose mesazhet private. smiley
Shendet e te mira

Done already. Ne koken tuaj.

t'persekutumit po krijojn shoqate

Une fakte nuk di . PPU e kam dashur dhe e dua shume . E verteta eshte se dicka ka ndodhur .

 Versioni im eshte prelud i vititi 2009 me futjen ose daljen ne skene te Hunjve "te djathte" qe menduan se u be deti KOS dhe erdhen te shpartallonin kete "vater " komuniste smiley . Pak me perpara erdhi dhe nje prurje qe jepte te dhena se PPU frekuentohej te pakten nga 4500 anetare dhe mijra te tjere qe e lexonin cdo dite . Dhe nje vleresim ne Dollare me nje shume te pelqyeshme.

Vazhduan disa prurje qe te jepnin pershtypjen e nje "madheshtie " te papare te vatres se Inteligjences shqiptare me pyetje tip Xhibiste "Po ti cfare mendimi ke "  smiley dhe u stimulua larmia e disa nikeve nga i njejti individ me motive " provokative" duke kundershtuar vetveten ne te njejten prurje . Ketu fillon edhe nje hap i MXDH drejt XgJuarSise Peshkore te admin smiley qe mendoj se nuk jane me ata te paret  Nje nga karagjozlleqet e megallomanite me te medha te ndeshura tek PPU qe shpesh shoqerohet me pergjigje arrogante .

Elementet e fshirjes te DOMOSDOSHME ne mirembajtje te Blogut per te cilat sejcili i kundershton , por ne vetevete kam bindjen qe i pranon , u zevendesun me ddisa propozime tip HUNJSH qe permbanin eleminime , perjashtime ose termin IDIOT ... Abuzues ??? smiley

Dhe keshtu ka filluar te zbatohet kjo mase pa asnje domethenie . Thjesht robi nuk kupton ke berthame te "hurmes " ka shkelur ( pralla arabe ) smiley Ja vetem nje shembull ... Kushdo  mund te perdore  fjalorin me te ndyre edhe me fyes qofte edhe me nje Koment !!!!!!!!!! e perse 10 ...po sa ...pese ...e pse pese ...po sa ??? smiley

Mendoj se PPU duhet te shprehet per ndryshime ne shitjen e aksioneve , qe duhet te jete shkaku themelor i "ndryshimit " te linjes ....nga nje Linje tolerante , tamam gjitheperfshirese mbi moton "Dalja ne Treg ka nje cmim " qe i dha dhe vlerat ne rritje pa paragjykime te madheshtise e paprekshmerise  se personaliteteve  smileybrenda e jashte vendit  duke u ndryshuar ne linjen " Mallin do ta blesh si te dua une ndryshe jashte nga dyqani " qe po sjell kete trazire ku dominojne elemente te shijes estetike e Etike te InteliDjences se Left ....me yyyyyyyy ne fund .

Shkrova seriozisht pasi .....

pata iluzionin se isha te peshku i vjetër, .... ( nuk i pelqej shtesat e tjera )

PPU e kam dashur dhe e dua shume . E verteta eshte se dicka ka ndodhur .

E ku ka zemer ta mbaj ket, Ziko?! Vec n'qofsh katil i lindun...

Mos je hije a fantazem, tha, qe vjen te tallesh me nje peshk te mjeruar? A je ti im bir, Gjergji? Fol. Fol. Mos me mundo...

 

e madhe kjo smiley

ça me ju diftu!!!Nuk kenkam Ma abuzive.Pratikisht unwe isha abuzive qysh para zgjedhjeve politike ne Shqipni pr a tesh gati dy vjet...PO vjen koha me fitu Sala mandatin e trete rresht e une kisha mbete abuzive.Po shyqyr Zotit m'kapi amnistia e u ktheva edhe nji here virxhineshe.U çfare shendit...Mas vizave t'liraedhe kjo m'gjeti ...ku ku moj nane çfare shyretit..po do e festojme mo!!Me opinge do e pime sivjet... smiley Se mos i merrni me taman ça them se nji aq mend kane do prej jush...  smiley

wwooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Nuk qekam mo abuziv. Me kane dhone pafajesine! Apo mos ka qene nje dite amnistie e pergjitheshme kjo? Nese eshte keshtu, nuk e du. me kaloni prape ne statusin/gjendjen abuzive.  smiley

eshte e pergjithshme berber; edhe une kujtova se m'ishte rezervu trajtim i vecante...

Jo ore jo nuk eshte e pergjithshme.  Une akoma abuziv jam.

ty mire ta bojne se nuk kapesh pastaj!  smiley

si duket, nga amnistia jane perjashtu disa krime te renda smiley

E kam biografine shume te keqe une Bredharak.  Ju kam mohur LANCin.

ti ke lind abuziv, ska administrator qe te bej derman. provo te jesh me mirekuptues dhe i sjellshem ne komunikim

smiley

 

Nuk e di po me duket sikur marre fryme lirisht. Jo se kam per te shkrujt me shume se 10 komente ne dite, por gezoj nga qejfi se po te dua edhe mund te shkruaj.

Ej po ate nikun tjeter qe kom a e do njeri? Ja nap falas!

pse vetem 1 nick tjeter kishe ti?smiley

Po ty te ka caktu shish-i me me syrveju?

po po. shish-qebapi me coi...

po jo or. thjesht, jam tip i vemendshem...

ruje berber se shanset jane qe ka me t'hy prape ne pune

Po pse mer abuzoni? Per inat te qeveriut...

une vdes per llogari abuzive, o zot, sa u gezova kur e pashe te shkruar se une kam nje llogari abuzive, me ne fund e kuptova gabimin dhe nuk pjerdh me per adminin qe ka abuzuar me llogarine time abuzive, me duket se e dhjeva prape, thashe nuk pjerdh, sorry, ppl!

