Gjatë ditëve që mbeten këtë muaj, Peshku do të kete disa shkrime përmbledhëse për vitin që po mbyllet. Anëtarë të ndryshëm të Peshkut (një numër i madh anëtarësh, në fakt) do të sjellin përmbledhje të shkurtra mbi ngjarjet më të rëndësishme të vitit. Kështuqë, mbajini sytë hapur për këto postime dhe për rubrikën "Përmbledhje 2010".

P.S. Peshku këtë vit është 7 vjeç.

 

22 Komente

7 vjec dhe hala ska shku n'shkolle smiley

Ruzhe, eshte si puna e kalamajve te sotem, lindin me fakultet, gati per Phd... smiley

Nipi im kur s'e pranuan ne klase te pare se ishte i nje lagjeje tjeter, u merzit me shkollen dhe tha: Keta s'me duan ketu, dhe une do shkoj direkt ne universitet! smiley

Booo ja c'te bo shembulli i keq i halles/tezes!

bravo, prandaj po shkojne aq mire punet ne universitetin e Vlores... smiley

Kushedi sa do jete trembur Shaska nga "brezi i ri" qe do i zinte vendin, ndaj ka dhene vete doreheqjen, pa "gjakderdhje" smiley

hahaha me shkrite

hajde edhe 100, nga ne lexuesit "klandestine". 

Sa e ka jetegjatesine Peshku?Apo varet nga lloji?(gjithmone nese nuk bije ne grep)

A ka qene Pluralist PPU qe ne krijim ?

Mendoj se eshte nga ai lloji qe ka pas thane Turku  para 500 vjetesh ...

Me ta kenaq ate bir shpirti , Sheqer per te gjithe .

Ja ca pako gje .

Disa me perfaqesues Hundederrin e quajne " cerdhe ose vater kamuniste "

Une e quaj vater pluraliste me prirje per tu kompromentuar

Kane ardhe dhe gamore here pas here dhe dakort jane qe eshte Peshk po pse pa uje dhe pse gjith keta veta qe menojne .

Emit kane  fillu me i dale ca te dhena jashte hologrameve te statistikave me prirje per ta kalu difektin .

Pjeri po si pjer mo PPU  eshte si vera . Sa me e vjeter aq me e shijshme ,- po thote - me duket se u kane humbe ca tapa e shishesh , per te cilat sqaron se  mund te sigurohen ne librin e tij me vizione

Grava qe ka hyre kujtoi se ishte per te kape peshk . Tani  e kuptoi qe ka ra ne rrjete dhe po noton me gjith talentin e vet , me dale a me nejt  

Mo mire deri tani e ka Ruzhdija ...Shyqyr qe e kena me qit ca shalet jashte se s'po na i var mo njeri smiley Na iku jet me citjane .

Ka ne mo , po  me maroi balli i fishekeve . Pres te nesermen te me armatose admini i abuzimeve smiley

 Por me kete rast ftoj anetaret sidomos te vjetrit me na pershenet sejcili sipas te vetes ! Ketu besoj se nuk do kete fshirje

Urime Peshkut! smiley

Peshku per mua do jete si puna e ndonje shkolle qe kur ti ke hyre ne klase te pare ishte 7 vjeçare, pastaj ti shkon ne klase te dyte dhe shkollen e zgjasin edhe nje vit, e kshu me radhe... smiley

Ciao Fin. smiley

ne fakt, peshku eshte si puna e ketyre shkollave qe kane hapur ketu... ne fillim, fillore, pastaj kalojne ne 9-vjecare, pastaj me te bere ca lek, i shtojne dhe nje shkolle te mesme dhe per nja dy vjet vec kur ta shohesh dhe me universitet... vetem se tek keto shkollat mungon universita' per gli anziani... smileysmiley

ciao ana smiley

Te Peshku s'te jep njeri diplome smiley .

Urime peshkut !  

"Hajt me jete t'g'jate! E na u baft terrori 'Turqvet!" - do kish thane Jorgos Katriotis. smiley

Po mire PPU-ja ka per te pas per vit pervjetore, por nje konference apo takim gjithepeshqperfshires pse te mos e organizoje? Edhe PKSH-ja mbas mese 7 vitesh ne ilegalitet (1941 - 1947) vendosi te legalizohet.

 7 vjec peshku? edhe njeqind o peshk dhe peshkatare.

 

Tushja a ka bere permbledhje per peshkun? Po kushtetute?

Dhe si ka mundesi qe peshku akoma pas 7 vjeteve s'ka hapur nje seksion njohje/martese/sexparty?! Nqs s'keni ndermend ta hapni dhe sivjet, na thoni qe tani qe te mos presem me kot dhe te shkojme te regjitrohemi diku tjeter.

 une vetem para 2 vitesh a dicka me shume jam njohur me peshkun ku paska ndenjur fshehur gjithe ate kohe!edhe 100 peshku.po festen e ditelindjes per kur e ke lene te te blejme torten smiley

Hajt edhe njeqind  peshkut...Shtete vvjet....nuk me dukej.....T pakten ka mbi 5 vjet qe une ndjek peshkun....I shkreti babe,ndjese paste...Sa i mençur ishte.I dolen te gjithe ça m'pat thane.veçse urtesia e tij nuki mbrriti deri aty sa te parashikonte fundin e se bijes.Komuntuese te peshku pa uje....tragjedi per Zotin...   smiley

do te ishte mire qe ne kete teme te postoni shkrimet qe ju kane pelqyer me shume nga 2010

 Kur Peshku te mbushi 10 vjeç, do tu shtroj nje dreke me qofte dhe kukurec , tre moskotierve te saj, Blendit, Llukanit dhe Penarit.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).