Duke lexuar komentet me siper me duket se peshq persembari ,prej atyne qe t'pelqn me i lexue edhe kur s'je dakort qenkan te gjithe abuzive.Pastaj hiq Ruzhdjen te gjithe te tjeret jo abuzive jane te pashije,te pakolone vertebrale,te pa personalitet.....Mos m'leni me rrejte-ee

 Pse fresk qeverrive do te duhet te bejme ?

   Si ta kuptoj  "pikpamje te djathta" "pikpamje te majta", kur ka mjaftuar vetem nje pike ? Ajo, "e vetmja" qe na ka ra ne shesh te kokes seicilit.

Ore,   "grushta e sheqelma"  cilesdo qeverri hairseze, si keto qe kemi provuar ne keto 20 vite! Ky eshte misioni i inetelektualeve jo lapanjoze.Besoj edhe i ketij blg. Pse ke pikpamje  qe perkojme me qeverrine ne pushtet dhe  u dashka ta nanurisesh edhe kur vjedhjet  e korrupsioni, jane ne parmasat e hatave, kur mileti mbyet, per muaj dhe asnje kacidhe investim i kryer, kur atje  jetet jane ne prese te briskut dhe ne degjojme perralla, per nje tunel te paçpuar akoma.Hasharitje sarahoshesh, ne kuvendin e "burrave"!Ne hale pikpamjet  ! 

  Ndryshon problemi kur hedhim syte  ne te kaluaren, ku pikpamjet edhe perplalses, me sensin qe t`i sherbejne nje njohjeje dhe vleresimi me objektiv.

Me te vertete si eshte kjo puna e abuzimit, pse une nuk censurohem asnje here, kam 3 vjet ne ket vend edhe vetem une nuk censurohem, smbaj mend te mos jet ankuar njeri per klasifikimin abuzues pervec meje, kjo nuk eshte e drejte.

lumsi ti qe je gjakftohte. Por kur lexon Matin psh mu me ngrihen qimet e kokes perpjete. Ose duhet te kafshoje gjuhen, ose tia perplas turrinjeve me fjale ndonjehere edhe te pista. Ka disa kodosha qe ja kthejne me nje humor shume te bulur, por une kam frike se ai se kupton. Prandaj ja ras popullorshe. Mirpo ai as qe reagon. Tamom si salibani, nuk ka cipe fare. 

Gjakftohte po hahahaha Ca gjakftohti aman?! Ai shan lart e poshte cdo njeri qe thot dicka qe s'i pelqen e ti i thua gjakftohte.  Titulli abuziv s'ka te bej fare me gjakftohtesine por ka te bej komplet me kendveshtrimin subjektiv te adminit.

o i pakapshem mos shkruaj me se shkruan shume budalleqe.. edhe sa here shkruan ti nje ari polar vret veten se sdurohen kto budalleqet e tua.. imagjino, kur s'i duron dot ariu polar qe duron .... jeten, duron acarrin edhe rri 6 muaj pa ngrene, pastaj sa degjon kto qe thua ti.. aaaa... nuk shtyhet me thot, edhe pam vret veten.

Eshte e drejte qe c'ke me te. 

Sepse ti je i pa shijshem, i pakolonizuar vertebralisht, dhe i pa personalizueshem.  T'i mbash me shendet.  Ashtu te vuash, me te tjeret smiley.

Monde, kam gjithe diten ne pune edhe tani qe lexova kte qe mthe papritur po me shqetson kjo kollarja se shumti, dale ti hap ca kopsa ksaj kemishes se me duket se me ka ndaluar qarkullimin e gjakut edhe spo me shkon gjaku ne tru edhe ndaj siduket spo i kuptoj kto qe mthua se ne pergjithesi une ty te kuptoj por npergjithesi svesh kollare une.

S'qenke i vetem Twintip... a ka rene debore ne Munchen?

Jam ne kUKs une plako, sjam ne munchen. Ktu po shkrin bora tani edhe eshte mbledhur kshtu anash si topa bakteriesh. Me pak fat do ket shkrire komplet deri nga data neser.

I see... qenke ne mision dipllomatik...

Ambasador teknik quhet kjo, gjasme.

Ne zonat e permbytyra keshtu, apo kUKs, eshte zone gjermane?

Lol... jam ne angli plako, ne kent.

...

Ka disa kodosha qe ja kthejne me nje humor shume te bulur, por une kam frike se ai se kupton. Prandaj ja ras popullorshe. Mirpo ai as qe reagon.

Kot per muhabet... Pse ke frike se ai nuk kupton? Cfare duhet te kuptoje? Pse do qe ai te reagoje? Cfare rendesie ka kjo per ty?

twintip, mos harro te na shkruash pershtypjet e tua mbi Hotel Ameriken ne Kukes smiley

Kete komentatorin e ri me emrin (pseudonimin, me sakte); Ravintsara i Riu, tani po e shoh. M'duket se ky po ankohet kot, se s'kam pare ndonje koment te tij, ose-ose, shkruan por admin. ja fshijne menjehere. Por kjo e veshtire te ndodhi gjithmone.  

do me perfitu si i persektum Pjer...prit kur t'thote se plaku i vet eshte perjashtu nga partia ose xhaja i eshte arratis.

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).